ÇOK AZ MALİYET İLE EL YAPIMI DÜRBÜN SIFIRLAMA LAZERİ

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar can sıkıntısından evde ki aletlerle birşey denemek istedim,
    el yapımı bi dürbün sıfırlama lazeri yaptım başarılı olacağına hiç ihtimal vermezdim ancak gayet başarılı oldu ve çok güzel isabetli sonuçlar aldım...

Sadece gereken malzemeler;
    2 tl lazer
    50 krş kelepçe
    50 krş silikon tüpü başlığı

ve düz uçlu tornavida ki bu bütün evlerde bulunmaktadır...

İlk olarak lazeri devamlı yanması için lazer düğmesine kelepçeyi ekleyerek biraz sıkıyoruz ve lazerin arka tarafını silikon başlığına biraz güç uygulayarak sıkıştırıyoruz ve tüfeğin namlusuna koyuyoruz...

http://prntscr.com/8qjamn

http://prntscr.com/8qjbse

pc kamerasından çektiğim için görüntüler biraz düşük kalitede kusura bakmayın :)

yorumlarınızı bekliyorum ustalarım abilerim...

saygılar...

• Fotolar açılmıyor.

ZORAKİ ultra hp-01 (5.5 mm)
    HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba
    HATSAN-mod 125 sniper + optima 3-9x44E + sports match dm60 dampa
    HATSAN-mod70 + optima 3-9x32
    HUSAN - Yarıotomatik Şarjörlü av Tüfeği ( 12 cal )
    SAFİR T14 Yarıotomatik Şarjörlü Av Tüfeği ( 36 cal ) + 1x30 Reddot

• Güzel bir proje. Yalnız ben de açamadım resimleri.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• Merhaba sormak istediğim bir soru var bende uğraştım bu dürbün sıfırlama lazeri için ve aynen senin uyguladığın tekniği benzer aparatlarla yaptım ama bu lazeri namludan çıkartıp tekrar 2. bir kez taktığın zaman tekrar lazeri ortalamak zorunda kalıyorsun sendede böyle bir sıkıntı oluryormu? teşekkürler.

• birincisi yukarıda paylaşılan teknik,tamamen yanlış.ikincisi lazerle sıfırlama meselesi tamamen bir saçmalık.aynı yere tekrar gelmemesinin sebebi,lazerin merceğinin,kovanın tam ortasında olmayışıdır.olmazda zaten.bunun gibi şeylere para ve zaman harcamamanızı tavsiye ederim.

• Kesinlikle masumca düşünülmüş ancak pratiğe dökülmesi imkansız, dökülse bile yanlış bir yöntem.

1. Silikon başlığını namlunun ucuna sıfır sapmayla oturtmak imkansızdır. Orada olacak 1mm lik sapma uzak mesafelerde onlarca cm yi bulabilir.
    2. Diyelim ki namluya sıfır hatayla yerleştirdik sıfırlama yaptığımızda sadece o mesafe için yapmış oluruz.

Sniper elite kardeşim belki başka sefere :)

• resimdeki lazer de 3 başlıklı.kendi lazer noktası merkezde değil zaten. en azından o ortada olsaymış.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• O lazeri namluya sararıp tutturursan 1, 2 cm lik sapmayla daha net sonuçlar alırsın.

Kral Puncher Pro - 5.5, Beileshi 6-24x50mm AOEG
    Crosman C11 - .177 BB Co2
    Torpedo 150 sniper vortex - .22, Browning 3-9x40
    Zoraki Hp 01-02 Ultra - .177, Bushnell 3-9x40EG, FULL SET
    Mod 125 vortex - .22, Protector+Optima 3-9x32

İnstagram ====> ApAdamm
    Twitter ======> ApAdamm

Mesele Vatansa, Gerisi Teferruattır..!
    Ne Mutlu, Türküm Diyene..!

• Tabancamda denemiştim. Tüfeğimde denemedim. Arpacık kısmı uygun değil, deneyemiyorum.

İnstagram ====> ApAdamm
    Twitter ======> ApAdamm

• Tabancamda denemiştim. Tüfeğimde denemedim. Arpacık kısmı uygun değil, deneyemiyorum.

mesafe uzadıkça hedefin şaşma olasılığı ve odak noktanın hedefe olan uzaklığı artar.

Bunun için üretilmiş özel ürünler bile tam olarak verim veremezken bence birkaç deneme atışı sıfırlama için en sağlıklısı şu anda.

Dürbün sıfırlamak için optik merkezleme, dürbün ayaklarının yüksekliği ve konumu gibi konuların da araştırılması gerekir.

Hobimiz uzaktan kolay gibi görünse de aslında çok teferruat içeriyor.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• Foruma yeni üye olsamda bende yıllardır bu hobinin içerisindeyim. Benim söylemeye çalıştığım namlunun yanına lazer sabitlenirse " namlulu nun ucuna tam 180 derece olarak pratikte monte edilmesi daha zor olduğu için" daha düzgün sonuç alınacağıdır. Sayın süper modelatör beyefendi.
    Bu foruma üye olduğumdan beri her fırsat bulduğumda ki çoğu zaman fırsat buluyorum. Bu forumun her köşesini inceleyip bilgi ediniyorum ama sizin bana karşı olan tavrınızı çözemedim.

İnstagram ====> ApAdamm
    Twitter ======> ApAdamm