Ahşap Kundaklı,Hatsan Torpedo150 Sniper Vortex

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bir önceki mesajına

Airarms S510 Extra Fac 5,5 mm.+ Hawke Sidewinder 30 8-32x56 20xHalf Mildot
    Gamo Hunter 440 5,5 mm. + Optima 3-9x44 E
    Hatsan Mod 125 4,5 mm. + Tasco 6-24x50 AOE
    Gamo PT 80 4,5 mm.
    Zoraki Ultra 4,5 mm. + Sightmark Reddot

• :)

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Benim o ojektifim ve spotting scope'um ve o kadar pahalı SLR makinam olmadı hiç asla. Yanlış anlaşılmasın.

Gamo PT 80 4,5 mm.

• Yukarıda yazılanları maalesef üzülerek okudum,FT yani field target ı öyle bir yorumlamışsınız ki konu hakkında hiç fikri olmayanalar maalesef bu yazılanlar yüzünden soğur bu spordan.
    Gelelim bu işin dünyada ve bizde nasıl yapıldığına;
    Bu arada bu spora başlamadan önce bizler de şişe patlatma,güç yarıştırma,en uzağa kim atar safhalarından birer birer geçtik,baktık ki elin gavuru bu işi başka türlü yapıyor merak ettik araştırdık.Bu elin gavuru önce bu sporu İngiltere de icra etmiş sonra da WFTA oluşumu çatısı altında tüm dünyada resmileştirmiş.Kuralları bir güzel belirlemiş ve yarışmaları da bu kurallara göre yapmış.Türkçesi arazi atışları olan FT nin kısaca hikayesi bu özetle bir av simülasyonu da denebilir.Silahlar,güçler,kategoriler harfiyen tanımlanmış belirsiz hiçbir unsur bırakılmamış,ne güzel değil mi?
    Ülkemizde ilk başta güç sınırı olmayan ve bu kurallara bağlı olmaksızın birkaç yarıma düzenlenmiştir.Bir süre sonra bu sporun bu şekilde sürdürülemeyeceği anlaşıldı neden mi; güç sınırı olmayan farklı sınıftaki silahların aynı parkurda adil olarak yarışamayacağı ortaya çıktı da işte ondan.
    Halbuki elin gavuru ne diyordu,12 fpe max.güçte tek yüklemeli 4,5 mm silahınla yarışabilirsin..Bu şartlar altında her sporcu eşit mi?Evet
    Tersini düşünelim 4,5 mm 12 fpe yanında 5,5 mm 35 fpe,onun yanında 6,35mm 50 fpe,nolur o hedeflerin hali.Nerde eşitlik?
    Dürbün konusuna gelince 50x dürbünle 45 metredeki hedefi vurmaktan sıkılırım diyen yanılır.İş sadece dürbünde olsaydı bu spor çok basit kaçardı.Gelin benim silahım ve dürbünümle atın bakalım sonuç ne olacak 45 metredeki hedefi 10 knot ve üstü rüzgarda kaç defa vuracaksınız?
    Yüksek büyütmeli dürbün kullanmayalım peki,nasıl mesafe tahmini yapacaksın elindeki 10x yada 20 x ile bir anlat bakalım.
    Şimdi ne yapıyoruz;
    Bu sporu geliştirmek,daha geniş bir kitleye yaymak için çalışıyoruz merak etmeyin.Bu çalışmaları özetlersek yerli bir FT tüfeği tasarımından tutun,yarışmalarda farklı kategorilerin uygulanmasına ve uluslar arası temsile kadar.Büyük bir yerli silah üreticisi de bu projeyi desteklemekte.Steyr ve bunun gibi silahlar ve bunları kullananalar sizlerin,bizlerin arasındaki normal insanlar bunu da unutmayın.Bu topluluğu lütfen kategorize de etmeyin zira çok kıymetli sporcular,atıcılar ve dostlar mevcut bu spora kendini adamış.Uluslar arası yarışmalarda da ÜLKEMİZİ tamamen kendi imkanlarıyla temsil etmekteler,bu da ciddi bir fedakarlık.
    Kalın sağlıcakla

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Ama özel yatları olup İstanbuldan Didime özel yatları ile fırtınakırlangıcı çekmeye gelen fabrikatör abilerimizin çoğunu geçip elimdeki imkanlarla 22. olabildim ve bir yıla yakın bu konumda kalabildim.
    Yani dürbün herşey değil, tüfek herşey değil. Sadece açıkta uçan yuvası hiç görülmemiş kuşu çekmek için altında yat olması da önemli değil.
    Elinde Steyr olması da önemli değil bazen.
    Hobi işlerinde başka faktörler ön plana çıkıyor. Onu söylemek istiyorum.

Gamo PT 80 4,5 mm.

• Elinde ne imkan olursa olsun, ne kadar ekipman olursa olsun bu her zaman birinci geleceğiniz anlamına gelmez.
    Ben elinde sadece elli liralık ikinci el dürbünle bu hobiye adını altın harflerle yazdıranları bizzat gözlerimle gördüm. Bu işin profesörü namını alanları

Gamo PT 80 4,5 mm.

• Vortex zamanla güç kaybeder mi?
    Vortex'in ömrü kaç atışlıktır ?
    Hemen bu soruların cevabını ,bizzat uzun bir süre önce kendi tüfeğime taktırdığım vortex sistem tecrübelerime dayanarak cevaplayayım.Masa başında mühendislik hesapları yapmadan.Sadece bir vortex kullanıcı olarak..
    Öncelikle, yaylıdan ,Votex'e çevirdiğim.Hatsan Magnum sınıfı bir havalı tüfeğimde bu sistemi hala kullanıyorum ve her hafta sonu fırsat bulduğumda 200-300 pellet atarım..
    Ben bu Vortex'le tam olarak ve istisnasız..9.500 üzeri atış yaptım.Bu süre zarfında hiç bir problem yaşamadım...Ama ömrü ne kadardır bu vortex'in derseniz onu ben de bilmiyorum..Ama hala kullanıyorum..
    Vortex zamanla güç kaybeder mi?
    Bu konuda tecrübelerime dayanarak ancak şunu söyleyebilirim..
    Vortex'i ilk taktırdığımda .Tüfeği kurmak için harcadığım gücün .Şimdilerde, neredeyse %25 daha az güç harcayarak kurabiliyorum..
    Bunun benim gelişen veya kuvvetlenen kas yapımla alakası yok..Durum aynen böyle..Bu durumun tamamen psikolojik bir tarafıda olabilir.Belki bana öyle geliyor olabilir..Bunun en sağlıklı cevabını tüfeğime yapacağım chrony testi verir..en kısa zamanda bu chrony testini yapacağım ve kimseyi de ikilemde bırakıp..Herkesin bildiği ve söylediği vortex güç kaybetmez.Ancak bozulur söylemini bilimsel verilere dayandırmadan çürütmek istemem..ve hatta ürünü kötülemek yermek istemem..Sonuçta vortex sistemle 9.500 üzeri atış yaptım ve hala kullanıyorum..ve her defasında iyi ki yaylıdan vortex'e geçmişim diyorum..
    Bu başlığı ,Ahşap kundaklı ,Hatsan torpedo 150 sniper vortex incelemesi açmıştım..Tüfeği incelemem hafta sonu atışlarımla bitti..

• Burda karşı çıktığım eldeki ekipmanla kıyaslanması.
    Dürbün görse bile tüfeğin veya sen hedefi vuramadıktan sonra ne olacak.
    Ama yerli ve güzel modifiye FT tüfeği ile open sight daha iyi puan alınamaz mı. Alınamazsa tüm sorun ekipmanda mı?
    Hayal aleminde yaşamıyorum. Ben de bu alemin içindeyim. İp gibi atan tüfekler var. Tabii ki biliyorum. Kartal gibi gören dürbünler var.
    Benim havada bir lirayı tek kurşunla defalarca vuran bir arkadaşım var. Adını veriyorum. Süleyman Acar.
    Altta yazan ekipmanımla ben Süleyman'ın kaç yıllık olduğu bilinmeyen Hatsanı ile yarışmayı hiç denemem. Düşünmem bile. Üstünde 4x20 optima dürbün ile. Eski hediye verilenlerden.
    Çünkü yenemese bile ezer. Ekipmanından utanırsın.
    Demek istediğim bu işte. Dürbün tüfek herşey değil.

Gamo PT 80 4,5 mm.

• Olay masraf meselesi değil bende fotoğraf sanatçısıyım. 1986 yılında başladım profesyonel fotoğraf çalışmalarıma 30 yılımı verdim fotoğrafa ilk makinam nikon f3 hp idi Özellikle sigma ve olympus makina setlerim var. İki markada da 8mm den 1000mm ye kadar ayrı ayrı lens takımlarım var.
    Kısa çalışmalar ve manuel zuiko lenslerle olympus . profeayonel çalışmalarımda sigma bodylerimle sigma takım lenslerimi kullanıyorum. Sadece sigma sd1 body me ilk çıktığında aldım Türkiyede ilk sigma sd1 sahiplerindenim. 9000 küsür dolar verdim. Elimden nikon d800 ler canon eos 1ler 3 er beşer geçti beni etkilemedi.
    Burdaki olayda da biraz böyle sadece ft için yerli yabancı pcp yaylı birdolu tüfeği modladım elimden memlekete girmiş olan nerdeyse tüm silahları ya sahibi oldum yada kurcalayıp kullandım şu an 4 adet yaylı silahımı bu işe ayırdım herbirinin üzerinde ayrı ayrı 8-32 44 bsa ve 10-40 50 vector dürbünler kullanıyorum ama bana adil gelmiyor. Adanadaki tüm ft lere katıldım. Burda bir standartın olması lazım ft ye katılan arkadaşlarımın hedef vuramama veya bilgi eksiklikleri pek yok özellikle 2014 izmir yarışmasından sonra iyice palazlanan bir 16j muhabbeti pek çok kimseyi zor durumda bıraktı ben ft için sonradan orhantan arkadaşımın benden aldığı mod54 ü ft de kullanırım diye almıştım "760 euro :) " güç 16 j de 550 fps gibi çok düşük bir sürat istenince o silahım ıskartaya çıktı benden de bir 760 euro daha çıktı 4.5 mm mod 54 aldım bunların hepsi masraf nedeni yüksek güçlü tüfeklerin hedefleri öylede böylede düşürdüğü söylentisi idi ve "adaletli " olmuyor düşüncesi idi. Ama gördüm ki adalet duygusuyla ortaya çıkanlar tüfeklerine 10-50 60 dürbün takıyorlar atışlarda özel yelekler kullanıyorlar . tabiki yapabilirler ama durumu müsait olmayan ya da olupta o kadar masraf yapmak istemeyen ya da benim gibi bukadar şata fatın sportmenliğe uygun olmadığını düşünenlerle aynı mindere çıkmaları nekadar adaletli ???!!! Savunduğum mesele bu ha bu kadar zaman içinde bişey değişmedi. Ben ft yi seviyorum katılmaya devam edeceğim isteyen protesto olarak alsın isteyen almasın ki protesto etmek gibi bir niyetim yok. Bundan sonraki müsabakaya serbest göz gez arpacıkla ve yerli bir silahla katılacağım. Bu konuda da çalışmalarım sürüyor. Bu biraz da tarz işi fotoğrafa çok benziyor. Örneğin ben macro ve panaromik infrared çekimlerini seviyorum ornito pek çekmiyorum. Nikon canon elime almam . tarz meselesi biraz

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• Olay masraf meselesi değil bende fotoğraf sanatçısıyım. 1986 yılında başladım profesyonel fotoğraf çalışmalarıma 30 yılımı verdim fotoğrafa ilk makinam nikon f3 hp idi Özellikle sigma ve olympus makina setlerim var. İki markada da 8mm den 1000mm ye kadar ayrı ayrı lens takımlarım var.
    Kısa çalışmalar ve manuel zuiko lenslerle olympus . profeayonel çalışmalarımda sigma bodylerimle sigma takım lenslerimi kullanıyorum. Sadece sigma sd1 body me ilk çıktığında aldım Türkiyede ilk sigma sd1 sahiplerindenim. 9000 küsür dolar verdim. Elimden nikon d800 ler canon eos 1ler 3 er beşer geçti beni etkilemedi.
    Burdaki olayda da biraz böyle sadece ft için yerli yabancı pcp yaylı birdolu tüfeği modladım elimden memlekete girmiş olan nerdeyse tüm silahları ya sahibi oldum yada kurcalayıp kullandım şu an 4 adet yaylı silahımı bu işe ayırdım herbirinin üzerinde ayrı ayrı 8-32 44 bsa ve 10-40 50 vector dürbünler kullanıyorum ama bana adil gelmiyor. Adanadaki tüm ft lere katıldım. Burda bir standartın olması lazım ft ye katılan arkadaşlarımın hedef vuramama veya bilgi eksiklikleri pek yok özellikle 2014 izmir yarışmasından sonra iyice palazlanan bir 16j muhabbeti pek çok kimseyi zor durumda bıraktı ben ft için sonradan orhantan arkadaşımın benden aldığı mod54 ü ft de kullanırım diye almıştım 760 euro :) 16 j de 550 fps gibi çok düşük bir sürr istenince o silahım ıskartaya çıktı benden de bir 760 euro daha çıktı 4.5 mm mod 54 aldım bunların hepsi masraf nedeni yüksek güçlü tüfeklerin hedefleri öylede böylede düşürdüğü söylentisi idi ve "adaletli " olmuyor düşüncesi idi. Ama gördüm ki adalet duygusuyla ortaya çıkanlar tüfeklerine 10-50 60 dürbün takıyorlar atışlarda özel yelekler kullanıyorlar . tabiki yapabilirler ama durumu müsait olmayan ya da olupta o kadar masraf yapmak istemeyen ya da benim gibi bukadar şata fatın sportmenliğe uygun olmadığını düşünenlerle aynı mindere çıkmaları nekadar adaletli ???!!! Savunduğum mesele bu ha bu kadar zaman içinde bişey değişmedi. Ben ft yi seviyorum katılmaya devam edeceğim isteyen protesto olarak alsın isteyen almasın ki protesto etmek gibi bir niyetim yok. Bundan sonraki müsabakaya serbest göz gez arpacıkla ve yerli bir silahla katılacağım. Bu konuda da çalışmalarım sürüyor. Bu biraz da tarz işi fotoğrafa çok benziyor. Örneğin ben macro ve panaromik infrared çekimlerini seviyorum ornito pek çekmiyorum. Nikon canon elime almam . tarz meselesi biraz

Son bir örnek;

En son yarışmada birinci olan arkadaşımız ilk gün 50 hedefin 49 unu vurdu.Aynı ekipmana sahip ben 41 vurdum.
    Şartlar eşitti neden 49 vuramadım?

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Benim incelediğim ve yeni satın aldığım torpedo sniper vortex beklentilerimin üstünde atış performansı sağladı..
    tüfek gerçekten ciddi şekilde isabet potansiyeline sahip..Ve gücü, gerek vortex sayesinde gerekse kısa namlulu oluşundan dolayı son derece kontrollü..ve orta derecede stabil bir tüfekmiş..
    Eksi tarafları ise..Burada da fotolarını paylaştığım gibi..vortexli ve plastik kundaklı hali ile 4,86 kg..Bu ağırlık bazı kullanıcılar için sorun olabilir..Benim için çok sorun teşkil etmedi 1.82 cm boyum . ve adaleli sağlam bir yapım var..Daha daha kısa boylu ve narin zayıf yapılı atıcılar için bu ağırlık sorun yaratabilir diye düşünüyorum..

• İste böyle devam eder o arkadaş adanada serdar kaç vurmuş bakalım 46 idi galiba. Motive olmuş demekki 6-24 50 bir dürbünle katılın kaç vuracaksınız oda başka bir konu. İsterseniz bir deneyin ben dürbünü söküp gireceğim.
    İsterseniz sizde deneyin . daha güzel oluyor.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• İste böyle devam eder o arkadaş adanada kaç vurmuş bakalım 46 idi galiba. Motive olmuş demekki 6-24 50 bir dürbünle katılın kaç vuracaksınız oda başka bir konu. İsterseniz bir deneyin ben dürbünü söküp gireceğim.
    İsterseniz sizde deneyin . daha güzel oluyor.

İstenirse yerli ekipman ile de güzel sonuçlar alınabiliyor,AT-44 FT ile katılan arkadaşlar da oldu,içlerinde iyi sonuçlar alanlar var.Ayrıca başarı sadece iyi markalar ile de gelmiyor,azim ve çalışmak bu işin sırrı.

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Emir hocam. Benim demek istediğim de buydu. FT'den çok daha pahalı yanları olabilen bir hobiyi anlattım önce. Sonra bu hobiye çok daha kısıtlı bütçelerle katılan diğerlerini. Ama bu diğerlerinin ekipman eksikliğine rağmen çabalarıyla çok olmasa da neler yapabileceğini. Veya daha üstünlerinin neler yapabileceğini. Herşey ekipman değildir sözünün manasını.
    Daha dün atış yaparken bir havalı sevdalısı yanıma geldi. Dürbünü görünce dürbünle ilgili akılalmaz şeyler söyledi. Bu dürbünle böyle yapılır şöyle yapılır babında. Olayı bilmesen dürbününden utanacak insan.
    Yarışmalar insanın doğal yeteneğini ortaya çıkardığı yerlerdir. Tabiki ekipman desteği önemlidir ama herşey değildir. Önemli olan yarışmacı insan ve onun yetenekleridir.
    Ben sizin ve Polka arkadaşımın bu konudaki yetenek ve çabalarını çok takdir ediyorum. Çoğu insanın yapamayacağı şeyler bunlar.
    Ama bu yetenek ve beceriler 10-50 dürbüne yenilmesin. Ondan geri kalan çok şey var çünkü.

Gamo PT 80 4,5 mm.

• tüfeğin uzunluğu 1.21 cm.Bu uzunluk ise beraberinde şöyle bir kullanım sıkıntısı yaratıyor..Tüfeğin namlu ucuna yakın bölgedeki kurma kolu emniyet pimleri o kadar uzakta kalıyor ki.Tüfeğin kurma koluna ulaşmak için tüfeğin dipçiği kasık bölgesinden destek alınarak kurulmak istendiğinde..Kurmak ve o emniyet pimlerine ulaşmak için benim kol boyum yetersiz kaldı..Ya tüfeğin dipçiğini kasık bölgemden kaldırıp 0 pimlere uzanabildim ya da atış pozisyonumu bozup tüfeğin dipçiğini zemine dayayarak emniyet pimlerine ulaşabildim..boyu 1.78 altında olanlar bu konuyu değerlendirsinler lütfen..
    Tüfeğin plastik aksamında kullanılan malzeme vasat..Bir kutuya yakın pellet attığım halde..Atışa gittiğim zamanlarda dizelleme hala devam ediyordu.Sanırım by dizelleme bir süre daha devam edecek.Bu tüfeği alanlar veya almayı düşünenler ilk kutu attığı pelletlerde morallerini bozmasınlar..Bu atışlarını da referans alıp tüfeklerinden soğumasınlar..dizellemenin bitmesi sabırla beklesinler..
    Denediğim 7-8 farklı pellet çeşidinden .En çok JSB exact junbu 15,89 grain(5,52mm olan) ve gene JSB exact jumbo heavy 18,13 grain (5,50 mm) olanlarından çok çok iyi randıman aldım.Özellikle JSB heavy 18,13 grain ile müthiş iş çıkardık..Alternatif ve ucuz pellet olarak ise..KRM ultra dome..15,43 5,50 olanlar zaman zaman çok iyi işler çıkarttı..
    sonuç olarak şunu söyleye bilirim tüfek hakkında...Ben bu tüfeği isabet performansı olarak çok ama çok beğendim.Umarım bu tüfekle beraber uzun yıllar geçiririm..
    İleriki zamanlarda tüfek hakkında gözlemlediğim ve tecrübe ettiğim menfi ya da müspet durumları burada paylaşmaya gayret edeceğim..
    Konuyu takip eden ve katılımda bulunan herkese çok teşekkürler..

• Elin Çek'i de bu hobide tüfek gibi, dürbün gibi, gez arpacığı gibi olmazsa olmazı oldu ya. Ona hayret ediyorum geçen yıllar içerisinde.

Gamo PT 80 4,5 mm.

• çalışma ayrı tam gaz çalışıyorum haftada 1000 ft tarzı atış yapıyorum. at44 ft fena değil aslında alışan arkadaş güzel işler çıkartır. Ben yaylıcı olduğum için ve yaylıda yerli sıkıntı olduğu için bişeyler için boğuşuyoruz . e buda hobinin bir yanı bana zevk veriyor. Ha son modlama ile gez arpacık atışlarıda oldukça hoşuma gitti kimse kırılmasın yazdıklarımdan serbest kategori olsa iyi olur olmazsada problem değil ben şu an gez arpacıkla katılmayı düşünüyorum . zevk işi bunlar yahu maksat hep birlikte güzel bir muhabbet olsun. Ama genede dürbün işi benim kanaatimde sıkıntılı bunu her daim söylüyorum ve söylerim bence ft de 6-24 iyi yada en fazla 8x32 gibi bir dürbün güzel ama üstü bence adaletsiz bir durum . ama bu benim düşüncem başkası daha büyüğünü de kullanabilir. Beni ilgilendirmez.
    Önemli olan çalışmak tabiki. Bakalım kısmet yeni ft lere

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• Elin Çek'i de bu hobide tüfek gibi, dürbün gibi, gez arpacığı gibi olmazsa olmazı oldu ya. Ona hayret ediyorum geçen yıllar içerisinde.

ama çeklerin hafif silah imalatında bir geçmişleri var. Alt zemin sağlam

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• çalışma ayrı tam gaz çalışıyorum haftada 1000 ft tarzı atış yapıyorum. at44 ft fena değil aslında alışan arkadaş güzel işler çıkartır. Ben yaylıcı olduğum için ve yaylıda yerli sıkıntı olduğu için bişeyler için boğuşuyoruz . e buda hobinin bir yanı bana zevk veriyor. Ha son modlama ile gez arpacık atışlarıda oldukça hoşuma gitti kimse kırılmasın yazdıklarımdan serbest kategori olsa iyi olur olmazsada problem değil ben şu an gez arpacıkla katılmayı düşünüyorum . zevk işi bunlar yahu maksat hep birlikte güzel bir muhabbet olsun. Ama genede dürbün işi benim kanaatimde sıkıntılı bunu her daim söylüyorum ve söylerim bence ft de 6-24 iyi yada en fazla 8x32 gibi bir dürbün güzel ama üstü bence adaletsiz bir durum . ama bu benim düşüncem başkası daha büyüğünü de kullanabilir. Beni ilgilendirmez.
    Önemli olan çalışmak tabiki. Bakalım kısmet yeni ft lere

March 8x80 ile atan da var yurt dışında dürbüne o kadar takılmayın bence.Hatsan ın Rusya ya ihraç ettiği yaylıları gördük geçenlerde,tetik,denge oldukça başarılıydı,ufak bir iki değişiklik ile FT de güzel iş yapacak gibi.Proje sonlansın bizler de yerli FT tüfeği ile atacağız yarışmalarda:)

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• yalnız temennim yaylıcı grubun eksilmemesi. Umarım sayımız negatif yöne değişmez artar. Şahsen ben ktegorimde yarıştığım arkadaşlarımla nice yarışlarda yaylı da yarışmak isterim benim için zevk.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j