Havalı Tüfek Seçimi Yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba forum ahalisi aranıza havalı tüfekle katılmak için günlerdir araştırıyorum ve kafa patlatıyorum sıra sizde :D
    Aklımda stoeger x20 combo veya x20 supressor var öncelikle bu ikisinden hangisini neden tercih etmeliyim ? Veya x50 combo almalı mıyım aradaki farka değer/değmez diyebileceğiniz noktalar nelerdir ?
    Atac Supressor modeli hiç bir sitede stokta yok,acayip hoşuma gitti fakat satan yer bulamadım 2. elde 1-2 arkadaş satıyor ama 2. el almak istemiyorum.Temin edebileceğim bir yer bilen varsa çıtlatırsa sevinirim :D
    Veya bütçemi zorlayacak hatsan at44 tactical veya bt65 elite(al deyin gazlayın alayım :D ) almalı mıyım ? Sadece tüfekle bitiyor olsa asla düşünmem ama tüp almak beni öldürüyor,hadi pompa alsak bas babam bas o da beni üzer gibi.
    x20 veya x50 de karar kıldık diyelim cal. olarak tavsiyeniz nedir ve kundak seçiminde sentetik mi yoksa ahşap mı tercih etmeliyim ?
    Emin olun tüm konuları okudum çoğu sorumun da cevabını gördüm ama farkı cevaplar için açıyorum başlığı şimdiden teşekkürü borç bilirim :)
    Crosman c31 hakkında aklına takılan sorusu olan varsa cevaplayabilirim bu arada :thumbup:

Crosman C31 - BB Pistol

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Aydinlili ().

• havalı tufeklerle av yanı herhangı bı hayvana sıkmak yasaktır umarım bılıyorsunuzdur amacınız ne olursa olsun havalıyla bunu yapmayın gidin ilaç veya kapan alın

• Değerli yorumlarınız için teşekkürler o kısmı kaldırdım ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Şunu da belirteyim zehir ve kapan dedikleriniz sadece fareye zarar vermiyor etrafta bolca kedi köpek ve kuş var.Bahsi geçen fareler kedi yavrularını falan alıp götüren cinsten bu arada ama haklısınız farklı bi hal çare bulmaya çalışacağım. @Somal @KorkuncAbdul

Crosman C31 - BB Pistol

• Hatsan Striker Edge 5.5 mm bu aralar kampanyalı fiyatı 155 tl den başlıyor bu paraya göre 10 numara tüfek bendede var ağır değil kurmak zor değil kullanırken insanı yormuyor çok rahat şekilde ayakta desteksiz atışlar yapılabiliyor ayrıca kundağı iyi kavrama sağlıyor kullanmak oldukça keyifli tavsiye ederim.
    amma övdüm he ama seviyorum bu tüfeği bu bi fiyata çok çok iyi hobiye yeni başlayanlara indirimli fiyatı ile direk tavsiyem budur

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Foruma hoşgeldiniz Sn. Aydinlili.

Tanışalım bölümünde kendinizi tanıtmayı unutmayınız.

Tanıttım hocam teşekkürler hatırlatma için.

@asil Tavsiyeniz için teşekkür ederim :)
    Hatsanın en sportif görünümlü ürünü olsa gerek.Bu fiyata böyle şık bir ürün olması beni sevindirdi ve cabası yerli bir ürün.Edge modeli 160 tl fakat dürbünlü kullanmak istiyorum ve dürbün temin ettiğim takdirde x20 combo ile arasında 150 tl gibi bir fark kalıcak bu durumda içim Stoeger'a karşı daha bi sıcak kalıyor.
    Peki bahsettiğim modeller arasında kullanmaya fırsat bulabildiğiniz bir model var mı ?

Crosman C31 - BB Pistol

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Aydinlili ().

• imzamda kullandığım modeller var x20 nin tetiği çok kötü onun dışında güzel tüfek tetiği iyi olsa onuda öneririm,gamo marka tüfeklerin fiyatlarını çok abartlılı buluyorum
    bana göre hatsan yaylı sınıfında ideal fiyat/penformans tüfekleri üretiyor
    daha fazla para verebiliyorsanız mod 85 sniper a ahsap kundak isterseniz mod 95 - mod 99 a bakın,mod 87 qe de güzel tüfek ancak ben kullanmadım yeni çıktı denemek lazım forumda alanlar var takip edin fikir edinin
    birde alacağınız tüfeği av bayii sine gidin inceleyin uygun fiyat verirse oradan alırsınız olmadı internetten güvenilir av bayii lerinden 2 tıkla kapınızda

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Stoeger in servis sorunu var bence stoegerde üzülebilirsiniz.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• alacağınız tüfeği av bayii sine gidin inceleyin

Kesinlikle inceleyerek alacağım internette görseller fazla yanıltıcı oluyor x20s. incelediğimde beklentimi karşılamamıştı.

@ZETAX bazı arkadaşlar bozulan parçayı söylediklerinde aynı hafta içide ücret talep etmeden yolladıklarını yazmışlar hiç kötü yorum görmedim servis olarak ama üretimin çinde olduğunu öğrendim az önce dediğinizde haklı olmanız muhtemel.

Crosman C31 - BB Pistol

• Yedek parça sıkıntısı oluyor bazen onu göze alın almak isterseniz

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• stogerın servisi konusunda aylarca kırılan yayın değişmesini bekleyenleri duymuştum hala öyle midir bilmiyorun ama bence risk değmez ayrıca stoegerların fiyatları biraz abartı buluyorum ben atac 700 lira civarıydı en son baktığımda dürbünüydü falan pcp parasına denk geliyor pcp tadı verirmi bence vermez x50 desen dampasız sıkıntı çıkarabilir herhalde oda çok maliyetli olur yaylı alıcak olsam ben tercihimi hatsandan yana kullanırdım hem daha hesaplı hem servisi güzel hemde isabet olarak aşağı kalır yanı olduğunu düşünmüyorum x20 yi bende düşünmüştüm videolarını grupmanlarını incelemiştim gidip hatsan aldım aldığımada pişman olmadım gücü isabeti gayet güzel tüfekler birde yaylıda diana air arms weihrauch gibi markalar alamadıktan sonra 3 aşağı 5 yukarı benzer performanslar veriyorlar gibi birde güç olarak hatsanlar 1 tık önde çıkıyor chronoya bakıldığında stoferdan

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

• stoegerların fiyatları biraz abartı buluyorum ben atac 700 lira civarıydı en son baktığımda dürbünüydü falan pcp parasına denk geliyor

Adaşım cevabınız için teşekkür ederim servis sorununu çok duydum ama bir ay kadar önce açılan bir başlıkta arkadaş mesaj atmış bir hafta içinde ücret talep etmeden gerekli parça yollanmış diyordu ama bu bütün servis sorunun çözüldüğü anlamına gelmez tabiki.
    Fiyat konusuna gelirsek atac+mildot** dürbün 700 tl 5.5 305m/s çıkış hızına sahip ve 3kg olması lazım yanlış hatırlamıyorsam magnum olmayan bir tüfek için iyi bir fiyat ve performans bana kalırsa ama türkiyeye 200 adet ithal edilmiş bir üründe kesinlikle parça sıkıntısı olacaktır.
    *Sitesinde 100 dolardan daha fazla bir ücrete satılıyor bu dürbün.

x50 desen dampasız sıkıntı çıkarabilir

Aynen ona bende katılıyorum 450m/s 130cm-5kg bir tüfek nasıl teper tahmin edemiyorum.

Yerli ürünler güzel,hoş fakat kontrol edilmemiş ürünleri yurt içine,kontrol edilenleri yurt dışına süren bir firma benim gözümde bitmiştir.Servisimiz iyi nasıl olsa tercih ediliyoruz diyerek bunu yapmak bence etik değil.Çok fazla kronik sorunları olduğunu okuyorum bu yüzden yaylıda hatsan düşünmüyorum ama pcp de amenna.

Sanırım bir kumar oynayıp x20s. alacağım.Cometa 400 de aklımı kurcalıyor şuan 2 model arasında gidip geliyorum açıkçası.
    Olur da Hatsan'ı tercih edersem mod 135 vorteks sipariş geçmeyi düşünüyorum.

Crosman C31 - BB Pistol

• 305 m/s 450 m/s bunlar tamamen kandırmacadır onuda söyliyim hangi grain pelleti atıyor onu yazmazlar ben direk chrono sonuclarını görmüştüm inceleme videolarında denilen hızlara ulaşması için çok çok hafif pelletler kullanmak lazım yani x50 kuvvetlidir ama bi mod 135 125 kadar değil yada anca o kadardı güc konusunda hayal kırıklığına uğramak istemiyorsanız inceleme videolarını iyice bir bakın derim

Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal

;tufey#

• Doğrudur hocam alaşım pellet sonuçları ama her firma alaşım pellet sonucunu yazdığı için belirleyici olabileceğini düşünüyorum.Mod 125 ile x20s kıyaslanbilir bana kalırsa. Mod 125 güç olarak kesinlikle önde fakat dampa ayaksız kullanmak yenrine dürbünü atmak daha iyi bir seçim olur sanırım.Birisi magnum sınıfından bir tüfek birisi daha mobil.x20nin isabetli olduğunu okudum muhakkak sizde okumuşsunuzdur.Ben stabil atışlar yapmanın bana daha çok keyif vereceği kanısındayım ve ürünün ömrünün serviste geçmesini pek istemiyorum açıkçası. @Muradhan

Hocam ilk kendime ait olacak tüfeğim olduğundan pek anlamam 2. elde sıkıntı yaşamaktan korkuyorum ve tüpe vereceğim para bir x20s parası olucak tüpler aşırı derecede pahalı malesef. @ensarçankaya

Crosman C31 - BB Pistol

• Hocam hepimiz sizin gibi ilk tüfeğimizi alırken kafa patlattık. Marka model kalibre kundak türü vb birçok araştırma yaptık. Bu deneimler sonucunda size şunları söyleyebilirim. Alacağınız tüfekler 3 aşağı 5 yukarı aynı statüde. Bir torun ile hw75 arasındaki gibi uçurum bir fark yok gözünüze hangisi hoş geliyorsa onu alın. Çünkü tüfeğe olan merakınız geçtiğinde hobiye devam ettirmenize yarayacak olan şey aldığınız ürünü beğenmeniz olacaktır. İkinci husus dürbün taktığınız zaman tüfek ayakta desteksiz atış için hayli ağır oluyor. Hayli ağırdan kastım kaldırılamayacak bir yük olması değil isabetli atışı engelleyecek bir yük olması. Kalibre olarak da 5.5 öneririm çünkü yeni başlayan biri olarak vurduğunuz şişenin kırılmadığını görmek sizi üzecektir. Mesafe arttıkça 4.5 mm penetrasyon konusunda biraz geri planda kalmaktadır. İyi forumlar.

Zoraki Hp-01 Light 4.5mm :love:

• hatsan için alaşım pellet kullanmadığını söyleyebilirim çünkü chrono sonuçlarına bakılınca söylenen değerleri normal pelletlerle veriyor pcp tüp fiyatları pahalı doğrudur fakat 250 -300 liraya ikinci el 6 litre 300 bar tüpler bulunabiliyor ki testi olduktan sonra sıfır olmuş olmamış hiç önemli değil bence birde yaylı tüfek kullanımı sanıldığı kadar kolay değil çoğu insan tüfeği kullanamadığımdan zaptedemediğinden isabetsiz diyor diye düşünüyorum ben kendimde de bu durumu gördüm :) x20 hafif ve tepmesinin gücünden dolayı az oluşundan kullanımı daha kolay bu arada 2. el olarak hatsan ise kesinlikle alın derim çünkü tüfeği gönderince zaten sıfırlayıp geri gönderiyor firma

Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal

;tufey#

• Kalibre olarak da 5.5 öneririm çünkü yeni başlayan biri olarak vurduğunuz şişenin kırılmadığını görmek sizi üzecektir.

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim :) Dediğiniz gibi aslında ufak tefek farklar var en büyük fark kasada makyajda göze hitap edeni içe sineni almak en doğrusu olacaktır. x20s te en çok kafama takılan konu 4.5 mi 5.5 mi olmuştu.Benimde aklıma 5.5 daha çok yatıyordu.Verdiğiniz sebep gayet mantıklı seçimim 5.5mm olacak o yüzden.

hatsan için alaşım pellet kullanmadığını söyleyebilirim çünkü chrono sonuçlarına bakılınca söylenen değerleri normal pelletlerle veriyor

Doğrudur hocam ben sitesinde altta yazan yazıdan bunu çıkartmıştım '' Yukarıdaki tablodaki maksimum namlu çıkış hızı kullanılan saçmanın ağırlığına ve şekline göre farklılık gösterebilir.'' Bu ibare verildiyse alaşım kullanılmış olmalı demiştim. Ama videolar en açıklayıcı cevap doğru söylüyorsunuz.

pcp tüp fiyatları pahalı doğrudur fakat 250 -300 liraya ikinci el 6 litre 300 bar tüpler bulunabiliyor ki testi olduktan sonra sıfır olmuş olmamış hiç önemli değil bence

Aynen 2. el de sıkıntısı yok tüplerde ama ben tüfekten yana içimi ferah tutamıyorum 2. elde.

çoğu insan tüfeği kullanamadığımdan zaptedemediğinden isabetsiz diyor diye düşünüyorum

Hocam bende bir acemi olarak ateşli grubunda çoğu silahı tecrübe etme şansım oldu fakat bu ayrı bir kulvar burda daha çok toyum bende zapt edemeyebilirim.Bu yüzden tecrübe isteyen magnum bir tüfek hata olabilir kanaatindeyim.

Hatsanın sıfırlamasını ilk defa duyuyorum bilmeyen arkadaşlar için çok güzel bir bilgi oldu bu.İkinci el aldığımızı varsayarsak firmaya yolladığımızda (garanti kapsamındaysa eğer) ürün sıfırlanıyorsa bu çok güzel bir hamle takdir ettim.

Crosman C31 - BB Pistol

• ateşliden farkı namlu çıkış hızları ateşlide tepme daha fazla ama teptiğinde mühimmat çoktan namluyu terk etmiş oluyor havalıda bu yüzden etkileyebiliyor en küçük bir yanlış tetiği ezişinden bile farkediyor grub bozuluyor bir anda :) bu arada 800 tl sıfır tüfek(at 44 puncher serileri) artı ikinci el tüp ve yine sıfır dolum aparatı 1200 e halledilebilir sadece tüpü 2. el almış olursunuz vede havalı ile ilk tanışmanız ilk tüfeğiniz olucak ise ben olsam 250-400 tl bandında hatsandan başlardım daha sonra duruma göre ya yaylımı yükseltir yada pcp ye geçerdim hatsanın tüfekleri sıfırlamasından kastımda gerek görülen parçaların yenilenmesi ve gerekli bakımlarının yapılıp gönderilmesidir

Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal

;tufey#