kullanıp memnun kaldığınız dürbün tavsiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selam arkadaşlar. Geçen hafta .22 lik havalı tüfek almak için evden çıktım. Aklımda mod 85 sniper vardı. Bayiye gidince ellerinde olmadığını öğrendim. Onun yerine gamo 440 gösterdiler. Derken kendimi tüfeklerin içinde kaybolmuş buldum. Sonunda hakkında okuduğum onca olumsuz yoruma rağmen mod 125 sniper aldım çıktım. Her attığım saçmadada yapılan yorumlara hak verdim. Havalı tüfekten soğutcak beni.
    Sonuca gelirsek; üzerinde optima 3.9X44e paralaxsız fakat ışıklı dürbün geldi. Aynen söylendiği gibi pistondan gelen şok reticle tüpünü oynatıyor. Tam ayarladım derken 15 mt de 20 cm e yakın ayar bozuluyor. Sonra sil baştan. Size sormak istediğim 300 tl yi aşmayacak ama bu tüfeğin yarattığı şoka dayanabilecek bir dürbün tavsiye edebilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler

Hatsan Mod 60 .177 (2001)
    Voltran ES24 .177 (2003)
    Hatsan Mod 25 .22 (2012)
    Hatsan WS Guard 12 Gauge (2013)
    Hatsan Mod 125 Sniper .22 (2015)
    Stoeger X20 Suppressor .177 (2015)

• Dürbünden ziyade şoku absorbe edecek dampa ayak almanız lazım, bence şart. İki marka var sportmatch ve yatagun araştırabilirsiniz.
    dürbüne gelince Gamonun "Airgun Rated" etiketli dürbünleri işinizi görür ancak tavsiyem yüksek zoomlu olmasın hatta zoom özelliği olmasın 4x32 olabilir. Aynı şekilde orijinal diana dürbünlerde olabilir. 50 metreden kesme şekere atmayacaksanız zoom olayına takılmayın iyi gören bir gözle 4x baya iş görür.

• Ben de vortex aldığımda optima 3-9x44 vardı dürbün çok gereksiz 3-9x32 den hiçbir farkı yok birde 50 lira daha pahalı bu silaha en güzel optima 3-12x44 mildotlu paralaxlı dürbün uyuyor mildot çok önemli dampa olursa birde 300 atışa banamısın demez ben çift taraflı bantla sardım dürbünü 100 atış 60-70 metre soda şişesini rahatlıkla kırıyorum dampa yok üstünde 30 metreye sıfırlı dürbün norica ban ve gamo expander kullanıyorum yani önerim en az optima 3-12x44 dampa olmasa bile çift taraflı bantla sarıldığında 100 atış oynama yapmaz

"Ali Bumaye"!!!

• Kesinlikle sizn ihtiyacınız olan şey dampa ayak ve beraberinde belki daha küçük mercekli bir dürbün. Ama yatagun ya da sportsmatch marka dampa ayak şart.

Bu arada sayın shooter54 profil fotoğrafınız süper :D

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Kesinlikle sizn ihtiyacınız olan şey dampa ayak ve beraberinde belki daha küçük mercekli bir dürbün. Ama yatagun ya da sportsmatch marka dampa ayak şart.

Bu arada sayın shooter54 profil fotoğrafınız süper :D

Sayın Gepard az jeton yedirmedik, sizin de vaktiyle harçlığı nerelere gömdüğünüz belli :D

• Aynen hocam iyi tespit. ;şrofls;.;şrofls;.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Mümkünse sabit zoomlu ufak bir dürbün..
    veya tek parça ayağa lastik v.s. ile sarılmış elinizdeki gibi bir dürbün..

Yada en iyisi bir dampa ve yine çok büyük olmayan mercek çaplı bir dürbün ikilisi..

Aslında bir ihtimal daha var :)

O da;
    Daha sakin ve isabetli bir tüfek ile uygun bir vakitte takaslamak, sonuçta havalı ile atılan mesafler az çok belli, varsın etkili menzili 15-20 metre eksik olsun ama keyifli olsun derim ;)

• tavsiyeler için teşekkürler. yazmayı unuttum aslında tek parça ayak ve iç lastikle bağlantı yaptım şoku azaltsın diye. galiba dürbünde bi problem var. hatsana tamire göndercem artık. teşekkürler

Hatsan Mod 60 .177 (2001)
    Voltran ES24 .177 (2003)
    Hatsan Mod 25 .22 (2012)
    Hatsan WS Guard 12 Gauge (2013)
    Hatsan Mod 125 Sniper .22 (2015)
    Stoeger X20 Suppressor .177 (2015)

• tavsiyeler için teşekkürler. yazmayı unuttum aslında tek parça ayak ve iç lastikle bağlantı yaptım şoku azaltsın diye. galiba dürbünde bi problem var. hatsana tamire göndercem artık. teşekkürler

Hiç hatsana göndermeye çalışma, optikler garanti dışıdır, ayrıca ben bu tüfeği seviyorum ve bunu kullanacağım üstünde dürbün dursun bozulmasın diyorsan, kaliteli bir dampa alacaksın, maalesef bu iş böyle, bende tüfeğimi aldığımda dürübünü takmadan biraz kullandım ama dürbünsüz sıkıcı oluyor, gittim kaliteli bir dampa aldım, yani ya dürbünsüz kullan yada dürbün illaki kullanacağım istiyorum diyorsan dampa alacaksın, alternatifi yok, ayrıca 300 TL'ye dürbün alacağına git sportmatch dm 60 dampa al ve tüfek üzerinde gelen optima dürbününü kullan daha mantıklı. 300 TL'ye alacağın dürbünüde dampasız kullanırsan yine hüsran yaşarsın.