Hatsan nova mı bt65 mi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Beyler ilk defa pcp tüfek kullanacagim butcem sadece tüfek için 1500 lira hangi tüfegi önerirsiniz pişman olmak istemiyorum.

• Sorunuzun ucu çok açık. Bence siz tüfeği değil de tüfekten ne istediğinize karar verin. Çünkü adını saydığınız tüfeklerin değil dünyaları galaksileri farklı apayrı tüfekler. Bt65 uzun mesafe ve tahribat tüfeğidir. Kullanacağınız pellet çeşidi max 3 bilemedin 4' tür. Her mühimmatı kullanamazsın. Dolu tüple tüfeğin güç ayarına göre 20-30 atış yapabilirsin. Nova ise az önce saydığım özelliklerin tam tersine sahip. Bt65' e göre daha kısa menzile sahip ancak havayı daha iyi kullanan kısa mesafede daha isabetli bir tüfek. Tam dolu tüple 180 civarı atış yapabilen bir tüfek. Dediğim gibi hangi tüfeği değilde tüfekten ne istediğinize karar vermeniz daha doğru olur.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Ben nova derim tüp hacmi sebebiyle atış sayısı fazla 250-100 bar arası 120-130 atış yapabiliyor bu atışların ilk 50-60 adedi 40-41 fpe güce sahip sonrasında güç yavaş yavaş düşüyor tabi haliyle 18 jsb de 120 bara kadar falan 900fps altına düşmüyor tetik ezilisi güzel ve hisli kurulum BT den daha kolay sidelever olduğundan güç olarak fabrika verisine göre BT ler 45 fpe güç üretiyor deniyor biz 48 fpe desek novanin ilk 50-60 atışında 100 fps fazla demek çok bir fark yok yani 250 bar lik geniş hacimli tüpüyle rahatça güç arttırımı yapılabilir daha uygundur güzel bir tüfek stabilitesi güzel

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

• 300 metre mesafe novayı aşar. Hatta 5 atışta 3 isabet bt65' de aşar. Bt65' le modifiye etmeden de 300 metreye atamazsınız. Ayrıca 5 te 3 yapmak tüfek kadar belki daha da fazla atıcıyla alakalı bir durumdur. Dahası dürbün ayağı dürbün ve tüfekte yapılacak modifikasyonlar gereklidir. Bu saydığım işler bu hobide deneyimli insanların yapacağı işlerdir. Size tavsiyem daha kısa mesafede tecrübe kazanmanızdır. Aksi taktirde 300 metreye yaptığınız atışlar isabetsiz olacaktır. Sizde hatayı tüfekte yada ekipmanınızda arayacaksınız. Halbuki hata sizde olacak. Çünkü 300 metreye isabetli atış yapacak kadar ne kendinizi ne de tüfeğinizi hazırlamışsınızdır. Umarım şevkinizi kırmamışımdır.

• tabikide haklısın kardesim birden 300 e atmak tufegim cok iyi olsa bile vuramam bu zamanla olacak birsey 300 benim hedefim bu belki 3 ayda olur belki 3 yilda ama istedigim benim hedefimde bana tecrube kazandirabilecek basimi agritmayacak bir tufek

• sen k98 alman filinta al hiç kimseyi uğraştırma 300 m at 500 m at havalı tüfekle ne işin var

• Hatsan bt 65 sb lw 5.5 regili
    • Hatsan bt 65 sb lw 6.35
  • bt 65 ile herkules arasında bir de nova gibi 500cc bir bt 65 olsa iyi olurdu,atış sayısı iki katlanırdı.

• bt 65 ile herkules arasında bir de nova gibi 500cc bir bt 65 olsa iyi olurdu,atış sayısı iki katlanırdı.

Bu görüşe yürekten destek veriyorum.

• ben 6.35 bt 500 cc regili yaptırdım ranger kundağı yapılmasını bekliyom 870 880 arası 70 atış yapıyor

• ben 6.35 bt 500 cc regili yaptırdım ranger kundağı yapılmasını bekliyom 870 880 arası 70 atış yapıyor

Kaç grain pelleti 880 fps ile atıyor ve tüp kaç bar.

• 25.4 grein jsb 500cc 200 bar kullanma basıncı ilerde 300 barlik bir tüp alıp ikisinide kullanicam

• benim istedigim 300 metreye kadar cam şişeyi 5 atişta 3 defa kırabilecek güç ve isabet

Hocam o dediğiniz mesafede dediğiniz isabeti yivlilerle ancak sağlarsınız. Havalı tüfeklerinde bir sınırı var....

• maxilla sizce nova mı bt 65 mi

Mehmet bey, 300 metreye hedef alabilmek için her şeyden önce kaliteli bir dürbüne ihtiyacınız olacak ki bu en az 700-800 tl den başlar.Ben yerinizde olsam hobiye yeni başlıyorsam 2. el temiz bir at44 alırdım çünkü güç, hava tüketimi ,isabet ve fiyat performans açısından hatsanın en dengeli tüfeğidir ve satışı kolaydır. geri kalanla bipot, kılıf, pelet, pompa ya da sucuba tüp alırdım. Orta karar bi dürbünle 150 metreye kadar atış yapabilirsin bu tüfekle.... Baktınız ki hobi sizi sardı. Sadece tüfeği değiştirerek yolunuza devam edersiniz...

• Mehmet bey, 300 metreye hedef alabilmek için her şeyden önce kaliteli bir dürbüne ihtiyacınız olacak ki bu en az 700-800 tl den başlar.Ben yerinizde olsam hobiye yeni başlıyorsam 2. el temiz bir at44 alırdım çünkü güç, hava tüketimi ,isabet ve fiyat performans açısından hatsanın en dengeli tüfeğidir ve satışı kolaydır. geri kalanla bipot, kılıf, pelet, pompa ya da sucuba tüp alırdım. Orta karar bi dürbünle 150 metreye kadar atış yapabilirsin bu tüfekle.... Baktınız ki hobi sizi sardı. Sadece tüfeği değiştirerek yolunuza devam edersiniz...

Bu yorumun altına imzamı atarım.

• kardeşlerim teşekkür ederim yorumlarınız için dediginiz gibi yapacam att 44 un nova modelini alayim diyorum veya daha iyi modeli varmi att 44 un

• bt65 300 ede 400 ede 500ede atar ....atmadan denemeden bos yorum atmayalim ...btmi novami dersek ? Kibarlik yakisiklilik ahsab bt ... tup hacmi ve btye yakin guc , modifiyeye hazirlik olarak nova ... novasa cok guzel bir silah btde .. bt ile 400 e kadar 3 9 40 durbunle atilabilir oyle 800 falan para verip asiri durbune gerek yok ... bu saydiklarimi yaptim ..hem bt ile hem nova ile ... novami btmi dersek ? Bt kullanan biri olarak kararsizim derim ... saygilar

• bt65 300 ede 400 ede 500ede atar ....atmadan denemeden bos yorum atmayalim ...btmi novami dersek ? Kibarlik yakisiklilik ahsab bt ... tup hacmi ve btye yakin guc , modifiyeye hazirlik olarak nova ... novasa cok guzel bir silah btde .. bt ile 400 e kadar 3 9 40 durbunle atilabilir oyle 800 falan para verip asiri durbune gerek yok ... bu saydiklarimi yaptim ..hem bt ile hem nova ile ... novami btmi dersek ? Bt kullanan biri olarak kararsizim derim ... saygilar

siz iyice abartmışsınız 3-9x40 dürbün ile 400metre ne demek hocam? biraz absürt olmuş tamam uzak mesafeye atılırda max. 9zoomlu dürbün ile 400metreye hiç sanmıyorum yani