At44 Güç ayarı ile oynayanlar??

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • At44 Güç ayarı ile oynayanlar max min performans ve atış sayısı nedir? güç ayarı yapıldığı sırada tüp boşmu olmalı yoksa farketmezmi? örneğin minimum güçte kaç fps kaç atış? maksimum güçte kaç fps kaç atış? potansiyeli nedir? :D Chroni ölçümü yapan dostlar varmıdır?

-Havalı grubu

Crosman 1008 £tabanxalı$
    Crosman 1088 £tabanxalı$
    Gamo pr45 £tabanxalı$

Hatsan Mod 60 ;tufey#
    Hatsan mod 25 supertact 22 cal. Vortex 1x40 Red dot / 4x32 Scope ;kovboys;
    Hatsan At44 Tact 22 cal. 3-12x50 scope/ harris bipod ;tufey#

-Ateşli grubu

Huğlu 101B Trap/Skeet special ed. ;avci;
    Sarsılmaz Concorde 12 GA bs,;s
    Hatsan Mpa Ts 12 GA f;s;s
    Baikal izh 18m Slug 410. ga 3-9x40 scope / harris bipod ;tufey#
    Safir t14 410.GA / +;tuftabV#

-Yaylar

Samick mind 10 30lbs. ;duello;
    Samick sage 60 lbs. ;izci;

Şimşek Hybrid 20,30,40 lbs ;d;

Flagela Dei 60 lbs;keyf;

agt

• Bende aynı sorunun cevabını aramaktayım 16 veya 18 grain jsb kullanıcam kaç tur açmalıyım güç ayarını

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177
    Crosman 357 .177
    Zoraki 925 full auto
    Zoraki 918
    Zoraki r1
    Blow magnum
    Blow c06
    Blow mini
    Blow class

• Gücü tam açtığım zaman atış sayısı 35 e kadar düşüyor ama vurduğunu yıkıyor. Tam kistigim zaman 60 kadar atış yapıyorum o da 80 100 metreye kadar idare ediyor. Ölçüm felan yapmadım. Tufegim long lw modeli. Ayrıca bahsettiğim değerler 200-100 bar arasidir.

AT44 10 LONG LW - UTG LEAPERS 6-24x50 AOE TACTICAL OPTICS - WRANGLER TYPHOON MODERATÖR - UNIVERSAL BIPOD

ZORAKİ HP-01 ULTRA - WRANGLER BORA MODERATÖR

• Bende zamanında oynamıştım, zaten fabrikadan standart gelmiyor, At44 lerin biri diğerini tutmuyor 0 kutu açılışında.

Benelli M4, Fabarm Sat8, Benelli Supernova

• Tamamiyle kapayıp 2 tur açtığımda 30 40 metreye çok güzel atışlar yapıyor regulatörlü gibi ve inanın okadar çok atış sayısı oluyorki hiç saymadım :)
    Tam olarak açtığımda ise 200 ile 100 arası 25 30 falan. Ama attığı mesafeyi görmeniz lazım tabiki ağır pellet ile.Güç açıkken 28 30 gramdan aşağısı savrulur :)
    Bu konu ile ilgilide bir foto mevcut.

ZORAKİ ultra hp-01 (5.5 mm)
    HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba
    HATSAN-mod 125 sniper + optima 3-9x44E + sports match dm60 dampa
    HATSAN-mod70 + optima 3-9x32
    HUSAN - Yarıotomatik Şarjörlü av Tüfeği ( 12 cal )
    SAFİR T14 Yarıotomatik Şarjörlü Av Tüfeği ( 36 cal ) + 1x30 Reddot

• bende dun aldigim at44s10 long modelinde geldiginde fabrika ayari tam kapali sekilde iken asiri hizli atiyor.modeller arasinda degisik olabilir mi guc ayari. Kisa mesafe atacagim icin en gucsuz halde bile atsam yeridir.onceki at44 tactical modelimde kapatinca az atiyordu.bunda kapaliyken.cok atiyor.tamamen mi.acmam lazim bilen abiler kardeslerim varsa sevinirim.

hatsan mod 125 th sas quarto 5.5 mm hatsan mod 90 5.5 mm

Stoeger x20 suppressor .177 cal

• Hortlatayım konuyu. bende at44 tactical aldım. maksimum 90 - 100 metre arası atış yapacağım. güç ayarı nasıl olmalı, kaç tur olmalı ?

Eğer yanılmıyor isem tüfeğiniz long modeli ise 100 metreye kadar orjinal haliyle atış yapabiliyorsunuz.Eğer long modeli değil ve ayar yapmanız gerekiyor ise yeni üretim at44 lerde bu tur olayı biraz farklıymış o yüzden deneyerek öğrenmeniz en güzeli.

HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba

• merhabalar öncelikle at44 s10 5.5mm kullanıcısıyım orjinal ayarında 763 fsp olarak ölçüm yaptık bu halde iken 80 atiş yapabiliyordum ama hedef tahribatı çok azdı biraz araştırma yaparak güç ayarı yapmaya karar verdim güç ayarı yaparkan yaptıgımız ölçümlerde her bir turda otalama 50 fps arttıgını tespıt ettik ben suanda 8 tur açık olarak kullanıyorum ve namlu çıkış hızı 1163 fps ve 40 net atış yapabiliyorum hedef tahribatı ise akıllara zarar diyebilirim iki adet mdf yi birleştirip atış yaptıgımızda önde küçük bir delik çıkışında ise 4cm çapında hasar meydana geliyor bu arada silahta tepme meydana gelmekte modifiye olarakta moderatör aldım ses olarak sesi kesiyor ancak pellet hedefte sapmalar meydana geliyor bu çok sinir bozucu bir durumdu benim için pelletin hedeften sapmaması gerekiyordu biraz araştırma yaptım ve hatsan air stipper aldım cidden tavsiye ederim hedef sapma oranı %5 grup man atışlarımızda 35 70 90 metrede atışları aynı delikten geçire biliyorum uzun mesafe olarak 150 metrede grupmanlar yaptım 1 TL çapında pellet olarakta gamo serisini öneririm gamo hunter, gamo expender, PBA Bullet, PBA raptor kullandıklarım bunlar diger pellet çeşitlerini denedim ama bunlarda karar kıldım pba bullet ve raptor ile 35 metrede 4 mm demir sacı delip geçiyor umarım faydalı olabilmişimdir saygılar

RAMAZAN GÖÇERİ

• merhabalar öncelikle at44 s10 5.5mm kullanıcısıyım orjinal ayarında 763 fsp olarak ölçüm yaptık bu halde iken 80 atiş yapabiliyordum ama hedef tahribatı çok azdı biraz araştırma yaparak güç ayarı yapmaya karar verdim güç ayarı yaparkan yaptıgımız ölçümlerde her bir turda otalama 50 fps arttıgını tespıt ettik ben suanda 8 tur açık olarak kullanıyorum ve namlu çıkış hızı 1163 fps ve 40 net atış yapabiliyorum hedef tahribatı ise akıllara zarar diyebilirim iki adet mdf yi birleştirip atış yaptıgımızda önde küçük bir delik çıkışında ise 4cm çapında hasar meydana geliyor bu arada silahta tepme meydana gelmekte modifiye olarakta moderatör aldım ses olarak sesi kesiyor ancak pellet hedefte sapmalar meydana geliyor bu çok sinir bozucu bir durumdu benim için pelletin hedeften sapmaması gerekiyordu biraz araştırma yaptım ve hatsan air stipper aldım cidden tavsiye ederim hedef sapma oranı %5 grup man atışlarımızda 35 70 90 metrede atışları aynı delikten geçire biliyorum uzun mesafe olarak 150 metrede grupmanlar yaptım 1 TL çapında pellet olarakta gamo serisini öneririm gamo hunter, gamo expender, PBA Bullet, PBA raptor kullandıklarım bunlar diger pellet çeşitlerini denedim ama bunlarda karar kıldım pba bullet ve raptor ile 35 metrede 4 mm demir sacı delip geçiyor umarım faydalı olabilmişimdir saygılar

RAMAZAN GÖÇERİ

150 metrede 1 TL grupman .. acaba mesafe ölçümünde yanlışlığınız olabilirmi.

RAMAZAN GÖÇERİ

Benim bt 65 ince mehmet 27 gr pelleti 1030 fps ile atıyor ama tek atışta 2mm sacı delemiyor 35 metrede. Üstelik 200-10 bar arası 20 atış yapıyorum. En güçlü atışlarım 190-170 bar arasında. Ayrıca tüfeğin hava portları ve valfi genişletildi. Özellikle 150 metrede 1tl grupman yapması benim duyduğum havalı tüfekler arasındaki en iyi grupman. Millet air arms' lara day state' lere boşuna para veriyor.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• aldıgım gunden berı hıc dokunmadım en ıyısı fabrıkasyon

;tufey#

turkbull 5.5 X(
    cricet wst 5.5 ;grin;
    hawke 6 .24.56
    AT 44 5.5 LOGN LW BULBULP EKİZ mini modaretor g;$i
    vektor 6 24 50 varriror
    walter talon 5.5 :sleeping:
    nikulam m 9 3.5 10 42
    drager 300 bar
    hill pump

• zannediyorum ki at 44 ün 4 mm sacı delmesi imkansız, saç daha ince olabilir mi acaba.

AT44 10 LONG LW - UTG LEAPERS 6-24x50 AOE TACTICAL OPTICS - WRANGLER TYPHOON MODERATÖR - UNIVERSAL BIPOD

ZORAKİ HP-01 ULTRA - WRANGLER BORA MODERATÖR

• 4 mm sac en adi sac olsa bile imkansiz.

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

Ekol-Voltran Ultimate Es 6.35-4.5mm-Optima 3-9x40

Kral Puncher Jumbo 5.5---Hawke vantage 4-12-50 AO