Sıfırlama Sorunu !!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar belki yeri değil forumda yeniyim bilemedim buraya yazdım 1 ay önce Hatsan Mod 25 Supertact model .22 havalı silah aldım fakat ne yaptıysam bir türlü sıfırlayamadım. Gez ayarının durumu fotoğraflarda görünüyor fakat en alta ve en sola almama rağmen 5 mt atışta hala o temsili hedef kağıdındaki kırmızı noktayı vuruyor (küçük çember çapı 3 cm olarak düşünün ) nedeni ne olabilir nasıl yapabilirim yada servise göndermek mi gereklidir ?

airgunturk.com/attachment/20325/airgunturk.com/attachment/20327/airgunturk.com/attachment/20328/

• Anladım hocam ilginiz için teşekkürler fakat silahın sallanmasından kastınız tetiğe basarken ki uygulanan kuvvetten dolayı mı yoksa silahın patlarken yaptığı anlık çırpma mı orasını anlayamadım

• Destekli atın grupmanda sonuç güzelse tüfekte sorun yoktur atıcıdan kaynaklanabilir kullandığınız pellet nedir bundan kaynaklanabilir

Hatsan Striker 1000s .22cal 3-9x32

• 1 Tetiği ezerken silahı sarsmadığınızdan emin olun
    Tetik ayarını kullanarak tetiği biraz daha hafifletin

2 Kundak tesbit vidaların kontrol edin

3 Silaha pelet yükleyin ,namlu uzatma aparatını çıkarıp atış
    yapın.

4 Namluyu kırıp pelet yüklediğiniz yedeki oringi referans alıp namlu
    Deliğinin tam merkezde olup olmadığını görmeye çalışın veya
    Namlu deliği ile her dört kenara eşit mesafedemi , kumpasla
    Ölçme imkanınız varsa daha net anlaşılır,

Bu şekilde kaçık delinmiş bi hatsan ürünüde bende var .
    Eğer böyle ise fabrikaya göndermek gerek.

'.

]

• Namlu deliği ile her dört kenara eşit mesafedemi , kumpasla
    Ölçme imkanınız varsa daha net anlaşılır,

Bu şekilde kaçık delinmiş bi hatsan ürünüde bende var .

Galiba.

Hatta bu kaçıklık bir eğri şeklinde ise..
    Yani namlu girişi düzgün ama çıkışında sağa doğru çeken bir kaçıklık var ise; yani namlunun içi bu isabet alan noktaya bakıyorsa sebep bu olabilir..

Aşağıdaki kabaca ve anlaşılması için kaçıklığın abartılarak çizildiği, namlu içi kesitinde gösterilmeye çalışıldığı gibiyse yani..

airgunturk.com/attachment/20331/

• Öncelikler herkese hayırlı bayramlar diliyorum.Silahla destekli atmama rağmen aynı sorun hala vardı. Manurhin abi dediğin gibi oring i referans alarak namlu girişini ölçtüm tam merkezli değil bir taraf 2 mm bir taraf 1.5 mm gibi değerler geldi. Aynı ölçümü namlu çıkışı için de yaptım ordada aynı problem var aynen valibey abinin gönderdiği şekildeki gibi durum var sanırım.

• Ayarlı arpacık , alt üst vurma bağlamında ayar yapmayı sağlar,
    Buradaki esas sıkıntı ; gezin sonuna kadar sola kaydırılmış
    Olduğu halde silahın hala sağ vuruyor olması.

'.

]

• Sorun namluda orası anlaşıldı. Biraz silahın huyuna göre atınca yaklaşık 5mt den AA pili art arda vurabiliyorum grupmanda sıkıntısı yok.

• anlaşılan hatsan mod 25 namlularini nalbant a yaptırıyor , başka bir mod 25 inde namlu ucu unf dişleri moderator den dolayı sıyrılmış tı

• yada değişime giden namluları kesip mod25 e uyarlıyor olabilirmi :)

şaka bir yana, hatsanın en çok namlu problemli yada genel olarak problemli ürünü olarak mod25 ilk sıralara çıkacak gibi duruyor sanki..
    Ufak diye önemsemiyorlar mı ne ediyorlar. :)

• Sanki öyle bir durum var gibi. Birde dürbün kırma huyu var bunların :)