pcp tüfeğinizin en çok sevdiği pellet

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhabalar.pcp silahlarda en güzel sonucu aldığınız pelletleri bilmek açısından açılmış bir konu.şu an cricket kullanıyorum en güzel sonuçları 27 grain ince mehmet ile alıyorum uzun menzilde(200 mt ve üzeri).bu ağırlığa yakın başka pellet,lerden pek sonuç alamadım.

Ve herkes birgün ettiğini bulur

kalibrgun cricker 5.5mm

• Bt65 lw kullanıyorum. En iyi sonucu jsb exact jumbo monster 25.4 gr ile aldım. Bundan sonraki ise ince mehmet 30 gr ancak kademesiz olanları.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• bende arıyorum andan ancak hep bu pellet var

Ve herkes birgün ettiğini bulur

kalibrgun cricker 5.5mm

• İstanbul mercan' da küçük bir av bayiinde buldum bende. Ayrıca burada 6.35 44 gr ince mehmet solid de vardı. Bu pelleti hatsan hercules' te denemek isterdim.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Bt65 de 21gr h.n baracuda , mosterdan daha isabetli geldi bana . Tüfek bu pelleti 830 fps atacak şekilde regüle ..

The world is mine...

• henüz yeniyim ve uzun mesafe atışına çıkmadım. yakın mesafedeki denemelerimde h&n baracuda diablo 31 gr 6.35 te çok etkili. İnce mehmet 43 gr de öyle fakat namluya sürme konusunda zaman zaman sıkıntı yaratıyor. büyük ve ağır bi pellet

Hatsan Bt65 Elit LW SB .25cal
    Hawke Sidewinder 8-32x-56 Sr Pro
    Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba
    ASG CZ P-09 Duty Blowback 4.5mm pellet

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Canik SFX RIVAL

• Merhaba,

22 cal. Tüfeklerimde (AT44 ve BT65) JSB 14,35 Gr. & Gamo TS 22 Gr. kullanıyorum, isabet olarak bu ikisinden memnun kaldım.

Samyang Recluse 357. modeli tüfeğimde ise;

Eun Jin 9mm, 77.8 Gr. : Rüzgarsız havada iyi isabet / tahribat düşük. 50 mt. grupman: 6 cm , 100 mt. grupman: 11 cm, 200 mt. grupman: 30 cm

H&N Grizzly Hollowpoint 9mm, 82 Gr. : Düşük / Orta Rüzgarda uzak mesafe iyi isabet / tahribat yüksek. 50 mt. grupman: 5,5 cm , 100 mt. grupman: 9 cm 200 mt. grupman: 24 cm

Air Ventury 9mm, 118.0 Gr. Orta / Sert Rüzgarda uzak mesafe iyi isabet / tahribat orta. 50 mt. grupman: 6cm , 100 mt. grupman: 10 cm , 200 mt. grupman: 25 cm

Benjamin Ballistic Tip 9mm, 145 Gr. Orta / Sert Rüzgarda uzak mesafe çok iyi isabet / tahribat orta. 50 mt. grupman: 3,5 cm , 100 mt. grupman: 6 cm , 200 mt. grupman 11 cm (En çok memnun kaldığım pellet)

Not: Tüm değerler rüzgarsız havada ve deniz seviyesinden 800 mt. üstte ve 280 bar hava basıncı sabit regülatörden ayarlı (drager tüp tüfeğe bağlı olarak) + tüfek sıfırlama sehpasına sabitlenerek yapılmıştır.

Tüm arkadaşlara iyi bir gün olmasını dilerim...

I watched a movie once, where the only people with guns are the Police & military

It was called Schindler's List

• bir tüfeğim yok ama h&n rabbit magnum veyahut silver point beğendim :D

Her iki pelletinde şekilleri çok güzel muhteşem çapaksız işçilikleri var ama silverpoint isabet açısından beş para etmez bir pellet ben hiç beğenmemiştim kafa kısmı daha mı ağır nedir direk kafalama düşme yapıyordu resmen :D birde dağınık gidiyorlardı

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

• Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Bu videoda 250 metrede 23 grain ince mehmet kullanmısıtım verimi cok hosuma giden bir pelletti bir birde 27 grainden verim almıstım ama cok pellet degistirdiler yani yapı olarak ..

• Günaydın,

BT65 LW .22 tüfeğimi arıza sonucu BT65 LW .25 ile geçen hafta değiştirmiştim ve deneme fırsatı buldum.

Denediğim 6.35 pelletler:

* Gamo Pro Magnum 21,91 gr: Çok hafif geliyor, ekonomik fiyatlı olarak yakın mesafe şişe kırma veya grupman harici atışlar için tercih edilebilir. Uzak mesafe istikrarsız. 40mt'ye kadar kullanılabilecek ekonomik fiyatlı bir pellet.

* Hatsan JSB Exact King 25,4 gr: Gamo'ya göre biraz daha istikrarlı 50 mt'ye kadar kullanılabilecek ekonomik bir pellet.

* H&N Hollow Point 26,23 gr: Hedef kağıdında vuruş noktasını görmeniz açısından güzel ve isabetli bir pellet, 50 mt'ye kadar başarılı.

* H&N Diablo Baracuda 31,02 gr: İstikrarlı güzel bir pellet, 100mt'ye kadar başarılı.

* H&N Ram Point 27,0 gr: İstikrarlı güzel bir pellet, 200mt mesafeye kadar başarılı.

* JSB Exact King Diablo 25,39 gr: H&N Ram ile kafa kafaya fakat H&N Diablo Baracuda'dan daha düşük performansa sahip.

* İnce Mehmet 42 gr: Tahribat atışları için güzel. 200 mt'ye kadar deneyebildim. İstikrarlı ancak tüm pelletler aynı kalite olmadığından arada flyer olabiliyor.

* Benjamin 6.4 mm 27,8 gr: Çok isabetli, istikrarlı bir pellet 200 mt başarılı isabet (ancak bu pelleti piyasada bulamadım, arkadaşımın elinde kalan az miktarda olanı, yani 60 adet ile deneyebildim).

5.5 mm ve 6.35 farkını söyleyecek olursam;

Kesinlikle daha isabetli, rüzgardan fazla etkilenmiyor, çap büyük olduğundan dolayı vuruş noktasının görülmesi çok daha kolay. Benim gördüğüm tek dez avantajı 6.35 pellet çeşitliliğinin ülkemizde az olması.

Not: Resim ve videoları ilgili konu başlığı altında paylaşmayı düşündüğümden buraya eklemedim. Düzenledikten sonra ekleyeceğim.

Herkese kazasız belasız atışlar...

I watched a movie once, where the only people with guns are the Police & military

• Merhaba sayın gustbora , Aynı tüfekle ,H&N Diablo Baracuda 31,02 gr, Hatsan JSB Exact King 25,4 gr, İnce Mehmet 42 gr, H&N FTT 20 gr pelletlerini kullanıyorum. Baracuda ile 120 metreye kadar güzel sonuçlar alıyorum daha uzun mesafelerde denemedim henüz. İnce mehmetle de 200+ mesafelere deneme atışı yaptım pelletler hızlı çarpıyor sesten anladığım kadarıyla ama dürbün ayarı yapıp hedef atışları henüz yapmadım.

Merak ettiğim bi kaç şey var. öncelikle , Hatsan JSB Exact King 25,4 gr, JSB Exact King Diablo 25,39 gr farklı pelletler mi ? piyasada 2. sini aradım ama bulamadım.

chairgun programına göre uzun mesafe için en ideal pellet jsb 25 gr olarak görünüyor ,siz 50 metreye kadar etkili demişsiniz. sonrasında sapma mı oldu ? rüzgar ne durumdaydı ?

Şu şekilde chairgun'a göre.

Hatsan Bt65 Elit LW SB .25cal
    Hawke Sidewinder 8-32x-56 Sr Pro
    Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba
    ASG CZ P-09 Duty Blowback 4.5mm pellet

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Canik SFX RIVAL

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen dogant ().

• Günaydın Sn. Dogant;

Hatsan JSB Exact King 25,4 gr (Hatsan'ın JSB'ye yaptırdığı pellet diye biliyorum kutu üzerinde yazanı yazdım), JSB Exact King Diablo 25,39 gr (Normal bildiğimiz JSB kırmızı siyah kutusunda olanı) Küçük kalibrelerde fazla tecrübem olmadığından tam hangi pellet nerede bulunur bilmiyorum ve aynı kalibreleri kullanan arkadaşların yorumlarına göre memnun kalınan pelletler içerisinden bir iki çeşit kendime deneyerek seçmeye çalışıyorum. Bu iki pellet görünüş olarak aynılar fakat kutudan çıkan pellet pürüzsüzlük vs bakarsanız sadece JSB olan daha çapaksız ve özenli görünüyor. H&N Diablo Baracuda 31,02, ki bu pelleti siz bir konuda en iyi verim aldığım pellet dediğiniz için özellikle almıştım. JSB 25gr 50mt sonrasında isabet beklediğim gibi değildi, sağa sola dağılım yaptı. Benjamin 27gr ve H&N 31 gr çok isabetli gittiği için o şekilde belirttim. Yoksa çok çok kötü bir atış sergilemedi ama 50mt mesafede sağa sola 3-4 cm dağılım ile bir kaç pellet toplandığı zaman keyfim kaçıyor. Yani bu demek oluyor ki 100mt mesafeden en küçük rüzgarda soda şişesi veya trap tabağını vurmakta zorlanacağım. Herkesin kriteri farklı.

Mesafe olarak etkisini pelletin uçuş yeteneğine göre değerlendirmedim. Uçuş yeteneği iyi/düşmesi az olan olan bir pellet aynı zamanda etkili olamıyor ne yazık ki veya isabetli. Ben müsabakacı tabi ki değilim. Attığım pelletlerin aynı yolu takip etmesi düşmesinden daha önemli. Benjamin ile mesela tuğlaya atış yaptığınızda delip geçiyor, ara perdeye denk gelirse ikiye ayırıyor ancak Hatsan JSB de JSB'nin kendisi de sadece ilk perdeyi delik arkasına hiçbirşey yapmıyor. Kurşun yumuşak olduğundan dolayı. Rüzgar çok fazla yoktu o gün ve ormanın içinde olduğumdan yönü değişiyordu. Ben kendimce yorumları yazdım, kullanıcı gözünden.

Dağılımlar hedef kağıtlarında daha belli ancak iş yoğunluğundan bir türlü düzenlemeye vakit bulamadım.

Kazasız belasız atışlar dilerim...

• Gamo pro-match hatsan At-44 5.5.

Primum non nocere

Gamo Cfx Royal 4.5 mm tasco 3-9 x 40
    At-44 10 5.5 mm Nikko Stirling Gold Crown 4-12 x 44
    Hatsan Mod 40 :)
    Zoraki Hp-01 Ultra 5.5 mm + Red Dot
    Gamo P-23

• JSB jumbo monster diablo 25,39gr ile 50-100 metrede grupmanlar çok dağınık sonuç verdi ama tahribatı muazzamdı
    JSB Diabolo Exact Jumbo Heavy 18,13 sonuçlar çok daha başarılıydı

Daystate Delta Wolf HP 0,177 - 0.25

Discovery dürbünler