Ahşap Kundaklı,Hatsan Torpedo150 Sniper Vortex

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Emir hocam, bizim takımda bir arkadaşın mod 54 ü var, kullanmaya doyamadım, herhalde hw ye yakında kardeş gelir :)

sağlam bir envanter ;)

• Ömer hocam tavsiye ederim . hatta teklifim hala geçerli gel bir yarışmaya benim mod 54 le gir hiç pcp ye bakmazsın. :) sonra hw kıskanmasın üzülmesin

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Ömer hocam tavsiye ederim . hatta teklifim hala geçerli gel bir yarışmaya benim mod 54 le gir hiç pcp ye bakmazsın. :) sonra hw kıskanmasın üzülmesin

Onu bunu bilmem bi gün Remington la girecem hedeflere görürsünüz bak neler oluyor :D

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Valla benim mod 54 16j
    Ama isterseniz sizede benim 870 i ayarlarım .

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• Valla benim mod 54 16j
    Ama isterseniz sizede benim 870 i ayarlarım .

Eksik olma bende de var biraz ateşli:))

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Evet evet Halilin de ateşi çok yüksektir :)

sağlam bir envanter ;)

• valla doktor sensin hocam. Aganın eli tutulmaz. Ama öneri güzel madem düşmüyor dayanacaksın remington ton la 50 de 50 .

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• Uzun bir süredir elime alamadığım tüfeğime bu pazar kavuştum.Malum kış sezonu iş güç felan derken uzun bir süre ayrı düşmüştük tüfeğimle.
    Pazar günü biraz oynaştık sıfırlama felan derken bugün işi ciddiyete dökeyim istedim.Hem kendimi hem de tüfeğimi baskı altına alıp, yarışma psikolojisine soktum kemdimi..:)
    Her zamnaki gibi taburede oturur vaziyette, sol ayak dizime sol kol dirseğimi dayayarak ,serbest atış yaptım..
    Mühimmat olarak JSB 18,13 grain 5,52 etek çaplı olan saçmayı kullandım...Mesafe 30 metre...Rüzgar yok denecek kadar az..
    Bir tüfek
    Hem 123 cm uzunluğunda olacak
    Hem magnum sınıfı olacak
    Hem 5 kg olacak
    Hem ağırlık merkezi hafif öne doğru olacak
    Hem de böyle isabetli olacak...pes doğrusu...

[Resim Engellendi: http://imageturko.com/?di=YTZD]

• Çok merak edip de .Bir türlü ulaşamadığım Spot on yerli pelletlere adanadaki bir av bayimiz vasıtasıyla en sonunda ulaştım.
    Çoğunluk olarak bu yerli pellet markamızın 5,5 mm 16,50 graiın Dome tipi saçmalarını kullandım.Fakat son siparişimde denemek ve birazda meraktan Pointed 5,5 mm 18,50 grain olan modelinden de 5 kutu sipariş vermiştim.Dün itibarıyla öylesine atışlar yapıp.Lay lay lom ciddiyetinde spot on firmasının bu pellet modeliyle tanışmış olduk..
    Mesafe net olarak 25 metre..
    Bugün ise,
    atışları ciddiyetle ve elimden geldiğince yarışma havasında yaptım..
    Rüzgar neredeyse sıfır şiddetinde.
    Atışlarda herhangi bir optik kullanmadım..
    Tabureye oturur vaziyette serbest atış...
    Atıcı,yalın haliyle tüfeğim ve tabure atışı.
    Bu hedefe 3 seri,toplamda 15 pellet gönderdim
    Sonuç aşağıdaki fotolarda..KARAR SİZLERİN..
    Artık, kutusu 40-50-60 TL olan ithal pelletlere yerli bir rakip çıkmış görünüyor...
    Hatsan torpedo 150 sniper vortex kullanıcıları spot on marka bu pelleti tüfeklerinde denesinler derim..

[Resim Engellendi: http://imageturko.com/?di=D4VY]
    [Resim Engellendi: http://imageturko.com/?di=DLRZ]

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen POLKA ().

• Bu pelleti bir de mod 135 QE de denemek istiyorum..
    Neticeyi bende çok merak ediyorum..
    Aynı mesafe aynı şartlarla en kısa zamanda ve fırsat bulduğumda.
    Sonuçları paylaşırım..

• Sıcak ama güzel bir tatil günü olunca.Atışa gitmek farz oldu.Aldım tüfekleri herzamanki atış yerine gittim.
    25 metreden çok iyi sonuç aldığım yerli pellet markamız Spot On 5,5mm 18,50 grain pointed head modelini birkez daha ama bu kez daha uzun bir mesafede denemek istedim sonuç fotolarda..
    Mesafe net olarak 32 metre..
    Rüzgar zaman zaman kuvvetli genel olarak 2/3 m/sn hızda
    Optiksiz serbest atış..
    Atış pozisyonum herzamanki gibi Tabureye oturur pozisyonda ve sol kol dirseğimi sol bacak dizime dayar vaziyette..
    3 atışlık 2 seri toplam 6 pellet....

[Resim Engellendi: http://imageturko.com/?di=PU35]

----------------------------------------------
    [Resim Engellendi: http://imageturko.com/?di=O1QV]

• Fakat Pelletler hakkında şunu da belirtmem lazım..
    Adana'dan bir av bayimizden bana ulaşan Spot on pelletler..Resmen okside olmuş kararmaya yüz tutmuş vaziyetteler..
    Bu haliyle bu pelletleri aslında geri gönderip kullanmamam gerekli..Pazartesi bu av bayisi arkadaşla bu konuyu görüşeceğim..

• Öncelikle grupman için tebrikler. Güzel grupman olmuş.

Diğer meseleye gelecek olursak, Benim cometa da 18,50 grain spotonları sevince, bende 15 kutu kadar Adana'da bir av bayimizden satın almıştım. Muhtemelen aynı av bayiinden almışız. Benim peletler de renkleri baya kararmaya yüz tutmuş, parlaklığını kaybetmiş vaziyetteler. Dışı parlak değil, sanki üzeri toz tortusu ile kaplı gibi. Bu durumun silaha nasıl bir zararı olur. Namlunun çabuk kirlenmesine mi neden olur. İçim gıcıklanmıştı aslında ama bi kaç kutusunu kullanmış bulundum. 10 kutusu daha paketinden açılmadı. Eğer kullanmam silaha zarar verecek ise bende pazartesi görüşüp değişim talep edeyim.

Cometa Fenix 400 Compact Star 5,5 mm

Hatsan Mod 135 qe Wortex 5,5 mm + Yatagun Dampa + Hawke Vantage 3*9*40 AO

Hatsan Nova Compact LW 5,5 mm (M.Ekiz Reg) (SATILIK)

Kral Bigmax X 6.35 + Hawke Sidewinder 8*32*56 20x Half Mildot (SATILIK)

Effecto Px 5 Pro 5.5 Lamine Kundak

• Öncelikle grupman için tebrikler. Güzel grupman olmuş.

Diğer meseleye gelecek olursak, Benim cometa da 18,50 grain spotonları sevince, bende 15 kutu kadar Adana'da bir av bayimizden satın almıştım. Muhtemelen aynı av bayiinden almışız. Benim peletler de renkleri baya kararmaya yüz tutmuş, parlaklığını kaybetmiş vaziyetteler. Dışı parlak değil, sanki üzeri toz tortusu ile kaplı gibi. Bu durumun silaha nasıl bir zararı olur. Namlunun çabuk kirlenmesine mi neden olur. İçim gıcıklanmıştı aslında ama bi kaç kutusunu kullanmış bulundum. 10 kutusu daha paketinden açılmadı. Eğer kullanmam silaha zarar verecek ise bende pazartesi görüşüp değişim talep edeyim.

Evet ben de aynı av bayisinden aldığımızı düşünüyorum...Ben de memnun kalınca 13 kutu sipariş vermiştim.Siparişlerim bugün elime geçti ve o yüzden atışa gittim hemen..
    Bugün bu pelletlerden hatsan torpedomla 50-60 tane attım..Bir ara parmaklarıma baktığımda simsiyah olmuşlardı pelletlerden..
    Şimdi namluyu temizledim size fotosunu göstereyim.. Aslında bu pelletlerle bu haliyle atmamak gerekli..Namluya misina çektim şimdi fazla bir kirlenme olmamış..Ama bu olmayacağı anlamına gelmez..Pazartesi bu konuyu konuşalım bakalım av bayisi arkadaşımızla...
    [Resim Engellendi: http://imageturko.com/?di=OJM5]

• Bugün gelen spot on kutusundan çıkan oksidasyondan dolayı yeşile dönüşmüş pelletler...
    Bırakın tüfeğe zarar vermeyi BİLDİĞİN ZEHİR bu...insan sağlığına çok zararlı..
    [Resim Engellendi: http://imageturko.com/?di=JFJU]

• Ben peletleri alalı 1 ayı geçti sanırım. Muhtemelen değiştirmek istemeyecektir ama bi şansımı deneyeyim bakalım.

• Selamlar bu tür peletlerin tüfeğe,stabiliteye zarar vermeden tamir etmeyle ilgili yabancı bir sitede makale okumuştum. Peletleri dik olarak düz bir yüzeye koyup üzerine sprey mobilya cilası sıkıp kurumaya birakiyorlarmış.Hem peletin stabiltesini hemde 10 ila 30 fps hız artışı oluyormuş. Dikkat edilmesi gereken iki unsur varmış. Birincisi peletlerin sprey sıkarken eteklerin içine girmemesi(dizelleme yapmaması için) .İkincisi ise tamamen kuruması. Eğer değiştiremezsiniz bu yöntemi deneyebilirsiniz.

• Bugün akşam üzeri adanadaki av bayii ile görüştüm. Sağolsunlar itiraz etmeden değişim yapacaklarını söylediler. Elimdeki 11 kutu pelleti yarın mng kargo ile gondercem inşallah.