Hatsan BT65 yorum ve önerileriniz

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bugün bt65 6.35 lw sb elit tüfeği aldım
    Ama daha ne tüp nede pompa almadım
    Tamam tüfeği doldururken kolaylık ama birde tüp ayrı para doldurma aparatı ayrı para dolumu ayrı para maliyetli
    Pompa zahmetli ama bisiklet gibi bikere para ver sen çalıştıkça o doldurur tamam biraz yorucu olabilir
    Yinede hala karar veremedim pompamı tüpmü
    İkinci el bir pompa alıp bi denemek lazım
    İlerleyen zamanda da bir tüp ve dolum aparatı almak lazım diye düşünüyorum
    Pompa ve Tüp kullanan arkadaşların yorumları ne olur
    BT 65 te güç ayarı varmıdır varsa neresinde

gamo pt85
    Hatsan airmax 5.5
    Hatsan Striker edge 5.5
    Hatsan mod 125 6.35
    Hatsan bt65 6.35

Hatsan hercules 6.35
    :thumbup:

• Forumu zerre okumadan, tufek alan , aldiktan sonrada tavsiye isteyen birisi daha..

Sorduklarinizla ilgili en az 30 baslik ve bu basliklarin icinde 500 tane yorum var.

Zahmet edip biraz arastirirsaniz, istediginizden cok daha fazla bilgi bulacaksiniz

Gerci bizde ipe un seriyoruz burada, daha gunluk gazate okuma aliskanligi olmayan yurdum insanina gel forumu arastir demek ironik oluyor..

Benelli M4, Fabarm Sat8, Benelli Supernova

• Ayın 12 sinden beri gece gündüz her boş kaldığımda formdayım ve evet ilk pcp tüfeğim bilmemek ayıp değil formda çok değerli ve bilgili tecrube sahibi üstatlar var ve sizden yorum bekliyorum dedim sanırsın ki bir şeyi bilen doğduğunda beri biliyor unutmayın öğrenme sonradan gelişen bir olgudur yetenek doğuştan gelir

gamo pt85
    Hatsan airmax 5.5
    Hatsan Striker edge 5.5
    Hatsan mod 125 6.35
    Hatsan bt65 6.35

Hatsan hercules 6.35

• bt65 için tüp şart , bt65 6.35 için tüp vazgeçilmez

• BT 65 6,35 tüpünü 10-15 dak pompayla dolar yanlız yorulursunuz. en az 10 dak dinlenmeniz gerekir. Direk atışa geçerseniz atışlarınız sağlıklı olmayacaktır. BT65 6,35 güçlü bir tüfek hava tüketimi fazla olacağından atış sayısı fazla olmayacaktır. Sürekli pompaylada atış zevkiniz kaçacaktır. Şahsi düşüncem pompa kullanacak bir tüfekte atış sayısı 70-80 civarı olmalı bir atışdada atıcı için en fazla bir kere pompa kullanmak yetmeli

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• pompa kullanacaksanız bt 65 almayın, ben tüfek alma aşamasında forumda çok araştırmalar yaptım, keşke forumda biraz araştırma yapsaydınız, pompa efor istiyor, akşama eve döndüğünde haşatın çıkıyor, atışa gittiğimizde 230 cc lik tüpü 3 sefer yada 4 sefer pompa yapıyoruz ama atıştan pek bir şey anlamıyorsun daha sonra acısı çekiyorsun, ama sürekli yaptığın zaman vücudun alışıyor tabi, bir de fizik olarak biraz güçlü olmak lazım pompayı 150 bardan sonra zor basıyorsun.

• anlaşılan hem tüp hemde pompa alınacak

gamo pt85
    Hatsan airmax 5.5
    Hatsan Striker edge 5.5
    Hatsan mod 125 6.35
    Hatsan bt65 6.35

Hatsan hercules 6.35

• Bt65 kullanicisi olarak ben de hem tüp hem de pompa var. Pompa ile sadece bir kez deneme dolumu yaptım. Çok mu zor ? aslında çok da değil fakat pompa bagajda bir köşede duruyor. Dolum yapacak yeriniz varsa ve 300 bar scuba alacak imkanınız da varsa pompa almaya hiç gerek yok.

The world is mine...

• Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için

gamo pt85
    Hatsan airmax 5.5
    Hatsan Striker edge 5.5
    Hatsan mod 125 6.35
    Hatsan bt65 6.35

Hatsan hercules 6.35

• Bt65 5.5 kullanıyorum. Dolumu pompa ile yapıyorum. Tekniğini bilirseniz ve ortalama bir boyda veya biraz daha uzunsanız vede kilonuz 75 ve üzeri ise pompa sizin için sorun teşkil etmeyecektir. Ancak scuba tüpün konforu kesinlikle mükemmel. Bu hobide zevki sonuna kadar yaşamak istiyorsanız kesinlikle scuba şart. Bt65 5.5 kullanıcısı olarak 6.35 almanızı isabetli buluyorum. Çünkü bu tüfekte 5.5 pellet kullanılacaksa max iki çeşidiniz var. Bu tüfekde isabet istiyorsanız tüfeğinizi değişik pelletlerle ve güç ayarlarıyla denemeniz lazım. Ayrıca ufak tefek müdahaleler de bekliyor sizi. Bu tüfeği dizginleyebilirseniz kendi güç sınıfına göre hem isabetli hem de tahribatı yüksek atışlar sizi bekliyor demektir. Size tavsiyem tüfeği tamamen söküp oringlerin kontrol edip gereksiz yağları silmeniz ve gerekli yerlere silikon bazlı yağ ile yağlamanızdır. Keyifli ve kazasız atışlar dilerim.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Teşekkür ederim yorumunuz için bu ufak tefek değişiklikler nelerdir

gamo pt85
    Hatsan airmax 5.5
    Hatsan Striker edge 5.5
    Hatsan mod 125 6.35
    Hatsan bt65 6.35

Hatsan hercules 6.35

• yaylı tüfeklerde dürbün sıfırlamayı 20 30 metre arası yapıyordum bunda kaç metrede sıfırlama yapmak lazım

gamo pt85
    Hatsan airmax 5.5
    Hatsan Striker edge 5.5
    Hatsan mod 125 6.35
    Hatsan bt65 6.35

Hatsan hercules 6.35

• Optimum sıfırlama mesafesini kullandığınız peletin hız değerlerine göre Chairgun programında bulunabilir. Hedefinizin mesafesi ve hedefinizin büyüklüğü optimum sıfırlama mesafesini etkiler. Önerim ağırlıklı olarak atmayı düşüdüğünüz hedef mesafesini ve hedefinizin büyüklüğünü belirlemeniz daha sonra ortalama atış hızını chorono ile belirledikten sonra optimum sıfırlama mesafesini belirlemektir. Bu değerleri paylaşırsanız formda da yardımcı olunabilir.

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• Tüp almak şart.300 bar tüp ideal ama epey pahalı.230 barlık 8 litrelik tüpler 350 tl.180 bara kadar en az 14-15 defa hava basar.Hortumu takıyorsunuz pısst doluyor.3 saniyede.Bide 15 dakika efor sarfettiğinizi üşünün.

• Tüp almak şart.300 bar tüp ideal ama epey pahalı.230 barlık 8 litrelik tüpler 350 tl.180 bara kadar en az 14-15 defa hava basar.Hortumu takıyorsunuz pısst doluyor.3 saniyede.Bide 15 dakika efor sarfettiğinizi üşünün.

Sakın öyle bir hata yapıp 230 barlık tüp falan almayın,
    En sağlamı bir kere alın 300 lük olsun,
    Ben almıştım o bahsettiğinden pişman oldum bereket ki firma iade aldı, 150 den fazla basmıyordu galatian tüfeğe.
    Yeni aldığım ise tam dolu olmamasına rağmen hiç basmadıysam 30 kez doldurmuşumdur, hala da devam etmekte. Silah 100 e düşünce hemen 200 e tamamlıyor.

• birde dolum aparatı ile 80 cm -1 mt boy hava aktarım hortumu alırsanız 180 bardan 100 bara kadar tüpten direk bağlayıp atış yaparsınız hatta hafif pellet ile yakına atış yapabilirsiniz .

kral bull pup .22
    stoeger atac suppressor .22
    hatsan mod 99 .22
    tacvectör optic 10-40x60 satılık