Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar sıfır olarak aldığım at44 long lw tüfeğimin sürekli tüpü bozulur hale geldi. ben usandım hatsana sürekli göndermekten atış yapamadım gitti. tüfeği aldığımda gayet iyiydik sonra 3 kere tüfeğimin tüpü hava kaçırdı bozuldu. tüp hava tutmuyor sürekli hava kaçırıyor, 3 kere gönderdim hatsana yaptırdım, artık göndermekten usandığım için bir tane de yedek hava tüpü aldım aksu avdan, onu da dün atışa gittim ilk pelleti attım sonra oda bozuldu, çıldırmak üzereyim artık ne yapayım ben birisi bana akıl versin yoksa hatsan ile mahkemelik olacağım az kaldı, yada ibreti alem olsuın diye tüfeğin üzerine benzin döküp yakacağım bir güzelde video çekeceğim herkeze göstericem.

• Ya büyük bir şanssızlık var ya da bir ihmalkarlık. :)

Tüpün valfine hava basarken pislik kaçırıyor olabilirmisiniz acaba?

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• hocam yedek olarak aldığım tüpüme hava basmadım 200 bar dolu olarak geldi, ilk pelleti attım hava kaçırmaya başladı, orjinal tüpümde 3 kere hatsana tamire gitti. Ayrıyetten iki kere de hatsan pompamı tamire yolladım, tüfeği ağustos ayında aldım, toplasanız 300-400 pellet attım atmadım. tüfeğimin tüpü sürekli bozuluyor diye yedek tüp aldım bu sefer edek tüp arızalandı. sorun tüfekte değil. tüfekte hatsana tüple birlikte gitti..

• Tüplerin imalat tarihi nedir acaba?

Geçmiş olsun diyorum. Hatsanla bu durumu detaylıca görüşün. Benim bu durum 2008 ya da 2009 yılında ilk çıkan at-44lerde başıma gelmişti. Sonra bir daha denk gelmedi diğer at-44lerimde.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• ben tam 2 aydır her hafta sonu atışa gidiyorum, tüfeği elime alıp evime dönüyorum, iki aydır her hafta sonu evime böyle döndüm çıldırıcam.

• Madem iki tüp de arızalandı hata gövdede veya çekiçte olabilir mi? belki çekiç valfe baskı yapıyordur. ilk atışta bu olduğuna göre ihtimali olabilir.

• tüfek tüp ile birlikte hatsana gitti geçen hafta geldi, ilk denemede orjinal tüpü hava basarken kaçırdı, yedek tüpte ilk pelletde atış yaparken bozuldu. ben tüfeğide geçen hafta yolladım bu sorundan ötürü hatsana.

• Ürünleri bayiden aldığınıza göre ne var ne yok gönderin ve artık tamir değil değişim isteyin.

• tüp tüfeğe takılan yerden iğnenin oradaki deliklerden hava kaçırıyor, iğnenin için egiren yerinde 5-6 tane hava odacığı var o hava odacıklarından hava kaçıyor.

• sorun tupdekı valfın bastığı teflon benzeri beyaz parça, Hatsan daha önce bu parçayı teflon dan üretiyor du suan plastikten üretiyor.
    Tüfeği komple gondermenıze gerek yok, tüpleri gönderin, içine de detaylı bir not yazın. Gerekirse valfı değiştirmelerinı talep edin

• sorun tupdekı valfın bastığı teflon benzeri beyaz parça, Hatsan daha önce bu parçayı teflon dan üretiyor du suan plastikten üretiyor.
    Tüfeği komple gondermenıze gerek yok, tüpleri gönderin, içine de detaylı bir not yazın. Gerekirse valfı değiştirmelerinı talep edin

iki kere tüp gitti geldi, bir kere de tüfek ile tüp gitti geldi, peki böyle bir şey varsa bunu çözemedilermi? bu adamlar bu kadar beceriksizmi? üstelik iki tane tüpüm var ve ikisi de bu şekilde sorunlu, bu kadarı tesadüften fazlası bence, bu kadar kalitesiz iş yapılır mı anlamıyorum, daha tüpü taktım ilk pelleti attım tüp bozuldu, inanın 2 aydır atışa gidiyorum geliyorum atış yapamadım, kargocularla akraba oldum, en son mahkemelik olacağız bu iş böyle çözülecek sanırım, yada ben benzin döküp tüfeği ateşe vereceğim, bakalım hayırlısı artık bu mesele iyice inada binmeye başladı.

• Ne yazık ki hatsanın kalitesizliği hakkında söylediklerinizde haklısınız. Bt65 kullanıyorum ve tüfeği tamamen döktüğünde gördüğüm manzara beni hayrete düşürdü. İmal edilen parçalar özentisiz ve çapak dolu. Ayrıca tüfeğin namlusuyla tüpü aynı hizada değil namlu tüpe göre biraz sola doğru bakıyor. Ayrıca tüfeği kundağından tutup nişan aldığınızda tüfeğin gövdesi kundağa göre saat yönün tersi yönde bir miktar kaçık. Hatsan demek ne yazık ki üretim hassasiyetsizliği demek. Sanıyorum ki bu sadece yurt içine verilen ürünlerde bu şekilde. Çünkü yurt dışında elin oğlu bu hataları affetmez. Dolayısıyla piyasada tutunmazlar. Daha öncede söyledim hatsanın yeni model geliştirmekten çok önce ürettiği ürünlerin kalitesini arttırmalı. Yoksa gene eski tas eski hamam.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Ne yazık ki hatsanın kalitesizliği hakkında söylediklerinizde haklısınız. Bt65 kullanıyorum ve tüfeği tamamen döktüğünde gördüğüm manzara beni hayrete düşürdü. İmal edilen parçalar özentisiz ve çapak dolu. Ayrıca tüfeğin namlusuyla tüpü aynı hizada değil namlu tüpe göre biraz sola doğru bakıyor. Ayrıca tüfeği kundağından tutup nişan aldığınızda tüfeğin gövdesi kundağa göre saat yönün tersi yönde bir miktar kaçık. Hatsan demek ne yazık ki üretim hassasiyetsizliği demek. Sanıyorum ki bu sadece yurt içine verilen ürünlerde bu şekilde. Çünkü yurt dışında elin oğlu bu hataları affetmez. Dolayısıyla piyasada tutunmazlar. Daha öncede söyledim hatsanın yeni model geliştirmekten çok önce ürettiği ürünlerin kalitesini arttırmalı. Yoksa gene eski tas eski hamam.

zaten bende artık son bir şans veriyorum, sürekli fabrikaya gönderiyorum, yapılıyor geliyor atışa gidiyorum geri dönüyorum elimde bozuk tüple tüfekle, usandım açıkçası, o yüzden son bir şans verdim böyle devam ederse tüketici hakem heyetine başvuru yapacağım ve paramı geri iade isteyeceğim ve bir daha hatsan ile ilişkim kalmayacak, hiç bir ürünlerini kullanmayacağım, başka firmalara bakacağım yada bu hobiyi rafa kaldıracağım, çünkü hobi keyiften çok bana maddi ve manevi zarara dönüştü işkence halini aldı, her geçen gün kargo gönder, kargo al, atışa git gel sonra yine kargo gönder gelsin hep aynı kısır döngünün içindeyim, arıyorum böyle böyle oldu biz sizi mağdur etmeyiz elimizden geleni yapıyoruz diyorlar eywallah tamir yapılıyor, yapılıyor ama yine döngünün içinde dönüp duruyoruz sürekli.

• bana fırça atmana gerek yoktu, ben sadece sorunun kaynağını söyledim :)

Malesef hatsan kalite konusunda sınıfta kalıyor, sıfır aldığınız tüfekler bile arızalı olabiliyor. Bende defalar ca servis ile uğraştım ama bıktıgım için artık arızalı parçaları kendim yapıyorum sorun ortadan kalkıyor.
    Geçen haftalarda sıfır aldığım atp2 silahın mekanizmasından 5 adet parçayı kendim yaptım taktım ve sorunsuz kullanıyorum

İmkanı olmayan için hatsan bir zulüm

• Bizler her platformda Türk malı ürün kullanalım, ülkemiz firmaları gelişsin, büyüsün diye telkinlerde bulunurken hala ülkenin en büyük havalı silah üreticisinin kronik arızaların nedenini tespit edememiş ve toplam kalite olgusunu sindirememiş olmasına inanamıyorum.

Yani bir müşteriyi ürün iade alarak veya ürünü arızasız olanla değiştirerek memnun etmek bu kadar mı zor?
    Üstelik Hatsan'ın satış sonrası müşteri memnuniyeti konusunda iyi bir ünü varken.

Söylenecek çok şey var ama...

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• bana fırça atmana gerek yoktu, ben sadece sorunun kaynağını söyledim :)

Malesef hatsan kalite konusunda sınıfta kalıyor, sıfır aldığınız tüfekler bile arızalı olabiliyor. Bende defalar ca servis ile uğraştım ama bıktıgım için artık arızalı parçaları kendim yapıyorum sorun ortadan kalkıyor.
    Geçen haftalarda sıfır aldığım atp2 silahın mekanizmasından 5 adet parçayı kendim yaptım taktım ve sorunsuz kullanıyorum

İmkanı olmayan için hatsan bir zulüm

estağfurullah dostum ne fırcası, bilmeden bi kusurum olduysa özür dilerim, strese girdim bu sıralar bende gerginlik yaratmaya başladı bu hobi:) keyif için yaptığım iş eziyete dönüştü biraz, herhalde bizde kendi kendimize teknisyen olucaz söküp parçalaya hatsana kalırsak git gel daha çokkk uğracaşağım gibi.