mod 125 sıfırlama sorunu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • jsb exact jumbo 14,35 grain pellet ile atışlarımda gezi neredeyse sonuna kadar kaldırmama rağmen atışlar hedefin altına toplanıyor. Gezi kaldırdığım oranda yukarı gitmiyor atışlar sorun ne olabilir.

• Namluyu kapadıktan sonra hafifçe yoklayın, oynama yapıyor mu?

Oynama varsa, atış esnasında havanın basıncı namluyu aşağıya itiyor olabilir.

• şu an ışteyim akşam gidince bakayım bir arkadaşım da namlu düşüklüğü olabileceğini söyledi.

• bende de aynı problem var ne yaptiysam sifirlayamadim 30 metrede,biri anyaya biri konyaya gidiyor,bende mi sorun acaba

hatsan mod 125

BSA STS 4-16x44

• Şimdi kontrol ettim namluyu aşağı doğru hafif bastırınca ufak bir oynama var gibi. ama emin olamıyorum çünkü sonuçta namluyu kırmak içinde aşağıya doğru bastırıyoruz ve bu oynama namluyu kırmanın doğal hareketi olabilir. Yani namlunun aşağı doğru esnemesi doğal. Ama fazla yumuşak galiba sorun muhtemelen bu esnemeden kaynaklanıyor.

• Namlu boşluğunu anlamak için ; namluyu kırın ve kurulu konuma getirinki namlu boşa
    Çıksın aksi takdirde yay namluya kurma manivelası vasıtasıyla baskı yapacağından
    Boşluk olsa dahi fark edemezsiniz,

Namlu kırılı iken tesbit vidasını gözleyerek namlu ile vida arasında boşluk olup olmadığın
    El ile yoklayarak anlamaya çalışın,

Bir diğer yol da ; bunun için kundaği sökmek gerekebilir , kundağı söküp namlu tesbit vidasının
    Yanındaki minik kontra vidasını sökün ondan sonra tesbit vidasını sökün namluyu maşa yatağından
    Ayırın vidayı namlu üzerindeki deliğinde ne kadar boş veya ne kadar sıkı olduğunu görebilirsiniz,
    Aynı kontrolü maşa yatak dediğimiz namlunun bağlandığı yerdede namluyu bağlamadan vidayı boş
    Takarak uyumunu kontrol edebilirsiniz.

'.

]

• Bana öyle geliyorki; namlu boşluğundan daha çok pelet namludan hatalı çıkıyor yani
    Bildiğim kadarıyle mod 125 lerde moderatör veya o tarz bir namlu ucu aparat var
    Namludan çıkan pelet o moderatörden tam merkezde çıkamıyor bir yerlere sürtüyor
    Bu sürtme moderatör içi imalat hatasından veya namlunun kaçık delinmiş olmasından
    Kaynaklanır.

'.

]

• Cevabınız için teşekkürler ama tesbit vidası hangisi kontra hangisi maşa yatağı nedir bilmiyorum. sökme takma kolayda nereye bakacağım onu bilemiyorum daha çok acemiyim.

• Bana öyle geliyorki; namlu boşluğundan daha çok pelet namludan hatalı çıkıyor yani
    Bildiğim kadarıyle mod 125 lerde moderatör veya o tarz bir namlu ucu aparat var
    Namludan çıkan pelet o moderatörden tam merkezde çıkamıyor bir yerlere sürtüyor
    Bu sürtme moderatör içi imalat hatasından veya namlunun kaçık delinmiş olmasından
    Kaynaklanır.

moderatörü nasıl sökerim biliyormusunuz.

• moderatörün içine ışık tutup baktım. çapı namludan bayaa büyük biryere sürtüyor olamaz. namluyu kurup boşluğunu tekrar yokladım. kurulmadan önceki aynı durumda. yani aşağıya doğru bastırdığımda hafif oynuyor biraz daha zorladımı kilidinden kurtuluyor ama bu zaten namlunun doğal kurulma hareketi. yinede tüfeğin atış sırasındaki sarsılması namluyu hafif aşağı büküyor olabilir. birde delik moderatöre tam merkezli değil biraz üstte pellet konulan yerde de öyle merkezden biraz üstte delinmiş galiba.

• Hatsan ürünlerinde arpacık namluya setiskur vidasıyle sabitleniyor mod 125 te kesin bilmiyorum
    Ama tahminim moreratör namluya sıkıca takılıp setiskur vida ile sabitlenmiştir kontrol edin
    Setiskur var ise mutlaka görürsünüz şayet varsa onu allen anahtar ile sökebilirsiniz,

Namlu kaçık delinmişmi , bunuda anlamak için namluyu kırın pelet yüklediğiniz yere bakın bu delik
    Tam ortadamı deliğin etrafında oring var onuda dikkate alarak kontro edin pelet yüklediğniz delik
    Oringle birbirine tam merkezmi,

Moderatörü sökebilirseniz namlu ucunu kontrol edin namlu çıkışında kaçıklık varmı kumpas kullanıyorsanız
    Daha net anlıyabilirsiniz.

'.

]

• Namlu kaçık delinme olayı daha öncede konu oldu maalesef Hatsan da olabiliyor .

namlu merkezli değil gibi ama tersine merkezden yukarıda

• Merkezden yukarıda namluyu terk eden pelet üstte biryere sürter veya çarparsa hedefte alt vurur
    Deneylerle sabittir .

'.

]

• Tam olarak şöyle moderatör merkezde fakat namlu deliği üste kaçık namludan üste kaçık olarak
    Çıkan pelet moderatörde merkezde olmayıp üste kaçık olarak olarak moderatörden geçecektir
    Bu arada biryerlere sürtme olursa sürttüğü nokta üstteyse alt vurur altta sürtme varsa üst vurur

'.

]

• Tam olarak şöyle moderatör merkezde fakat namlu deliği üste kaçık namludan üste kaçık olarak
    Çıkan pelet moderatörde merkezde olmayıp üste kaçık olarak olarak moderatörden geçecektir
    Bu arada biryerlere sürtme olursa sürttüğü nokta üstteyse alt vurur altta sürtme varsa üst vurur

Kaçıklık var ama yine de namlu ile moderatör arasında 1,5 - 2 mm kadar boşluk var ve moderatörün içini inceledim sürtme izi göremedim.

• Abi sen pelleti bi sabuna filan at, pelleti büyüteçle incele sürtme varsa iz olacaktır yiv set izi dışında

Hatsan Super Nova RG 5.5mm
    Hawke Eclipse 30 SF 6-24X50 Metrik Mil-Dot
    Drager 6LT 300BAR

Scuba tüpleriniz Coltri kompresörümüzle 50 TL 'ye (gidiş geliş kargo dahil) doldurulur.

• Abi sen pelleti bi sabuna filan at, pelleti büyüteçle incele sürtme varsa iz olacaktır yiv set izi dışında

Ateş edilen pelleti inceleme mi kastediyorsunuz galiba. peki pelleti deforme olmadan nasıl atabilirim. Biryere çarpmadan yüzlerce metre uzağa gidecektir nasıl yapabilirim bunu.

• Sabuna atabilirsin yada macun gibi bir şeye

Hatsan Super Nova RG 5.5mm
    Hawke Eclipse 30 SF 6-24X50 Metrik Mil-Dot
    Drager 6LT 300BAR

Scuba tüpleriniz Coltri kompresörümüzle 50 TL 'ye (gidiş geliş kargo dahil) doldurulur.

• 1inci ve 2inci nesil mod 125se modaretörün sökülmesi normal yollarla mümkün değil gibime geliyor çünkü vidası çıkarılsa bile kesinlikle oynamıyor yerinden sanırım yapıştırılmış çünkü çok uğraştım sökmek için ancak sniper modelinde durum nasıl bilmiyorum

- Hatsan Nova Compact 5.5mm - Vector Optics Sentinel 10-40x50

- Hatsan Mod 125 Vortex 5.5mm- Hawke 3-9x40AO

- Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm - Bsa 8-32x40AO

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm
    - Umarex Smith Wesson Combat
    - Ekol Voltran ASI -Full Automatic-
    - Canas Magnum 9mm -Full Automatic-

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''