Uzun mesafe yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • at44long lw tüfeğim ile 175 -180 metreye yaptığım atışta şişeyi kırdım, şimdi mesafeyi 200 metreye çıkarmak istiyorum fakat 175 -180 metrede yaptığım atışta dürbündeki en son dot ile atış yaptım, 200 metreye çıkmak istediğimde dot kurtarmıyor, 200 metre atışı yapabilmem için dürbünün üstündeki tareti aşağıyamı? yukarıyamı ? çevirmem gerek, 175 metrede en son dottan atış yapmıştım, şimdi 200 metreye çıkmak istiyorum, deneyimli arkadaşlardan yardım istiyorum, teşekkür ederim.

• videodan izlediğim kadarıyla dürbünü oynamaman gerek ayar bozulur dürbün ayakları var kademeli ayarlı yukarı aşağıya hareket ediyo onlardan alman lazım

• ayarlanabilir dürbün ayağım var zaten ama verim alamadım, nasıl kullanıldığını biliyorum, siz benim sorumu anlamadınız sanırsam, ben dürbünümün ve standart yüksek ayağım ile 175 metrede en son dottan vuruyorum, 200 metreye çıkmak istiyorum, bunun için dürbünün taratini yani artıkılı aşağıya doğrumu çekmem gerekecek, yukarı doğrumu çekmem gerekecek 200 metreye atmam için onu sordum, ayarlanabilir ayağı karıştırmayalım şimdi, var bende zaten kullanmıyorum. dürbünümün taretleri 200 metreyi kurtaracak gibi ondan sordum, tareti aşağıyamı çevireyim yukarıyamı?

• büyük ihtimalle aşağıya doğru çekmen lazım artikılı eğer dotlar yetmiyorsa klikleri sayarak dene olmazsa gene eski ayarına getirirsin bir zararı olmaz sanırım...aynı parçaları bende almak istiyorum bendede aynı sorun çıkıcak büyük ihtimal bu arada dürbününüzden memnunmusunuz

• açıkçası bende aşağıya çekmem gerektiğini düşündüm ama deneyimli bir kaç arkadaştan duymak istedim, mantığım aşağıya çekmemi söylüyor, dürbünden memnunum, 6 adet yukarıdan, 6 adet aşağıdan dotları var, ama uzun mesafe atışları yapacaksanız çok fazla büyütmeli dürbüne gerek yok, ben şahsen uzak mesafe atmayı seviyorum, ben olsam hawkenin 9x zoomlu veya 12x zoomlu dotlu dürbününü alırdım, benim kullandığım dürbünde güzel ama zoomu çok fazla pek bir işime yaramıyor 6x zomda kullanıyorum.

• full dotlu bir artıkıl avantaj olur, sanırım full dotlu artıkıllar vector opticks dürbünlerde var bildiğim kadarı ile, uzak mesafe atışlarında full dotlu bir artıkıl ve 9x zoom veya 12x zoom işinizi görür.Benim kullandığım dürbün ile 175-180 metrede en son dot ile artıkılı kurtardım.

• şimdi bir canlandırma yapsak;son dottan 200mt attık.yerden tozu toprağı kaldırdık.yukarı atmamız gerek.üst tareti yukarı yöne çevirmemiz gerekmez mi?

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• 175 metreden son dottan vurdum, 200 metrede vurmak istediğimde hedefim dürbünüm dışında görüntüde kalmış oluyor, hedefimi yine en son dota getirmek için dürbünün taretini yani artıkılı aşağıya çekmem gerekmiyormu ?

• 175 metreden son dottan vurdum, 200 metrede vurmak istediğimde hedefim dürbünüm dışında görüntüde kalmış oluyor, hedefimi yine en son dota getirmek için dürbünün taretini yani artıkılı aşağıya çekmem gerekmiyormu ?

ben düşme dahada artacak o yüzden de yukarı atmak lazım diye düşündüm.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• (Artikilin aşağı inmesi gerekli) aynı zamanda düşük zoom la kullandiginizda da avantaj saglarsinizı

Cricket std .25 Makroptik 3-9x42
    AirArms S510 XtraFac .22 (REG), Nikko Stirling 8x32x60 FT
    Evanix Monster .22 (MOD), XD optic 8x40x50
    Benjamin Marauder .25 , Makroptik 8x32x44
    Drager 6lt Scuba
    Bushnell Rangefinder

• Kesin dogru olan cevap şu:

Arka ayagın dürbüne temas eden yerini 5-10 kat bant ile yukselt.

VEYA

Turretlerin kurtarıyorsa SAAT yönünün TERSİNE CEVIR

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• ayarlanabilir dürbün ayağım var zaten ama verim alamadım, nasıl kullanıldığını biliyorum, siz benim sorumu anlamadınız sanırsam, ben dürbünümün ve standart yüksek ayağım ile 175 metrede en son dottan vuruyorum, 200 metreye çıkmak istiyorum, bunun için dürbünün taratini yani artıkılı aşağıya doğrumu çekmem gerekecek, yukarı doğrumu çekmem gerekecek 200 metreye atmam için onu sordum, ayarlanabilir ayağı karıştırmayalım şimdi, var bende zaten kullanmıyorum. dürbünümün taretleri 200 metreyi kurtaracak gibi ondan sordum, tareti aşağıyamı çevireyim yukarıyamı?

Tareti saat yönüne çevirirseniz alt vurursunuz yani artıkılı yukarı yukarı çekmiş olursunuz
    Dolayısyla tersini yaptığınızda artkıl aşağıya kayar ve üst vurursunuz yani daha uzun mesafe.

'.

]

• taret saat yönüne yani vida paso yönüne cevrilirse vida ucu artıkılı aşağıya iter ve sizde namluyu yukarı doğru kaldırıp üst vurmak zorunda kalırsınız. doğrumudur ?

• izle bu videoyu kardeş üst tarafı sağa doğru çevirirsen yukarı gider-sola çevirirsen aşağı gider

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• anladım usta. taret pasoları ters çekilmiş ters vida kullanımış yani :) . ben makinacıyımda herşeyi düz vida olarak algılıyom :) . şimdi netlik kazandı olay teşekkür ederim

• 6-24 lük dürbün kullandığınızı gördüm 8-32 veya daha büyük bir dürbün taksanız işiniz çözülmez mi yoksa aynı problem devam mı eder.

smith wesson 5906-
    safirt14
    -zoraki925 otomatik
    -crosman 760 177
    blow auto 92
    blow crazy auto.
    blow desert tiger
    hatsan torpeedo 25
    hatsan mod 25 supercharger 177

• uzun mesafede kucuk zoomla atış yapılır cumleside yanlış.
    bende escape var 24 zoomda 200 metreye atıyorum .

mesele tufeğin gücüne göre zoom yapıp mildot dışına cıkmamakta.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• mildotlar yetmediginde zoom kucultulurse alttan birkac mildot daha kullanilabilir,

Cricket std .25 Makroptik 3-9x42
    AirArms S510 XtraFac .22 (REG), Nikko Stirling 8x32x60 FT
    Evanix Monster .22 (MOD), XD optic 8x40x50
    Benjamin Marauder .25 , Makroptik 8x32x44
    Drager 6lt Scuba
    Bushnell Rangefinder