Hatsan mod25 unf dişleri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hatsan mod25 supertact silahımda uzun zamandır wrangler cheetah moderatör takılıydı. Geçen cumartesi günü temizlik için sökmek istediğimde çok zorlandı ve neticesinde resimlerde de görüleceği gibi silah üzerindeki dişler bu şekli aldı. Orjinal kurma aparatı bir yere kadar ilerliyor en fazla 2 diş sonra sıkışıyor. Ben de fazla zorlamadan çıkarttım.
    airgunturk.com/attachment/20262/airgunturk.com/attachment/20264/

Moderatörü çıkardığımda dibinden çapak koptmuştu.
    airgunturk.com/attachment/20265/airgunturk.com/attachment/20266/

Moderatörün mümkünse tamiri için wrangler (yasin) bey e yazdım ama henüz bir yanıt alamadım.

Silah için de Hatsan a göndermeyi düşünüyorum ama yaparlarmı ya da yapılabilirmi sizce?

• oo kötü olmuş bu :(

-Havalı grubu

Crosman 1008 £tabanxalı$
    Crosman 1088 £tabanxalı$
    Gamo pr45 £tabanxalı$

Hatsan Mod 60 ;tufey#
    Hatsan mod 25 supertact 22 cal. Vortex 1x40 Red dot / 4x32 Scope ;kovboys;
    Hatsan At44 Tact 22 cal. 3-12x50 scope/ harris bipod ;tufey#

-Ateşli grubu

Huğlu 101B Trap/Skeet special ed. ;avci;
    Sarsılmaz Concorde 12 GA bs,;s
    Hatsan Mpa Ts 12 GA f;s;s
    Baikal izh 18m Slug 410. ga 3-9x40 scope / harris bipod ;tufey#
    Safir t14 410.GA / +;tuftabV#

-Yaylar

Samick mind 10 30lbs. ;duello;
    Samick sage 60 lbs. ;izci;

Şimşek Hybrid 20,30,40 lbs ;d;

Flagela Dei 60 lbs;keyf;

agt

• moderator alimyum dan , namlu ise çelik.
    Zorlanmış olsa bile moderator bozulur namlu ya bişey olmaz .
    O dişlerin bozulması için namlu ile aynı malzemeden bir kapak takılması gerek

• '.

]

• Moderatördeki son diş ya da son iki diş sarsıntıdan kırılıp çapak halini aldı ve ben sökmeye çalışırken tabancanın dişlerini haşat etti diye düşünüyorum. Moderatörü çıkarırken o uzun sivri çapaklar da düşmüştü. Arayıp bulmak aklıma gelmedi yoksa onların da fotoğraflarını koyardım buraya.

Biraz araştırdım diş tamir takımları varmış.
    http://www.youblisher.com/p/82…indereparaturwerkzeug-TR/
    airgunturk.com/attachment/20271/

• Çevrenizde tornacı varsa namluyu silahtan ayırıp tezgahta veya elinde uygun pafta varsa dişleri
    Düzeltebilir ciddi masraflı bir işlem değil , yada fabrikayla görüşmek lazım onlarda aynı işlemi
    Yapacaktır piyasada 15 -20 lira gibi ücret istiyebilirler.

Moderatörede dişleri düzeltmek için kılavuz çekmek lazım ,önemli olan aynı diş kılavuzolması lazım
    Bu kılavuz bende mevcut , imkanlarınızı kullanın olmazsa bu konuda yardımcı olabilirim.

'.

]

• Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Bayramdan sonra hatsan ile görüşeceğim. Bana yakın zeytinburnu ve ikitelli de demirciler sitesi var. Olmadı oradaki tornacıları gezerim.

• dişler düzeltilmeyecek kadar bozuk görünüyor.

Silahı moderatör takılıyken moderatörden tutarak kurmaya çalıştıysanız o yüzden dişleri sıyırmış olabilir, ama hala aliminyum moderatörün çelik bir namluya bu kadar çok zarar vermesi garip geldi bana . Namlu çeliğinin bu kadar yumuşak olması normal değil bence.

• Evet çoğunlukla moderatörden tutup kuruyordum. Moderatörü daha önce de birkaç defa çıkarıp takmıştım dişlerde bir anormallik yoktu.

• Aynı silahtan bende kullanıyorum bende moderatör taktım ses için değil kurmayı kolaylaştırsın
    Diye , moderatör pcp den cıkma dişleri aşınmış merkezleme hatası olan bir moderatör,
    Ben bunun içini boşalttım moderatörü yerine balayıp birde lokma ile kontra somunu sıktım
    Galiba dişlerede locktite sürmüştüm , zımba gibi sağlam sıkıntı yok.

'.

]

• Bu silahtada içi boş moderatör kullanmak kaydıyla; arpacık biraz geri kaydırılarak buraya
    Yeni diş çekilebilir eski dişlerde tamir edilerek namluyu kesmeden moderatör takılabilir
    Kontra somun konabilir ,

Moderatör ; zaten bunlarda kurmayı kolaylaştırmaktan öte gitmiyor.

'.

]

• Hiç olmadı orjinal kurma parçasını dişlerini iptal ederek bir şekilde sabitleme fikrim de var. Dişler tamir edilemezse kesmeden fazla kurcalamadan böyle anlattığınız gibi yaptırırım.

• Hatsan teknik servisten arkadaş bize gönderin namluyu değiştirelim ne gerekirse yapalım dedi ücreti de 45 tl imiş. Bayramdan sonra Hatsan'a göndereyim en temizi bu.

Geçen aylarda Quiet energy namlu için değişimi sorduğumda yapamayız demişlerdi bakalım normal namlu da yeterli ama :) olmuşken QE yaparlarsa :)

• Namludaki dişler gerçekten bozukmu..
    yoksa (moderatör) alüminyum dişler arasına sıvanmış durumdamı..

gözlerde görmüyor artık :)

....

değilse,
    Kendisi zaten dönüş yapar ama;
    Bence Yasin Moderatör dişlerinin daha uzun süre söküp takmaya dayanması için bu kapağı alüminyum yerine muhtemelen daha sağlam bir malzemeden yapmıştır..

Ama bu şekilde (kurma kolu niyetine) kullanım bu sefer namlu ucundaki pasoya zarar vermiş galiba

• Silah az önce Hatsan dan geldi. Namlu değişecek demişlerdi ama değişen birşey yok. Sanırım gerek görmemişler. Ucuna kapak kolaylıkla takılıp çıkarılıyor vida dişleri iş görüyor. Tetik ile ilgili kronik sorunu da yazmıştım onunla da ilgilenmişler Bakım yapıp göndermişler. Kısmetse yarın birkaç atış yaparım artık :)

Değişen parçalar Piston contası, Tetik grubu, Kol pimi, Yay klavuz pimi, Emniyet. Bir de Ana yay işaretlemişler ama silah vortex e dönüştürülmüştü.

airgunturk.com/attachment/20969/airgunturk.com/attachment/20970/airgunturk.com/attachment/20971/

• Güle güle kullanın bozulan dişlere pafta çekilmiş anlaşılan
    Namlu ucuna uzatma parçası takacaksınız sanırım , dişlere locktite
    Sürülürse parçanın gevşemesini önler dişler tamir gördüğü için
    Kolay gevşeme yapabilir,

Benim tahminim dişlerin bozulma sebebi ; moderatörün azda olsa gevşemiş
    Halde silahı kurmak için uyguladığınız kuvvet gevşemiş dişlerde ezilmelere
    Sebep oldu aynı sorunu tekrar yaşamamak için olası gevşemeye karşı
    Önlem almak ,malum silahı kurmak için uygulanan kuvvet direkt moderatöre
    Uygulanıyor.

'.

]

• Moderatör hasara sebep olduğu için onu kullanamayacağım. Onun bozulan dişlerinin yerine ters diş açtırıp küçük namlu kapağının da dışına aynı dişten açtırıp birleştirerek (belki loctite bulabilirsem yapıştırıp) böyle kullanmayı da düşündüm bakalım zaman ve yapacak yer bulabilirsem ve yapılabilecek birşeyse tabi :) moderatörü kurtamış olurum yoksa sırf bu yüzden çöp olacak.

Moderatörün tasarımı pcp için düşünülmüş malzeme sürekli namlu kırma gücüne dayanamadı diye düşünüyorum.

Orjinal kurma aparatının gevşememesi için dişlere bir kat teflon bant sarabilirim tabi o da bozmazsa.