​Kral Puncher Pro LW Namlulu pcp için ​ çıkıs tarihi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • iki namludada daralma veya genişleme gibi birşey Yok, lw namluda şok olduğunu okumuştum bir yerde ama öyle birşey söz konusu değil

Osman Yetkin

Çarşamba Samsun

Hatsan Türkbull

Kral Puncher Breaker

Hatsan AT44 Tact

Kral Puncher Mega

Crosman 2240

Diana Mod 24

• Sadece sağdaki pellette set izleri biraz daha belli oluyor pellet namludan çıkarken yivler pelleti daha iyi kesmiş
    görünüyor .

Gamo Hunter 440 4,5 mm
    Gamo cfx 4,5 mm Tasco 3- 9 *40
    Benjamin Discovery 5,5 mm Nikula 6-24*50

• Sadece sağdaki pellette set izleri biraz daha belli oluyor pellet namludan çıkarken yivler pelleti daha iyi kesmiş
    görünüyor .

Hamza bey kumpas la aradaki fark ölçülemiyor, 0.01 farkdan daha az, sağdaki Pellete yivler daha derin gibi sanki, soldaki üzerindede yivler gözle rahatlıkla görünüyor fakat telefonun kamera sına net yansımadı, dikkatli bakılınca oda görünüyor..

Osman Yetkin

Çarşamba Samsun

Hatsan Türkbull

Kral Puncher Breaker

Hatsan AT44 Tact

Kral Puncher Mega

Crosman 2240

Diana Mod 24

• Evet soldaki pelletle sağdaki pelletlerin yivsetleri birbirine yakın görünüyor
    ama sağdaki pellet namludan çıkarken biraz daha güzel tıraşlanmış demem gerekirdi
    noksan yazmışım .
    Sizin attığınız resmi bilgisayara kopyalayıp üzerinde paintte oklarla gösterip paylaşmak istedim ama
    birtürlü o resmi siteye koymayı beceremedim kusura bakmayın anlatmak istediğim o zaman daha iyi
    anlaşılacaktı Bu şekilde yazıya döktüğümde anlatmak istediğimi tam anlatamıyorum.
    S.A.

Gamo Hunter 440 4,5 mm
    Gamo cfx 4,5 mm Tasco 3- 9 *40
    Benjamin Discovery 5,5 mm Nikula 6-24*50

• Aleyküm selam, Estağfirullah efendim anladım demek istediğinizi, sorun yok,

ben elimdeki tüfeklerin içinden geçen mermileri paylaştım, yivli tüfekler parmak izi gibidir derler, her tüfek birbirinden farklı iz çıkarır, belki aynı markalarda farklı tüfeklere baksak onlardada farklı çıkacak,

Yasin bey vardı sanırım forumda ismini yanlış hatırlamıyorsam, kralın namlusun dan geçen pelletlerin ortada boşluğa düştüğünden bahsetmişti, o yüzden vurgulama gereği duydum..

Saygılar..

Osman Yetkin

Çarşamba Samsun

Hatsan Türkbull

Kral Puncher Breaker

Hatsan AT44 Tact

Kral Puncher Mega

Crosman 2240

Diana Mod 24

• hatsan lw namlular soksuzmus demek...lw namlu daha dar caplı oldugundan daha isabetlı olur, onemli olan pellet in bas capinin yivset e tam oturmasidir, bu sayede isabet artar...zaten soklu namlunun espirisi, kullandiginiz pellet in bas capi namluya tam oturmasada cikisdaki sok iĺe stabil halde namludân cikar, daha az pellet secer soklu namlu.

• hatsan lw namlular soksuzmus demek...lw namlu daha dar caplı oldugundan daha isabetlı olur, onemli olan pellet in bas capinin yivset e tam oturmasidir, bu sayede isabet artar...zaten soklu namlunun espirisi, kullandiginiz pellet in bas capi namluya tam oturmasada cikisdaki sok iĺe stabil halde namludân cikar, daha az pellet secer soklu namlu.

aynen efendim doğrudur, yanlız ben pelletleri namlu ucundan bakır telle iterek geçirdim, iki namludada uyguladığım basınç arasında fark yoktu, tek fark, kralda namlu içindeki contayı atlatırken biraz zorlanıyor, pelletin üzerindeki izleri orada siliyorda olabilir..

Osman Yetkin

Çarşamba Samsun

Hatsan Türkbull

Kral Puncher Breaker

Hatsan AT44 Tact

Kral Puncher Mega

Crosman 2240

Diana Mod 24

• kralın en az 6-7 tane namlusu geçti elime hepside boşluğa düşüyor, daralıyor genişliyor, hatta namlu ağzından uca kadar hiç sürtünmeyeleri bile gördüm jsp 18gr ile test ettim tamamını şu an kullandığım namluda bile namlu ortasında 5-10cm genişleme boşluğa düşme söz konusu ; özet olarak lw namluyla kıyaslanamaz kralın namluları

ATA Venza .12cal evil.png +;tuftabV#
    W̶e̶i̶h̶r̶a̶u̶c̶h̶ ̶H̶W̶1̶0̶0̶ ̶T̶ ̶F̶S̶B̶.̶2̶2̶
    V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶C̶o̶u̶n̶t̶e̶r̶p̶u̶n̶c̶h̶ ̶6̶-̶2̶5̶X̶5̶6̶ ̶F̶F̶P̶
    ̶V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶S̶e̶n̶t̶i̶n̶e̶l̶ ̶6̶-̶2̶4̶X̶5̶0̶ ̶E̶-̶S̶F̶ ̶
    ̶H̶a̶t̶s̶a̶n̶ ̶M̶o̶d̶ ̶1̶2̶5̶ ̶S̶n̶i̶p̶.̶ ̶V̶o̶r̶t̶e̶x̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶O̶p̶t̶i̶m̶a̶ ̶3̶-̶9̶x̶4̶4̶E̶
    ̶K̶r̶a̶l̶ ̶P̶u̶n̶c̶h̶e̶r̶ ̶B̶r̶e̶a̶k̶e̶r̶ ̶S̶ ̶B̶u̶l̶l̶p̶u̶p̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶B̶S̶A̶ ̶D̶e̶e̶r̶h̶u̶n̶t̶e̶r̶ ̶8̶X̶3̶2̶-̶4̶4̶

• kralın en az 6-7 tane namlusu geçti elime hepside boşluğa düşüyor, daralıyor genişliyor, hatta namlu ağzından uca kadar hiç sürtünmeyeleri bile gördüm jsp 18gr ile test ettim tamamını şu an kullandığım namluda bile namlu ortasında 5-10cm genişleme boşluğa düşme söz konusu ; özet olarak lw namluyla kıyaslanamaz kralın namluları

Yasin Bey merhaba, sizdeki bu lw aşkı beni de etkiledi, gittim lw namlulu bir tüfek aldım :) lother walter denen firma 2.dünya savaşından bu yana silah sanayinde olan bir firma, o kaliteyi yakaladık geçtik demek çok büyük bir ego olur ancak fakat onlar bizden daha üstün bir ırk değil, bizim ülke olarak ihtiyacımız sadece deneyim, oda eğer biz destek vermezsek nasıl olacak?

lw namluyu sizinde bahsettiğiniz gibi bakır bir telle namlunun içine pelleti iterek denedim, aynı testi kral bullpup dada denedim, pelletlerin namlu içindeki hareketleri aynıydı, sadece üzerindeki izlerde çok küçük 0,01hatta 0,005 bir fark anca vardı gözlemlediğim, şu 2,5-3 ayda 4 tane kral marka tüfek geçti elime ama sadece birinde denedim bu pellet testinide..

Osman Yetkin

Çarşamba Samsun

Hatsan Türkbull

Kral Puncher Breaker

Hatsan AT44 Tact

Kral Puncher Mega

Crosman 2240

Diana Mod 24

• Öncelikle tabikide Alman ırkını bizden üstün tutmuyorum ama yaptıkları iş'te iyiler bununda aksini iddia edemem. Konumuza dönecek olursak yanlış anlaşılmasın benim hiç lw namlulu tüfeğim olmadı :) bende yani öyle aşk meşk davası yok ama kralın tüfeklerinin güzel , namlusunun kötü olduğunu rahatlıkla dile getirebilirim ki zaten hemen hemen herkes aynı fikirde. Elimde hatsan mod125 sniper var ah keşke onun namlusunu krala takabilsem kaç yıllık tüfeğin bir yiv-seti var ki akıllara zarar pelletlere dans ettiriyor resmen :)

ATA Venza .12cal evil.png +;tuftabV#
    W̶e̶i̶h̶r̶a̶u̶c̶h̶ ̶H̶W̶1̶0̶0̶ ̶T̶ ̶F̶S̶B̶.̶2̶2̶
    V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶C̶o̶u̶n̶t̶e̶r̶p̶u̶n̶c̶h̶ ̶6̶-̶2̶5̶X̶5̶6̶ ̶F̶F̶P̶
    ̶V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶S̶e̶n̶t̶i̶n̶e̶l̶ ̶6̶-̶2̶4̶X̶5̶0̶ ̶E̶-̶S̶F̶ ̶
    ̶H̶a̶t̶s̶a̶n̶ ̶M̶o̶d̶ ̶1̶2̶5̶ ̶S̶n̶i̶p̶.̶ ̶V̶o̶r̶t̶e̶x̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶O̶p̶t̶i̶m̶a̶ ̶3̶-̶9̶x̶4̶4̶E̶
    ̶K̶r̶a̶l̶ ̶P̶u̶n̶c̶h̶e̶r̶ ̶B̶r̶e̶a̶k̶e̶r̶ ̶S̶ ̶B̶u̶l̶l̶p̶u̶p̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶B̶S̶A̶ ̶D̶e̶e̶r̶h̶u̶n̶t̶e̶r̶ ̶8̶X̶3̶2̶-̶4̶4̶

• Öncelikle tabikide Alman ırkını bizden üstün tutmuyorum ama yaptıkları iş'te iyiler bununda aksini iddia edemem. Konumuza dönecek olursak yanlış anlaşılmasın benim hiç lw namlulu tüfeğim olmadı :) bende yani öyle aşk meşk davası yok ama kralın tüfeklerinin güzel , namlusunun kötü olduğunu rahatlıkla dile getirebilirim ki zaten hemen hemen herkes aynı fikirde. Elimde hatsan mod125 sniper var ah keşke onun namlusunu krala takabilsem kaç yıllık tüfeğin bir yiv-seti var ki akıllara zarar pelletlere dans ettiriyor resmen :)

bendede mod 125 var, üzerinde lw ibaresi yok ama dediğiniz gibi set izleri ondada çok belirgin ve lw yazan namludaki ile birbirini tamamen yakalıyor desem yeri var.., ama bu pcp sistemi ile tanıştıktan sonra yaylıları yağlayıp kenara koydum, :)

Osman Yetkin

Çarşamba Samsun

Hatsan Türkbull

Kral Puncher Breaker

Hatsan AT44 Tact

Kral Puncher Mega

Crosman 2240

Diana Mod 24

• Merhabalar.
    Ben 2 yıldır cricket kullanıyorum.
    Ondan öncede 1.5 yıl kadar Benjamin marauder kullandim. Geçen ay kralin kampanyasindan 4 tane puncher ve 1 tanede kral puncher breaker s aldim fabrikadaki arkadaşlarima.
    5 tüfeği de kendim sifirladim.5 tufektende standart şekilde iyi performans aldım. Şimdi kendimde olan cricketle kiyasliyorum ister istemez ama aradaki bariz fiyat farkina göre bence kralın tufekleri gerçekten çok iyi.
    Yanliz 50 mt. Sonraki grupmanlarda cricketle olan fark ortaya çıkmaya basliyor.
    Pompa olmadan 500 tl ye gelen silahlar bence fiyat performans olarak bence çok çok iyi.
    Askerlik haricinde silah kullanmamis arkadaşlarım 40-50 metreden kesme sekerlerini vurmaktan cok mutlular.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Kral puncher başlangıç için en uygun pcp silah, bende çevremdeki arkadaşlarımdan bu silahı örnek vererek hobiye başlamalarını için teşvik ediyorum ama ikna olup başlayan olmadı :) .