Hayaller Gerçek mi oluyor...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bir çok havalıcının hobiye başlama sebebidir keskin nişancılık. Gerçeğe en yakın deneyimdir neredeyse bir havalı tüfeğin dürbününden bakıp pelleti hedefe göndermek. Hepimizin en az bir kere bir keskin nişancı temalı film izleyip akabinde yaylı, pcp, artık elimizde ne varsa kapıp atmışlığı vardır kendini araziye. Ama hep hayellerde yivli bir tüfek daima vardır. Ancak bu hayal gerçek olmayada hayli uzaktır ülkemiz şartları ve yasaları sayesinde. İşte bu noktada hep yivisiz av tüfekleri yetişti imdadımıza. Şarjörlü modeller çıkınca hemen alıp taktık dürbünlerimizi üstlerine. İyi bir deneyimdi ama hep bir şeyi eksikmiş gibi hissettiriyordu. Nihayetinde işte tam o eksikliğin ortadan kalkacağının sinyalini veren yivsiz bolt-action tüfeklerin ilk yerli örneği baş gösterdi piyasada, Quantum Arms markasıyla. Düşünce iyiydi ama henüz emekleme aşamasında olduğu için eksikleri vardı ilk modelin. Daha sonra A-1618 i geliştirdiler ve aradığımız tüfek buydu. Alttan beslemeli bir modeldi, keşke şarjörlü olsaydı derken onu da yaptılar ve Mag-1618 adıyla sürdüler piyasaya. Bu sefer çıtayı çok yükselttikleri için bir sonraki modeli merakla bekler olduk, ve en sonunda Prohunt 2016 da yeni bolt-action yivsiz av tüfeği görücüye çıktı. Benim gibi bir çok atıcının hayali gerçek olacak bu model sayesinde. Bu silah yivli sahibi olmaya çok çok uzak silahseverler için şu an son noktadır bence.

One Shot One Hit

• Sitelerine baktımda şimdilik .308 ve .30-06 çapları görünüyor. Eğer görünütüsü kadar işçilik, malzeme kalitesi, sağlıklı çalışması ,namlu kalitesi ve isabet potansiyelide iyi olursa ateşli hobi tüfeği olarak piyasayı sallayabilir. Çap olarak .36 ga (.410) optik kullanımınada uygun düşük geri tepmeli bir fişek. Çok keyifli olabilir :) Heycan verici.

• Yivsiz bir namludan kaç metreye kadar isabet beklenebilir ki?

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici İçerik www.youtube.com
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici İçerik www.youtube.com

• Bir çok havalıcının hobiye başlama sebebidir keskin nişancılık. Gerçeğe en yakın deneyimdir neredeyse bir havalı tüfeğin dürbününden bakıp pelleti hedefe göndermek. Hepimizin en az bir kere bir keskin nişancı temalı film izleyip akabinde yaylı, pcp, artık elimizde ne varsa kapıp atmışlığı vardır kendini araziye. Ama hep hayellerde yivli bir tüfek daima vardır. Ancak bu hayal gerçek olmayada hayli uzaktır ülkemiz şartları ve yasaları sayesinde. İşte bu noktada hep yivisiz av tüfekleri yetişti imdadımıza. Şarjörlü modeller çıkınca hemen alıp taktık dürbünlerimizi üstlerine. İyi bir deneyimdi ama hep bir şeyi eksikmiş gibi hissettiriyordu. Nihayetinde işte tam o eksikliğin ortadan kalkacağının sinyalini veren yivsiz bolt-action tüfeklerin ilk yerli örneği baş gösterdi piyasada, Quantum Arms markasıyla. Düşünce iyiydi ama henüz emekleme aşamasında olduğu için eksikleri vardı ilk modelin. Daha sonra A-1618 i geliştirdiler ve aradığımız tüfek buydu. Alttan beslemeli bir modeldi, keşke şarjörlü olsaydı derken onu da yaptılar ve Mag-1618 adıyla sürdüler piyasaya. Bu sefer çıtayı çok yükselttikleri için bir sonraki modeli merakla bekler olduk, ve en sonunda Prohunt 2016 da yeni bolt-action yivsiz av tüfeği görücüye çıktı. Benim gibi bir çok atıcının hayali gerçek olacak bu model sayesinde. Bu silah yivli sahibi olmaya çok çok uzak silahseverler için şu an son noktadır bence.

Haçlılar için 7.5 jules güç sınırı getirdiler merak etmeyin bunun içinde birşey bulurlar

• quantum arms ın yeni modeli mi yoksa başka bir firma mı anlayamadım. ?

smith wesson 5906-
    safirt14
    -zoraki925 otomatik
    -crosman 760 177
    blow auto 92
    blow crazy auto.
    blow desert tiger
    hatsan torpeedo 25
    hatsan mod 25 supercharger 177

• Quantum Arms isim değişikliğine giderek Udacchi Savunma Sanayii ismini aldı. Bu tüfekte yeni modelleri. Yivli ve yivsiz olarak iki versiyon ile piyasaya çıkacak sonbahar 2016 da.

One Shot One Hit

• önceki modelde kendi tanıtım videosinda fişeklerin tehlikeli şekilde takıldıklarını gördüm.düzelttilermi bilmiyorum.

• önceki modelde kendi tanıtım videosinda fişeklerin tehlikeli şekilde takıldıklarını gördüm.düzelttilermi bilmiyorum.

O modeldeki takılma sıkıntısı, sonradan fişek rampasındaki ufak bir açı değişikliği ile çözüldü diye biliyorum.

One Shot One Hit

• Bu tip bir tüfekte şuanki güncel 1250₺ fiyat bandının çok olduğunu düşünüyorum yivsiz bir tüfeğin nişancı tüfeği olması teknik olarak mümkün değil çoğu insan tabiri caizse bolt mekanizmalı düz boruya bu kadar para vermez, duyduğum kadarıyla yerli bir kaç firma daha yivli üretimi yapacak biraz baskı yapsalar mkek'nin tekelini kırıp yurtiçi satışa başlasalar iyi olur ancak hadi oldu diyelim söyle bir sıkıntı var ki 2500-3000₺ satacakları yivliye kimse ruhsat adı altında 5 yıllığına 3700₺ kira parası vermez biraz lobileşip baskı kurmaları lazım yaparlarsa üretilen ilk tüfeği alıp ayrıntılı incelemesini yapar internete koyarım.
    Ata arms'ın ve Udacchi Savunma Sanayii'in gayet güzel tasarımları, projeleri var ama ben bu tüfekleri alamadıktan sonra benim için özel sektör silah sanayinin bir anlamı yok isterse kendi kendine nişan alan silah yapsınlar. :)

Hatsan At-44 Long LW .25
    Gamo P900 IGT .177
    Gamo PX-107 .177
    Gamo V-3 .177

• Bolt mekanizmalı düz bir boru ile ancak keyif atışı yapılır. Ne ava gidilir nede 200 metrede grupman yapılır. Tabi 1 metrekarede atışları toplamaya grupman deniyorsa başka.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Görüşlerinize saygım sonsuz. Tabiki doğruluk paylarıda bir hayli yüksek ama bence gerçeğe en yakın deneyim yine bu tüfek, hem ses hem görünüş hemde nişan bozmadan mükerrer atışlar için. Pcp için tüp taşıma, yaylıda her atışta nişan bozma, kol yorgunluğu ve her atış sonrası yeniden dolum işlemleri göz önüne alınırsa bu tüfekten alınacak haz misli olacaktır. Benim düşüncem bu. Renkler ve zevkler tartışılmaz.

One Shot One Hit

• Bu tip bir tüfekte şuanki güncel 1250₺ fiyat bandının çok olduğunu düşünüyorum yivsiz bir tüfeğin nişancı tüfeği olması teknik olarak mümkün değil çoğu insan tabiri caizse bolt mekanizmalı düz boruya bu kadar para vermez, duyduğum kadarıyla yerli bir kaç firma daha yivli üretimi yapacak biraz baskı yapsalar mkek'nin tekelini kırıp yurtiçi satışa başlasalar iyi olur ancak hadi oldu diyelim söyle bir sıkıntı var ki 2500-3000₺ satacakları yivliye kimse ruhsat adı altında 5 yıllığına 3700₺ kira parası vermez biraz lobileşip baskı kurmaları lazım yaparlarsa üretilen ilk tüfeği alıp ayrıntılı incelemesini yapar internete koyarım.
    Ata arms'ın ve Udacchi Savunma Sanayii'in gayet güzel tasarımları, projeleri var ama ben bu tüfekleri alamadıktan sonra benim için özel sektör silah sanayinin bir anlamı yok isterse kendi kendine nişan alan silah yapsınlar. :)

Şöyle bir gerçek var ki; ülkemizde silah, bireysel savunma, spor veya hobi amaçlı değilde, korkutma, hava atma, yagralama, zarar verme ve magandalık amaçlı kullanıldıkça söylediklerinizin gerçekleşmesi imkansız. Ancak eğitimli bir nesil ile bunlar hayata geçirilebilir. Bu da kısa vadede olacak bir şey değil. En az 2-3 nesilin geçmesi gerekir. İşte bu sebepten dolayı en iyi deneyimlerden biri bu tarz tüfekler.

One Shot One Hit

• Herkese merhaba,

Maalesef ülkemiz koşullarında havalı tüfeklerimin yanında bir yivli sahibi olarak ciddi sıkıntı çeken ve çekmiş biriyim. İlk önce ruhsat harcı, olması gerekenin neredeyse 3-4 misli tüfek fiyatları ve bu da yetmez gibi sınırlı mühimmat adetli alımı + MKE neyi uygun görüp getirirse o fişeği kullanmak zorundasınız. (Bu nedenle yüksek kalibre havalılara yöneldim)

Herşeyden önce şunu kimse hesaplamıyor bence;
    Acaba bugüne kadar olan suikastlerin/suçların vs... ķaçı ruhsatlı silah ile işlendi? Tüm ruhsat sahiplerinin madem ki tüm balistik değerleri daha silahı teslim almadan kayıt altına alınıyorsa kim neden engellemeye çalışıyor? Bence ruhsat sahibi olarak silah sahibi olmak çok güzel. En azından denetim altına alınabilir. Eğer yasak ve zorluklarla düzen iyi işleseydi eminim hiç bir eylemde ak-47 veya muadili saldırı tüfekler bulunamazdı. Ancak haberlerde her gün görüyoruz...

Yivli üretimi yapmak için ülkemizde bildiğim kadarı ile kanuni bir kısıtlama yok fakat bürokrasi aşılamıyor, ki bilinen bir kaç firma başvuru yapmasına rağmen sonuç alamadı fabrikasını ABD'ye taşıdı vs... Tıpkı yerli markaların 6.35'den büyük kalibreyi Türkiye'de satmaması gibi benzer bir düz mantık ile işler ilerliyor. Daha önce de belirttim, bir bıçakla ekmek keserseniz onun adı ekmek bıçağıdır ama insana zarar verirseniz suç veya cinayet aletidir. Silahlarda da durum bundan ibaret bence.

Konularda okuyorum mesela, Kral LW namlu opsiyonu sunacak mı acaba diye... Neden çünkü yivli yi henüz baştan keşfediyoruz. Ülkede normal av tüfeği yanında yivli üreten bir firma olsaydı daha doğrusu olabilseydi eminim ki yabancılara rakip namlularımız olabilirdi. Türkiye tabancaları ile yurtdışında oldukça güzel bir üne sahip. Fakat 10cm namluya yiv çekmek ile 60cm namluya yiv çekmek aynı iş değil. Umarım Kral veya bir başka yerli üretici tüm bu zorluklara rağmen LW namlu getirmek yerine kendi argelerini yaparak namlu üretebilir de biz de keyifli atışlar yaparız...

Yerli yivli için ise oldukça beklememiz gerekecek sanırım. Yoksa amaç sadece av değil. Türkiye'de yivli ile av oldukça zahmetli, domuz avı hariç. Ama mermi sınırı olmasa atıcılık zevki için elbette rakip kabul etmez.

Kazasız belasız atışlar dilerim...

I watched a movie once, where the only people with guns are the Police & military

It was called Schindler's List

• Geçen günlerde yaban tv de gördüm, ata arms Türkiye'nin ilk yerli yivli av tüfeğini yapmış ve tanıtıyorlardı, ama Türkiye içine şuan için satış olmayacak avrupaya ihracat olacakmış, ama bu bile iyi bir gelişme, inşallah bu işlerin önü açılır böylece.

• Ülkemizde üretimi olan onlarca yerli tabancalarda var ama yasada değişen birşey yok. Hala ruhsat harcları çok pahalı ve hala yılda 200 adet mermi ile sınırlı alım hakkınız. Yani ilk yivli üretiliyor diye sanmayınki bu işlerin önünü açarlar bizde rahat rahat alırız. Devlet hiç bir zaman bireysel silahlanmayı desteklemez...

• Bir silahla hobi atışına gittiğinizde kaç atış yaparsınız 50 mi 100 mü 200 mü ?Bugün bir dolumla 860-900 fps arası (18 grain) atış yapan pcp ler mevcut tüpü yanımızda götürmeye gerek yok.Yiv yoksa isabet yok bana göre

AirArms S510 Extra Fac
    Hawke Sidewender 6x24x56 20x
    İnterspro 300 bar + Wrangler

• hayırlısı olsun güzel silah ama bendede hem otomatik hem pcp var. otomatikle 100 metreden sonrası düşme sağa sola sapma oluyor.