Sanırım Diana mod 56 TH

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • evet arkadaşlar uzun suredır uzun mesafe ve ıyı grupman hangı sılahtan cıkar konulu arastırmam sonuca ulastı bu sıte sayesınde havalı tufek konusunda daha net bılgılere sahıp oldum sıteye ilk katıldıgımda aklımda hatsan hercules vardı fakat yorumlardn ve pcp tup vs.vs. ugraşması ayrı bır dert olacagından tercıhımı dıana mod 56 th 5.5mm olarak bıtırdım bu sılah ıle mod 54 arasında gıttım geldım ama mod 56 sanırım pistonluda son nokta ayrıca ek olarak asagıdakı tercıhler hakkında ustalardan eksı yada artı yonde eleştırı almak ıstıyorum bu tercıhler uygunmudur

1. Diana mod 56 TH 5.5 mm
    2. Diana bullyese dampa veya Sportsmach DM 60 Dampa
    3. Barska Sniper 6-24x50 GX2 Tüfek Dürbünü veya Hawke sıdewinder TAC 30 6-24X56 (1/2MD) 30MM durbun

dıana 56 yanında tercıhım bunlardan hangısı olmalı acaba

• yaylı tufekte 42mercek capı uzerı durbun kullanmamanız tavsiye edilir

• Düşük/orta sınıf dürbünlerde mercek çapını çom büyürmeyin. Ancak birçok üreticinin dürbünleri 20-25joule e kadar dayanabilmekte.

• Hawke'nin sidewinder serisi 6,5-20x42 veya 8,5-25x42 modelleri işinizi görecektir.
    Ancak dm60 dampa 25.4mm olduğu için 30mm çaplı dürbünler için sm dm70 ayak almanız gerekecek.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• ağırlığı sorun etmezseniz çok harika bir tüfek olduğunu belirteyim. hem isabet hem güç hemde estetik olarak hepsini bünyesinde barındıran bir tüfek.
    ben kullanıyorum ve son derece mutluyum fakat dürbün ve ayak seçimi çok önemli çünkü çok fazla tepme yansıyor dürbüne. birçok yabancı forumda mod54/56 serisine "scope killer" yani dürbün katili denildiğine şahidim
    ben dm60 dampa ile dürbünümü bağladığımda sıfır tutmama sorunları yaşadım fakat dürbünüm de çok iyi değildi, sonrasında bullseye zr mount ile sıfır dürbün aldım ve biraz olsun problemi çözdüm.
    biraz olsun dedim çünkü bullseye ayaklar şu an çok hassas değiller, arka kısımlarında hafif oynama oluyor ve grupmanı dağıtıyor. ben ayağı modifiye ederek kullanıyorum şu an memnunum.
    o yüzden dürbün seçimi ve ayak çok önemli, umarım yardımcı olabilmişimdir

Fx Impact M3 Bronze

• cok tesekkurler yorumlar ıcın yanı bu tufek ve uzun mesafe atısları ıcın alınabılecek en net goruntu, kalıte ve saglamlık acısından Hawke'nin sidewinder serisi 6,5-20x42 veya 8,5-25x42 modelleri uzerıne cıkmamam gerekıyor anladıgım
    fakat genel olarak hawke 9x40 serılerı ve dıger markaların 9x40 serileri satısta cok fazla secenek yok av bayılerınde bu durbun benı tatmın edermı bılmıyorum

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen askarad ().

• Ustalar yada şöyle sorayım diana mod 56 Th gibi durbun katili bir silah için en uç sınırdaki almam gereken durbun markası ve zoom ne olmalı ki tepe tepe kullanabileyim uzak mesafelı kullanım ayrıca cok onemlı benım için

• ayapici kardeşim 3 gundur saglam bır durbun arayışındayım aşagıda yazdıgım durbun acıklamasında ateşli sılahlarda kullanılabılır saglamlık denmış bu durbun ıcın bır önerın varmı acaba bu dürbünle beraber Diana bullyese dampa kullansam modifiye edılmış kadar saglamlık olusurmu ????

VECTOR OPTİCS 4.5-14x44 FFP Tüfek Dürbünü

http://www.gungorav.com.tr/urun/vector-optics-45-14x44-ffp-tufek-durbunu_1889.aspx

• Hocam Vector Optics dürbünlerini kullanmadım hiç, yaylıda kullanan arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilir fakat magnum sınıfı yaylılarda yaygın olarak hawke 3-9x40 cama işli reticle kullanıldığını gördüm, fiyat / performans olarak güçlü bir dürbün olduğunu düşünüyorum..
    Bullseye ile birçok dürbün kullanabilirsiniz ama forumda bahsettiğim gibi ayağın eksiklikleri var, bu konuda sorun yaşayabilirsiniz.

Fx Impact M3 Bronze

• hawke airmax urunlerini yayli tufeklerde kullanabilirsiniz. Daha ayrintili bilgi isterseniz bana yazabilirsiniz.

Hawke 8.5-25x42 Dürbün
    Diana Mod 52

Airarms TX200HC

• Bu tüfek + dürbün montajı 6 kiloluk bir canavarınız olacak elinizde ve sürekli destekli atış yapacağınızı düşünürsek güzel bir seçim ...

Vursan M92 7+1 72 Cal.
    Gamo Hunter IGT (Satıldı)

Gamo Hunter 1250 (Satıldı)

1.Nesil Webley Patriot (Satıldı)

Benjamin NP XL 1100 5,5mm (Satıldı)

Hatsan Galatian I (RG) + V.O Counterpunch 6-25x56 (FFP)