Bıçak koleksiyonum

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Kısa zamanda yaptığım küçük bir bıçak koleksiyonum :) sırasıyla soldan sağa
    1.Markasız orta kalitede bir bıçak evde genelde basit işler için kullanıyorum karton kesme v.b çok küçük
    2.M&Y american eagle adlı bir markanın bıçagı çeliği gayet iyi ve et kalınlığı fazlaca internette fazla birşey bulamadım hakkında büyük ihtimalle çin malı
    3.Opinel karbon no 7 incelmesinide yapmıştım bilerek yabancıların tabiri ile forced patine yaptım paslanmaya karşı yani karartım
    4.Çok eski ve hor kullanılmış bir bıçak babam 90 nokların ortasında almış celiğiin d2 oldugunu söylüyor pek emin olamıyorum keskinlik açısından çok kötü bir bıçak bir türlü bileme işlemi yapamadım büyük ihtimalle ısıdan dolayı suyu kaçtı.
    5.Cold steel mini recon bu sene ascimmarketten aldım on numara bir ve elimdeki en keskin bıçakbıçak edc(every day carry)-(hergün taşımak için ne yazikki yasamız müsade etmiyor) için çok uygun
    6.Babamın amerikadan 2000 yılında aldığı bıçak cold steel olduğunu söylüyor keskinlik açısından cold steel recon den sonra 2. en keskin bıçağım büyük ihtimalle kalite bir çeliği üzerinde cold steel ibaresi yok
    7. Columbia marka çin malı bir bıçak orta kalitede bir bıçak
    8.Tool setim ebay dan 10$ a aldım testeresi ve baltası gayet iyi iş görüyor bıçağı fena değil sağlam bir alet pense ve tel kesmesi de gayet güçlü

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• bu ufaklığı unutmuşum küçük keskin ve en önemlisi yerli malı <3 :)

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:

• Bende bunu sürmeneden almıştım geçen yıl el yapımı gayet keskin ve iş gören cep çakısı

• Cold steel recon ve en sağdaki multitool gerçekten çok hoş keskiler.

Sürmene hakikaten çok keskin oluyor dikkatsizliği affetmez ancak bir o kadar da kolay ağzı bozuluyor. Kullanmaktan ziyade sergilemek daha mantıklı gibi. :)

Hem havalı tüfek hem bıçak işine girdiysen eyvahlar olsun işin zor kardeşim. :) Ben geçenlerde antikacıda süngü ararken buldum kendimi. Tabii sarsılıp bi kendime geldim...

Madem konusu açılmış bu da benim nacizane koleksiyonum. :)

1933-1d42a331.jpg

1- En üstteki siyah sog seal pup. Aus8

2- En sağ siyah bıçak crkt m60. Aus8

3- En sol metal ahşap karışık kabzeli smith&wesson. Model numarası ve çeliği meçhul. Sadece piyasada gezenlerin aksine orijinal olduğunu biliyorum o kadar.

4- En orta uzun ahşap kabzeli bıçak ise markasız keza. Sadece Alman yapımı olduğunu biliyorum ve 440C çelik olduğu yazıyor.

5- Alttakiler de victornixlarım. Özellikle kredi kartı ebatlarında olan swiss cardı herkese tavsiye ederim. Cüzdanda taşıması rahat ve içinde kalemden makasa cetvel vs herşeyi barındırmakta. Zaten bu malzemelerden yanımda taşıdığım bir tek bu ufaklık var.

Ancak bu işin de sonu olmadığından daha fazla bıçak alışverişine girmem muhtemelen bu saatten sonra. :)

Ek olarak her araziye çıkışımda kullandığım ufak bir mogan bıçağım vardı ancak maalesef kayıp. Mogan marka bıçakları da özellikle tavsiye derim. Hatta imkanınız varsa ustasına uğrayıp bir çayını için. İşine aşık, Osmanlı loncası gelenekleriyle zanaatini ilerleten çok kıymetli ve bir o kadar da mütevazi bir usta.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen Gepard ().

• sog ve küçük mavi victorinox çok hoşmus victorinox spartan mı ?

• Victorinoxun Classic sd modeli.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Benchmade sequel 707,ilk ve tek çakım,3 yıldır sürekli cebimde durur,çiftlikte zorda kalıp 300 kg lık danayı kesip yüzmüştüm bununla,kabzası fil dişi.

"Söylediğini düşünmek,düşündüğünü söylemekten daha zordur"
    "Yüksekten düşenin canı daha çok acır"
    agt

Daystate Airwolf Mct Tactical 5.5-zeiss conquest 5*20-50 s;,s
    hatsan mod 125 sniper vortex-SATILIK
    +;tuftabV#

• 440c Doğa ve av bıçaklarında dünya Standardı olarak kabul Görüyor . Ahşap saplı olanı çok beğendim . Uzun yıllar bakım bile istemeden kullanılabilecek bir bıçak.

İyi söz söyleyene de ,dinleyene de iyi gelir..

Beretta AL 391 Urika 2.
    Akus Elit Lux Süper Poze.

Weihrauch HW 77 K 5.5
    Bushnell 5-24.40

Zoraki Mod. Hp-01 4,5 mm

• buda benim koleksiyondan bi parça, cyclone modeli. Atınca açılır, ucuz etkili bir model

Orhan Tan TOKDEMİR

Kalanlar;
    Armsan Phenoma Carbo 12ga

Zoraki HP 01 Ultra 4.5mm
    Diana Mod 350 Magnum 5.5 :thumbup:
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5
    Hatsan MOD 125 sniper Wood 5,5

Gidenler;
    Diana MOD 54 AİR KİNG
    Mod 125 Sniper 6,35
    BT 65 SB ELİTE 22 cal

• buda benim koleksiyondan bi parça, cyclone modeli. Atınca açılır, ucuz etkili bir model

Çok güzelmiş nerden bulabilrim bu bıçaktan.
    Birde abi bunun kullanım amacı ne acaba :)

ZORAKİ ultra hp-01 (5.5 mm)
    HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba
    HATSAN-mod 125 sniper + optima 3-9x44E + sports match dm60 dampa
    HATSAN-mod70 + optima 3-9x32
    HUSAN - Yarıotomatik Şarjörlü av Tüfeği ( 12 cal )
    SAFİR T14 Yarıotomatik Şarjörlü Av Tüfeği ( 36 cal ) + 1x30 Reddot

• Çok güzelmiş nerden bulabilrim bu bıçaktan.Birde abi bunun kullanım amacı ne acaba :)

pahalı birşey değil, 2-3 usd ye satılıyor, arkadaşım samuraiko diye bir dükkandan bana hediye almış abd den sagolsun, fazla alamamış gümrükte takılır diye. Burada TC de belki vardır.

Aslen ninja yıldızının modern versiyonu, ben deneyip kırmak istemiyorum fakat youtubede cyclone throw diye aratınca çıkan birkaç amatör atış videosu var. Havada açılması enteresan, 5-10 tane olsa deneyip bir video çekerdim:)

Orhan Tan TOKDEMİR

Kalanlar;
    Armsan Phenoma Carbo 12ga

Zoraki HP 01 Ultra 4.5mm
    Diana Mod 350 Magnum 5.5 :thumbup:
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5
    Hatsan MOD 125 sniper Wood 5,5

Gidenler;
    Diana MOD 54 AİR KİNG
    Mod 125 Sniper 6,35
    BT 65 SB ELİTE 22 cal