Noktaatis Youtube Kanalı Sizlerle

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar öncelikle herkese iyi geceler ve hayırlı ramazanlar dilerim.
    Uzun uğraşlar sonucu kayda aldığımız bilgi, test ve atış videolarını ilk sizlerle paylaşıyorum. Edindiğim bilgi ve tecrübelerin çoğunu bu foruma borçluyum. Yeri gelmişken sayın Emir Hocama, Emrah kardeşime ve adını sayamadığım tüm arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim.
    Videoların tarafımca herhangi bir metne bağlı kalınmadan doğaçlama olarak kayda alınması ve kameraman arkadaşımın profesyonel ekipman kullanmaması sebebiyle ufak tefek hatalar şimdiden affola. Montajları bizzat kendim yaptım.
    Olumlu-olumsuz yorumlarınızı, öneri ve isteklerinizi YouTube video yorumları kısmında ve burada belirtirseniz şayet bana çok büyük katkıda bulunmuş olursunuz. Bu sayede göremediğim hatalarımın farkına vararak daha kaliteli videolar kayda alabilirim.
    Bu hobiye gönül vermiş ve vermek isteyen sevgili hobidaşlara faydalı olması temennisiyle. Saygılarımla.
    Not: Yeni videolar eklendikçe konuya eklenecektir.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• hayırlı olsun :) paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler emeğinize sağlık

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#
  • teşekkürler.emeğinize sağlık.

Gamo CFR Whisper .177

• Su şişesi, 2 cm mdf, oto lastiği ve oto ön camı delme testleri videolarını şuan upload ediyorum. Ortalama 12-13 farklı grain ve özellikteki pelletlerle yapıldı testler. Tüfek regülatörlü. Çok ilginç sonuçlar çıktı pellet seçimi için. Umarım tüm forum camiasına faydalı olur.

Edit: İzleyen arkadaşlar olumlu-olumsuz yorum yazarsa sevinirim videoların içeriği hakkında.

• elinize sağlık, çok güzel bir çalışma olmuş, akıcı ve net bir dille herşeyi ifade etmişsiniz, tebrikler, bir de regulatörlü aynı anda da kronolu bir grupman çalışması yapmanızı da bekliyoruz,bu normalinden biraz fazla olan fps farkı regülatörun yeni olmasından hariç, atmosferik basıncı algılamakta (tüp delmeli regülatörün daha kolay algıladığını düşünüyorum )zorluk çektiği ve atışları peşpeşe hızlı bir şekilde yapıldığı için mi bu fark çıktı acaba.

• Güzel bi çalışma eliniza sağlık.devamını bekliyoruz

Ve herkes birgün ettiğini bulur

kalibrgun cricker 5.5mm

• Hayırlı olsun. Bu çalışmalarınız bizlere de örnek teşkil eder inşallah. Eğer imkaniniz varsa farklı yaylı tüfeklerle de bu videolardan çekmenizi rica ederim

Benjamin Titan Nitro 5,5mm/Hawke Vantage 3-9x40 AO Mildot

• Videoların devamı geldi. Yönetici arkadaş konuya ekleme yaparsa sevinirim. Diğer videoların altına ekleyemedim.

• elinize sağlık, çok güzel bir çalışma olmuş, akıcı ve net bir dille herşeyi ifade etmişsiniz, tebrikler, bir de regulatörlü aynı anda da kronolu bir grupman çalışması yapmanızı da bekliyoruz,bu normalinden biraz fazla olan fps farkı regülatörun yeni olmasından hariç, atmosferik basıncı algılamakta (tüp delmeli regülatörün daha kolay algıladığını düşünüyorum )zorluk çektiği ve atışları peşpeşe hızlı bir şekilde yapıldığı için mi bu fark çıktı acaba.

Hocam sıkıntı aslında tüfeğin bakımdan yeni gelmiş olmasıydı. Valf, çekiç, yay gibi hayati parçalar elden geçmiş. Kurma kolunu dahi çekmekte zorlanıyorduk. Bu sebepten dolayı stabiliteyi istediğimiz gibi yakalayamadık reg montajı sonrası. 804 fps ortalamayı tutturmak için bile çekiç ayarıyla baya bir uğraştık. Hatta stabil regli başka bir tüfeğin tüpünü taktık, yine ufak tefek dalgalanma oldu. Yaz sonu tekrar elden geçecek tüfek. Daha montaj sonrası 500 atış yapamadım vakit yokluğundan. Grupman çalışması videosu aklımda. En yakın zamanda çekip yükleyeceğim. Tüm pelletlerle ayrı ayrı grupman denemesi yapacağım. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

• Hayırlı olsun. Bu çalışmalarınız bizlere de örnek teşkil eder inşallah. Eğer imkaniniz varsa farklı yaylı tüfeklerle de bu videolardan çekmenizi rica ederim

Öncelikle güzel yorumunuz için teşekkür ederim. İlerleyen zamanlarda neden olmasın ki! Şuan elimde sadece 1 adet yaylı var. Ama çevredeki arkadaşlar destek olurlarsa sadece video çekimi için yaylılarını ödünç alabilirim.

• eline saglık hocam gerçekten güzel bilgilendirici konular

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Elinize emeğinize sağlık çok güzel videolar. Aynı tüfeğin ahşabı bende var severek kullanıyorum.

• Beklediğimiz kan geldi. Yeni videolarınızı hevesle bekliyorum :)

• tahribat videoları için teşekkürler. herkes elindeki tüfeğin ne kadar güçlü oldugunu merak ediyor o yuzden bu tarz tahribat videolarınızın tutulacağını düşünüyorum :)

• tahribat videoları için teşekkürler. herkes elindeki tüfeğin ne kadar güçlü oldugunu merak ediyor o yuzden bu tarz tahribat videolarınızın tutulacağını düşünüyorum :)

Aslında bu videoları çekmeden önce video içeriğinin ne olması gerektiğini çok düşündüm. Sonunda şahsım adına merak ettiğim şeyleri herkesin merak edebileceği kanısına vardım. Ve sonuç ortada. Daha çekilecek yüzlerce konum var. Ancak ciddi anlamda ekipman sıkıntısı çekiyoruz. Slow motion kayıt yapan kameraya ihtiyacımız var. Lakin 10-30 bin lira arasında fiyatı var. Akdeniz bölgesinde kiralık da bulamıyoruz. Mesela regülatör montajı için Adana'dan Konya'ya gittik. Yakında Karaman'a bir ziyaret yapacağız. İnsanların 5 dakikada izleyebildiği bir videonun hazırlanması için çok zaman gerekiyor. E biraz da bütçe meselesi. İnşallah videolar tutarda sponsorlar aracılığıyla daha iyi videolar çekebiliriz.
    Videoların sonlarına genelde ağır çekim atışları veya hedef atışları koyuyorum. Haaa Unutmadan! Yıldırım sesi de var lütfen irkilmeyin. Stüdyomun introsu olur kendileri :D