Su Altı Teknolojisi Programı Eğitim Kampı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hepinize merhabalar abilerim kardeşlerim.Ülkemizde az sayıda bulunan ve çoğu kişi tarafından bilinmeyen bir bölümdür bu.Şu anda bende okumaktayım bu bölümde.

Bölümün amacı su altında yeni teknolojileri olduğunca çok kullanıp sanayi işi olarak icraa etmektir.

Bu videomuzda Hatay'ın Samandağ ilçesin de yaptığımız eğitim kampımızda kayıt ettiğimiz görüntülerin parça parça derlenmesi mevcuttur.

Yapılan eğitimler içerisinde:

Sert başlık,yumuşak başlık kullanımı,tecrübe edilmesi
    Satıhtan ikmalli dalış kullanımı,konsol kullanımı
    Gece dalışı,yön tayini
    Canlı yaşamının incelenmesi
    Derin su tecrübe dalışları
    Pusula ile navigasyon eğitimi
    Kovuk dalışı,tecrübe edilmesi
    Batık dalışı

Bu bölüme ilgi duyan ve soru sormak isteyen abilerimiz,arkadaşlarımız,kardeşlerimiz benimle irtibata geçebilirler,bildiğim kadarını anlatabilirim naçizane :)

Video:

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

HATSAN BT65 RB LW 5.5 Regülatör by Mustafa EKİZ ;grin;

• Böylesi öğrenciliğe can kurban :)
    çok keyifli olsa gerek..

MKÜ Belen kampüsü geldi aklıma şimdi, adamın ayaklarını yerden kesen bir rüzgarı vardı..

• Aynen abi hava sıcakken güzelde ocak,şubat ayında pek hoş olmuyor,ama tabi çoğu okullara göre tatil tadında :) buranın rüzgarının maşallahı var.Evi yerinden sökecek gibi :)

• Bol bol künefe ye artık :)
    hazır yerini bulmuşken..

evet, rüzgarı çok fena , hatta rüzgarın bikaç gömlek büyüğü galiba o esen şey :))

• artık son sene dürüme künefe saldırıyoruz gitmeden :) bide humus tabi :) teknede denk geldik fırtınaya.Resmen dayak yedik yağmurdan :)

• işte bölüm böyle olur. :D kazasız belasız dalışlar dilerim. aklıma steve zissou geldi :)

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• işte bölüm böyle olur. :D kazasız belasız dalışlar dilerim. aklıma steve zissou geldi :)

stajda kravat yok, takım elbise yok, dimi ..
    hemen çapraz geçiş ( 8| ) yapalım seni buraya :)

• ahah ferhat abi aynen :D ha şu cumartesi bile kravatla geziyorum... hayır en sevdiğim şey aslında. senelerdir amatör serbest dalıyorum da. yanlış kararlar fena :)

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Serbestin zevki başka ama :) Bizde düğünden düğüne takıyoruz anca kravatı :D bugünde bi liman temizliği projesi varmış oraya gittik.kokulu kokulu daldık :D

• Vay beee ... Nostalji oldu benim için, sene 92 yada 93 tü emin değilim. İstanbul Üniversitesinde ilk defa açılmıştı bu bölüm. Özel yetenekle öğrenci alacaklardı. Bir heves yüzme antrenmanlarına başladım 2-3 ay hazırlandım ( ama sadece yüzmeye :) ) Sınav günü geldi çattı. Beykoz'da buluştuk SAT 'ların eğitim alanına gittik. Bir baktım ki en kötü aday tek yıldız bröveli dalgıçlık eğitimi almış:))) Galatasaray'ın su topucuları mı dersin, Fenerbahçe'nin kürek takımı sporcularımı dersin . İçlerinde bölüme en Fransızları benim ( amatör boksla uğraşıyordum o zamanlar ) :D Neyse yüzmede sonuncuda olsam etabı bitirebildim ( yüzme tekniğim yok sadece kol gücü ile ). Fakat yok gözlüğü suyun altında göze takıp içindeki suyu tahliye edip çıkmalar filan derken su kısımda çaktık tabii :D Ama karada toz attırmıştım en yüksek skorlar bende idi. Tabi asıl olan denizdeki başarı idi velhasıl kazanamadık :(( Ne üzülmüştüm içinde ukte kalmış biri olarak bölümünüzde başarılar dilerim, Allah kazadan beladan korusun :thumbup:

• su altı apayrı bi zevk. bu kamplara isteyen herkes katılabiliyormu ?

Daystate Delta Wolf HP 0,177 - 0.25

Discovery dürbünler

• Vay beee ... Nostalji oldu benim için, sene 92 yada 93 tü emin değilim. İstanbul Üniversitesinde ilk defa açılmıştı bu bölüm. Özel yetenekle öğrenci alacaklardı. Bir heves yüzme antrenmanlarına başladım 2-3 ay hazırlandım ( ama sadece yüzmeye :) ) Sınav günü geldi çattı. Beykoz'da buluştuk SAT 'ların eğitim alanına gittik. Bir baktım ki en kötü aday tek yıldız bröveli dalgıçlık eğitimi almış:))) Galatasaray'ın su topucuları mı dersin, Fenerbahçe'nin kürek takımı sporcularımı dersin . İçlerinde bölüme en Fransızları benim ( amatör boksla uğraşıyordum o zamanlar ) :D Neyse yüzmede sonuncuda olsam etabı bitirebildim ( yüzme tekniğim yok sadece kol gücü ile ). Fakat yok gözlüğü suyun altında göze takıp içindeki suyu tahliye edip çıkmalar filan derken su kısımda çaktık tabii :D Ama karada toz attırmıştım en yüksek skorlar bende idi. Tabi asıl olan denizdeki başarı idi velhasıl kazanamadık :(( Ne üzülmüştüm içinde ukte kalmış biri olarak bölümünüzde başarılar dilerim, Allah kazadan beladan korusun :thumbup:

Bende çok istemiştim önceden kısmet bu yaştaymış :) Şimdi kontenjan bile zor doluyor.Zaten 5 üniversitede var bu bölüm onlarda az öğrenci ile devam ediyor. Çok teşekkür ederim,inşallah kazasız belasız devam ederiz bu işe :)

su altı apayrı bi zevk. bu kamplara isteyen herkes katılabiliyormu ?

Maalesef bu kamp bölüm öğrencileri için.Yanlız scuba ile yaz aylarında eğitim veren deneme dalışı yaptıran yerler oluyor.Ama bu kadar sanayi techizatıyla değil doğal olarak.Sadece scuba ekipmanı ile.

Arada tekrar resimler paylaşırım eğer isteyen olursa.Temizlik çalışmalarından ya da hayalet ağ çıkarma işinden bi kaç foto video olacaktı.

• kaya 67

Hepinize merhabalar abilerim kardeşlerim.Ülkemizde az sayıda bulunan ve çoğu kişi tarafından bilinmeyen bir bölümdür bu.Şu anda bende okumaktayım bu bölümde.

nejdet hoca ya selamlar çok dalışlar yaptım kendisiyle çok degerli bir kişi :))))