Yivli Av Tüfegi Secimi ve Ruhsat

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamun Aleykum abilerim kardeslerim .
    Uzun suredir forumu ara ara takip ediyorum ve yivli av tufegi almak istiyorum ve bu konuda pek bir bilgim yok sizlerin bilgisine tecrubesine dayanarak alacagim .
    Butcem durbun ve bidop dahil 10.000 TL
    Meslegim icabi bu tufeklere vergi vermiyoruz o yuzden butceyi cok az esnetebilirim .
    Durbun ve tufek tavsiyeleriniz nelerdir ?

• Avdamı kullanıcaksınız yoksa uzun menzil atışlarındamı eğer avda kullanıcaksanız winchester lever action ilanı görmüştüm facebookda hemde .44 kalibreydi durduruculuğu muazzamdı menzil atışı içinse pek bilgim yok ama arada temiz muhafaza edilmiş moisin nagant ve mauser k98ler bulunabiliyor

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177
    Crosman 357 .177
    Zoraki 925 full auto
    Zoraki 918
    Zoraki r1
    Blow magnum
    Blow c06
    Blow mini
    Blow class

• vergi muafı olan meslekler hangileri acaba

• infaz koruma(gardiyan) var mı acaba tabancada muafiyet var da tufekleri merak ettim

• Gardiyanlara vergi muafiyeti yok diye biliyorum ama yanılıyor olabilirim . Birde tufegi sıfır almak istiyorum uzun mesafeli av icin kullanmak istiyorum hobi amacli atis pek yapmam .

• Avdamı kullanıcaksınız yoksa uzun menzil atışlarındamı eğer avda kullanıcaksanız winchester lever action ilanı görmüştüm facebookda hemde .44 kalibreydi durduruculuğu muazzamdı menzil atışı içinse pek bilgim yok ama arada temiz muhafaza edilmiş moisin nagant ve mauser k98ler bulunabiliyor

winchester lever action modellerini sevmiyorum bolt model dusunuyorum .

• Syn torun 4066 15 yıldır yivli kullanmaktayım şimdiki çapımda 7 mm rem mag siz çok genel bir soru sormuşsunuz öncelikle çapları araştırın şu anda Mke de hangi marka modeller var onlarıda araştırın çünkü tek sıfır yivliyi Mke satar ardından bana diyin ki cz mi steyr mı hemym mi ben size cevabını ve nedenlerini yazayım sonra 30 06 mı 300 mü 308 mi 7 mm mi yada 8 57 mi tr de en çok tercih edilenler 408 338 gibi çaplara hiç girmiyorum sorunuz cevap vereyim.Bir de keçi avındamı domuzdamı kullanacaksınız o önemli domuz için 7.9 diye bilinen yeni adı 8 57 olan tercih edilirken keçi için 30 06, 308 gibi çaplar tercih edilir

• ben bu gün alacak olsam tercihim cz ebony edition 30 06 üstüne mak milmont ayak takımı swarowski nin kuleli dürbünlerinden birisi fişek olarakda rws 165 grain birde bushnell mesafe ölçer olay tamam ondan sonra hangi avı yapacaksan keyfine bak

• ben olsam 270 win alirim, nasilsa 200 mermi ile birsey anlamak mumkun degil.

• Hocam o paraya alabileceğin tek marka cz dir. Fiyat performans olarak da en iyisi zaten şu an mke de 2200-3000 dolar arasında satılıyor. Atıcılık için alacaksan ve uzun mesafe atışları istiyorsan kesinlikle 7mm veya 300 win mag tavsiye ederim. bunlar 7.62(.308) e göre çok daha uzun menzilli kalibreler.

yakında cz 550 ha hunter 300 win gelecekmiş ben de onu bekliyorum. tüfek için ayırdığım para hesapta olmayan başka bi şey için harcandı :( eğer tekrar bütçe ayırabilirsem geldğinde alıcam.

kalan paraya da imkanınız varsa yurtdışından çok iyi bir dürbün alınabilir. swarovski,zeiss gibi ama bi nf alınmaz yine.

Hatsan Bt65 Elit LW SB .25cal
    Hawke Sidewinder 8-32x-56 Sr Pro
    Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba
    ASG CZ P-09 Duty Blowback 4.5mm pellet

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• winchester lever action modellerini sevmiyorum bolt model dusunuyorum .

Onlar tabanca mermisi atıyor ama

Hatsan Bt65 Elit LW SB .25cal
    Hawke Sidewinder 8-32x-56 Sr Pro
    Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba
    ASG CZ P-09 Duty Blowback 4.5mm pellet

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• konu yivli av tufegi ruhsati ama konuya dair tek aciklama yok ? Mu

• Hangi evraklar isteniyor ?

Muracatta siralamaya nerden nasil baslanmali ?

Yivli tufek tasima ruhsati hala veriliyormu ?

Ruhsat harci ne kadar ?

Piyasada muhimmati en cok bulunan tavsiye edilen cap ve marka silah nedir ? Bu kriterlere ait silah en uygun nereden nasil temin edilir ?

Mke nin haricinde satis yapabilen de varmidir

Tsk ler ..

• Sn Atiilatakan aynen tabancalarda olduğu gibi yivli tüfeklerde de iki farklı durum var birisi bulundurma diğeri taşıma. Bulundurma alacaksan sadece yivsiz tüfek ruhsatının ve yivsiz tüfeğin olmalı taşıma alacaksan ise avlanma bwlgesi çıkartmalısın.Ardından ise emniyete gittiğinde sana hangi belgeler lazım ve sırasıyla ne yapman lazım sırasıyla anlatıyorlar.Ben tüfeği 2004 de aldığım için tam hatırlamıyorum.Ama en önemlisi sabıka kaydı olmamalı.

• Ayrıca mke haricinde hali hazırda yivli tüfek satan kurum yoktur sadece permi ile getirtirsin oda bayağı bi karın ağrısı dışarıda 2 bin dolarlık tüfeği sana burda 15 bin dolara mal ederler.

• Birde piyasada mühimmatı en çok bulunan mermi demişsin öyle birşey yok.308,30 06,7 mm,300win,8.57,303 bu çapların hepsiyle teke ve domuz avını yaparsın hepsinide aynı şekilde bulursun yıllık 200 adet.Onun haricinde piyasada en çok olanı sorsan birşey söyliyemem 308 derim bir bakarsın Mke de bitmiş olur kimsede satmaz ortada kalırsın.

• Piyasada en çok bulunan kavramı yanlış bir kavram. Şu anda tr de her çapdan var.Ben mersindeyim etrafımda tanıdığım 6 adet 30 06 tüfeği olan fişeğim bittiğinde muhakkak bunlardan 10 ar fişek alsam istşhkakım geldiğinde geri versem hiçbir sıkıntı çıkmaz.Bu arada 7 mm kullanıyorum.Yine sıkıntı yok fazlasıyla yetiyor.