KRAL Puncher Maxi S 0.25 (6.35) Tüfek Hakkında

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar,

Metehan kardeş sayesinde Cricketimi satıp yerine bir adet Kral Arms Puncher Maxi S 0.25(6,35) Tüfeği aldık. Üzerine mevcudumda satmadığım Vector Optics 4-14x44 FFP dürbünümüzü taktık test ettik.
    Tüfekde ilk izlenimlerim,
    1. Lastik kundak kaliteli ve hafif olması idi.
    2. Kundak yanaklık kısmı hafif oynuyor gibi ama o çok sorun teşkil eden bişey değil (ufak tefek ayarlamalar ile düzeltiliyor.)
    3. Şarjörler gerçekten güzel gözüküyor ama mermi takılması ve benzeri sorunlar var (Zaten her sorunda yardımımıza koşan Kral Arms Yetkilisi İdris Bey ile yaptığımız görüşmede Şarjörleri daha basit ve kolay bir şekilde değiştireceklermiş.)
    4. Çekiç Yayında mevcutta (moderatör olmadan) sesi duymanız çok zor çıkış gücü sebebiyle. Moderatör takarak deneme yaptığınızda yay vuruş sesi çok rahat duyuluyor( Bu konuda da tekrar idris bey ile görüştük yeni yapılan yaylarda bu çarpma sesi olmayacağının garantisini verdiler.)
    5. Tüfeğin Stabilitesi Sleek Barrel( Gevşek Namlu) olmasına rağmen son derece stabil ve düzgün. LW mech grade 1 Namlu ile değiştirildiğinde FPS de düşüş tabiki şoklama sebebi ile olacaktır fakat bu sefer de stabilite mm ile ölçülecek şekilde düzelecektir. (şu an büyük 20x30 cm lik bir hedefte çok rahat şekilde hedefi vurabiliyorsunuz grupmanlarda sıkıntı olmuyor. Ama LW namlu gelmesi ile bu sorun ortadan kalkacaktır.)

Ocak Ayı içerisinde Kral Arms'ın bana göndereceği ve kendi yaptıracağım ufak parçalar ile denemeleri videolarını bu sayfa altında paylaşacağım. Bu bölümü açmadaki amacım FT ve BR dışında Tahribat için kullanılan tüfeklerin kullanımını göstermektir.

6,35 Puncher Maxi de yaptığımız güncellemelerimiz,

1. Kral Arms Breaker için yapılan 6,35 moderatör Çıkış ağzı 10 mm idi. Önceden Cricket de de yaşadığımız darlıktan dolayı geri tepme sorununu ortadan kaldırmak için öncelikte Çıkış ağzını 12 mm yaptım. Bunu yaparken Çıkışta dışarı ve içeri 12 mm den 13 mm ye bir bombe vermeye çalıştım. Bu şekilde tüfeğin hem sesi kesilirken hemde geri tepmesini azaltabildik. Moderatör içinde kullanılan parçalar Weihrauch moderatörleri ile aynı idi. Normalde 2 adet uzun bölüm ve ortada 1 kısa bölüm olarak olan odacıklar bu moderatörlerde 3 adet uzun odacığı pullar ile ayırmışlar. Mevcut Hava odasının içeriğini stabil hale getirmek için Kağıt bant ile dış çeperdeki süngeri hafif sıkılıkta üstüne yapıştırdım. Yapıştırma sonrası kağıt bant üzerinde ufak delikler delerk havanın boşluğa dağılmasını sağladım. İçerisindeki odaları ayıran pulların etrafına hafif yapıştırıcı sürerek içine monte ettim artık herhangi bir darbede hareket etmemesini sağladım. Bunun dışında yaptığımız testlerde Moderatör de tek kusur olan geri tepmeyi aldık ve sesi yüksek ölçüde kestiğini gördük. (merak eden arkadaşlara özelden yardımcı olurum. Bilgi paylaşmak için vardır para kazanacak işimiz var çok şükür bu bir hobi! Anlayana!)
    2. Yakın zamanda yay , çekiç ve yayı tutan arka kapağı Kral Arms'ın bana göndereceği parçalar ile değiştirip Chrono Ölçümü yapacağım. Bunları burada paylaşıp bilgi vereceğim.

Türkiye'de üretilmesi bir şeyin gerçekten güzel bir şey ama daha da güzeli buna bir kalite katmak ve hepimizin nasiplenmesidir. Yurt dışında 5000 tl lik tüfeklere bakıp da vay ne güzelmiş niye yok Türkiyede diyeceğimize Mevcut bizi dinleyen bir firmaya bilgimizi aktarsak elimizde Kapı gibi büyük bir tüfek sektörü oluşur. bunda emeğinizin altına adınız yazılmaması veya sizin adınızın hiç geçmemesi sorun değildir. Maksat aynı yurtdışında özendiklerinize ulaşmayı sağlamaktır. Bu sebeple ben şu an bizi görüp dinleyen Kral Arms firmasına teşekkürü borç bilirim ve Umuyorum bu şekilde daima bizi "gerçekten bu işi hobi olarak yaparak,lobicilikten,esnaf zihniyetinden uzak hobidaşlar" dinleyerek , kaale alarak, değer vererek mevcut halinizi daha üst seviyelere taşımanızı tek dileğimizdir.

İyi günler....

Kral Arms Puncher Maxi S 0,25 (6,35) - Vector 4-14x50 FFP (Test Edelim)

Kalibrgun Cricket Standart PLB 5,5mm (Satıldı)
    Crosman M4 - 4,5 mm (satıldı)
    Hatsan AT 44 Tactical 4,5 mm (satıldı)
    Stoeger X20 Suppressor 4,5 mm (satıldı)
    Stoeger ATAC Suppressor 5,5 mm (satıldı)
    Hatsan Galatian 4 5,5 mm - UTG Leapers 4-16x50 (satıldı)
    Umarex Beretta CX4 Storm 4,5 mm (satıldı)
    Umarex Beretta PX4 Storm 4,5 mm (satıldı)
    Swiss Arms F92 Beretta BB gun (satıldı)
    Daisy Powerline 500 BB gun (satıldı)
    Gamo PT 85 Blowback 4,5 mm (satıldı)
    Weihrauch HW45 4,5 mm (satıldı)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen solderion ().

• sanırım 53,4 cm kontrol edip tekrar döneceğim.

• Kral Arms İdris Bey'den yeni yapılan yay ve çekiç parçalarının resimleri,

Bunları ile yapılan 6,35 denemelerinde 25 grain 1050 fps olduğunu söylediler. Bizde aynısını bu hafta sonu deneyip chrono ile ölçeceğiz. Malzeme ve işçilik gerçekten güzel.

airgunturk.com/attachment/25648/airgunturk.com/attachment/25650/airgunturk.com/attachment/25649/

İnşallah bu kalite ile aynı gücü ve vuruş hızını yakalarız.

• Tebrikler video ve paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum başarılar

• Tebrikler video ve paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum başarılar

Haftasonu Ali Ok arkadaşımızdan Chronoyu alıp tüfeği önce normal kendi yayı sonrada yeni gelen yay ile deneme fırsatı bulucaz. Aynı pelletler ile ne kadar güç farkı olacak video çekip yayınlayacağız.

• her zaman merak etmişimdir pcplerde 6.35kalibreyi son zamanlarda kral pcpleri içinde düşünmedi değilim 6.35i o yüzden dört gözle bekliyorum çekeceğiniz videoları :)

• 25 grain 1050 fps güzel bi değer stabil kaç atış olacak tam güçte merakla bekliyoruz...

• Arkadaşlar ilgi ve alakanız için teşekkürler,

önceden tüfeği söktüm fakat video çekmedim. akşam video çekerek parçaları takıcam bakalım yeni yay ile mevcut yay ve çekiç arasındaki mesafeleri göreceğiz. Bunun dışında sadece haftasonu müsait olacağım için ve chrono olmaması sebebiyle testleri yaparken gene yay değiştirmem gerekecek. bakalım çıkacak değerler H&N Barracuda 25 Grain ile deneme yapacağım açılmış ve temizlenmiş pelletler ile bakıcaz.

• Maxi sevenler için ilaç gibi bir konu olmuş, sonuçları ve Kral daki yenilikleri merakla bekliyoruz.

Artık demir almak günü gelmişse zamandan, meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan.

• Arkadaşlar,

Amacım zaten Kral Arms Puncher Maxi serisi tüfeklerin en son kaliteye getirecek yapıyı, üretici firma ve sizlerle görüşüp hep beraber bişeyleri yoluna koymak olacak. Biliyorum bir çok arkadaş Kral Arms firması ile görüşüyor ve bir çok fikir iletiyorlar, İletilen fikirlerin çoğu FT veya BR gibi turnuvalar için tüfekleri o yönde ilerletmeye yönelik. Benim gibi Tahribat için tüfek arayan arkadaşlar için de bu tür 6,35 gibi yüksek kalibrelerde yapılabilecek tüfek iyileştirmelerinin gerçekten güzel olacağını düşünüyorum.

• gerçekten çok hoş ve ilgili alaka toplayacak bir konu olmuş merakla paylaşımlarınızı bekliyoruz.

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#
  • içinde benimde olduğum kral kullanıcıları için gerçekten ilaç gibi bir konu olmuş bende kralla yay sesi ve şarjör merkezlemesi için çok kez konuştum en son konuşmamızda yeni şarjörlerin üretildiği ve stabil bi şekilde ezmeden sürtmeden geçişi sağlayan yapıya ulaştıklarını söylediler namludan geçirdiğim pelletler hakkında da kendileriyle gördüklerimi ve isteklerimi paylaştım yakın bi zamanda bende tüfeği gönderip hem ufak bi bakım yaptırıp hemde eski şarjörleri yenileri ile değiştircem geldiğinde yeni şarjörler hakkındaki bilgileri de paylaşırım burdan

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

• Dün gece ev geç geldiğim için işlerim sebebiyle resimleri paylaşamadım ama resim çekerek yayı sökme ve takma işlemlerini yaptım. Şimdi sökmek ve yayı değiştirmek isteyen arkadaşlara da resimli anlatım olması açısından aşağıda üstüne açıklamaları yazacağım.

1. Öncelikle Tüfeği Sehpamıza Yerleştirdik 8) . Bu tür işlemlerde dürbünü sökmek hem boşa ağırlık kaldırmanızı hem de dürbünü kırmamanız için önemlidir. ilk iki resimde anlatmak istenilen budur :D:D
    airgunturk.com/attachment/25661/airgunturk.com/attachment/25662/

2. Dürbünü söktük. Şimdi kundağı sökme vaktidir. Kundak manometre ile tetik arasındaki tek bir alyan başlı vida ile tutulmakta. onu çevirdiğinizde zaten çok kolay biçimde çıkacaktır. etrafında pirinç bir koruma var plastik olanında( Ahşapta bilmiyorum, elimde olmadığı için görmedim.). pirinç koruma yerinden çıkarsa sorun değil çok normal o sadece çatlamasın diye konulmuş bir parçadır. Vidayı çıkardıktan sonra Tüfek ve kundak birbirinden ayrılması için sadece iki parçayı ters istikamette (yukarıdan ve aşağıdan) çekmeniz yeterli olacaktır.
    airgunturk.com/attachment/25663/

3. Kundağı söktük. tüfeğin namlu ve tüp ve atış tertibat mekanizmasını ters çevirip manometrenin olduğu bölgeden baktığımızda tetik ve etrafında bazı alyen başlı vidaları da göreceksiniz. bu vidalardan sadece 2.resimda gösterilen alyan başlı vidayı sökerek. yayı tutan kapağın kilidini açmış olacağız. Fazla çevirmeden hatta yerinden çıkmasına gerek bile yok 3 mm kadar bloktan dışarı çıkması yeterli oluyor.
    airgunturk.com/attachment/25664/airgunturk.com/attachment/25665/

4. Bu bölümde teknik bilgisi olmayan arkadaşlar sorun yaşayabilir.(bu konuda kafalarına bişey takılıyorsa çekinmeden sorsunlar yardımcı olmaya çalışırım.) Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere düz başlı geniş ağızlı tornavida ile önceki resimdeki vidayı gevşettiğimizde çok rahat bir biçimde çıkmaktadır. (boşuna kendinizi yormayın o vidayı sökmeden çıkmıyor.) Kapağı çıkardığımızda sağ tarafta çekici tutan ufak bir düz başlı küçük bir vida daha var(gece gece iş yaparken unutmuşum. bu akşam çeker tekrar düzenlerim.) sonrasında kurma kolunu çekerek Orta resimde bulunan alttaki parçayı çıkartacaksınız. Bu parça resimdeki gibi çekiç yay ve kapak olarak gelmeyecek. Çıkardıktan sonra yeni takılacak olan parçalar ile farkı anlamamız açısından yan yana resmini çektim. görüldüğü üzere üstteki parçamız yeni olan ince bir yay daha uzun bir çekiç ve ince bir pimli kapak var. kapağın içinde yayın pim le merkezlendiği noktalar derlin benzeri bir malzeme ile kaplanmış. işçilik kapak ve çekiçte son derece güzel. Yayları test edebileceğim bir makinam yoktu bende elde sıkma yöntemi ile deneyerek eski yaya göre yeni yayın daha küçük ve aralıkların daha sık olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. ve eski yaya göre daha sert ve sıkması gerçekten zordu. Son resimde yayları yan yana koyarak farklarını görsel olarak göstermek istedim.
    airgunturk.com/attachment/25667/airgunturk.com/attachment/25669/airgunturk.com/attachment/25668/

7. Son olarak Tüfeği aynı şekilde topladık. Test hafta sonu yapılacak. Test için bozuk bir çok Hard disk var elimde bunları belirli noktalara destekleyerek koyucam ve atışlar yapıcam. 50 metre mesafede yapacağı delicilik ve tahribatı görmek istediğim için fazla uzun bir mesafede deneme yapmayacağım. Ayrıca eski yayı tekrar takıp 10 atış ve sonra yeni yay ve çekiçle 10 atış yaparak chrono ölçümlerini yapacağım.
    airgunturk.com/attachment/25671/

Biliyorum son derece sade bir dil ve basit bir anlatım oldu. Çok öyle teknik terimlere de girmemeye özen gösterdim. Bazı arkadaşlarımızı anlıyorum burada o kadar çok terim ve teknik ifade görüyorlar kafaları karışıyor. Umarım benim gibi meraklı yada bu işe başlayıp bu silahı sökeyim diyen arkadaşlarımıza da yardımcı olacak bir anlatım olmuştur. Tek dikkat etmelerini istediğim, Havalı tüfekler de bir silahtır ve lütfen dolu boş farketmez kurduktan sonra canlıya hiçbir şekilde zarar vermeyecek bir noktaya hedef alarak tetiğe basalım. Yada bir çok yandan kurmalı tüfekte yapabileceğiniz bir yöntem vardır. Yanlışlıkla kurma kolunu çektiniz ve tetiğe basacak bir yerde bulunmuyorsunuz ve tüfeğinizide kurulu şekilde bırakmak yada çantaya koymak istemiyorsunuz, ki bence en doğrusu budur. Kurma kolunu kendinize doğru çekin ve tetiğe basın. Kurma kolunun tutma kuvveti ile tetik boşa çıkacaktır ve çekiç vurmayacağı için Tüfek patlamayacaktır. Bu tür şeyler bazen istenmedik kazaları engelliyor.

Sürç-i Lisan Ettiysek Affola.

Şimdiden teşekkür edenlere, düzeltmeler yapacaklara, hatalarımı görüp bana yapıcı eleştirileri ile yol göstereceklere, resimlerde hataları bulup şakalar yapacaklara teşekkürü borç bilirim.

İyi Günler.

• Cok güzel bi anlatım olmuş herkese faydalı olacağı kesin bu testleri yaparken beraber olmak isterdim şimdiden sonuçlar için sabırsızlanıyorum kolay gelsin tekrar basarilar

• Regülatör takılıyor demiştiler bana

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Namlular Max 58 cm olacak dediler.
    Regülatörü yapıyorlar mış 25 30 gün içerisinde belli olacakmış. (Bir parça gelmemiş regülatör için bekliyorlarmış)

Kral Arms İdris Bey ile yaklaşık 20 dk önce görüşerek aldığım bilgiler bunlar.

Bende LW 58 cm namlu bekliyorum veya daha uzun olabilirse ki belli değil onu alıcam. LW namlu işi de en fazla 2 3 ay da belli olacağı bilgisi verildi.

Merak eden arkadaşlara bilgi olarak vereyim dedim.

• bilgi için teşekkürler şu an kullandıkları namlu yerlimi yoksa ithalmi? İsabeti iyiyse lw için fark vermeye değmez gibime geliyor.ülkemiz için hayırlı olsun

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Elinize emeğinize sağlık evvela.

Başlığınızı keyifle takip ediyorum. Fotoğraflardan görebildiğimiz üzere işçilik ve malzeme kalitesi cidden yüksek bu tüfekde de.

Sizden ricam zamanınız ve malzemeniz varsa tüpün içeriden et kalınlığını ölçebilmeniz ve bunun heryrede standart olup olmadığına bakabilmeniz mümkün mü acaba? İlk çıkan at-44lerde ilginç sonuçlar çıkmıştı bu konuda. Sonra hatsan tarafından düzeltildi tabi.

Bu arada ben de namlu işinin çözülmesini bekleyenlerdenim. Pcpye dönüşü bullpup kralla yapmak daha ağır basıyor şimdilik namlu durumuna göre.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177