Kral puncher 0,22 cal. pcp tüfek

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yeni tüfengim bugün akşam üzeri ben işteyken gelmiş.
    0,22 cal. Kral puncher.

Bu kargocu arkadaşları daha bir sevmeye başladım şu hobiye başladığımdan beri :) [/color]

airgunturk.com/attachment/17649/

Velhasıl, başlangıç olarak üstünkörü öylesine inceledim, açıkçası fotoğraflardan gördüğümden çok daha başarılı bir tüfek olduğunu söylemek isterim..

Özellikle kundak;

gördüğüm bütün puncher'lar da fotoğraf çekimi ile alakalı olabilir, kundak çok açık renkli duruyordu, ancak bugün paketi açtığımda tam da istediğim gibi, koyu renkli bir cevizden kundak olduğunu görünce daha bir sevdim..

Ağaçtan çok anlamam gerçi..
    Fotoğraflarda da göstermeye çalıştım; çok başarılı çekimler değil alalacele çektim ancak kundakta kullanılan cevizin damarları çok hoş... yakından görmenizi isterdim.
    airgunturk.com/attachment/17653/
    airgunturk.com/attachment/17650/airgunturk.com/attachment/17651/

Arpacık plastik, gez metal gövde üzerine monte edilmiş,plastik turretlerden oluşuyor,

Ama hepsinden öte, daha önce kullandığım pcp lerde arpacığı söktüğümde ortaya çıkan boşluğu nasıl kapatacağım diye düşünüyordum, puncher da ise muzzle yada moderatör takıldığında, arpacığın takılı olduğu bölümün kötü görüntüsü gibi birşey ortada kalmıyor, muhtemelen arpacık ve gezi asla takmayacağım, normalde de zaten dürbünle atışlar yapmak daha keyi,f veriyor ve pcp'nin doğasına daha uygun,

böylesi daha hoş olmuş, ..
    namluda farklı bir çap göze hoş gelmiyordu zira, arpacığı da bu yüzden sökmekten vazgeçiyordum hep..

airgunturk.com/attachment/17652/airgunturk.com/attachment/17654/

Fabrika ayarlarına göre tetik biraz sert geldi, ama ayar yapılabilir bir tetik..

çekiç sesi yok, en güzl taraflarından biri..

güç ayarı malum, chrono lazım güç ayarına ait net bilgiler için,diğer puncher sahiplerinden bu hareketi bekliyorum artık, iyi kötü bende fikir sahibi olurum böylece..

şarjör 5,5 luklarda 12'li.. bir şarjörlük atış yaptım, işlemesi çalışması, peletlerin sürülmesi konusunda sıkıntı görmedim.. :thumbup:

airgunturk.com/attachment/17656/airgunturk.com/attachment/17655/

Dolum valfinin olduğu bölümü toz toprak gelmesin diye çevirerek kapatılan metal ve çok gevşek çalışması olmayan bir sistem..

namlu tutucu alüminyumdan ve gerçekten çok temiz bir işçilik ile yapılmış,.
    namlu ucu pasosu temiz ve düzgün..

yivsetler, geniş ve küt..
    Diana mod 52 de görmüştüm aynı namluyu,poligonal namlu formunda..
    sert peletleri daha çok sever diye hatırımda kalmış..

airgunturk.com/attachment/17658/airgunturk.com/attachment/17659/

airgunturk.com/attachment/17660/

açıkçası ilk eline aldığında insana keyif veren bir tüfek olduğunu gördüm Puncher'ın.. Hissettiğim buydu yani ;)
    Diğer markalar ile kıyaslamaya gerek yok, bu başka bir marka başka bir tüfek.. ama.
    neyse şimdilik bişey demiyeceğim, şu tüpüm, pompam gelsin bi hele..

Ama sıkı durun ;)

Bugün ilk alalacele deneme atışında, 65-70 metre arasında bir mesafe, google map' te 65 metre görünüyor, mildot hesabına göre 74 metre gibi birşey çıkıyor..

özetle;

mesafe ortalama 65metre
    12 zoom optima
    jsb 15,89
    3 atış,
    tek delikten hallice.. 8)

dürbünden gördüğüm ama resimleme imkanım olmayan bir yere attığımdan :) sizlerle şu an için paylaşamıyorum..

Ancak tam destekli olmayan, dizlerimden destek alarak oturarak yaptığım 3 atışta 9-10 mm gibi bir ctc var dürbünden gördüğüm.. tüm peletler birbiri ile merkezden kesisşmiş olarak isabet aldı, bence iş çıkışı ve full destekli olmayan bir atış için mükemmel bir sonuçtu.

Çok güzel atışlar, grupmanlar ile paylaşımlar yapacağımı düşünüyorum bugünkü atışlardan sonra .. inşaallah pompa yada tüpte edinirsem merak içinde olan tüm arkadaşlarımın gönlünü ferahlatmaya çalışacağım..

Bu arada, ilk puncher mevzuu açıldığında bahsi geçen hiç bir problem ile karşılaşmadım (pelet-şarjör-crown, havşa v.s.)

Diyeceğim o ki, bu ara; uygun fiyata bir pcp almak niyetinde olanlar var ise, az beklesinler .. acele etmesinler..

..

to be contuined ;)

ayrılmayın, takipte kalın..

• Hayırlı olsun Ferhat abi güle güle kullanman dileğiyle..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• Hayırlı olsun gule gule kazasız belasız kullanın,o mesafede dediginiz gibi grupman cok guzelmis tekrar hayılı olsun ..

• Şişeciler için bir de tahribat videosu bekliyoruz :)
    Güzel günlerde kullanırsın inşallah, hayırlı olsun ;)

• Hayırlı olsun gule gule kazasız belasız kullanın,o mesafede dediginiz gibi grupman cok guzelmis tekrar hayılı olsun ..

çok teşekkürler hocam, bende şaşırdım.. nefes nefese, fabrika ayarı gerçekten çok sert bir tetikle öyle bir sonuç çıkmasına.

şu pompa-tüp neyse bi halledeyim, güzel başarılı sonuçlar vereceğinden adım gibi eminim artık..

Şişeciler için bir de tahribat videosu bekliyoruz :)

Güzel günlerde kullanırsın inşallah, hayırlı olsun ;)

eyvallah, peki hocam g;$i

videoları size yollayım hocam, anlarsanız bu işlerden..
    benim makina kaldırmıyor malum..
    çift kameralı atışlar falan güzel olur zira birleştirebilirseniz sevinirim..

• Hayirli olsun abi, kazasız belasız güle güle kullanmak nasip olsun.. :)

Kral N-11 Gas Piston

• Hayırlı olsun Ferhat bey :thumbup: .
    Özellikle stabil atış sayısı , grupman ve tahribat gücü konusunda aydınlatırsanız...
    Henüz ne fabrikadan ne kullanıcılardan sağlıklı bir inceleme gelmediğinden ABD deki havalı kullanıcıları merak içinde kaldılar: http://www.gatewaytoairguns.or…9017cf7&topic=89583.0

AA S510 EXTRA FAC .22
    Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    Weihrauch HW77 .177 Hawke 3-9X40 AO
    Diana Mod54 Airking .22

• Hayırlı olsun Ferhat bey :thumbup: .
    Özellikle stabil atış sayısı , grupman ve tahribat gücü konusunda aydınlatırsanız...
    Henüz ne fabrikadan ne kullanıcılardan sağlıklı bir inceleme gelmediğinden ABD deki havalı kullanıcıları merak içinde kaldılar: http://www.gatewaytoairguns.or…9017cf7&topic=89583.0

Hocam güzel bir misyon üstlenmişsiniz yabancı formda aslında bu gibi ürünler ülkemizin tanıtımı açısındanda faydası azmsanamaz. Yabancı formdaki ilgi ve alaka gerçekten çok fazla yanlız herkez aynı soru soruyor. Atış sayısı ne ? gurupman ses seviyesi Diğer yabancı sihlarlada benzetmeler yapılmış.

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• vay vay bombaya bakın.

Hayırlı olsun.kazasız belasız güvenli isabetli atışlar dilerim.

arada ki bir cümlenle kanıma girdin.konuşuruz sonra :)

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• öncelikle hayırlı olsun yeni tüfeğiniz . Ben daha çok güç ayarı düğmesi hakkında beklenimlerimi soruyorum çünü bu konu hakkında hiç bir detaylı açıklama yapılmadı sanırım her güç ayarı için hız değerleri nasıl aynı pelette? bu gibi çalışma bekleniyor sanırım.

• Ferhat bey hayırlı olsun.
    inanılmaz bir sabırla diğer yorumlarınızda bekliyorum benimde görsel olarak hoşuma giden bir tüfek
    almayı düşünüyorum yakın zamanda. AA be Daystalere bakiyordum ilk pcp için bu kadar Butce ayırmak istemiyordum
    başlangıç için iyi bir ürün olduğunu düşünüyorum.
    tekrar hayırlı olsun

Walther Lg400 Alutec .177------ Konuspro M30 8-32x56

Anschütz 9015 .177 by JH------March-Deon 8-80x56

Kral Puncher Maxi 5,5----- Hawke Eclipse 6-24x50

Mod 85 Sniper 5,5----------Konus 3-9x40

Zoraki 4,5 ve 5,5

300 bar 6 Lt.

• Hayirli olsun abi, kazasız belasız güle güle kullanmak nasip olsun.. :)

teşekkürler Ertuğrul :) sağolasın.. darısı senin başına, diğerinin parçaları bulamadım :P, senin Kralı gönderiyorum bugün yarın ;)

Hayırlı olsun Ferhat bey :thumbup: .

Hocam teşekkür ederim, bu arada imrendim size ve ayrıca ben teşekkür ederim size, yurdum insanını en güzel bir şekilde farklı ülkelerin insanlarına şahzınızda tanıttığınız için

Az bir hava var tüpte, iş görür gibi geliyor, bi 50 metre için araziye çıkabilirim birazdan, bi bakayım ayarlarsam paylaşırım.

Hayırlı olsun.İyi günlerde kullanın

teşekkürler arkadaşım

Ferhat abi güle güle kullan :)

Sağol Mustafa :thumbup:

abi hayırlı olsun.keyifli atışlar.

Eyvallah Hüseyin.. al gari bir pcp :)

vay vay bombaya bakın.

Hayırlı olsun.kazasız belasız güvenli isabetli atışlar dilerim.

arada ki bir cümlenle kanıma girdin.konuşuruz sonra :)

hadi bakalım,bekliyorum :)) sağolasın..

öncelikle hayırlı olsun yeni tüfeğiniz . Ben daha çok güç ayarı düğmesi hakkında beklenimlerimi soruyorum çünü bu konu hakkında hiç bir detaylı açıklama yapılmadı sanırım her güç ayarı için hız değerleri nasıl aynı pelette? bu gibi çalışma bekleniyor sanırım.

aynı merak bende de var,
    muhtemelen bunun için bir arkadaşıma yollayacağım tüfeğimi,..
    aynı pelet ile farklı güç ayarındaki sonuçlar nedir?
    Nasık bir grafik çiziyor?

Bunlar benimde en çok merak ettiklerimden biri, bir an önce kendisinden haber bekliyorum bi bakalım neymiş.. öğreniriz ..

Ferhat bey hayırlı olsun.
    inanılmaz bir sabırla diğer yorumlarınızda bekliyorum benimde görsel olarak hoşuma giden bir tüfek
    almayı düşünüyorum yakın zamanda. AA be Daystalere bakiyordum ilk pcp için bu kadar Butce ayırmak istemiyordum
    başlangıç için iyi bir ürün olduğunu düşünüyorum.
    tekrar hayırlı olsun

Teşekkürler hocam.

Elimden geldiğince objektif olmaya çalışıyorum, hatta ilk önce ilk bakışta ortaya çıkan kusurlar nelerdir diye bakındım, ilk onlardn bahsedeyim diye düşündüm..

Ama an itibari ile rahatsız eden bir durum-kusur yok..
    ve dediğim mesafede ki, maalesef sizinle paylaşamadığım grupman beni daha çok heyecanlandırdı,..

Eğer pcp almak gibi bir niyetiniz halen var ise, ciddi ciddi söylüyorum; sakın şu an başka bir şey almayın..
    piyasanın bu bandında dolanan ürün standardının çok üstünde bir tüfek gördüm, az sabredin derim..

ama şimdi böyle konuşmak çok afaki kalıyor..

İlerleyen günlerdeki Puncher'la ilgili paylaşımlar umarım bizi mahcup etmeyecek..

• abi net söylüyorum bu gün para sıkıntım olmasın yine almam :) diana alırım hw97 alırım yine pcp almam :D güzel tüfek orası ayrı ama bana göre değil.

8)

• Hayırlısı olsun Ferhat abi güle güle kullan. çok güzel bir inceleme olmuş bizede süpriz oldu devamı için takipteyim :)

Hatsan Striker 1000s .22cal 3-9x32

• Ferhat abi bombayı patlatmışsın yine. :D fotolardan gördüğüm kadarıyla hatsan pcplere göre işçilik anlamında bikaç gömlek büyük gibi geliyor. Tasarım olarak bana göre daha iyi zaten. Yakışır böyle güzel tüfek sana abi... Hayırlı olsun kazasız belasız kullan. Tam pcpyi bırakmışken acaba dedirtmeye başladı bu kral. Hayırlısı bakalım...

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177