Elin Amerikalısının Milli piyade tüfeğimizi incelemesi ))) mpt 76

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.
    bu da Mke mp5k amerika satışı:D

mke turu ))

ıstıkakları gidiyor beyler )))

• Dedemin hep söylediği bir söz vardır ''Türk kaşığıyla gavur b*ku yemek'' kendi vatandaşına broşürünü bile göstermez mke bırak fabrika turunu...

Edit: TİM HARNSEN'i severim incelemeleri ve testleri çok keyiflidir, sitemim MKEK ve yasalarımıza.

• aslında kabahat MKE nin ve devletin değil.başka birçok faktör var vatandaşın yivli konusundaki mahrumiyetinde.yani içine bi girseniz 'adamlar vermemekle ve ulaşılmasını zorlaştırmakta haklılar 'diyebileceğiMiz.

• aslında kabahat MKE nin ve devletin değil.başka birçok faktör var vatandaşın yivli konusundaki mahrumiyetinde.yani içine bi girseniz 'adamlar vermemekle ve ulaşılmasını zorlaştırmakta haklılar 'diyebileceğiMiz.

Bu konuda size hem katılıyorum hem katılmıyorum şöyle ki birşeyin yokluğu kara borsa olması okonuda zaten eksik kalmamıza yetiyor. Men etmektense daha düzgün eğitimlerle önü açılması lazım 1yıl 2 yıl yada 5 yıl 10 yıl illa bir süre sonra taşlar yerine oturur. Ben 6 yıl bayide çalıştım tamirci çıraklığı yaptım ayda diyelimki 10 tane ruhsatlı silah geliyordu tamirat işlerine buna karşın yüzlerce ruhsatsız silahı geri çeviriyorduk. Ummadığınız tiplerin bellerinde ruhsatsız silahlar, Hani temiz vatandaşa kolaylık sağlanmalıki bu silah konusundaki cahiliye dönemini biran önce aşabilelim.

• Bu konuda size hem katılıyorum hem katılmıyorum şöyle ki birşeyin yokluğu kara borsa olması okonuda zaten eksik kalmamıza yetiyor. Men etmektense daha düzgün eğitimlerle önü açılması lazım 1yıl 2 yıl yada 5 yıl 10 yıl illa bir süre sonra taşlar yerine oturur. Ben 6 yıl bayide çalıştım tamirci çıraklığı yaptım ayda diyelimki 10 tane ruhsatlı silah geliyordu tamirat işlerine buna karşın yüzlerce ruhsatsız silahı geri çeviriyorduk. Ummadığınız tiplerin bellerinde ruhsatsız silahlar, Hani temiz vatandaşa kolaylık sağlanmalıki bu silah konusundaki cahiliye dönemini biran önce aşabilelim.

aynen...
    zaten kastettiğim en önemli sebep eğitim yetersizliği.başka yetersizliklerde buna eklenince,güvenlik iyce tehlikeye girdiğinden devlet yasak koyma ve sınırlandırma yoluna gidiyor.

• Almanlar,Amerikalı AR10'dan esinlenmiş klonlamış HK417 diye sürmüş bizimkilerde HK417'yi kopyalamışlar MPT 76 adıyla yersen yani! Melezin melezi bir tüfek MKE'nin en güzel yaptığı icraat bire bir kopyalayıp üzerine yeni bir isim yazmak keza Mehmetçik 1 (HK416) fiyaskosu unutulmadı..Medya'da fazlaca servis edilmesede Sarsılmaz Silah sanayi tarafından geliştirilen iki prototip incelemeye dahi lüzüm görülmeden ortadan kaybedildi..MPT 76'nın kovan tahliye pimini 2'den bire düşürmesi patent ihlali olmasını önlemesi için düşünülmüş bir çözüm bunun gibi sayısız eksi yönünü sayabilirim..Özgün bir tasarım gibi lanse edilmesi bu camiaya aşina insanlara hakaret etmek gibi bir şey..Maksat yermek değil fakat bu memlekette MKE harici piyade tüfeği üretip tasarlayabilecek pek çok mühendisimiz ve kuruluşumuz var..Mermi üretmeyi beceremeyen bir kurumdan ne beklenebilirki..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• Ben açıkçası 5.56x45 NATO muhimmatını kullanmasını isterdim. Özgün tasarım konusunda maalesef insanları kandırıyorlar. Ancak her ne olursa olsun yerli üretim bir piyade tüfeğimiz var. Sonuna kadar arkasındayız.
    Saygılar...

Hatsan Mod 99 SAS - Quattro .22 Cal.

Üstte mavi gök basmadıkça, altta yağız yer çökmedikçe, Türk milleti, ilini, töreni, kim bozabilir?

• geleceğin mühimmatı bence 6.8 ne 7.62 gibi fazla büyük ne de 5.56 gibi fazla küçük

• önce taklit üretsinler sonra özgün üretirler. Çinliler önce taklit sonra özgün üretti. Samsung önce taklit etti hep sonra özgün üretti taklit edilen olmaya başladı. İlk başta taklit olabilir ama zamanla iyileştirip geliştirmek lazım. mke deki insanların normal memur kabuğundan kurtulması lazım. yat yat maaş al diye düşünüyorlarsa vay halimize

• bu tüfeğin taklit olup olmaması beni zerre kadar ilgilendirmiyor.Monaliza tablusu değil ki taklit diye elimde kalsın.Bu tüfek piyadenin elinde çalışıyor mu?Arazi şartlarına dirençli mi? Hedefe doğru bir şekilde varıyor mu? Mesele bu kadar basit defileye çıkmıyoruz savaşta çalışsın hedefi vursun benim için tamam..