10-11 Ekim 2015 İstanbul BR25 Yarışması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 10 - 11 Ekim tarihlerinde İstanbul Reşadiye'de bulunan atış alanında benchrest yarışması düzenlenecektir.
    Katılım ücreti ve kayıtların 30 Eylül tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir.
    4.5 ve 5.5 mm silahlar kullanılabilecektir.
    12 fpe, 20fpe, 35fpe gücünde , 3 kategori olacaktır.
    Herkes tek bir kategori seçip, o kategoride yarışacaktır.
    Ortak ekipman kullanımı olmayacaktır.
    Kişi sayısı netleştikten sonra günün programı açıklanacaktır.

Kurallar için: http://www.ftbrturk.com/targets/br_kurallar_2015.pdf
    Detaylı bilgi için: http://www.ftbrturk.com/viewtopic.php?f=8&t=589
    Kayıt için: http://www.ftbrturk.com/viewtopic.php?f=8&t=639

FT için uygun ekipmanım yok, bir benchrest düzenlense de katılsak diyenler, haydi bakalım...

• Tüfek ağırlığı dikkate alınmayacak olup sadece Güç baz alınacaktır.

Kayıt yaptıranların;
    İsim Soyad - Tüfek Marka Model - Hangi Kategoride Yarışmak İstediği
    şeklinde yazılmasını rica ederiz.

• Katılım ücretinin ne kadar olduğu?
    Katılım ücretinin hangi hesaba yatırılacağı gibi detayları linklerde bulamadım.
    Buradan da detaylı olarak bilgilendirirseniz çok iyi olacak.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• Reşadiye Mesire Alanında ki atış alanında 10-11 Ekim de yapılacak müsabaka için katılım ücreti 50 tl dir.
    Hesap: Mehmet Bülent Eğinlioğlu
    IBAN: TR30 0013 4000 0074 6375 3000 01
    Kayıtların en geç 30 Eylül tarihine kadar bitmesi gerekmektedir.

• Bu katılım ücretini biraz açarmısınız amacı nedir nelerde nerelerde kullanılacaktır? Katılımcılara geri dönüşü yada katma değeri ne olacaktır? Hobi ticarete mi dönüyor acaba?

• Hersene 3 veya 4 tane ulusal musabaka duzenleniyor, field target ya da benchrest disiplinlerinde..
    Field Target'ta 50 hedef, musabaka parkuru icin alan organizasyonu, hedeflerin montaji icin platformlar, kronometreler, hakem yelekleri, sifirlama alani..vs
    Benchrest icin mininum 10 adet nizami bench (masa), hedefler, chronograph..vs

Gonulluluk esasiyla bolge takimlarinca duzenlenegelen bu ulusal musabkalarin masraflari tahmininizden cok fazla..

Aticiya getirisi ulusal musabaka keyfi, alirsa madalya ve kupalar..vs

Oncelikle bugune kadar yapilan ulusal yarislari incelemenizi oneririm.. Buyuk fedakarliklarla duzenleniyorlar.. Bu musabakalara katilanlar da duzenleyenler de bu keyif icin zaten pek cok bedeli goze alan insanlar..

Bu gune kadar field target disiplininde belirli bir yere geldik ulke olarak, ayni ilerlemeyi benchrest icinde saglamak icin bu ulusal capli ilk benchrest musabakasi onemli..

Ftbrturk'ten ft ve br de bugune kadar yapilanlari gorebilirsiniz.. ft disiplininde Avrupa ve Dunya Sampiyonalarina katilimlarimiz bile oldu.. Tum uluslararasi ft ve br federasyonlarca taninan akredite bir topluluk olduk..

Ticari dusunceler olsaydi bu seviyelere gelmezdi bu spor ;)

• Sayın Darkwish, anladığım kadarıyla Türkiye'de yapılan hiç bir müsabakaya katılmamışsınız.Katılmak bir yana, takip etseydiniz bile FİELD TARGET sporunun nasıl gelişim gösterdiğini bilirdiniz.Aynı şekilde BENCHREST müsabakalarının da yaygınlaşması adına bu tarz yarışmaları bölgesel olarak düzenlemeye çalışıyoruz.Yarışmaya hazırlanan ekip, hedeftir, atış masasıdır vs. gibi masrafları kendi cebinden ödüyor.Sponsorlarla yürüyemiyoruz maalesef.İlerleyen dönemlerde bu müsabakalar Türkiye çapında gelişim gösterdiğinde eminim ki çeşitli firmalar müsabakalara sponsor olacaktır.Şimdilik bu katılım ücretlerini toplamak zorundayız.Hem yurtdışında yapılan müsabakalarda bile katılım ücretleri toplanıyor.21-22-23 Ağustos 2015 tarihinde Litvanya' da düzenlenen WFTC (Field Target Dünya Şampiyonası) de bile katılım ücretleri 150 euro idi.Biraz sizi aydınlatabildiysem ne mutlu bana.Hee derseniz ki ben para vermem arkadaş, izlemeye gelebilirsiniz.İzlemek bedava.Hem de tanışmış oluruz.Değişik tüfekler ve enteresan kişiliğe sahip atıcılarımızla tanışırsınız.Hem de bedava...İyi akşamlar.

• Sayın DarKWisH,
    Ben size kısaca bu hobiye başlamamdan bahsetmek istedim.
    Forumda aratırsanız, 1 sene kadar önce, havaĺı tufek gördüm bi dükkanda bunla davşan vurulurmu? Yazdığımı görürsünüz.
    Böyle başlayan merakım sonucunda o zamana denk gelen Ankara ft'ye atladım gittim. Tüfeğim bile yoktu henüz. Eşimle birlikte, bizleri sarılarak karşılayan her ilden insanla tanıştım.
    Sonra bir tüfek aldık, Adana ft ardından izmir ft.
    İstanbul'da da Reşadiye'de İstanbul takımlarıyla tanıştık, ilk gün biz gideceğimiz için orada olan insanlar; ikinci gün bize sucuklar kanatlar ikram ettiler...
    İnşallah gelince göreceksiniz ki; bir atış alanı yoktan var olmuyor. Zaten tum müsabaka düzenlenen illerde ki taķımlar, o müsabaka alanını oluştururken, sizin tahmin edemeyeceğiniz idari izinler, raporlar, işgücü, para gibi yatırımlar yapıyorlar.
    Böyle bir işe girişmek bile büyük özveriyken, madalya, kupa, hediyelik, siz ıslanmayın diye yapılan tuğla, su oluğu vs. vs. gibi masraflar için söylenen komiķ rakamlar bence en fazla takdir görmeli.
    Mesajımı sizin nezdinizde tüm merak edenler için yazdım.

Katılın, katılmayin... Ama lütfen gelin, tanışalım, yardımcı olun, yardım alin... Hobi paylaşınca anlamlı...

• Bu arada Bursa komple burada olursa ne güzel olur... 1.5 saatlik yol...

• Kismetse oluruz :)
    Guzel bir yarismada yine birlikte egleniriz.

Darkwish genel bir soru sormus.
    Aklina takilan bir soru sormus.
    Bu soruya ezmeden guzelce cevap vermek size yakisandir.
    Tesekkurler cevap veren dostlara.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Ezmedik Metehancim...Kırmadan, üzmeden cevapladik kardeşimizi diye düşünüyorum.Sen İzmir yarişmasina katildin Metehan.Neden bahsetmiyorsun aldigin keyifi???

• Aynen yakisani yaptiniz tesekkurlerimi belirttim zaten Alper abi.
    Ben aldigim keyifi forumdada video paylasarak gidemeyenler icinde yasattim.
    Uzun senelerdir yazistigim veya telefonla sohbet ettiklerimle yuz yuze konustum .yan yana atis yaptim. İyiki gitmisim iyiki :)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Arkadaşlar yarışmalarda toplanan ücretler yine yarışmalara harcanıyor , hatta çok daha fazlası !!! Bu tür organizasyonlar hobimizin sağlıklı gelişimi ve bilinçli havalı silah kullanımının yaygınlaşması açısından çok önemli , lütfen yarışmalara katılın , yarışmasanız bile gelin görün insanları tanıyın , yeni arkadaşlarıda aramızda görmeyi çok isteriz.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Ülkemizde bu tür organizasyonları yapan, yapmak için zaman, emek ve ciddi maddi kaynak harcayan arkadaşlarımız iyi ki varlar.
    Hobimizin gelişmesi ve belli standartlara oturması için bu tür organizasyonlar kilometre taşıdır.
    İmkanı ve zamanı olan herkesi bu organizasyona katılmaya çağırıyorum.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• Kurallara göre bt65 5.5 mm ile yarışmaya katılamıyoruz. Yoksa yanlış mı anladım.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Yarışma kuralları max güç 35 fpe diyor. Şu an ki ayarlarıyla bt65 50-55 fpe güç üretiyor.

• Namludaki hava giriş portunu genişlettim. 35 fpe güce inmeyecektir tüfek. Ama yarışmaya gelip bu hobiye gönül verenlerle tanışmayı ve bu konuda profesyonel insanlarla fikir alış verişinde bulunmayı çok istiyorum.

• Bunun icin yarisma gunun beklemenize gerek yok.Haftasonlari her daim birileri var alanimizda...Seve seve yardimci oluruz.