AA s410 extra ev içi 10 yard atışlarım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Dün öğleden sonra ev halkının evde olmamasından yararlanarak ev içi max. mesafem 10 yard yaklaşık 9 metreye müsait olduğundan hedeflerimi bu mesafeye göre hazırladım. Amacım hem sıfırladığım dürbünümü test etmek, hemde hoşca vakit geçirmekti silahımı yeni aldığım ve doldurttuğum scuba tüpümden 190 bar doldurarak tam güç ayarında atışlarıma başladım. Fakat birazda heyecanlıydım çünki, bana bu mükemmel hassasietli silahla atış yapmak heyecan veriyordu, şarşörüme 9 AA mermi koyarak hazırladım 1 tane boş bırakarak silaha taktım. ve atış resimlerim aşağıda olup toplamda 9 atış farklı hedeflere, hedeflerin çapını büyükten küçük hedeflere doğru yaptım
    Atışlar daha iyide olabilirdi ama dediğim gibi biraz heyecan yaptığımdan dolayı atıcılıktaki doğru atış kurallarından biri olan düşük nabız olmadığından minimal titreşimler yapmış olabilirim.
    Bence Bu atışlar başarı ise bu PCP lerin AAS410 extranın başarısıdır.
    Atıcınında rolü var tabi onunda sebebi 10 yıla yakın magnum sınıfı güçlü ve tepen silahlarla zorlanarak atış yaptığımdan PCP sınıfının kolaylığının vermiş olduğu isabetliliktir.
    Darısı daha uzun mesafeler için arazide olmak umuduyla....

[Resim Engellendi: http://img150.imageshack.us/img150/3655/dsc01017ax4.th.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img59.imageshack.us/img59/5237/dsc01018yy4.th.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img59.imageshack.us/img59/5751/dsc01020hn8.th.jpg]

• aynı hatsan mod 125 gibi atıyor ;lol; gerçekten çok güzel atışlar daha uzun mesafe atışlarınızıda görmek isteriz mesela 50 mt ve üzeri bu mesafe o tüfek için bence çerezden farksız olmalı :thumbup:

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• silahınız tekrar hayırlı olsun, alıştıkça o mesafeden tek delik atabilmeniz lazım.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Dün öğleden sonra ev halkının evde olmamasından yararlanarak ev içi max. mesafem 10 yard yaklaşık 9 metreye müsait olduğundan hedeflerimi bu mesafeye göre hazırladım. Amacım hem sıfırladığım dürbünümü test etmek, hemde hoşca vakit geçirmekti silahımı yeni aldığım ve doldurttuğum scuba tüpümden 190 bar doldurarak tam güç ayarında atışlarıma başladım. Fakat birazda heyecanlıydım çünki, bana bu mükemmel hassasietli silahla atış yapmak heyecan veriyordu, şarşörüme 9 AA mermi koyarak hazırladım 1 tane boş bırakarak silaha taktım. ve atış resimlerim aşağıda olup toplamda 9 atış farklı hedeflere, hedeflerin çapını büyükten küçük hedeflere doğru yaptım
    Atışlar daha iyide olabilirdi ama dediğim gibi biraz heyecan yaptığımdan dolayı atıcılıktaki doğru atış kurallarından biri olan düşük nabız olmadığından minimal titreşimler yapmış olabilirim.
    Bence Bu atışlar başarı ise bu PCP lerin AAS410 extranın başarısıdır.
    Atıcınında rolü var tabi onunda sebebi 10 yıla yakın magnum sınıfı güçlü ve tepen silahlarla zorlanarak atış yaptığımdan PCP sınıfının kolaylığının vermiş olduğu isabetliliktir.
    Darısı daha uzun mesafeler için arazide olmak umuduyla....

[Resim Engellendi: http://img150.imageshack.us/img150/3655/dsc01017ax4.th.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img59.imageshack.us/img59/5237/dsc01018yy4.th.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img59.imageshack.us/img59/5751/dsc01020hn8.th.jpg]

• silahınız tekrar hayırlı olsun, alıştıkça o mesafeden tek delik atabilmeniz lazım.

Teşekkür ederim
    3.resim tek delik zaten hedef çapı taklaşık 5.5 mm.

• 3. resimde tek atış yazmışsınız, bende baktım. Kasıt, 5 atışta tek delik yapmak. Erdem abi bunu kastetmiş olmalı tek delik derken. Bu mesafeden kaç atış olursa olsun bu silahın tek delik yapması gerek.

• 3. resimde tek atış yazmışsınız, bende baktım. Kasıt, 5 atışta tek delik yapmak. Erdem abi bunu kastetmiş olmalı tek delik derken. Bu mesafeden kaç atış olursa olsun bu silahın tek delik yapması gerek.

3. atış hedef çapı zaten pellet çapıyla hemen hemen aynı tek atışda olsa bana göre yinede o büyüklüteki hedef için silahın başarısıdır ama;
    Evet anladım üst üste atışlarda diyorsunuz haklısınız. Tabiiki o da olur, ama nefes kontrolü, düşük nabız ve desteğin sağlam rahat pozisyonda olması gibi kriterler olursa olur.Ben bu atışları birazda acelecl, ve dediğim gibi heyecan yaptımda ondan.
    teşekür ederim.

• Yeni tüfeğiniz hayırlı olsun
    50-100 metre atışlarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz
    benim için önemli olan bu kadar pahalı bir tüfegin 50-100 metre arasındaki grupları

[align=center][color=#006600][b][font='Georgia, Times New Roman, Times, serif']Webley & Scott Raider10 .22 + BSA SWF 8-32x44 MİLDOT

• Yeni tüfeğiniz hayırlı olsun
    50-100 metre atışlarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz
    benim için önemli olan bu kadar pahalı bir tüfegin 50-100 metre arasındaki grupları

Benim içinde...
    Bu ilk atışlarım ve şimdilik araziye çıkma şansım yok olacak olursa bakarız.

• Abi bence o yaklaşım tartışılır. Benim Safiri 8 meterede sıfırladı adam, 25 metrede 1 metre üstü vuruyordu! Ben de gittim boresight aldım, kataloğunda ya 25 yardda tam ortaya sıfırlayın diye gösteriyor ya da 10 yardda 5 cm üzerine sıfırlayın diyor. Onlar da bu şekilde çizerek izah etmiş. Zaten Safiri o şekilde sıfırlayınca ancak atışlar isabetli oldu. Benim şemaya göre 25 metreden sonra bu sefer silah üst vurmaya başlar teoride ama pratikte mermi düşüşe geçtiği için bu durum biraz dengelenir diye düşünüyorum.

Saygılar, sevgiler...

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• Abi bence o yaklaşım tartışılır. Benim Safiri 8 meterede sıfırladı adam, 25 metrede 1 metre üstü vuruyordu! Ben de gittim boresight aldım, kataloğunda ya 25 yardda tam ortaya sıfırlayın diye gösteriyor ya da 10 yardda 5 cm üzerine sıfırlayın diyor. Onlar da bu şekilde çizerek izah etmiş. Zaten Safiri o şekilde sıfırlayınca ancak atışlar isabetli oldu. Benim şemaya göre 25 metreden sonra bu sefer silah üst vurmaya başlar teoride ama pratikte mermi düşüşe geçtiği için bu durum biraz dengelenir diye düşünüyorum.

Saygılar, sevgiler...

Valla onu bulu bilmem ben bu işi yıllardır yapıyorum yani pratik olarak geneldede 8 -10 metrede sıfırlarım. şunu söyleyeyim 60 metreye kadar denedim attığım kara şişeyi 60 metreden 10 yardslık sıfırlamamdan dolayı tam isabet karaşise aşağıda.
    Ha bu üstadımında ismini istersen özelden vereyim.
    senin safire gelince bir kere o ateşli silah ve yivsiz, onun atış ve merminin gidiş eğrileri vardır aynen havalı silahın olduğu gibi.
    işte her ikiside farklı şeyler ve mermi çıkış ve izlediği yol eğrileri farklıdır.
    selamlarımla...