80'lerin ft yıldızı hw77

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Çanta, içinde tüfek, tüp, tüp çantası, hortumlar, atış yastığı, oringler, takım çantası, teflon bantlar, vs.. derken tatile her gittiğimde bagajımı istila etmek isteyen ekipman ordusunu evde bırakıp, gittiğim yerde ''neden getirmedim'' diye hayıflandığımdan iyi bir yaylı sahibi olma arzusu geçen seneden beri aklımı kurcalıyordu. Böylelikle pek çok pcp sahibinin alternatif olarak envanterde bir tane de yaylı tüfek bulundurması esasen namlu çıkış hızının düşüklüğü ve tepme unsurları nedeniyle hiç de ilgimi çekmezken, kendimi bir anda bir HW77 sahibi olmuş buluverdimairgunturk.com/attachment/15829/HW77 öğrendiğim kadarıyla 1982 den bu yana üretiliyor. 80'lerde Carbine modeli yaylı kategorisinde FT yarışmalarında bir numara iken AA TX200 rakip olarak ortaya çıkıyor. HW97, bu modelin upgrade edilmiş vesiyonu.
    Esasen HW97k almaya niyetlenmişken, ellerinde 5,5 kaldığını öğrenince alternatif olarak HW77 ye yöneldim. Mekanik olarak bildiğim kadarıyla aynı olan bu iki ürünü birbirinden ayıran 97'deki silencer ile HW77 nin gez ve arpacıkla gelmesi, dolayısı ile kundak yanağının (cheekpiece) alçak olması. Tabii ki DM60 ve Hawke ikilisi geze ihtiyaç bırakmayınca bu ikiliyi sökmek zorunda kaldım:
    airgunturk.com/attachment/15830/airgunturk.com/attachment/15831/Motosiklet kullananlar bilir. Bir Japondan inip BMW ye bindiğinizde altınızdaki makine her fırsatta Alman olduğunu hissettirir. Her kullanıcı bu farkı kendi dilinin yettiğince ifade etmeye çalışır, ama kimse ortak bir açıklama getiremez. Bu tüfeğin tasarımı, el ile kavrayışı, metalin hissi, hatta kullanılan yağın kokusu dahi vatanına özgü karakterde sanki. Keşke biraz da hafif olsaymış..
    Grupman ile ilgili olarak fırsat bulursam bir paylaşım yapacağım. Tüfeği alırken fikirlerine başvurduğum arkadaşlara verdikleri emekler için teşekkür ederim.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

AA S510 EXTRA FAC .22
    Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    Weihrauch HW77 .177 Hawke 3-9X40 AO
    Diana Mod54 Airking .22

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen SSSalih ().

• Paylaşım için teşekkürler gerçekten hayranlık uyandıran bir tüfek..

Tüfeğin kalitesine vurgu yapmak gerekirse belki biraz alakasız gelebilir lakin tetik tertibatının muhafazasının iç yanaklarının dahi frezelenmiş ve cilalanmış olması detaya verilen önemdir zira günümüzde pek çok markada geniş tutulan tetik kafesiyle örtülen bu muhafazanın altına bi zımpara ve cila sürmekten acizler..Genelde bir ürünü incelerken ince ayrıntılara önem veririm malum bir tüfeğin tetik kafesini sökerken elime kıymık batmıştı geçmiş bir zaman..

Hani Almanlar için bir tabir vardır "tenekeyi ver makina yapıp çıkartsın" gerçekten doğru bir söz..

Tüfeğin üretildiği yıl,kazandığı başarılar,müsabaka geçmişi ve karakteristik özelliklerini baz alınca envanterde nadide bir yeri hak ettiğini söylemek haksızlık olmaz..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• Hocam bence çok güzel bir seçim olmuş. İsabeti, tasarımı bir yana hw demek evladiyelik tüfek demek. Güle güle kullanın.

Aynen bahsettiğiniz gibi de kokusu malzeme tokluğu bile farklı bu markaların. Dediğiniz gibi tasvir etmesi zor ama bariz bir fark da var. :)

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Çok teşekkür ederim :) . Net te dolanırken 20 yaşın üzerinde kıyıda köşede unutulmuş bir kaç paslı HW77 nin renovasyon ile ilk günkü haline döndüğünü gördükten sonra, evet ''evladiyelik'' sıfatını hakediyor :thumbup: .

AA S510 EXTRA FAC .22
    Diana Mod54 Airking .22

• Hay massallah abi tekrar hayirli olsun :)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Birkaç haftadır haftasonları yayın rodaj süresini tamamlamak için JSB 8,44 4,51 kullandım. Ancak pek çok kullanıcının tavsiye ettiği JSB 8,44 ilk iki atışı merkezde toplarken üçüncü alakasız yerlere gidiyordu. Sağ üst köşedeki tetik düşürürken yaptığım atıcı hatası haricinde hw77 en iyi grupmanı JSB 10,34 4,52 pellet ile verdi. Mesafe 25 metre, 5 atış. Yay halen sert, hız 8,44 için muhtemelen yüksek. Ya da bulabilirsem 8,44 4,52 daha farklı bir sonuç verecek:
    airgunturk.com/attachment/17183/

AA S510 EXTRA FAC .22
    Diana Mod54 Airking .22

• Elinize sağlık hocam. 4.5mm olanına niyet etmiştim ben de ancak bulamadım.

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Teşekkürler g;$i .
    Doğrusu bir tester kutu alıp tümünü denemek, ama doğru pelleti bütün kutu olarak bulmak sıkıntı :(
    Gerçi Adana'daki firmanın yeni web sitesinde 4,52 stokta görünüyor.
    4,50 arıyorsanız İzmir İşgören'de HN Trophy pelletler için telefon açtığımda 4,5 olduğu bilgisini vermişlerdi. HN grupmanı nedir bilmiyorum ama deneyebilirsiniz. :thumbup:

AA S510 EXTRA FAC .22
    Diana Mod54 Airking .22

• Yok hocam ben hw77 için dedim. :D

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Pardon ok, sonuncuyu koşa koşa ben aldım sanırım :):) Meydan Av bir daha gelmeyecek, getirmeyeceğiz filan deyince ...

AA S510 EXTRA FAC .22
    Diana Mod54 Airking .22

• Vallahi çok iyi yapmışsınız bence hocam. :)

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177