Ahşap Kundaklı,Hatsan Torpedo150 Sniper Vortex

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Adaletsizlik heryerde var. Sizin adam ettiğiniz yaylılarla zaten adam edilip satılmış yaylılar aynı olmuyor tabiki de.
    Ama adam etmeyi bilmeyen onunla katılıyor. Bu da doğal bence çünkü herkes bunu yapamayabilir.
    Olay bundan sonra başlıyor işte. Millet bin tane saçma ile havaya atılan kocaman şişeyi beş artı bir vuramıyorken diğeri tek kurşunla havadaki bir lirayı beş artı bir vuruyor. İnsanın inanası gelmiyor ama oluyor işte gözlerinin önünde.
    Bir de bu yönden düşünün. FT'den haberi bile olmayan ama tüfekle bir organı gibi bu kadar bütünleşen herkes bu yarışmalara girse birçoğunun hali nice olur?

Airarms S510 Extra Fac 5,5 mm.+ Hawke Sidewinder 30 8-32x56 20xHalf Mildot
    Gamo Hunter 440 5,5 mm. + Optima 3-9x44 E
    Hatsan Mod 125 4,5 mm. + Tasco 6-24x50 AOE
    Gamo PT 80 4,5 mm.
    Zoraki Ultra 4,5 mm. + Sightmark Reddot

• March 8x80 ile atan da var yurt dışında dürbüne o kadar takılmayın bence.Hatsan ın Rusya ya ihraç ettiği yaylıları gördük geçenlerde,tetik,denge oldukça başarılıydı,ufak bir iki değişiklik ile FT de güzel iş yapacak gibi.Proje sonlansın bizler de yerli FT tüfeği ile atacağız yarışmalarda:)

o zaman benim mod155 ile domi yi seveceksiniz. ;) özellikle tetikleri bir harika oldu. Fazlaca hassas.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• o zaman benim mod155 ile domi yi seveceksiniz. ;) özellikle tetikleri bir harika oldu. Fazlaca hassas.

Adana da görmüştüm gayet başarılı:)

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Dominatör candır. Özde on yaşından beri hatsancıyız.
    Ama hatsan bi o tetikleri adam edemedi. Ona da kaçırdığımız hedefler seviniyor.

Gamo PT 80 4,5 mm.

• Adaletsizlik heryerde var. Sizin adam ettiğiniz yaylılarla zaten adam edilip satılmış yaylılar aynı olmuyor tabiki de.
    Ama adam etmeyi bilmeyen onunla katılıyor. Bu da doğal bence çünkü herkes bunu yapamayabilir.
    Olay bundan sonra başlıyor işte. Millet bin tane saçma ile havaya atılan kocaman şişeyi beş artı bir vuramıyorken diğeri tek kurşunla havadaki bir lirayı beş artı bir vuruyor. İnsanın inanası gelmiyor ama oluyor işte gözlerinin önünde.
    Bir de bu yönden düşünün. FT'den haberi bile olmayan ama tüfekle bir organı gibi bu kadar bütünleşen herkes bu yarışmalara girse birçoğunun hali nice olur?

evet benim aklımda hala bizim adanadaki ft de , biz 10-40 50 vector dm60 dampa özel modlanmış mod54 ile attığımız hedefleri orda çalışan çocuk sapanla indiriyordu. Beynim uçukladıydı . :) bırakasım geldiydi

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• Adana da görmüştüm gayet başarılı:)

siz eski versiyonu gördünüz. Güncellendi dominatör. Birde şimdi görseniz enteresan oldu.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• Öyle işte. İnsan ekipmanından utanıyor. Baya bu işi bilen ama bu işlerden hiç haberi olmayanların yanında kendini kötü hissettiriyor.

Gamo PT 80 4,5 mm.

• O sapanlı, tek kurşunlu yeteneklerin işi bilenleri Tedd oluyor galiba bu dünyanın başına

Gamo PT 80 4,5 mm.

• Ya çok da kasmamak lazım . insanın her anı denk düşmüyorki. Bazen motivasyon zirvede oluyor. Dağ gibi mıh gibi duruyorsunuz. Bazen o namlu öyle bir dolanıyorki nefese hakim olayım derken kan ter içinde kalıyorsunuz. Ben silahı kaç kere sinirden fırlatıp attığımı biliyorum.
    Esas olan orda bulunmak bence . izmire gidememem fena koydu bana mesela

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• Dominatör candır. Özde on yaşından beri hatsancıyız.
    Ama hatsan bi o tetikleri adam edemedi. Ona da kaçırdığımız hedefler seviniyor.

yalnız iki nesil quattro tetik var ben ikisinide adam ediyorum ancak yeni nesil olanı yani şu an imal ettiklerindeki tetiği dokunmatik kıvama getirebiliyorum. Fabrika çıkışı kazık gibi gerçekten. Ama birkaç noktaya müdehale edince çok iyi bir duruma geliyir hatta fazlaca hassas oluyor bu gün dominatörü koluma alırken biraz hızlı temas ettim kendiliğinden atış yapınca ayarı biraz sıktım .

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• Hatsanda dokunmatik tetik kulağa hoş geliyor. Air Wolf'ta elektronik tetik gibi.

Gamo PT 80 4,5 mm.

• Hatsan ı seviyorum polka nın dediği gibi potansiyeli var.
    Benim için bu alemde bir diana birde hatsan.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• Bu sporun, tabana ve geniş kitlelere yayılması isteniyorsa.FT veya BR ve Kapalı poligon veya her neyse.Yarışma kuralları tekrar gözden geçirilmeli bence.İlla, Avrupa veya Amerikanın öncü olmasına gerek yok.Ülkelerin bulunduğu sosyal ve sosyoekonomik durumu da gözetilerek.FT veya diğer havalı disiplinlerinde yeni kategori açılmalı veya bazı durumlara sizin de belirttiğiniz gibi en azından optiklere handikap puanı veya sınırlama getirilmeli..
    Ben dışarıdan bir amatör meraklı gözüyle baktığımda..FT ve bu tür yarışmalar, bir avuç insan için ''AKRABA ZİYARETİ'' havasında geçiyor..Camia ve katılımcı bir avuç insana kalmış..Peki neden ? Golf oynamak bile daha ucuzda onda..Hem golf oynarken FT müsabakaları gibi de yerlerde sürünmüyor yarışmacılar..Misss gibi çimde tiril tiril kıyafetle vuruyor adam topa ,sopayla...
    En uygun yerli FT tüfeğinin piyasa fiyatı 500-700 TL iken..FT müsabakalarında kullanıldığını gördüğüm dürbünlerin fiyatları ise 1.000 ila 5.000..TL arasında..Bir de üzerine dampa ayak 300 Tl..Haaa tabii FT tüfekleri ve FT yarışmaları ''SOSYETE PELLETİ JSB'' olmadan olmaz..Onun da 500 lük kutusu 40tl..Eeee ne yaptık şimdi..Spor yaptık..
    Kurallarda, revize şart.Belki de bu tür yarışmalarda : Yalnızca,Yerli tüfek, Yerli Optik ve Yerli pelletler'le yarışılacak bir kategori açılır..Herkes o zaman adam gibi yarışır..Hem de her yerli üretici firma kendisinin ürettiği yerli FT tüfeğini kürsüdeki'' ALTIN ADAMIN'' elinde görmek ister..İşte o zaman görün siz iç piyasadaki yerli FT tüfeği kapışmasını...

Bir süredir incelemeye aldığım tüfeğe son yorumlarımı yazmaya çalışırken.Burası ciddi bir tartışma ortamına dönmüş..
    Bir sporun devamı ve sürekliliği için alttan gençlerin gelmesi gerektiği gibi ,halan sahada yarışan aktif sporcularında bu gelecek gençlere örnek olması ve klavuzluk hocalık,rehberlik yapması gerekir.Bu spora gönül vermiş hem maddi hem manevi olarak imkanlarını zorlayan Ft yarışmacıları.Bilgi birikimlerini bu genç nesillere aktarmalı ki.Ülkemiz bu spor branşında da uluslararası platformda kendinden söz ettirsin saygı görsün..
    Kendi yorumumu tekrar alıntıladım ve üzerine bir kaç kelam edeyim..Lütfen sizlerde bu alıntı yaptığım yazımı dikkatlice tekrar okuyun.
    Halen yarışmakta olan ve her türlü imkanını bu spor için ısrarla zorlayan bu küçük camia da yaşları 30 altında olan bir kaç genç yarışmacıdan başka genç göremedim..Unutmayın her spor dalındaki başarılı sporcular altın adamlar ve kürsü adamları.O spor branşına gönül vermiş ve hatta gönül vermeye meyilli gençlerin Roll Modelleridir..
    Peki genç bir öğrenci ya da bu spora gönül vermiş fakat maddi imkansızlıklar nedeniyle.Bu sporun kompedanları ve roll modelleriyle aynı kantarda tartıla bilir mi..?

• FT yarışmalarında gerek gençlerin veya bu işe yeni başlayanların farklı bir kantarda tartılabileceği bir kategori şart diye düşünüyorum..
    Bu kategorinin de şartlarını kurallarını siz bu işin ustaları koyun.Bu tür bir kategori sporcunun bu spor dalında kalıcı mı? gidici mi olduğunun da bir deneme süresi olur ..Genç adam heveslenmiş.Babasına sızlanmış.Baba ne yapsın çocuğu.Şartları zorlamış imkanları zorlamış.Baba bu, çocuğu da başarılı olsun en iyisi olsun demiş ve gitmiş en pahallı takımı düzmüş ..E ne oldu çocuk sıkıldı attı dürbünü bir yere attı tüfeği bir yere..İşte bu sebeple sizlerin FT yarışmalarına ayrı bir kategori getirmeniz gerekli diye düşünüyorum.Bu kategori veya kategorilerin bir geçiş süreci olduğuna.Bu spor dalında uzun soluklu kalacak olanlara da zaten bu kategorilerde kendini sınayaklardır ve bir üst kategoride gerekli teçhizatı edinmeye ulaşmaya çalışacaklardır..İşte zateno zaman doğal süreç başlar..Hem sporcu kendini denemiş ve sporda kalıcı olduğuna inanmıştır..Hem de siz,Roll_modellerle yarışma hakkını elde ettinde..Alın size sıkı yetişmiş alt ligden gelme bir yeni kan..
    Bu spor malzeme sporudur..İyi malzeme atıcıyı hep ileri götürür bu bir gerçektir..
    Ama unutmayın.Formula pilotları..F1 koltuklarına .F2 de piştikten sonra otururlar..
    FT müsabakalarında yeni kategorilerin açılmasıyla beraber.Eminim ki katılımcı sayısının hem yaş ortalaması düşecek.Hem de bu spor sürekliliğini devam ettirecektir..Bu kategorilerde ilk aklıma gelen biri şu olabilir mesela..maxşmum 3-12x44 optik sınırlaması..Yerli imalat bir pcp veya yaylı..vs vs..
    Okuyanlara teşekkürler..

• Bir süredir incelemeye aldığım tüfeğe son yorumlarımı yazmaya çalışırken.Burası ciddi bir tartışma ortamına dönmüş..Bir sporun devamı ve sürekliliği için alttan gençlerin gelmesi gerektiği gibi ,halan sahada yarışan aktif sporcularında bu gelecek gençlere örnek olması ve klavuzluk hocalık,rehberlik yapması gerekir.Bu spora gönül vermiş hem maddi hem manevi olarak imkanlarını zorlayan Ft yarışmacıları.Bilgi birikimlerini bu genç nesillere aktarmalı ki.Ülkemiz bu spor branşında da uluslararası platformda kendinden söz ettirsin saygı görsün..
    Kendi yorumumu tekrar alıntıladım ve üzerine bir kaç kelam edeyim..Lütfen sizlerde bu alıntı yaptığım yazımı dikkatlice tekrar okuyun.
    Halen yarışmakta olan ve her türlü imkanını bu spor için ısrarla zorlayan bu küçük camia da yaşları 30 altında olan bir kaç genç yarışmacıdan başka genç göremedim..Unutmayın her spor dalındaki başarılı sporcular altın adamlar ve kürsü adamları.O spor branşına gönül vermiş ve hatta gönül vermeye meyilli gençlerin Roll Modelleridir..
    Peki genç bir öğrenci ya da bu spora gönül vermiş fakat maddi imkansızlıklar nedeniyle.Bu sporun kompedanları ve roll modelleriyle aynı kantarda tartıla bilir mi..?

Sayın Polka
    HİT grubunun antrenman buluşmalarına birkaç kez geldiniz,bizler ile sohbet ettiniz ama şu yazdıklarınıza baktığımda ne bizleri ne de sporu doğru yorumlayamamışsınız.Camiada herkese kapımız açık,bilgi ve tecrübemizi de herkesle seve seve paylaşıyoruz,bundan da zevk alıyoruz.Yaş grubuna da tekrar bi bakın gelecek vadeden çok genç arkadaşımız olduğu gibi bu spor her yaşa da hitab ediyor ayrıca.
    Ayrıca yukarıda yazdıklarımı tekara bir okuyun istrerseniz...

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Sayın PolkaHİT grubunun antrenman buluşmalarına birkaç kez geldiniz,bizler ile sohbet ettiniz ama şu yazdıklarınıza baktığımda ne bizleri ne de sporu doğru yorumlayamamışsınız.Camiada herkese kapımız açık,bilgi ve tecrübemizi de herkesle seve seve paylaşıyoruz,bundan da zevk alıyoruz.Yaş grubuna da tekrar bi bakın gelecek vadeden çok genç arkadaşımız olduğu gibi bu spor her yaşa da hitab ediyor ayrıca.

Evet Halil Bey merhaba.
    Şimdi farkına vardım nickinizden anladım..
    Tam tersi, ben bu camiadaki yardımseverliğin ve paylaşımcılığın farkına vardım.Fakat ya siz anlamadınız benim dediğimi ya da ben anlatamıyorum..
    Ben ,özdre kalemlik yarışmasında ilk kez ft müsabakasına seyirci olarak katıldım.Bu yarışmayı ve camiayı tanıdıktan sonra karar verecektim.Bu spora yarışmacı olarak mı devam etmeliydim yoksa sadece bir seyirci olarak mı.?
    ve sanıyorum ben de kendime yaylı bir Ft takımı kuracağım..Fakat gördüm ki iş ciddi manada maddi külfet getiriyor.Bu benim için sorun olmaz.Peki bir alt kategori olsa ft de

• Sayın PolkaHİT grubunun antrenman buluşmalarına birkaç kez geldiniz,bizler ile sohbet ettiniz ama şu yazdıklarınıza baktığımda ne bizleri ne de sporu doğru yorumlayamamışsınız.Camiada herkese kapımız açık,bilgi ve tecrübemizi de herkesle seve seve paylaşıyoruz,bundan da zevk alıyoruz.Yaş grubuna da tekrar bi bakın gelecek vadeden çok genç arkadaşımız olduğu gibi bu spor her yaşa da hitab ediyor ayrıca.

Evet Halil Bey merhaba.
    Şimdi farkına vardım nickinizden anladım..
    Tam tersi, ben bu camiadaki yardımseverliğin ve paylaşımcılığın farkına vardım.Fakat ya siz anlamadınız benim dediğimi ya da ben anlatamıyorum..
    Ben ,özdre kalemlik yarışmasında ilk kez ft müsabakasına seyirci olarak katıldım.Bu yarışmayı ve camiayı tanıdıktan sonra karar verecektim.Bu spora yarışmacı olarak mı devam etmeliydim yoksa sadece bir seyirci olarak mı.?
    ve sanıyorum ben de kendime yaylı bir Ft takımı kuracağım..Fakat gördüm ki iş ciddi manada maddi külfet getiriyor.Bu benim için sorun olmaz.Peki bir alt kategori olsa ft de ve ilk başlayanlar veya maddi imkanı kısıtlı olanlar bu ligde başlayıp..hatta ne bileyin serbest atış kategorisi olsa ..fena olmaz mı..Sizin bu düşüncelerime yorumunuz nedir..ya da fikriniz var mı?

• Bi daha okuyun....

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Bi daha okuyun....

evet dikkatlice okudum..
    Her türlü imkansızlıklara rağmen bu spora gönül verenlerin de özverilerinin gayet farkındayım..Hatta yerli bir FT tüfeği tasarımı müjdesini de okudum.Hatta ve hatta uluslar arası ft kurallarının da katılığını okudum..Peki sizin benim anlatıpta anlamadığız ne var..Siz bu kategoriler alt-üst lig olmaz..Herkes durumuna göre girsin yarışmaya..Hepimiz aynı kantarda tartılalım mı diyor sunuz..yoksa kendi içimizde başka bir çözüm yolu da bulabiliriz mi diyor sunuz..ben bir tek burayı anlamadım..

• Yaylı ile open sight atış yapmak ve yarışma yapmak istiyorsanız bunun için yarışma düzenlemeniz gerekecek.Eğer hali hazırda düzenlenen yarışmalara katılmak isterseniz silahınızı ve diğer ekipmanınızı Ft disiplinine uygun hale getirmeniz gerekir.Kimse kimseyi zorlamıyor bu bir hobi zevk almak içşn yapıyoruz kişisel hırslar her zaman kendimizi yıpratır bunun için su gibi olalım içine girdiğimiz kabın şeklini alalım değil mi sevgiler

İ Z M İ R
    Sarsılmaz Kılınç Light 2000 9 mm
    Sarsılmaz Sar9 - Mete 9mm

ZORAKİ Hp-01 Ultra .177

Gamo Cfx Royal .177 + Tasco 3-9x56 red AOE

Weihrauch HW 97 K .177 + Falcon T50 10-50 x 60
    Nikula 6-24x50 Red-Green AOE

Üç kuruşluk adama beş kuruşluk değer verirsen aradaki iki kuruşa seni satar

H İ T