Barska Dürbün Tamiri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar.

Elimde barska 10-40x50 dürbün bulunmakta, sıkıntısı ise dürbünü sıfırlarken yatay tareti neredeyse sonuna kadar çevirmem gerekiyor, az biraz zorlarsam bozulcak. Ayrıca yatay tareti çevirdikçe sıfır noktası yatay eksende düz hareket ediceğine eğri çiziyor. Çevirdikçe parabolik hareket yapıyor. Aynı zamanda dikey taretin de ayarı neredeyse sonda.

Acaba bunların tamirini yapan, tercihen istanbulda bir yer mevcut mudur? Tamiri mümkün bir arıza mıdır?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• Dürbunde sıkıntı olduguna eminmisiniz. Tufekte namlu doğrultusunda sikintida olabilir

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• önce durbununuzu optik merkezine alın. Bence dikey taret sonra olduğu için yatay taretin hareketini kısıtlıyor olabilir

Ekiz Regülatörlü at44 long lw 5,5 mm
    Vector Optics Viper 8-32x50 E-SF

• optik merkezlemeyi yapmıştım yada yaptığımı zannediyorum. Taret kliklerini bi baştan diğerine sayıp orta noktada bırakarak sıfırladım dürbünün ön kısmında bi güneşlik çıkıntısı var o yüzden ayna ile yapamıyorum ama optik merkeze çekip denediğim de bu sıkıntıları yaşadım.

Öte yandan elimdeki diğer dürbünde böyle bir sıkıntı yok yani tüfekle ilgili olduğunu sanmıyorum.

O yüzden servisi yada tamircisi var mıdır acaba?

• arkadasinda leapers dürbünü var onunda üst taretleri sondaydı ve saga sola taretleri hareket etmiyordu. Ust tareti biraz aşağıya aldığımızda sağ sol taret duzelmisti.

Ekiz Regülatörlü at44 long lw 5,5 mm
    Vector Optics Viper 8-32x50 E-SF

• Tekrar bi merkezleme yapar denerim sonucu yazarım. Bu arada dürbün teknik servisleri hakkında bilginiz var mı acaba?

• Diğer dürbünle sorun yoksa sorun dürbündedir.

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• aynı dürbünden kullanıyorum böyle bir sorun yaşamadım dürbün 0 mı 2. el mi herhangi bir darbe aldı mı veya turretler fazla zorlandı mı ?

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• Dürbün tamiri diye bir şey malesef Türkiye koşullarında imkansıza yakın. Bi kere dürbün açılınca içine basılan nitrojen boşalıyor, geri de basılmıyor. Zamanla dürbün buğu yapıp paslanır geri toplanabilse bile.

Hatsan Super Nova RG 5.5mm
    Hawke Eclipse 30 SF 6-24X50 Metrik Mil-Dot
    Drager 6LT 300BAR

Scuba tüpleriniz Coltri kompresörümüzle 50 TL 'ye (gidiş geliş kargo dahil) doldurulur.

• Sorunla ilgili nikonun servisi aradığımda bir pasaj ismi verdiler eğer yaparsa orası yapar diye kısa zamanda ziyaret eder bilgilendiririm.