Kral puncher pro hava sarfiyatı konusunda yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • herkese merhaba puncher pro pcp tufegimin namlusunun değişimi için fabrikaya gönderdim tüfek geldi deneme atışları yaptım fakat farkettim ki bu kez de hava sarfiyatı eskiye gore oldukça fazla eskiden 200 bar da 1 şarjör (12) pellet attığımda tüp basıncı 190 bar civarına falan gelirdi fakat şu an ise 160-170 bar civarına geliyor.Bu neden kaynaklı olabilir sizce derdin biri bitmeden öbürü başlıyor kafam davula döndu artık ugrasmaktan. Lütfen yardım eder misiniz[/u]

• yeni gelen namlunun isabeti nasıl ? çekiç yayı ayarını değiştirmiş olabilirler yay vidasını kontrol edebilirsin

ATA Venza .12cal evil.png +;tuftabV#
    W̶e̶i̶h̶r̶a̶u̶c̶h̶ ̶H̶W̶1̶0̶0̶ ̶T̶ ̶F̶S̶B̶.̶2̶2̶
    V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶C̶o̶u̶n̶t̶e̶r̶p̶u̶n̶c̶h̶ ̶6̶-̶2̶5̶X̶5̶6̶ ̶F̶F̶P̶
    ̶V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶S̶e̶n̶t̶i̶n̶e̶l̶ ̶6̶-̶2̶4̶X̶5̶0̶ ̶E̶-̶S̶F̶ ̶
    ̶H̶a̶t̶s̶a̶n̶ ̶M̶o̶d̶ ̶1̶2̶5̶ ̶S̶n̶i̶p̶.̶ ̶V̶o̶r̶t̶e̶x̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶O̶p̶t̶i̶m̶a̶ ̶3̶-̶9̶x̶4̶4̶E̶
    ̶K̶r̶a̶l̶ ̶P̶u̶n̶c̶h̶e̶r̶ ̶B̶r̶e̶a̶k̶e̶r̶ ̶S̶ ̶B̶u̶l̶l̶p̶u̶p̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶B̶S̶A̶ ̶D̶e̶e̶r̶h̶u̶n̶t̶e̶r̶ ̶8̶X̶3̶2̶-̶4̶4̶

• yeni gelen namlunun isabeti nasıl ? çekiç yayı ayarını değiştirmiş olabilirler yay vidasını kontrol edebilirsin

hocam sök tak bilgiye hiç sahip değilim dolayısı ile dediginiz vidayı nasıl kontrol ederim bilemiyorum.tufegi sehbaya sabitleyip Namluyu bugün kontrol edicem. Çekiç yayı ayarını açtılar ise isabet nasıl olur kötü mü olur.

• yeni namlu eskisinden uzun ise hava sarfiyatini arttirir, ayrica yayi sikan tufegin arkasindaki buyuk vida biraz fazla sıkılmıs ise de cikis hizi artar ve hava sarfiyatida.

• yeni namlu eskisinden uzun ise hava sarfiyatini arttirir, ayrica yayi sikan tufegin arkasindaki buyuk vida biraz fazla sıkılmıs ise de cikis hizi artar ve hava sarfiyatida.

hocam namlu eskisinden uzun değil aynı ölçüde. Eskiden atış yaptigimda sesi daha fazla çıkıyordu su an daha az çıkıyor havayı daha fazla harciyo grupman atışları yaparken 200 barda daha fazla mermi geziyor 150 barlarda daha isabetli atıyor bi garip halde anlayamadım gitti :(

• resimdeki grupman 25 metre grupmani.
    Bazen tek delik oluyor bazen dağılıyor gidiyor çoğunlukta dağılıyor. Parmagimin iki yanındaki grupmanlar toplu isabetli diğerleri daginik anlayamıyorum niye. Pellette olur mu acaba. Gamo hunter pellet kullandım

• düşük güçte grupman yapın yine aynı sorun olursa çekiç veya valf yayından kaynaklanıyordur. Geriden gelen fazla hava patlama yaparak pelet yolunu etkiliyor olabilir. Dipçiği söküp çekiç yayını gevşetin. o da olmazsa Tüpü boşaltıp valf yayına bakın. Beceremem diyorsanız servisten başka çare yok

• düşük güçte grupman yapın yine aynı sorun olursa çekiç veya valf yayından kaynaklanıyordur. Geriden gelen fazla hava patlama yaparak pelet yolunu etkiliyor olabilir. Dipçiği söküp çekiç yayını gevşetin. o da olmazsa Tüpü boşaltıp valf yayına bakın. Beceremem diyorsanız servisten başka çare yok

grupmanlar 25 metre için kötü değil mi hocam. Tüfek sehpası ile yaptım o atışları üstelik.

• bence konu ile ilgili fabrikayla görüşün ve servise gönderin, direk sorunun namludan kaynaklandığını söyleyin ; isabetsizlik olayı namludan kaynaklanıyor fazladan hava harcama olayı ise çekiç yayından biraz gevşetilince sorun kalmayacaktır ama isabet konusu muallakta.

ATA Venza .12cal evil.png +;tuftabV#
    W̶e̶i̶h̶r̶a̶u̶c̶h̶ ̶H̶W̶1̶0̶0̶ ̶T̶ ̶F̶S̶B̶.̶2̶2̶
    V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶C̶o̶u̶n̶t̶e̶r̶p̶u̶n̶c̶h̶ ̶6̶-̶2̶5̶X̶5̶6̶ ̶F̶F̶P̶
    ̶V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶S̶e̶n̶t̶i̶n̶e̶l̶ ̶6̶-̶2̶4̶X̶5̶0̶ ̶E̶-̶S̶F̶ ̶
    ̶H̶a̶t̶s̶a̶n̶ ̶M̶o̶d̶ ̶1̶2̶5̶ ̶S̶n̶i̶p̶.̶ ̶V̶o̶r̶t̶e̶x̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶O̶p̶t̶i̶m̶a̶ ̶3̶-̶9̶x̶4̶4̶E̶
    ̶K̶r̶a̶l̶ ̶P̶u̶n̶c̶h̶e̶r̶ ̶B̶r̶e̶a̶k̶e̶r̶ ̶S̶ ̶B̶u̶l̶l̶p̶u̶p̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶B̶S̶A̶ ̶D̶e̶e̶r̶h̶u̶n̶t̶e̶r̶ ̶8̶X̶3̶2̶-̶4̶4̶

• grupmanlar 25 metre için kötü değil mi hocam. Tüfek sehpası ile yaptım o atışları üstelik.

emin olmak için farklı pellet denemekte fayda var.gamo benim için sabıkalı :) tabancada kullanırım ama tüfekte bulaşmam.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• Siz düşük güçte 25 metre grupman yapın bi görelim. Hala devam ederse çekiç yayı ve namluya yöneliriz. Soruna aşama aşama varalım.
    Önceliğimiz "aceba fazla hava sarfiyatı ve dağınık grupmanın nedeni porttan çıkan hava mı?" sorusunun cevabını bulursak sorununuzu fazla sıkılmış valf yayını gevşeterek çözebiliriz.

Yine dağınık çıkarsa problem namluda diyebiliriz. Şahsi düşüncem büyük ihtimalle ya çekiç yayı ya da valf yayı çünkü hava sarfiyatı çok fazla.

• bence konu ile ilgili fabrikayla görüşün ve servise gönderin, direk sorunun namludan kaynaklandığını söyleyin ; isabetsizlik olayı namludan kaynaklanıyor fazladan hava harcama olayı ise çekiç yayından biraz gevşetilince sorun kalmayacaktır ama isabet konusu muallakta.

pelletten olabilir mi hocam
    Kaç defa yolladim servise değiştim deyip yolluyolar ama hep husran ilk defa elime tüfek almiyorum 12 yaşından beri havalı tüfek kullanıyorum sadece ilk pcp tufegim.demek istediğim tüfek kullanmayı isabet almayı tetik ezmeyi biliyorum Ama bu namlunun 3. Değişimi artık kendimden şüphe edip tüfek sehpası ile atış yaptım.yok kusur bende degil.bıktım artık kralın servisine hiç güvenmiyorum usandim konyaya kadar gidip tüfeği fabrikanın bahçesine fırlatıp atasim var.

• Siz düşük güçte 25 metre grupman yapın bi görelim. Hala devam ederse çekiç yayı ve namluya yöneliriz. Soruna aşama aşama varalım.
    Önceliğimiz "aceba fazla hava sarfiyatı ve dağınık grupmanın nedeni porttan çıkan hava mı?" sorusunun cevabını bulursak sorununuzu fazla sıkılmış valf yayını gevşeterek çözebiliriz.

Yine dağınık çıkarsa problem namluda diyebiliriz. Şahsi düşüncem büyük ihtimalle ya çekiç yayı ya da valf yayı çünkü hava sarfiyatı çok fazla.

tamam hocam öyle yapicam tesekkur ederim umarım güzel olur düzelir problem :(

• gamo hunter kullanıp grupman beklemek zaten hayal. bosuna namluyu değiştirmeden önce adam gibi kaliteli peletlerle deneme yaprasan daha çabuk sonuca varırsın. bence sorun o gamolarda.

• gamo hunter kullanıp grupman beklemek zaten hayal. bosuna namluyu değiştirmeden önce adam gibi kaliteli peletlerle deneme yaprasan daha çabuk sonuca varırsın. bence sorun o gamolarda.

hatsan-jsb ile de denedim daha önceki namluda fakat bilmiyorum jsb nin Hatsan icin yaptığı pelletlerde sorunlu mudur. Burada imkanlar kısıtlı Zonguldak ilcesindeyim bulamıyorum esaslı bi pellet. Kıytırık pellet dolu av bayisinde. Zaten 2 tane av bayisinde var. Siz hangi pelletin onerirsiniz hocam

• Abi internetten siparis verebilirsin daha mantikli olur sorunu cozdugun zaman toplu bir sekilde alirsin daha ucuza gelir. Cesitli pellet denemekte fayda var. Gamolara ben de guvenmiyorum bununla ilgili bir konum da var. Eger havayla vs bir problem yoksa pelletten diye dusunuyorum. Malum yayliciyiz :D

Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA

• Abi internetten siparis verebilirsin daha mantikli olur sorunu cozdugun zaman toplu bir sekilde alirsin daha ucuza gelir. Cesitli pellet denemekte fayda var. Gamolara ben de guvenmiyorum bununla ilgili bir konum da var. Eger havayla vs bir problem yoksa pelletten diye dusunuyorum. Malum yayliciyiz :D

bu yorumunuz biraz içime su serpti. Umarım pellettendir hocam :( hava sarfiyatı ayarlanır belki ama namlu için kralla yine yüz göz olmak istemiyorum bazen tek delik yapıyor azınlıkta ama çoğunlukta yayılıp gidiyom pelletler. Hangi pelleti tavsiye edersiniz hocam.

• kırmızı kutu jsb jumbo 15.89. aksu av dan havale yöntemiyle alabilirsin.

• Hocam çözüm bulabildiniz mi? Aynı sorunlar bendeki pro.da da mevcut. Yardımlaşıp haberleşelim

Hatsan Nova Tactical 5.5mm (0916-20010) + Leupold 6-24x60 Mark4 ;tufey#

Hatsan Mod 75 5.5mm (1113-08182) + Ansar 3-9X50 ;tufey#

Hatsan At-44 Long Qe Bullpup RG SE (0814-20794) + Beileshi 6-24X50 ;tufey#

Kral Puncher Maxi 5.5mm W (15-P1448) + Bushnell 4-12X40 ;tufey#

Kral Puncher Pro 5.5mm (16-P1661) + Leupold 6-24X60 ;tufey#

Zoraki Ultra Hp 01-02 (00138) 4.5mm + Reddot £tabanxalı$

[Resim Engellendi: http://www.imgim.com/npkvwl.png]