Havalı Tüfek Önerisi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 350 tl param var önceden havalı tüfeğim vardı fakat eskimişti sonunda kundağını kırdı tüfek o yüzden yeni bir tüfek almak istiyorum.Ama kararsız kaldım bu paraya alabileceğim iyi bir havalı tüfek varmı ? değerli yorumlarınızı bekliyorum.

• Satılmadıysa forumda satılık mod99 vardı. Bir bakın isterseniz

Zoraki HP01 Ultra .177

• Hatsan striker edge alın gücü aynı isabeti iyi , kundak kırmaz 160 TL fiyatı var diana 54 kullanıp satmış biri olarak bende bu tüfeği alacağım.. Diana 54 daha farklı katagoride olsada arada 2300 TL fark var bu 2300 TL farkı öderseniz elde edecekleriniz :+20m/s hız, sarsıntı olmaması nedeni ile soda şişenin param parça oluşunu dürbünde açık ve net izlemek+ biraz daha isabet olacaktır tüfeğinizin ağırlığıda 2kg artacak .
    Yaylı tüfekler ile kabul edilebilir isabetli menzil max 100 metredir ve striker edge bu mesafede sorun çıkarmaz..
    1000 lerce TL vereceğiniz yaylı tüfeklerin ise tek artısı isabetinin biraz daha iyi olmasıdır ! Gerek var dersenizde sizin bileceğiniz iş.

HATSAN MOD 25 SUPER CHARGER 5.5mm

ATA NEO 12 KİNETİK TAKTİKAL

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen KOCATURK ().

• hatsan strıker edge iyidir istersen yukarıdaki arama yerine yaz edge ile yaptıgım grupmanın fotoğrafını koydum bi fikir sahibi olabilirsin belki

• enteresan şeyler yazılmış

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• isabet için o kadar para veririm. verdim de .hatta hw 77 k tüfeğim çok isabetli diye sıkıldım ve gelecek aya satışa çıkaracağım muhtemelen. insan hep aynı noktadan vurur mu yahu :))

Weihrauch Hw 77k .22
    Hawke Sport Hd Ir 3-9x40 AO
    Gamo Black Fusion İgt Mach 1 .22
    JSB Exact Jumbo RS Diabolo 13.43

• Emir abi el at bu işe ;grin;

yani ne diyeyim . nasıl diyeyim bilemedim.
    Striker edge fiyatına göre iyi de , mod 54 ile mukayese si garibime gitti.
    Mod54 teknolojik ve kalite açısından bu yaylı kategorisinin en tepesinde dir. Şu ana kadar sahip olduğum hiçbir yaylı onun yanından geçmez . Ee verilen parayıda hak eder.
    Striker edge de kullanılan sistem sıradan bir sistem ancak nisbeten hatsanın yerli piyasada yaylı daki imalat kalite farkını sunması diğer aynı sınıfdaki yaylılardan edge i daha önde tutar fakat . bu onu dianalar gibi , hw ler yada AA lar gibi bu hobinin üst seviye ağır abileriyle bir tutamaz. Arkadaşımızın ayırdığı fiyat 350 imiş. O aralıkta edge sıfır bir alternatif olabilir. Yada temiz 2. El bir mod99, mod95 vs onlarda olabilir.
    Edge alınacaksa tetik sistemi baya eski nesil bir sistemdir. Öyle kolay müdehaleyi kaldıracak bir sistem değildir bunu bilin. Ben Edge i arabanın bagajına atacağım hatta orada bazen unutacağım, üzerinde her türlü ameliyatı yapabileceğim , hani uygun bir an da çıkarıp kullanacağım bir silah olsun diye aldım . o dur yani. Edge i mod 55 s ile bile kıyaslamam ha 350 tl barajında bence mod 55s iyi bir silahtır. 240 tl civarıdır fiyatı sıkı pazarlıkla 200 civarına düşebilirler. ahşap kundağı , quattro tetiği sas sistemi hepsini verir. İşin güzel yanı modifiye ye striker lardan daha açıktır. İlerki bir zamanda mod55 s e yapılacak modifiyelerle oldukça iyi bir silah haline getirilebilinir.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen ZETAX ().

• mod 54 ile striker i karsilastirmak
    Mercedes ile Tofasi karsilastirmak gibi...
    Isabet herseyin basidir.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• adam 350tl bütçem var demiş 350tl bütçesi olan adamada mod54 tavsiye etmek... ilginç.

• Hatsan striker edge alın gücü aynı isabeti iyi , kundak kırmaz 160 TL fiyatı var diana 54 kullanıp satmış biri olarak bende bu tüfeği alacağım.. Diana 54 daha farklı katagoride olsada arada 2300 TL fark var bu 2300 TL farkı öderseniz elde edecekleriniz :+20m/s hız, sarsıntı olmaması nedeni ile soda şişenin param parça oluşunu dürbünde açık ve net izlemek+ biraz daha isabet olacaktır tüfeğinizin ağırlığıda 2kg artacak .
    Yaylı tüfekler ile kabul edilebilir isabetli menzil max 100 metredir ve striker edge bu mesafede sorun çıkarmaz..
    1000 lerce TL vereceğiniz yaylı tüfeklerin ise tek artısı isabetinin biraz daha iyi olmasıdır ! Gerek var dersenizde sizin bileceğiniz iş.

adam 350tl bütçem var demiş 350tl bütçesi olan adamada mod54 tavsiye etmek... ilginç.

mod54 le kıyaslayan diğer arkadaş 350 tlye diananın kundağını alamaz kıyaslama yapan biz değiliz.

İmza Felan Yok Barmak Bassam Olur Mu? ;,;-#hims

• Evet bu işlere başlarken yani 20 sene evvel bende sizin gibi düşünüyordum..
    Her kesin fikri , görüşü, beklentisi farklıdır.
    Diana 54'ün teknolojisinden bahsedilmiş, diana 54 bir uzay mekiği değil yaylı pistonlu bir tüfek ve üzerinde sadece tepme absorbe kızaklı sistem eklenmiş bu kadar , dağ tepe değil yani..2300 -2500 tl vereceksem bir pcp alırım 54 ü 2 ye katlar 9 la çarparım...
    54 , striker edgeden iyi bir tüfek olduğu tartışmasız lakin ne kadar iyi fiyatıkadar iyimi bence değil, sizce olabilir saygı duyarım ve striker edge ile kıyaslarım nedenlerini yukarıda belirtmiş idim ve şunu söylemeliyim ki kaliteden işçilikten bahsedersek diana weihrauch HW ile kıyaslanamayacak kadar düşük kalitede bir tüfek, bunlardan bahsedecek olursak: plastik aksamları , çabuk paslanması ,söküp takılmasının hw ler kadar kolay olmaması, tetik kalitesi ve isabet oranı olarak sıralayabiliriz..

Son olarak sunu belirtelim bu gün 1000 TL verip alacağız bir PCP en kral yaylı tüfeklerden çok daha iyi olacaktır gerek güç gerek isabet gerekse seri atış..

• o arkadaşı ben de anlayamadım şahsen diana ve edge karşılaştırmak doğru değil şahsen ben bi edge kullanıcısı olarak açıkça söyleyebilirim edge dianaya uzak veya yakın bakamaz bile edge sadece yeni başlayanlar için veya elinin altın öylesine yaylı bulundurmak ısteyenler için iyi bir alternatif

• Diana da kullandım , hatsanda kullandım ve hatsan bundan 10 sene önceki hatsan değil. Hastanın namluları diana nın namlularından daha kötü değil .
    Kullanmadığım marka yaylı ve pcp kalmadı beni yanlış anlamayın lakin at sahibine göre kişner, atışlarım oldukça iyidir, zamanında diana 54 ile 153 metrede dürbünsüz şişe kırma, 50 metreden tek dal sigara vurma ve grupman videoları yayınlamıştım lakin hemen hemen aynı atışları edge ilede yapabiliyorum.. ama siz belki yapamazsınız bir şey diyemem.

• mod 54 ile striker i karsilastirmak
    Mercedes ile Tofasi karsilastirmak gibi...
    Isabet herseyin basidir.

Mercedes ve Tofaş olayı muadil ürünler arasındaki fiyat farkının sebebini soran müşterilere satış stratejisidir.
    Her şeyin başı isabet ise ozaman yaylı tüfekler ile ne işimiz var? PCP almalıyız ! AA 510 xtra fac derim

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen KOCATURK: Yanlış yazim ().

• iste bunun için bisey demiyorum . konu tepetaklak oluverdi.
    Konuya dönücek olursak
    Madem 350 tl barajı var hatsan mod 55s bu barajda rakipsiz beraberinde gelenleri istemezseniz fiyatı 200tl ye kadar iniyor ve daha öncede dediğim gibi sas sistemi , çok güzel bit ahşap kundağı, ve en önemlisi quattro tetik sistemini veriyor ki bu sistemler modifiyeye açık sistemler. Bu sitede nasıl modifiye edileceğine dair yazılarım var. Uygularsanız silah sınıf atlıyor. Zaten gerek Metehanın gerek benim bu silahla ilgili inceleme ve grupmanlarımızda var. Ayrıca üste kalan parayla vortex taktırırsanız oldukça iddalı bir silah haline gelir. Tavsiye ederim.

Hatsan mod 55s son durum tetikmi namlumu güçmü.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen ZETAX ().

• İki yaylıyı kıyaslamak farklı birşey yaylı ile pcp kıyaslamak çok farklı birşey pcp ile atışa gideceğin zaman taşıyacağın ekipmanı düşün tüp tüpten dolum aparatı vs. Yoksa pompa ama yaylıda öylemi al tüfeği pelleti istediğin yere git bu en basit örnek yaylıya gelirsek önce hatsanla diana sonrada weihrauch ile diana kıyaslıyorsunuz eğer isabet arıyorsanız hw 97k alıp pcp yi aratmıyacak atışlar yapabilirsiniz tabi 80 m ye kadar tüp taşıma derdi felanda yok ama ben tahribat istiyorum diyorsanız diana hepsi birbirinden farklı amaçlarla üretilmiş tüfeklerdir kıyaslama yaparken bunları göz önünde bulundurarak yapınız.

İmza Felan Yok Barmak Bassam Olur Mu? ;,;-#hims

• ilk havalı tüfeğim 89 model diana idi. 90 yılında almıştım o zamandan bu zamana pek çok silahım oldum aldım sattım kurcaladım modladım. Türkiye piyasa sındaki pek çok silahın sahibi oldum bu 26 sene boyunca. Diana mod 54 ün teknolojisi ileridir o oynar kızak dediğiniz sistem şu an ne yazık ki ne AA da ne de. Hw de var. Oysaki hepsi yay tahrikli pistonlu tüfek bu kadar basit bakacaksak olaya budur. Tüm silahların yerleri farklı hw kısa ( 87 mm) piston stroke u verir sarsıntısının az olması bundandır. normal hali çok da ahım şahım değildir ancaj v match kit takarsanız bir şeye benzer. Ayrıca alttan kurmalı 77 ve 97 modelleri eğer tetik sistemini cok hassas ayarlamışsanız ve dikkat etmezseniz elinize kapanabilir. Şahsen beni kullanırkenürküten bir silahtır. Diananın sunduğu emniyet sistemi daha doğrudur. Elinize kapanması imkansızdır. 2005 den sonraki dianalarda namlu 12 yivsete dönmüş ve dışardan gelmeye başlamıştır. Daha sonra bu sistemi değiştirmişler son yıllarda gene kendileri üretmektedir. AA tx200 ün isabeti ise 24cm lik namlusundan gelir. Yoksa 98 mm lik piston stroke u ile çokda sarsıntısız diyemem. Teknik bazda beni etkilemiştir. Ancak pellet koyma yeri tam bir mühendislik felaketidir. Oldukça dar yapılmıştır. Şahsen ben tx200 ü bir kutu kullanıp müsabakaya girdikten sonra el den çıkarttım. Bu silahın tek vida ile sökülmesi oldukça hoştu ancak tetik mekanizmasında oluşacak bir duruma müdehale saç baş yoldurur. Diana bu üçlüde yeri gücü ve o güce rağmen sağladığı isabettir. Diğerleri isabet için güçten feragat etmişlerdir. Diğerlerinden daha kalitesiz olduğunu kabul etmem. Ben mod 54 le girdiğim müsabakada nerdeyse tüm 40m ve üstü hedefleri vurdum kaçırmadım. Buda silahın hw standartına gücü çekildiğinde uzun namlusuna rağmen ne kadar isabet sağladığını gösteriyor. Ki 5.5 mod 54 ümle 150 m ve üzeri çok atış yaptım.
    Burada arkadaş "350" tl baraj koymuş. Mod 54 faslını çıkartan veya pcp diyen biz değiliz.
    Aksine teknik bazda striker da demiyouz tekniği ile anlatıyoruz.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j