Zoraki Tactical Tüfek

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Daisy Powerline 901 ile iç mekanda iki pompa yeterli olduğu söylenince dayanamayıp sipariş verdim (AksuAv'dan). 760'dan daha sağlam gibi görünüyor. Umarım öyle çıkar.
    953 de incelemelere bakınca güzel bir tüfek ama ağırlığı 3 kg'a yakın olunca onu kırmalı kalibresinde değerlendirmek ve onun yerine günün birinde gerçek bir PCP veya kaliteli bir yaylı almayı tercih ettim.

Kusura bakmayın Zoraki konunuzu baltalamış gibi oldum Ahmet Bey ama inanın öncelikle benim aklıma sorular ve arkadaşların tavsiyeleriyle çözümler getirdiği için çok yararlı oldu. Teşekkürler.

901 in gövdesi,dürbün kızağı ve tetiği metal mi memnumusunuz tüfekten

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• 901 in gövdesi,dürbün kızağı ve tetiği metal mi memnumusunuz tüfekten

Kısmetse bu hafta içinde gelir de bakarım diye umuyorum ben de. Siparişi az önce açtım çünkü. Youtube incelemelerinde dürbünle kullananlar var. Plastik de olsa, ki Zoraki'de de plastik kızaklar var, pnömatiklerde sarsıntı pek olmayacağı için iş görür diye düşünüyorum. Tetik için Zoraki'deki kadar yumuşaklık beklemiyorum doğrusu.

Bunu Zoraki'nin dipçikli modelini almak yerine yarı fiyatından ucuza olduğunu düşünerek tercih ettiğimi unutmadan beklentilerimi bir yerde tutacağım. Mutlu olurum her halde :)

Nelerden kurtarmış olmayı umuyorum:

- Elimdeki 5.5mm'lik Zoraki Ultra'ya 4.5mm Ultra Namlu almamış olacağım (Ahmet Bey'den 4.5mm light namlu almıştım gerçi, onu almadığımı varsayalım :)) Onun yeri ayrı.
    - Zoraki'ye Dipçik almamış olacağım, sök tak yalama olmamış olacak.
    - Cometa Fenix 400 alırsam bazen sorun çıkarabildiği söylenen moderatörlü modeli almıyor olacağım. X20 Suppressor modeli de belkş böylece ikinci plana atılmış olacak.
    - 3-9x40mm dürbünümü Hatsan Edge üzerinde parçalamamış olacağım. Ya da dampa alma işi biraz daha ertelenecek.
    - BB atan bir tabanca almamış olacağım
    - 97-98cm boyutla arabanın bagajında daha derli toplu bir yer bulabileceğim.

:) gibi.

Gerçi Zoraki'nin tek pompası ile belki Daisy'nin 3-4 pompası eşdeğer olacak ama yakın mesafede 2-3 pompa kurtarır diye umuyorum.

• Daisy Powerline 901 ile iç mekanda iki pompa yeterli olduğu söylenince dayanamayıp sipariş verdim (AksuAv'dan). 760'dan daha sağlam gibi görünüyor. Umarım öyle çıkar.
    953 de incelemelere bakınca güzel bir tüfek ama ağırlığı 3 kg'a yakın olunca onu kırmalı kalibresinde değerlendirmek ve onun yerine günün birinde gerçek bir PCP veya kaliteli bir yaylı almayı tercih ettim.

Kusura bakmayın Zoraki konunuzu baltalamış gibi oldum Ahmet Bey ama inanın öncelikle benim aklıma sorular ve arkadaşların tavsiyeleriyle çözümler getirdiği için çok yararlı oldu. Teşekkürler.

Hayırlı olsun.kazasız belasız atışlar dilerim.
    bana yivsiz namlu lazım olduğu için pek seçeneğim yoktu.sizin tüfek yivli sanırım.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• Hayırlı olsun.kazasız belasız atışlar dilerim.bana yivsiz namlu lazım olduğu için pek seçeneğim yoktu.sizin tüfek yivli sanırım.

Doğru, yivli bir namlusu var. Aslında beni düşündürmedi değil doğrusu. BB atsın denince yivli silahın yivlerini çelik bilyeler kolayca yiyecektir diye düşünüyorum. Ondan sonra da bozuk yiv yivsizden daha mı isabetsiz hal alır göreceğim sanırım. 760'ın da isabet oranı methediliyordu, sadece bir 100 fps gibi hız farkına kandım denebilir.

Daisy'nin namlusu sanırım ince bir çelik namlu ve üzerinde kaplama plastikten oluşuyormuş. Sıcaklık değişimlerinden biraz daha itinayla korumak gerekecek sanırım.

Bu arada sizin sayenizde bu alternatifi gördüm, teşekkür ederim.

• ben remington airmaster 77 kullandım crosman 2100 ile aynı tüfek sadece rengi değişik kasasıda alüminyum 10 m ye kadar 3 pompa ile tek delik gurupmanları çok dahat yapıyor üzerinede optia 3-9x32 dürbün takmıştım memnumdum bi gün 300 kadar atış yaptım atışların her biri 10 pompa idi sabah uyandığımda kollarım tutmuyordu aşağı yukarı 3000 pompa yapmışım :D bir de pellet yükleme yeri sinir bozucu idi zaman zaman pellet ters giriyordu onunla uğraşıyorum
    760 da ve daisy nin modellerinde pellet yükleme yeri dahi iyi sattım ancak sonradan pişman oldum tekrardan multipomp model alabilirim.
    hiç bb atmadım uzun vadede yivlere zarar vereceğini düşündüm bana göre bb atmasına gerek yok gurupman tüfeği pompa bi süre sonra özelliklede gün içinde çok atış yaparsanız bezdirici olabiliyor ancak her attığını vurmak kısa mesafelerde bile olsa tek delik gurupmanlar yapmak oldukça keyifli daisy 901 i alınca sizden bi inceleme konusu rica ediyorum hayırlı olsun.

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• oturan : pompa yapmak için kabzeden sağ elimizle tutarken, sol elimizi dürbünün altındaki boşluğa koyarak pompa yapıyoruz. Ben herhangi bir zorluk yaşamıyorum.

Kokopelli : Dostum yeni tüfeğin şimdiden hayırlı olsun, konu daha kapsamlı bir hal almış sayende. Bende merakla bekliyorum Daisy 'den sonuçları.

Hatsan Super Nova RG 5.5mm
    Hawke Eclipse 30 SF 6-24X50 Metrik Mil-Dot
    Drager 6LT 300BAR

Scuba tüpleriniz Coltri kompresörümüzle 50 TL 'ye (gidiş geliş kargo dahil) doldurulur.

• Maşallah çok güzel olmuş hayırlı olsun kazasız belasız keyifli atışlar £tabanxalı$

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

• zorakinin biraz daha uzun versiyonunu seyyar dipcikli yapsalar, 1 pompada 550 2 pompada 800 gibi hizlari olsa o zaman harika olur.