VECTOR OPTİCS DÜRBÜNLER

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • abi link açılmıyor bende mi sorun acaba?

• teşekkürler yazdıktan sonra farkettim ve girip inceledim :)

• peki ne kadar iyi bu marka?

Walther Lg400 Alutec .177------ Konuspro M30 8-32x56

Anschütz 9015 .177 by JH------March-Deon 8-80x56

Kral Puncher Maxi 5,5----- Hawke Eclipse 6-24x50

Mod 85 Sniper 5,5----------Konus 3-9x40

Zoraki 4,5 ve 5,5

300 bar 6 Lt.

• pek bilinmiyor galiba

Orhan Tan TOKDEMİR

Kalanlar;
    Armsan Phenoma Carbo 12ga

Zoraki HP 01 Ultra 4.5mm
    Diana Mod 350 Magnum 5.5 :thumbup:
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5
    Hatsan MOD 125 sniper Wood 5,5

Gidenler;
    Diana MOD 54 AİR KİNG
    Mod 125 Sniper 6,35
    BT 65 SB ELİTE 22 cal

• Tedarikçinin adı aliexpress ordan getirtip 1,5 katı fiyata satıyorlar herkes anlaşıp toplu getirtse bayidekinin yarı fiyatına geliyor

"Ali Bumaye"!!!

• Bir ara forumda ilk defa galiba 10*40-60 gibi bir ölçüde vector alınmıştı, uzun zaman önce..

o zaman özellikle paralaks ve diğer turretlerin kısa bir süre sonra bozulduğu, yada bozulmaya müsait olduğu gibi birşey söylenmişti..

En doğrusunu uzun süredir kullanan arkadaşlar bilir..

• Ferhat abi bu tür arızalar dürbün boğazını,ayakların montajında fazla sıkarsan oluyor,paralax tüpü dış tüpe sürterek çalışıyor ve zorlanıyor sonrada pimi kopuyor içerden.ama düzgün montajlayıp allenleri zorlayarak değil gerektiği kadar sıkmalıyızki dış tüp ezilmesin ve paralaks sıkışmasın.yani 3000 tl lik dürbünleri de fazla sıkarak montajlarsak bozarız..peki nasıl dürbündür bu vector ler? optik ürünlerde kalite fiyatla doğru orantılıdır.bu modeller şimdiye kadar şahsi olarak Türkiyeye getirildi tek tek,yani getiren ve kullanan çok kullanıcı var.onların yorumları da yol gösterici olacaktır.

• Doğru söylüyorsun Mustafa.. ki zaten yeterince narin ürünler optikler..
    öyle bir söylem kalmış eskilerden aklımda,ondan yazdım..

• Ürünler toplu alındıysa veya ithalat yoluyla getirildiyse %20 vergi,navlun,konşimento,gümrük komisyoncusu vs gibi bir yığın masraf etmiş olabilirler aynanın diğer tarafına bakmakta fayda kişisel yolla getirilen ürünler ile toplu ürün getirme arasında dağlar kadar fark ve masraf vardır..Ticari ünvan ile getirilmiş ürünlerin masraf yüzdesi bir hayli yüksektir..Fiyatlar makul seviyede neredeyse Aliexpress fiyatları ile eşdeğer sayılır..Bayiler bir güzellik yapmış rağbet gören kaliteli bir ürünü sizlerin ayağına getirmiş haliyle ufakta olsa kar marjı olmadan satmasını bekleyemez kimse!

Toplu ürün getirmenin kolay bir iş olmadığını(ticari unvan gerekli) ve bayilerin resmi prosedürler çerçevesinde pek çok masraf ederek ürün getirdiğini bilmenizde yarar var..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• Ürünler toplu alındıysa veya ithalat yoluyla getirildiyse %20 vergi,navlun,konşimento,gümrük komisyoncusu vs gibi bir yığın masraf etmiş olabilirler aynanın diğer tarafına bakmakta fayda kişisel yolla getirilen ürünler ile toplu ürün getirme arasında dağlar kadar fark ve masraf vardır..Ticari ünvan ile getirilmiş ürünlerin masraf yüzdesi bir hayli yüksektir..Fiyatlar makul seviyede neredeyse Aliexpress fiyatları ile eşdeğer sayılır..Bayiler bir güzellik yapmış rağbet gören kaliteli bir ürünü sizlerin ayağına getirmiş haliyle ufakta olsa kar marjı olmadan satmasını bekleyemez kimse!

Toplu ürün getirmenin kolay bir iş olmadığını(ticari unvan gerekli) ve bayilerin resmi prosedürler çerçevesinde pek çok masraf ederek ürün getirdiğini bilmenizde yarar var..

Bayilerin ürün getirtirken masrafları vardır mutlaka bireysel teminle farkları vergisi fob/fot garantisi gibi farkları var biliyorum onlar toplu aldıkları için daha da ucuza ithal ediyorlar bir de o var yoksa bayilerde elbette kar koyacaklar ben sadece aynı ürünü kendilerinin de temin edebileceklerini söyledim ben aliexpressten alırım başka biri bayiden görüp inceleyip alır kişiye kalmış birşey sadece fiyat farkı var arada

"Ali Bumaye"!!!

• Ferhat abi bu tür arızalar dürbün boğazını,ayakların montajında fazla sıkarsan oluyor,paralax tüpü dış tüpe sürterek çalışıyor ve zorlanıyor sonrada pimi kopuyor içerden.ama düzgün montajlayıp allenleri zorlayarak değil gerektiği kadar sıkmalıyızki dış tüp ezilmesin ve paralaks sıkışmasın.yani 3000 tl lik dürbünleri de fazla sıkarak montajlarsak bozarız..peki nasıl dürbündür bu vector ler? optik ürünlerde kalite fiyatla doğru orantılıdır.bu modeller şimdiye kadar şahsi olarak Türkiyeye getirildi tek tek,yani getiren ve kullanan çok kullanıcı var.onların yorumları da yol gösterici olacaktır.

ben uzun zamandır kullanıyorum ve gayetde memnunum arkadaşın anlatdığı gibi dürbün ayakları taretlere çok yakın ve çok sıkılırsa paralax tekeri sıkışır bu durum her dürbün için geçerli...imzamda kullandığım modeli tavsiye ederim...

FX Gladiator DA +vektor optics 10-40x56 FİRST FOCAL PLANE Mılıtary Use
    SAFİR T 14 CLASSİC S modlu vektor optics 1x30 reddot
    Hatsan-Walther & Talon Havalı Tüfek 5.5
    optima 3x9x44 AOE optics
    vursan 7+1 otomatik av tüfeği

• Ben de 10-40x50 kullanıyorum gayet memnunum. Yurt dışından geçen sene getirtmiştim. Hatta Mustafa Ekiz de incelemiş ve optik merkezlemesini yapmıştı silahımı ona gönderdiğimde. Hawke gibi pahalı optikler kullanmadığım için elimdekinin kalitesini merak edip o zamanda sormuştum sence kalitesi nasıl Mustafa hocam diye. Fiyatına göte gerçekten iyi demişti...