at44 dürbün sıfırlama sorunu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bugün tüfeğimin dürbününü sıfırlamaya çalıştım ama sonuçlar berbat. atışların hepsi 5 metreden yapıldı. bende mi bi sorun var tüfekte mi anlamadım. tüfek, hedef ve kullanılan pellet'in fotolarına bakıp yardım ederseniz çok sevinirim. hedef üzerindeki rakamları dürbünle oynayıp numaralandırdım. heleki 5 metreden aynı hedefe atılan pellet yaklaşık 5-6 cm sapma yapıyor tüfeğin güç ayarı en ama en kısık halinde.. yardımlarını bekliyorum ustalarım, üstadlarım...

• %99 kullanmış olduğunuz pellet'ten kaynaklanıyor, jsb gibi kaliteli pellet kullanırsanız sorunu çözersiniz..

Fx Impact M3 Bronze

• jsb siparişi vermiştim 1 haftadır bekliyorum. bugün aradılar kargoya verilmiş yarın ürün elimde olur sanırım. başka bi sebepten kaynaklı olabilir mi ?

• En dandik pellet bile olsa bence 5 m mesafede hiçbir yere sapmamalı hele 5-6 cm çok zor..
    5 m yerine 20-25 metrelerden atış yapın bakalım, gerçekten de kullandığınız mermiden olduğunu düşünüyor iseniz farklı bir mermi ile deneyip bi daha bakın. Bir de gücün en kısıkta olması da istikrarsızlığa yol açabilir,,

• Bence sonuna kadar açın, aksi takdirde hem tahribat hem de isabet biraz daha zor olur.

• O tüfeğin beş metrede tek delik yapması gerekir. Peleti değiştirip gücü açın. Gene benzer sonuçlar çıkarsa tüfek veya namlu arızalı demektir.

Airarms S510 Extra Fac 5,5 mm.+ Hawke Sidewinder 30 8-32x56 20xHalf Mildot
    Gamo Hunter 440 5,5 mm. + Optima 3-9x44 E
    Hatsan Mod 125 4,5 mm. + Tasco 6-24x50 AOE
    Gamo PT 80 4,5 mm.
    Zoraki Ultra 4,5 mm. + Sightmark Reddot

• Fabrika ayarı ne ise önce onunla deneyin, tatmin edici olmazsa yükselterek en iyi sonuca varıncaya kadar devam edin, bu arada benim at44 üm yok, çok emin olmamakla birlikte 60 metreye kadar fabrika ayarları makul olması gerekiyor, çünkü 1000 küsur ₺ lık bir silah sonuçta, o kadar da olsun artık.
    Ben de sizin gibi acemiyim bu konuda, yazdıklarımı yapmak zorunda değilsiniz, ustalarımız daha iyi bilir..
    Farklı fikirler de çıkabilir, tecrübesi olanlardan..

• tüfeğin orjinalinden 4 tur kısık, sayarak sıkmıştım. yarın jsb pellet ile deneme yapıcam bakalım sonuçlar ne olacak. herkese yardımlarından dolayı teşekkür ederim. aynı konu altında yarınki atış denemelerini paylaşacağım.

• 5 metre çok kısa minimum 10metreden sıfırlama yapmanız lazım ayrıca kullandıgınız pellet çöp niteliğinde onuda değiştirmeniz lazım son olarak turretleri ayarlarken hassas ve yavaş olarak çevirmeniz lazım umarım sorunu çözersiniz

• yarın jsb ile 10 metreden başlayarak 25 metre sıfırlama yapıcam. sonuçları burda paylaşıcam. umarım diğer acemi arkadaşlara yardımım dokunur. tavsiyeleriniz için teşekkür ederim :)

• siparişim bu gün elime ulaştı. verdiğim siparişte kırmızı kutu istemiştim bu pellet gelmiş. bunun kırmızı kutu olanından farkı nedir ? kayda değer bi farkı yoksa bunu kullanabilir miyim ?

• dürbününüzün minimum paralaksı 5 mt de kurtarmadığından alakasız yerleri vurmanız normal. 10 mt üstü mesafede sıfırlayın tekrar mutlaka.

selamlar.

Ankara TR

• pelet çok önemli hocam jsb ilaç niteliğinde :) ver namluya hiçbişeyi kalmaz :))

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#