Kral Puncher Ön İnceleme

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bu sene Kral Arms bildiğiniz üzere yeni bir yapılanma sürecine giderek ürün gamını arttırmaya karar verdi 2015 senesinin ilk yeniliği Puncher oldu..Tüfek henüz elime yeni geçtiğinden işten gelince ufak çapta bir inceleme yaparak fotoğraflarını çektim..Detaylı incelemeyi haftasonu veya müsait bir zamanda yapacağım..

İlk olarak tüfek ağırlık olarak ideal sınırlar içerisinde ve rakiplerine göre oldukça hafif..Ağırlık dengeli denecek düzeyde dağıtılmış..Kundak ortalama değerlerde olsada bir kaç cm daha uzun olsa daha iyi olabilirdi..Kullanılan materyalin kalitesi oldukça iyi görünüyor kundakta kullanılan ceviz iyi kalitede ve güzel bir cilaya sahip tüfek görsel anlamda herkesin gözünü okşayacak nitelikte diyebilirim..Manometrenin kundağın altında konumlandırılması güzel olmuş zira tüfeği 180 derece çevirmek,namlunun karşısına geçmek veya etrafında yarım tur atmanıza gerek kalmıyor ayrıca güvenlik unsuruda düşünülerek karar verilmiş sanırım..

Tüfeğin yanında verilen ekipmanlar yeterli düzeyde muzzle,gez ve arpacık ayrı olarak kutu içine yerleştirilmiş ister dürbün ister gez ve arpacık seçim sizde malumunuz piyasada birbirinin aynısı olup gez ve arpacığı söküp bilmem şu model diye farklı fiyattan satılan pcpleri görünce Puncher bu kavrama başka bir boyut getirmiş..Kutu içeriğinde alyan,dolum ucu,tornavida,2 adet şarjör,muzzle,gez,arpacık ve kullanım kitapçığı mevcut..Şarjörün tüfeğe sıkı sıkıya oturması ve kavraması mükemmel düzeyde üstelik şarjörlerin mekanizmalı olması ayrı bir artısı şarjör tırnaklarınında sağlam metalden olduğunu belirteyim...

Benim elimdeki modelin kalibresi 5.5 mm olup 292cc tüp hacmine sahip şarjör kapasitesi 12 pellet..Tüp hacminin yüksek olup tüfeğin ağırlığının düşük olması AAA+ olarak tüfeğin hanesine yazılması gerekli diye düşünüyorum..Dürbün kanalı 11 mm ve 22 mm olarak tasarlanmış üst blok yüksekliği ideal şarjörün yapısınıda ekleyince muhtelif pek çok dürbün ayağını uyum sıkıntısı çekmeden rahatlıkla kullanabilirsiniz..

Tüfekteki güç ayar düğmesi ürünün en iyi özelliklerden diyebilirim malumunuz piyasadaki bazı pcpler için sanayide 15 cm alyan yaptırmanız yada kundağı söküp takmak size işkence gelmiyorsa ve bunun üstüne ayar tutmayan setskur için locktite gezdirmekten keyif alan varsa o ayrı konu..Puncher'ın güç ayar düğmesi orta sıkılıkta diyebilirim ne sert ne yumuşak tam ideal ayarda..1/2 unf diş sayesinde moderatör ile kullanıma uygun..Dolum ucu piyasadaki tüm pompalara uygun..

Genel bir değerlendirme sonucu Puncher tasarım,kullanışlılık,denge ve görünüm açısından oldukça iyi bir tüfek tabi tüfeğin atış sayısı,güvenlik ve isabet testleri gibi çeşitli parametreleri detaylı bir incelemeden sonra paylaşacağım..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• ben özellikle isabet konusunda meraklıyım.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• İsabet, stabilite, valf çekiç uyumu (zırtlama pırtlama), bir de anladığım kadarıyla şarjör kendinden indekslemeli, pellet sürücüsü ve şarjör uyumu yani indeksleme hatasının olup olmadığı. Beni de en fazla meraklandıran bunlar.
    Üretimde belirli bir standart yakalıyıp zırt pırt piyasaya yönelik wxyz 123456789 tarzı model yerine uzun bir ar-ge sonucu bu modele yoğunlaşırlar umarım.
    Hepsine ek olarak benim gibi bir yaylıcı için kalite bir yaylıya ne zaman kalkışacaklar bakalım :)

• Paylaşımınız için teşekkürler,tüfek görünüm olarak oldukça kararlı göründü emniyet düğmesinin tasarımı, kasa yapısı tasarımı,tetik korkuluğu,kurma kolu, güç ayarı düğmesi,şarjörü, üzerindeki yazılar, namlu tutucusu ve kundağındaki işlemeler oldukça özenli ince düşünülmüş diye düşünüyorum fiyatına göre hepsini artı olarak görüyorum fazlasıyla puncher'e, montajlamalarda da özenli ve temiz bir montajlama yaparlarsa bu kullanıcı içinde iyi olur oldukça uygun fiyata güzel bir renk oldu kral puncher hayırlı olsun vede hayırlısı olsun şimdiden diyelim,en detaylı incelemeyi sizden gördüm şuana kadar resimler net çıkmış kundağı daha iyi anlayabildim selamlar.

• En düşük güç ayarında hız değeri ile En yüksek güç ayarı hız değeri ve grupman atış sayısı bilgileri gibi bilgiler iyi olurdu

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• Kral puncher aldım:)

Selamlar,uzun zamandır araştırıyordum güç ayarı yapılabilen bir pcp, değerli süper moderatör paşabeyin başlatmış olduğu bu konuyu incelerken resimlerini daha yakından görme fırsatım olmuş oldu bu sayede satın almaya biraz daha yanaşmış oldum ve aldım, resimlerle ve videodaki görüntüden oldukça daha iyi bir görünüm ve hissiyata sahip bu tüfek yani bir bayide görmeyi deneyin derim, kundağındaki gereksiz bölümler tamamen ağırlıktan tasarruf için en minimum seviyeye kadar traşlanmış ve kundak hafifliğiyle beraber bir zerafete uğramış diyebilirim kundak yapısı yumuşak bir hissiyata sahip ilk defa kullanıyorum böyle kundak,kundakdaki kabze boğaz alası ve el kundağındaki boğaz alası ele batacak gözenek değilde çok şahane bir yumuşak dokuya sahip dikkati çekmek istediğim bir konuda resim ve videodaki görünümden daha hoş bir tüfek elime geçince daha çok rahatladım açıkcası,gelelim tüfeğe herhangi bir söküm yapmadım ama çok kolay bir tüfek ilk okul çocuğuna versek söker bize teslim eder diyebilirim bu anlamda tasarımı çok güzel olmuş şuan sadece şarjör indeksleme sorunu ile karşı karşıyayım bunu çokta büyütmedim açıkçası sabredip yarın servis ile görüşeceğim çok kolay bir çözümü olduğunu düşünüyorum ama mühendis ben olmadığım için:) çokta teknik tecrübem olmadığı için şuan çözüme ulaşmayı bekliyorum,tüfeği kurmak oldukça yumuşak, kurma kolu polimer bir malzemeden üretilmiş ama dayanıklı bir malzeme kaliteside hoş,kurma kolunu gövdeden ayırmak için tüfeğin hiç bir yerini sökmenize gerek yok iki tane ayrı mini düz başlı civatayı sökerek tamamen çıkarabilirsiniz ve yenisini takabilirsiniz çok güzel ve kolay tasarım olmuş söküm olarak sadece tüfekle kundağı birbirine bağlayan 1 adet alyanı sökerek ayırdım gerçekten dedim ya ilk okul çocuğu dahi söker bu tüfeği aynen öyle tasarlanmış çok kolay bir tüfek olmuş sadece bir tapa şeklinde vidayı söktüğümüzde çekiç grubu yerinden ayrılabiliyor bu arada parçalar çok temiz görünüyor fotoğraflayamasamda çekiç yayı parlak kromaj kaplamalı bir çekiç yayı, tetiği ayarlanabilir bir tetik ve yine çok kolay bi okadarda güzel bir tasarıma sahip, güç ayar düğmesi en güzel artılarından diyebilirim, şarjörü çok kaliteli ve materyal olarakta tok bir ağırlığa sahip tamamen söktüm şarjörü tabi dikkatli sökmek gerekir karıştırmamak için şarjör parçaları oldukça dayanıklı malzemelerden üretilmiş iyi bir oyuncak hissiyatı aldım şarjörden,namlu tutucusu çok güzel dolum yeri hatsan modelleri gibi dönerek kullanılıyor her hangi bir kapak açmıyoruz doldurmak için, tüfeğin ağırlığı 292 cc tüp olmasına rağmen oldukça hafif,gez ve arpacığı truglo,en güzeli namlu ucundaki muzzle parçayı söktümüzde herhangi bir boşluk söz konusu değil piyasa satılan unf diş moderatörleri taktığımızda bir bütün gibi duruyor aynı şekilde bunları çıkarıp arpacığı montaj yapabiliyoruz arpacık montajını yapmak için bir delik açılmış namlu ucunun üstüne yani arpacığı doğrumu montajladık diye düşünmeye yer bırakmayıp dediğim gibi sabitleme deliği açmışlar, namlusunun yiv ve setleri çok güzel göründü temiz ve resmen parlıyor pırıl pırıl gamo ts22 attım güç bela :) çok isabetli attı üst üste vurdu resmen başka tüfekte denemiştim dağıtıyordu ts 22 'yi ama puncher topladı genel olarak güzel ve zevkli bir tüfek en çok tüp hacmi ve güç ayarı sevindirdi beni kundağıda hoşuma gitti ama kabzesi biraz daha ele oturur cinsten olsaydı dahada iyi olurdu şuan çok problem olarak görmedim kutusuda sert ve içi süngerli kargolamaya uygun güzel bir kutu yanında hediye plastik çanta veriyorlar araştırın kaçırmayın derim:)dürbünsüz aldım elimde dürbün olduğu için, içinde yedek oringler çıkmadı çıkmıyor belkide sorun değil isteriz yada göndeririz takarlar pcp işinde yeni oldukları için unutulmuş yada akla gelmemiş olabilir şimdilik sizlere aktaracaklarım bu kadar ama edindiğim her bir tecrübeyi fırsat buldukça bu başlık altında paylaşmak isterim bende olumlu izlenimler bıraktı bu tüfek, at 44 sahibiyim aynı zamanda at44'üde severim ama bu tüfek evanix gibimi desem puncher gibimi desem:) bilmiyorum oldukça kaliteli olmuş ilerleyen zaman diliminde artı ve eksilerini dile getireceğim ama şunu söyleyeyim artıları çok eksileri az diyebilirim saygı ve selamlar tekrardan.

Mesaj 8 düzenlendi, son düzenleyen Borbayre ().

• tufeginiz hayırlı uğurlu olsun.
    Merak edilen bir tüfek. Grupman, hiz,atis sayısı vs bilgileride paylasirsaniz zamanla arkadaşlar bilgi almış olurlar.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• şarjör indeksleme sorunu ne demek ?

BSA 8-32×44
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony

Optima 3x12-44 AOE
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

• Tekrardan selamlar, pellet indexleme sorununu ilettim fabrikaya ve bir üretim hatası olmuş şarjörlerde bunun farkınada varılmış adres,telefon gibi kargo bilgilerimi aldılar yeni 2 adet şarjörü bugün aras kargoya teslim edeceklerini söylediler,bende hatalı olanları göndereceğim bu arada akşam gözüyle baktığımda hatayı tam olarak görememiştim akşam,sabah güneş gözüyle baktığımda 1mm gibi index kaçıklığı gördüm buda pelleti namluya sürerken bir kısmını duvara çarpıp haliyle sıkışma ve indexleme sorununu ortaya çıkarmasına sebep olmuştu dediğim gibi süslü püslü bir şarjör değil ama kaliteli bir yapıya sahip şarjörün kendisi metal olup sadece ön beyaz kapağı plastik, söküm ve tamiratı oldukça kolay.

• Sağolsunlar her konuda çok ilgili ve duyarlılar..Tüfeği satın alanlar mükemmel düzeyde servis hizmetine tanıklık ediyorlar..Kağıda yazıp çizip dökmenize gerek yok diğerlerindeki gibi siz derdinizi telefonda anlatın onlar not alıp gerekli işlemleri itina ile uygulamaya alıyorlar..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• Diğer forumda Hatsanın AT44 FT için regülarörlü 793 fbs 4,5 tekli 30 adet özel üretim yapıp satacağı haberi çıktı. Ancak hala daha güç ayarının dışardan kolayca yapılamamsı bir eksi.

BSA 8-32×44
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony

Optima 3x12-44 AOE
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

• Diğer forumda Hatsanın AT44 FT için regülarörlü 793 fbs 4,5 tekli 30 adet özel üretim yapıp satacağı haberi çıktı. Ancak hala daha güç ayarının dışardan kolayca yapılamamsı bir eksi.

benim yüzümden buna eminim.

• Mustafa Bey regülatör olayı bir ihtiyaç sonuçta sizin regülatör yaparak çoğu hobidaşın seçeneği oldunuz. Bende katılıyorum firmaların ürün geliştirmeye zorladığınızı düşünüyorum. Yine Karal Puncher modeli akari ihtiyaçları tututrursa Hatsanında aynı seviye ürün gamında yenilenmeye gitmek durumunda kalacağını sanıyorum. Sonuçta rekabet ortamı oluşacaktır.

BSA 8-32×44
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony

Optima 3x12-44 AOE
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

• Sağolsunlar her konuda çok ilgili ve duyarlılar..Tüfeği satın alanlar mükemmel düzeyde servis hizmetine tanıklık ediyorlar..Kağıda yazıp çizip dökmenize gerek yok diğerlerindeki gibi siz derdinizi telefonda anlatın onlar not alıp gerekli işlemleri itina ile uygulamaya alıyorlar..

Sitesinde 47cm or 51 cm yazıyor ..Av bayisine soruyorum tek tüfek diyor o sadece namlunun gez arpacığı ile alakalı diyor..Henüz long model yok yani kısaca

• Kral umarım servisini düzeltir. Bir tüfeğin yayını bir aydır takamadılar. Daha öncede aynı modelden (AI002 gamo cfx kopyası) vardı yayını değiştiremeyip 4 defa arızalı göndermişlerdi sonuçta yandan mandallı sevmediğim bir modelini göndermişlerdi bende o tüfeğin isabetini beğenmediğim için bir kenara atmıştım. Kargo parası tekrar vermemek içinde geri göndermemiş sırf isabeti için aynı tüfekten tekrar almıştım oda yay arızası çıkartıp beni kabuslara soktu bir aydır fabrikada gelmedi daha eğer tekrar yandan mandallı gönderirlerse eski gönderdikleri tüfekle beraber bunuda paketleyip krala hediye edeceğim.
    Servisinden kesinlikle memnun değilim

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ZETAX ().

• Kral umarım servisini düzeltir. Bir tüfeğin yayını bir aydır takamadılar. Daha öncede aynı modelden (AI002 gamo cfx kopyası) vardı yayını değiştiremeyip 4 defa arızalı göndermişlerdi sonuçta yandan mandallı sevmediğim bir modelini göndermişlerdi bende o tüfeğin isabetini beğenmediğim için bir kenara atmıştım. Kargo parası tekrar vermemek içinde geri göndermemiş sırf isabeti için aynı tüfekten tekrar almıştım oda yay arızası çıkartıp beni kabuslara soktu bir aydır fabrikada gelmedi daha eğer tekrar yandan mandallı gönderirlerse eski gönderdikleri tüfekle beraber bunuda paketleyip krala hediye edeceğim.

Emir abi rahat ol senin tüfek ile ilgili bizzat ben ilgilenicem bu arada böyle şeylerde şansına seni buluyor :)

• Olur böyle şeyler Emir abi, muhtemelen yeni yapılanmanın telaşından senin tüfek arada kaynamıştır..
    Bence bi süre sonra Senin listeyi Kral dolduracak umrarım ;)

Kral umarım servisini düzeltir. Bir tüfeğin yayını bir aydır takamadılar. Daha öncede aynı modelden (AI002 gamo cfx kopyası) vardı yayını değiştiremeyip 4 defa arızalı göndermişlerdi sonuçta yandan mandallı sevmediğim bir modelini göndermişlerdi bende o tüfeğin isabetini beğenmediğim için bir kenara atmıştım. Kargo parası tekrar vermemek içinde geri göndermemiş sırf isabeti için aynı tüfekten tekrar almıştım oda yay arızası çıkartıp beni kabuslara soktu bir aydır fabrikada gelmedi daha eğer tekrar yandan mandallı gönderirlerse eski gönderdikleri tüfekle beraber bunuda paketleyip krala hediye edeceğim.

ki servisi onca methedilen firma bile yapmıştı bunu.. aylarca beklettiği olmuştu ..

Bence bu hobinin aradığı enerji KRAL'da var..

• Daha ne, regülatör parasını düş (300TL), üstelik dışarıdan ayarlanabilir bir regülatör..

geriye kalan para değil.. kundağamı sayarız, namluyamı, blok grubunamı belli değil.

Bence şuan Kral Arms tarafından müşteri lehine muazzam başarılı bir hareket var..