Kral Puncher Ön İnceleme

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Son bilgileri paylaşayım..

Benim kullandığım tüfekte her iki namlu ucundada crown mevcut..Sorun daha önceden bahsettiğimiz gibi piyasaya sürülen ilk 50 tüfek için geçerliymiş bununla ilgili gerekli işlemleri yapıyorlar..Piyasaya yeni sürülen partilerde herhangi bir problem olmadığını belirtiyorlar..Şayet bu ilk parti üründen satın alan kişiler varsa fabrikaya gönderip ücretsiz olarak değişimini veya crown açılmasını isteyebilirler..Şarjörle ilgili bir sıkıntı gözlemleyemedik yeni şarjörler sıkıntısız ve sorunsuz olarak kullanılmakta..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• yada bir başka ifade ile bu verilen değerlere göre ortalama 33 joule gücünde 36 stabil atış..

iyimidir :)

• 1. Şarjör sıkıntısı fabrikadan gelen yeni şarjörlerle çözülmemişmiydi2. şarjör indexleme nedir?
    3. Crown nedir? Ne işe yarar?
    4. .22 kalibre istetiğimiz pelleti bu tüfekle atamıyormuyuz?
    5. Tüfeğin namlusunun işlem görmesi gerekli mi yoksa mükemmeliyetçilik için mi

Selam,şarjör sıkıntısı giderildi.

Şarjör indexleme;
    şarjör takıldığında yuvaya oturur ve burada işlevini görmeye başlar, kurmalı bir oyuncak düşünelim kurarız bırakırız oda çalışmaya başlar, biz şarjöre pellet koyarken şarjör sabit bir parça ama içindeki şarjör topu hareketlidir her saçmayı koyduğumuzda saat yönünün tersine klik sesi gelinceye kadar bir tık geri sararız ve diğer saçmayı koyarız, şarjör kendi içindeki mekanizmalar yardımıyla birlikte bu esnada kurulmaya başlar işlem bittiğinde kurulu vaziyettedir,yerine takıldığında çalışmaya hazır vaziyette iken biz kurma kolunu her çektiğimizde şarjör içindeki minik çelik ve hassas kuvvetle çalışan bir tırnak,içinden geçen pelleti namluya iten pellet itici milinin sürtünmesi ile çalışır,biz kurma kolunu her geri çektiğimizde boşa çıkan tırnak çalışır, bir sonraki saçmayı pelleti itici milin önüne gelmesini hazırlar ve kurma kolunu kapadığımızda pellet itici mil yardımı ile yerine sürülmüş olur ve kurma kolunu tekrar geri çektiğimizde bu işlemler tekrarlanır.

Crown dediğimiz tabir aslında havşa ile birbirine benzesede crown aslında namluların çıkış ucuna açılan oldukça düz ve yivleri aynı ayna boşa çıkaran etrafı hafif genişletilmiş ters bir konik, namludan çıkan merminin,saçmanın arkasındaki tepkiden kurtulmasıdır,bizimde pellet girişindeki istediğimiz aynı benzer ters konik havşadır,bu havşa pelletin daha rahat girmesini sağlıyor eğer havşa olmazsa pellet/saçma takılabiliyor,amaç buradaki eksenlemeyi tolere etmek,haliyle bir çok çeşitli markalarda ve türlerde tüfeğimize uygun kalibrelerdeki saçmaları kullanabilmek,zaten bir çok havalı silahta bu mevcut, bu bizim karşılaştığımız bir hata ve bu arada puncherin fabrikasıda bu durumu düzeltmiş isteyende namlusunu söküp gönderebilir bizzat aradım ve öğrendim sadece küçük bir bölümde çıkmış.

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Borbayre ().

• Başka bir yerde daha yazmıştım ama gözünüzden kaçtı sanırım, pelet seçmesi havşayla çözüldü mü? Peleti seçen namlu mu yoksa şarjör mü?

Stoeger x20s .22 + Leapers 6-24x50
    Hatsan m40 .177 + Stoeger 4x32

• Başka bir yerde daha yazmıştım ama gözünüzden kaçtı sanırım, pelet seçmesi havşayla çözüldü mü? Peleti seçen namlu mu yoksa şarjör mü?

Saygıdeğer fairgunner,geçenlerde bir kaç pellet markası örnek;gamo expander zor giriyordu yeni şarjörler gelmesine rağmen,havşa durumunu fark ettim ve hatalı olan yani havşalanmamış olan namluya denk geldim bu arada sayın valibeyin tecrübesi ile 6mm matkapla tersine dikkatlice yapabildiğim kadar bir hamle gerçekleştirdim ve önemli ölçüde düzelmeler oldu haliyle fabrikasının yaptığı bu işlemin çapı daha iyi seviyede, çünkü özel makinelerde sabitlenerek yapıldığı için,böyle sıkıntılarla karşılaşan olursa direk fabrikaya göndersin namluyu düzeltip geri gönderiyorlar yada yenisini veriyorlar zaten satın almadan önce biraz ilgili olursanız direk fabrikadan tüfek sipariş ettirmek en mantıklısı bu sayede bayilerde tüfekleri geri göndercek yenilerini almış olacaklar.

Ve bu arada ben hala göndermedim:)birkaç marka ile iyi anlaşıyor şimdilik (gamo prohunter,krm ultradome,rws hobby)

Pelleti seçen namluda crown olmayışı idi artık bu sorunda çözüldü her türlü pelleti rahatlıkla kullanabiliyoruz..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• Evet denemeden bir sey yazmak istememistim emin olmak icin, tufekle ilgili calisir durumda hicbir sikinti kalmamistir pellet secme durumu tamamen ortadan kalkmistir bilginize.Yani butun puruzler yok oldu.Fabrika cikisi da tamamen duzeltilmis anlayacagimiz, kazasiz ve saglicakla, saygi ve selamlar.

Tavsiye:

*Tufegi 100 bar altinda kullanmamanizi tavsiye ederim.
    *Cok fazla bos yere sacmasiz ve bos atis yapilmamasini oneririm.
    *Bakim icin fabrikasina gonderiniz
    *Bozuk pompa kullanmayiniz nemli hava basmayiniz.

Linkteki konuyu inceleyiniz.
    Neden 100 bar altina dusurmemeliyiz?

Mesaj 4 düzenlendi, son düzenleyen Borbayre ().

• Atış testleri, tutarlılık, grupman ?? Artık hiç ses çıkmıyor. Kraldan vaz mı? geçtiniz :)

• Atış testleri, tutarlılık, grupman ?? Artık hiç ses çıkmıyor. Kraldan vaz mı? geçtiniz :)

Diğer başlığa yazdığınız mesaja konu ile ilgili cevap verildi..Forum'da sadece 3 mesajınız var fakat bizler hakkında fikir sahibi gibi yorumda bulunuyorsunuz vazgeçtiğimizi nereden çıkardınız?

• Sabırsızlığım forumda çaylak olmamdandır. Mazur görün lütfen. Amacım eleşriri yapmak değil "Yeni kral pucher" başlığına gönderme yaparak küçük bir espiricikti. Üzgünüm

• Her iki konu başlığına eş zamanlı yazınca yanlış anlaşılmalar olağandır keşke konu başlığında geriye dönük son mesajlarımıza baksaydınız bir etkinlik planladığımızdan haberdar olabilirdiniz..Malumunuz İstanbul büyük bir metropol iş,güç koşuşturmaca herkesin vakti birbirine tutmuyor geçenlerde müsait bir zaman yakaladık hava şartları müsade etmedi üstelik gittiğimiz poligon methedilen bir yerdi fakat oraya gidince bizim tüfeklere uygun parkuru olmadığı gibi panayır alanından farksızdı şu an atış alanı konusunda planlama yapıyoruz..

Konu başlığının seyri ciddi bir havada geçsede espirilere kapalı değiliz fakat kıvamında olmalı..Zira bu konuda epey emek harcayan arkadaşlarımıza saygısızlık etmek istemem..

Saygılar..

• Canım sıkıldıkça her akşam düzenli aralıklarla tüfeğin hareketli aksamını ve şarjörlerini stres,yorgunluk testlerine tabi tutuyorum sorunsuz,stabil ve yağ gibi her parçası..Reaktif hedef kağıtlarım ve beraberinde bir kaç ekipmanım geldiği zaman incelemeye kaldığı yerden devam edeceğiz velhasıl detaylı video eşliğinde yapılacak incelemede reaktif hedef kağıdı grupman açısından zengin görsellik ve kesin sonuç sunuyor..Bu arada atış alanı konusunda nihai bir sonuca vardık Reşadiye'de bizde varız..