YENİ 2015 SAFİR T14

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar arkadaşlarım kardeşlerim ve abilerim.
    Safir hakkında biraz daha beklememiz gerektiğini söylemiştim bir önceki paylaşımımda. Fabrika ile görüştüm ve kafamdaki bi kaç soru işaretini giderdiler bende almaya karar verdim.
    Tüfeği denedim alır almaz gidip bir kutu atış yaptım. Atışlarında sorun yok çok güzel çaılıyor.
    Tüfek sorunsuz fakat şarjörlerin elden geçmesi gerek. Plastik şarjör ve içindeki mermiyi iten parçada plastik olduğu için sıkışma yapabiliyor. Ufak tefek işlem lazım sadece.
    Düşünenlere ve almak isteyenlere önerirmisin derseniz evet önerbilrim. Atış ve modifiye ile uğraşmak isteyene çok güzel bir tüfek.
    Bakalım zaman içersinde herhangi bir sorunla karşılaşırsam paylaşım yapıcam.
    Saygılar sevgiler.

ZORAKİ ultra hp-01 (5.5 mm)
    HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba
    HATSAN-mod 125 sniper + optima 3-9x44E + sports match dm60 dampa
    HATSAN-mod70 + optima 3-9x32
    HUSAN - Yarıotomatik Şarjörlü av Tüfeği ( 12 cal )
    SAFİR T14 Yarıotomatik Şarjörlü Av Tüfeği ( 36 cal ) + 1x30 Reddot

• Yakışıklı tüfek. Kazasız belasız kullanımlar dilerim. Hangi marka fişek kullanıyorsunuz.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Yakışıklı tüfek. Kazasız belasız kullanımlar dilerim. Hangi marka fişek kullanıyorsunuz.

Teşekkür ederim. Ellerinde safir için üretilen özel yaf fişeklerden olmadığı için şimdilik sterling kullanıyorum.

HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba

• Hayırlı olsun hocam.

》Kral Breaker ★★★
    》4-12x40 IR Hawke ★★★

• Hayırlı olsun hocam.

Tesekkurler.

sahibi olduğum bu tüfeğin yeni serisi pek modifiyeye uygun değil..

sebep nedir.

• Hayurlı olsun. Bu başlıktan sonra web de biraz araştırma yaptığımızda birde Hüsan marka var. Son çıkan 20 kalibre için iyi yorumlar var. Şajörlü ürünlerde biraz riskli gözüküyor yorumlara göre çok memnun olan da var Yaklaşmayın diyende

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• Eğer bir saiga yada vepr değilse elinizdeki şarjörlü tüfek sadece oyuncaktır plinkinge yarar en fazla can emanet edilmez edilemez. Güvenlik amaçlı olarak edinmeyi düşünenler bir daha düşünsün birdaha araştırsın.

• Hayurlı olsun. Bu başlıktan sonra web de biraz araştırma yaptığımızda birde Hüsan marka var. Son çıkan 20 kalibre için iyi yorumlar var. Şajörlü ürünlerde biraz riskli gözüküyor yorumlara göre çok memnun olan da var Yaklaşmayın diyende

Teşekkürler. Evet husan ın 12 cal olanını kullanıyorum çok güzel tüfek 20 cal olanı daha piyasaya sürülmedi diye biliyorum.

Eğer bir saiga yada vepr değilse elinizdeki şarjörlü tüfek sadece oyuncaktır plinkinge yarar en fazla can emanet edilmez edilemez. Güvenlik amaçlı olarak edinmeyi düşünenler bir daha düşünsün birdaha araştırsın.

Amacımız savaşa girmekte değil zaten :)

• Valla ben bu tarz şarjörlülere değilde haniç i kafaya koydum.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Valla ben bu tarz şarjörlülere değilde haniç i kafaya koydum.

Zevk meselesi tabiki .
    Haniç in neyi varda bukadar pahalı anlamıyorum.Normal bi tüfekten ne fazlası var ki :)

• Zevk meselesi tabiki .Haniç in neyi varda bukadar pahalı anlamıyorum.Normal bi tüfekten ne fazlası var ki :)

Bütün parçalar blok demirden talaş kaldırılarak imal edilmiş bir tüfek (cnc) 1 tane döküm yada pres parça yok.

• Bütün parçalar blok demirden talaş kaldırılarak imal edilmiş bir tüfek (cnc) 1 tane döküm yada pres parça yok.

Sanırım bu yeterli bir sebep :) Tabi malzeme kalitesi önemli.

• Zevk meselesi tabiki .Haniç in neyi varda bukadar pahalı anlamıyorum.Normal bi tüfekten ne fazlası var ki :)

Ben her ne kadar yeni jenerasyon safir t14 almak istesem de bana da safirin fiyatı pahalı geliyor açıkçası. Bu kadar düşük malzeme kalitesi ve işçiliğe bu kadar çok para istenmemeli.

Öte yandan yakından incelediğim ve çevremde alan herkesin kalitesinden ve isabetinden çok memnun kaldığı haniç'in fiyatının kalitesine göre normal olduğunu düşünüyorum.

Selim'in de dediği gibi can emanet edilecek tüfekten ziyade hobi atışları için ideal bir tüfek safir t14.

Bu arada safir'in yeni versiyonunda haaaaLaa plastik şarjör kullanılmasındaki ısrarı nedense anlamıyorum.
    Bu fiyata 2 tane 10'lu plastik şarjör yerine adam akıllı çalışan 1 tane 5'li veya 7'li metal şarjör koysalardı daha iyi olurdu.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• Ben her ne kadar yeni jenerasyon safir t14 almak istesem de bana da safirin fiyatı pahalı geliyor açıkçası. Bu kadar düşük malzeme kalitesi ve işçiliğe bu kadar çok para istenmemeli.
    Öte yandan yakından incelediğim ve çevremde alan herkesin kalitesinden ve isabetinden çok memnun kaldığı haniç'in fiyatının kalitesine göre normal olduğunu düşünüyorum.

Selim'in de dediği gibi can emanet edilecek tüfekten ziyade hobi atışları için ideal bir tüfek safir t14.

Bu arada safir'in yeni versiyonunda haaaaLaa plastik şarjör kullanılmasındaki ısrarı nedense anlamıyorum.
    Bu fiyata 2 tane 10'lu plastik şarjör yerine adam akıllı çalışan 1 tane 5'li veya 7'li metal şarjör koysalardı daha iyi olurdu.

Haniç banada fiyat olarak çok azla geliyor 1500 ideal gibi :)
    Safir içinse evet sadece hobi tüfeği olarak kullanılabilir . Zaten bnim amacımda o. ŞArjör olayında haklısınız okadar elden geçir çalışır duruma getir ama hala plastik şarjör yolla. Metal şarjörü yakında piyasaya çıkacakmış. Sanırım amaçları yedek parçadan kazanmak!

• Merhaba yeni tüfeğiniz hayırlı olsun. sormak istediğim tüfeğin alt ve üst gövdesi çelik mi yoksa alüminyum mu ? bende de safir var üst gövde alüminyum alt gövde plastik bir de zahmet olmaz ise boş vaktinizde el kundağının içinden bir resmini ekleyebilir misiniz çünkü gaz piston sistemini değiştirtiklerini söylüyorlar onu kontrol edecektim ilgi alakanız için teşekkürler.

smith wesson 5906-
    safirt14
    -zoraki925 otomatik
    -crosman 760 177
    blow auto 92
    blow crazy auto.
    blow desert tiger
    hatsan torpeedo 25
    hatsan mod 25 supercharger 177

• Teşekkürler.
    Al ve ust govde metal. Sanirim aliminyum oluyor.
    Tabiki ill firsatta foto atarim.

• Hayırlı olsun Yeni safiri inceledim, eski safiride kullanmış ve sahra sökümünü yapmış olarak, yeni safirin geliştirilmiş oldugunu gördüm, hatalarından tamamen arınmasada, özellikle piston ve namlu kısmnındaki değişiklikler olumlu.
    Ancak sanırım yine besleme problemleri olacak sarjör kaynaklı. Küçük birkaç modifiye gerekebilir. Eski safir heleki plsatik alt gövde olanları tam bir fecaatti.

Yeni firmada silahlarıyla ilgili hatta eski full metal gövdeli olanları gönderdiğiniz taktirde ücret karşılıgı yeniliyorlar.
    Kazasız belasiz, iyi günlerde kullanmanız dileği ile, zaten kötü gün tüfeği için almamışsınızdır muhtemelen. Çok keyifli bir hobi tüfeği edinmişsiniz.

Benelli M4, Fabarm Sat8, Benelli Supernova

• Hayırlı olsun Yeni safiri inceledim, eski safiride kullanmış ve sahra sökümünü yapmış olarak, yeni safirin geliştirilmiş oldugunu gördüm, hatalarından tamamen arınmasada, özellikle piston ve namlu kısmnındaki değişiklikler olumlu.
    Ancak sanırım yine besleme problemleri olacak sarjör kaynaklı. Küçük birkaç modifiye gerekebilir. Eski safir heleki plsatik alt gövde olanları tam bir fecaatti.

Yeni firmada silahlarıyla ilgili hatta eski full metal gövdeli olanları gönderdiğiniz taktirde ücret karşılıgı yeniliyorlar.
    Kazasız belasiz, iyi günlerde kullanmanız dileği ile, zaten kötü gün tüfeği için almamışsınızdır muhtemelen. Çok keyifli bir hobi tüfeği edinmişsiniz.

iyi dilekleriniz için çok teşekkürler.
    Evet safir tam bir hobi tüfeği. Uzunca zamandır safiri takip ediyorum ilk üretim safirden de almayı düşünüyordum ama bir süre sonra tam bir hayal kırıklığı olduğunu araştırarak öğrendim ve istemeyerekte olsa vazgeçmtim. ama safiri okadar beğeniyordumki bir gün adam edileceğini biliyordum. O ara safiri alamayınca husan a yöneldim ve husanıda iyiki almışım çünkü çok memnunum.
    Baktımki safir yenilenme sürecinde fabrika el değiştirdi aksa arms çok büyük vaatler verdi . Bende ümitlendim bekledim ve çalışır vaziyete getirdiklerini gördüm. Aslında bu benim için yeterliydi yani çalışması. Zaten modifiye ile bir çok parçasını değiştiricm :)
    Şarjör olayınıda bir abim elden geçirerek sorunu çözdüğünü söylemişti bende biraz zımpara ile halledeceğime inanıyorum :).
    Ayrıca metal şarjör üretimi vardı sanırım çıkmak üzeredir. Edinmekte fayda var görüntü ve kalite artımı için.
    Safir hikayemi anllattım valla :) uzun oldu tekrar teşekkürler saygılar .

• Yani şu tüfeği neden çatüs gibi yapamıyorlar arkadaşımda 28 ga çatüs var 10 lu şarjörlü adam 200 fişek atıyor hiç tutukluk yok.

smith wesson 5906-
    safirt14
    -zoraki925 otomatik
    -crosman 760 177
    blow auto 92
    blow crazy auto.
    blow desert tiger
    hatsan torpeedo 25
    hatsan mod 25 supercharger 177