Hatsan nova mı bt65 mi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hedef uzaklığı tespitiyle alakası var mı ffp nin zoom degistikce mildot arası mesafeyi aynı tutmasıyla vuruş noktasını wabit tutuyor buda 25 zoomlada 10 zoomlada aynı dottan vurmamizi sağlıyor 32x standart mildotlu ffp de artıkılın bir kısmı gider ama dikkat ettiysen dotlar yine kadrajdadır m reticlelere bak misal son zoomda da tüm cizgiler kadrajda

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

• aslinda bu novayı biraz estetik yalsalar daha guzel olacak okadar girdi cikti yapmaya gerek yok biraz sadelestirseler güzel olacak kral kaymak gibi tufekler cikariyor kralinda namlu dandik geliyor namlu duz olsun arkadas ne gerek var susturucuyuda bize brakin ister takariz ister takmayiz ses cikmadimi ne etcen tufegi estetik olarak hatsanin kendine ceki duzen vermesi gerekir at44 ü oraya suraya kopyalamkla olmaz bu isler daystate airarms bile yenilik yapiyor eski tufekleri sahane olmasina ramen artik giderin bu puruzleri cok kaba geliyor tufekleriniz bi karal cok estetik onunda namlu ucu kötü duruyor:)

• nova compactın kundagi at çöpe koy air rangerdaki gibi Haşmetli bir T kundak nasıl yakışıklı oluyor aslında tek eksiği suan benim gözümde kundagi şahsen

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

• Hayalim şu; Bt65 lw rb 6.5mm ahşap th kundak regülatörlü 500cc tüp. Ceketli namlu ve moderatörsüz. Regülatör ve valf ortalama 95-100 joule güce ayarlı. İsabetli de olursa varsın bir dolu tüple az atış yapsın. Ben razıyım.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• ateşli yivlilerde 8-10x büyütme 1000 metreden bi insanı vurabilmek için gayet yeterli. 16x ve daha fazla büyütmeye sahip dürbünler 50cal lerde kullanılıyor.

benim burada söylemek istediğim rusların 4x22 bir dürbün ile 1300 mt azami 800 mt etkili atış yapılabilir öngörmeleridir, yani o mesafelerde bu dürbün ile atış yapılmasa o dürbünün yerine daha büyük büyütmeli dürbün kullanılırdı, tabi 1988 sonra daha büyük büyütmeli dürbünler de kullanılmıştır ama hala bu 4x22 dürbün bu silahta en çok kullanılan dürbün özelliği taşımaktadır.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen nihatfevzioglu ().

• siz ya beni cidden anlamadınız ya da anlamamazlıktan geldiniz hocam siz dragunovun ustundeki 4x22 dürbünle optimanın 3-9x44 durbununu bir mi tutuyorsunuz? sanki biz pcplerde dragunovun uzerındekı durbunu kullanıyoruz biz ulaşabildiklerimizi kasdettik ama herkes anlamak istediği gibi anladı malesef

• "siz iyice abartmışsınız 3-9x40 dürbün ile 400metre ne demek hocam? biraz absürt olmuş tamam uzak mesafeye atılırda max. 9zoomlu dürbün ile 400metreye hiç sanmıyorum yani "

Enes kardeş sen kendin ile çelişiyorsun, önce zoomdan şimdi ise kaliteden bahsediyorsun, ben sadece zoomdan bahsediyorum zaten, ne olursa olsun 4x zoom ile bu mesafelere atış yapılabiliyormuş demek ki, kaldı ki arkadaşın dürbünü 3-9x44, şahsen ben denemedim ama hedefin 40x40 cm boyutunda bir arı kovanı olunca bt 65 ile neden vurmasın, kızmaya veya alınmaya bir durum yok burada sadece fikir yürütüyoruz.

• hocam ben belirttim zaten vuruyorsada tebrik ederim yazdım onuda goruyorsundur.

• Hedef uzaklığı tespitiyle alakası var mı ffp nin zoom degistikce mildot arası mesafeyi aynı tutmasıyla vuruş noktasını wabit tutuyor buda 25 zoomlada 10 zoomlada aynı dottan vurmamizi sağlıyor 32x standart mildotlu ffp de artıkılın bir kısmı gider ama dikkat ettiysen dotlar yine kadrajdadır m reticlelere bak misal son zoomda da tüm cizgiler kadrajda

işte bu özelliği sayesinde hedefin uzaklığını mildot hesabı ile daha kolay bulabiliyorsun. ffp nin en büyük avantajı bu fakat rangefinder kullanan bir insan için ffp ye pek ihtiyaç kalmıyor. m reticlerle de az zoomlarda mildot çok ince olduğu için mildotu görmek sıkıntı. kısa mesafede askeri amaçlar dışında kimse ffp dürbünleri kolay kolay kullanmıyor.

mesela kısa bi bilgi. http://albertatacticalrifle.com/why-us/faq/22-ffp-vs-sfp

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Hatsan Bt65 Elit LW SB .25cal
    Hawke Sidewinder 8-32x-56 Sr Pro
    Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba
    ASG CZ P-09 Duty Blowback 4.5mm pellet

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Canik SFX RIVAL