Mesken Savunması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ateşli silahlar hakkında sıfır bilgiye sahip biri olarak konuyu takip ediyorum. Haniç Lever Action 36 kal. silah acaba nasıl olur. 8 adet mermi alıyor yanlış bilmiyorsam ve kurulumu da basit gibi. Yanlış bi öneri olduysa da cahillğimi bağışlayın artık.

kurulumu pek pratik değil sanırım.belkide mekanizmanın alışma süresi vardır.bence pompalıdan farkı yok hobi amaçlı alınabilir.
    illaki böyle tarz bir tüfek isteniyorsa altı patlar şeklinde olan modellerin daha sorunsuz çalışacağını düşünüyorum.ayrıca stres altında tetik ağır olduğu için yanlış bir ateşleme ihtimali düşük.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• Evde savunma amacı için revolver den daha iyi bir şey icad edilmedi !
    .44 magnum doğrumuuuuuu ? :)

HATSAN MOD 25 SUPER CHARGER 5.5mm

ATA NEO 12 KİNETİK TAKTİKAL

• mesken savunmasında kauçuk mermi kullanılabilir.

Artemis süper poze 71 cm tek tetik enjektör

Hatsan AT44 S 10

• Benim ata neo 12 kauçuk şevrotini tahliye etmiyor. Kinetik sistem. Özkursan ses fişeği deaynı şekilde. Fakat nkrmal fişeklerde 24 gram en düşük hiç takılmadı.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• Harici İçerik www.youtube.com

• Bende bunu anlamiyorum yurt disinda adamlar savunma amacli .410 gauge tabanca yapiyor. Bizde .410 yani 36 savunma fisegi degil hobi deniliyor.

• Bizde bir şeyler bildiğini düşünen ama hiçbir tecrübe ve bilgisi olmayan kafalar çokça olduğundan dolayı. Sorsan herkes tactical...doğruluğu tartışılır, ordan burdan arak bilgiler ve fikirler hep. Konuda fikir beyan eden arkadaşları tenzih ederim. Youtube da bir abimiz var; anlatırken üslubunda kaybolup gidiyorsunuz. :)))) Muhakkak birkaç videosunu izleyin bu abimizin.

One Shot One Hit

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen Ozan Cengiz AYDIN ().

• Konuyu hortlatmak olacak ama ben bu iş için önce 9mm canik tp9sf aldım sonra da benelli m4 aldım uzun araştırmalar sonucu. Fişek konusuna gelince ben tek kurşun ve şevrotinden çok 8-10 numara saçma koymayı tercih ediyorum.

Hatsan Galatian I

Yıldız SPZ ME 12 ga

Benelli M4

• CPR arkadaşım sizin silahlar ile mesken değil vatan savunulur, iyi yapmışsınız. Ben silahlanmanın doğru olduğunu savundum herdaim. Daha ilk okula gitmiyordum israil askerleri filistinli erkeklerin kollarını kırıyorlardı dirseklerine taşla vurup. filistinlilerde onlara taş, sopa, patates atıyorlardı. Aradan 35 sene geçti hala taş ve sopa var. Belki ozaman bizlerdeki gibi en azından av tüfekleri olsa daha farklı savunurlardı vatanlarını.
    Allah ( c.c ) yardımcıları olsun herdaim.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Bende bunu anlamiyorum yurt disinda adamlar savunma amacli .410 gauge tabanca yapiyor. Bizde .410 yani 36 savunma fisegi degil hobi deniliyor.

Bunu bende anlamış degılım 36-410 cal den savunma olmaz diyolar 12-20 cal kullanıp belden aşağı bile atılsa ölümcülü yuksek durumlara yol açabilir...36 nın tek kurşunu tam 8 gr...uzunluğu 14 mm...çap 10 mm...ve Sonuçta Ateşli barutun gücü var.....1-2 gr havalı tüfek saçmasının bile hassas bölgeye atıldığında risk içerdiği düşünülürse,,410-36 cal bence savunmanın ilacı bir kalibre...Havaya sıkılan bir Ateşli barutun patlama sesi bile çok kişiyi durdurmaya yetebılır

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• Abi 5,56 piyade tğfeği olduğuna göre bu kalibre ile hem savunma hemde taaruzda yaparım. Olmaz diyenler muhtemelen çok daha güçlü ve seri silahlar ile kıyaslarken olmaz demiş olabilirler.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Aynen karamurat kardeşim,,Biz Allah uzak etsin ne mafyayız ne çatışmaya girecez,derdimiz bireysel savunma...Zaten millet olarak en büyük hatamız En güçlüsü,en hızlısı,en lüksü vs olsun diyerek hep ihtiyaç ötesi yönelimlerimiz bizi bu günlere getırdi malesef

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• Bende Remington 870 express magnum var yakin mesafe mesafe icinde onu.
    Biraz uzaktaysa 300-400 m ye Kadar quantum a1618 .
    AMA gene de atraksiyona Gerek yok polisimiz var jandarmamiz var biraz akilli ve sabirli davranip olaya onlari Dahil etmek en guzeli

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Sayın zetax dediğinize katılmamak elde değil ancak bizim hazırlandığımız durum daha akut gelişen ve ani reaksiyon verilmesi gereken olaylar. Böyle durumlarda kolluk kuvvetleri geç kalabilir diye düşünüyorum. En güzeli hiç yaşanmaması tabiki.

Hatsan Galatian I

Yıldız SPZ ME 12 ga

Benelli M4

• Sayın karamurat, evet mühimmat biraz fazla oldu belki ama olay şu şekilde gerçekleşti. Önce 9mm aldım ve sonra etrafımdan tabancayla birisini vurmak ile tüfekle vurmak arasında fark olduğu söylendi. Ceza olarak. Onun için m4 alma gereği duydum. İnşallah kullanmak zorunda kalmam ve kalmayız.

Hatsan Galatian I

Yıldız SPZ ME 12 ga

Benelli M4

• Meskende yani kapalı alanda ve muhtemelki gece sessizliğinde 12Ga bir fişeğin patlama sesi ..ve bu sese hazırlıksız yakalanan insanlar; çoluk çocuk...gebe kadınlar..kalp hastaları...yüzde yüz haklı olsanız bile karşılaşılacak hukuki süreç...O stres altında öngörülemeyebilecek olan bir yığın riskler zinciri... Pasif önlemler daha doğru gibi , sağlam çelik kapı gibi...sonrasında en yakın güvenlik birimini aramak , hırsıza karşı zaten normalde evde ve ayık olduğunuzu belli edecek bir müzik yada telefon sesi yeterli olur.. Bu iş öncelik olarak tutkumuz hobimiz Allah cansız hedeften başka birşeye atış nasip etmesin. İlle ateşli silahla mukavemet gerekiyorsa mesken için söylüyorum bu bir av tüfeği olmamalı 9mm hatta çok soğukkanlıysanız 7.65 veya 6.35 bir tabanca daha uygundur.

• Bence basit bi hırsıklık olayında yaylı tüfek veya zoraki bile iş görebilir. Tabii temennim hiç yaşanmamasından yana.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Sadece hobinin tehlikeye girmemesi için havalıları karıştırmasak iyi olur.
    yoksa 30-40 joule üreten her silah kısa mesafede atacağınız bölgeye göre etkilidir.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j