Dürbün Tavsiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba Arkadaşlar Dürbün ile ilgili bir sorum olacak.

Elimde 3-9x32 Optima Hatsanın bana Mod 125 ile birlikte verdiği Standart Dürbün var.

Ben bugün dürbünün bana yetmediği hisine kapılıp yeni bir dürbün için yola çıktım, çok sınıflı markalar ve fiyatlar mesela bu 6-24x50 numarada olan bir dürbün fiyatı vereceğim linkte 38€ iken farklı bir markanın dürbünü 100 ile 1000€ leri bulan fiyatlara kadar gide biliyor?

şimdi size bir kaç link vereceğim ve tercih konusunda bana yardımcı olun LÜTFEN

Uzak sıkmayı seviyorum ve tüfeklerim Hatsan Mod 125 ile Stoeger X50.

LİNKLER Aşağıda. burada buna benzer elinizde dürbün var ise önerin.

fiyat olarak 300TL veya 100€ kadar ola bilir.

http://www.ebay.de/itm/131978586665

http://www.durbundunyasi.com/B…-TUFEK-DURBUNU,PR-64.html

https://www.amazon.de/Zielfern…T-Picatinny/dp/B01CUB7V44

https://www.amazon.com/BARSKA-…-Riflescope/dp/B007QEUXSW

https://www.amazon.com/TAC-Vec…-Riflescope/dp/B00UTF87HY

Hatsan Mod 125 5,5

Stoeger X50 5,5

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen AsiL63: bir dürbün daha buldum. ().

• Hocam bilgili üstatlarımız cevaplayacaktır ancak ben şu temel bilgiyi vereyim mercek çapı 32mm den büyük her dürbün o tüfekle kırılmaya mahkum olacaktır.

• Hocam bilgili üstatlarımız cevaplayacaktır ancak ben şu temel bilgiyi vereyim mercek çapı 32mm den büyük her dürbün o tüfekle kırılmaya mahkum olacaktır.

Öncelikle Cevap için teşekkürler.

Şu Saate kadar Forum okudum ve dediğiniz şeyi bir çok kişi yazmış bunuda namluya temas ve sıkmada sarsılmadan dolayı olduğunu söylüyorlar.

Alternatif olarak uzun bacak tutucu apar atları öneriyorlar.

Hatsan Mod 125 5,5

Stoeger X50 5,5

• Hocam x50 mercekli bir dürbün belki normal bir ayakla tüfeğe temassız bağlanabilir. Sıkıntı orada değil ön mercek çağı cok büyük ve tüfek sarsıntısı cok fazla size daha kucuk ve dayanıklı durbunler lazım

• sanırım amazon yada ebay tr ye durbunu yollamıyo uyarı verıyo gecen bende bakmıstım bılgınız olsun

• sanırım amazon yada ebay tr ye durbunu yollamıyo uyarı verıyo gecen bende bakmıstım bılgınız olsun

haklısın bazılarınki şans eseri geçiyor.

ben Almanya'da yaşıyorum.

Hatsan Mod 125 5,5

Stoeger X50 5,5

• almanyadaysa sıkıntı olmaz sanırım zaten alısverısı yaparken kargo bılgılerını gırmeden sızı uyarıyo bu urun tr ye gonderılmıyo dıe

• almanyadaysa sıkıntı olmaz sanırım zaten alısverısı yaparken kargo bılgılerını gırmeden sızı uyarıyo bu urun tr ye gonderılmıyo dıe

cevaplardan dolayı teşekürler neden kimse yazmıyor zormu bir soru sordum?

Hatsan Mod 125 5,5

Stoeger X50 5,5

• merhabalar,
    Forumda benden cok daha tecrubeli kisiler mevcuttur ancak sahsi fikrim soyledir,

Oncelikle bu tufek yayli sinifinda ve sinifinda da ortalamanin ustu bir guce/sarsintiya sahip oldugundan durbunle uyumu pcp ye gore zor olacaktir. Okadar ki, ayni tufege sahip olarak durbununu kullanamadim. Kendi ayagi ile ayar cekemedigim icin sonralari gez-arpacik nisangahi ile kullanarak pcp ye gectim. Durbun kullanmaya ozaman basladim. Pcp den hemen once ise dampa ayak almistim, daha takmak bile nasip olmadi oylece kaldi. Fakat ilk once yapmaniz gereken darbeyi emici bir ayak(dampa) edinmeniz. Sonrasinda durbun arayisina devam edebilirsiniz.

Durbun icin ise yurtdisi da dahil olmak uzere cokca konu mevcut. Amazondaki vector optics durbunu hakkinda gelen tek yorum ise berbat. Amazon usa dunyada musteri memnunoyeti en yuksek olan alisveris sitesidir, urun sikintili olur ise yardimlarini esirgemeyeceklerdir. Benimde cokca alisverisim var fakat konuya gelecek olursak vector optics in durbunlerinden orta butcede forumdaki uyelercede memnun kalinmis. Bunun icin mazon yerine aliexpress gibi sitelerden gelen yorumlar neticesinde tercih yapmaniz daha mantikli gorunuyor. 80-150$ bandinda 24x-40x araliginda oldukca iyi yorum alan durbunler isinize yarayacak olup amaciniza hizmet edecektir kanaatindeyim.

AA S510 Xtra Fac .22
    ;tufey#
    Hawke Sidewinger 6-24 x 56 Sr Pro

• Barska marka dürbünler sarsıntıya daha dayanıklıdır. Yaylı için Gamo marka dürbünlerede bakmanızı öneririm. Bazı dürbünler yaylılar içinde özel olarak üretilebilmektedir.

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• merhabalar,
    Forumda benden cok daha tecrubeli kisiler mevcuttur ancak sahsi fikrim soyledir,

Oncelikle bu tufek yayli sinifinda ve sinifinda da ortalamanin ustu bir guce/sarsintiya sahip oldugundan durbunle uyumu pcp ye gore zor olacaktir. Okadar ki, ayni tufege sahip olarak durbununu kullanamadim. Kendi ayagi ile ayar cekemedigim icin sonralari gez-arpacik nisangahi ile kullanarak pcp ye gectim. Durbun kullanmaya ozaman basladim. Pcp den hemen once ise dampa ayak almistim, daha takmak bile nasip olmadi oylece kaldi. Fakat ilk once yapmaniz gereken darbeyi emici bir ayak(dampa) edinmeniz. Sonrasinda durbun arayisina devam edebilirsiniz.

Durbun icin ise yurtdisi da dahil olmak uzere cokca konu mevcut. Amazondaki vector optics durbunu hakkinda gelen tek yorum ise berbat. Amazon usa dunyada musteri memnunoyeti en yuksek olan alisveris sitesidir, urun sikintili olur ise yardimlarini esirgemeyeceklerdir. Benimde cokca alisverisim var fakat konuya gelecek olursak vector optics in durbunlerinden orta butcede forumdaki uyelercede memnun kalinmis. Bunun icin mazon yerine aliexpress gibi sitelerden gelen yorumlar neticesinde tercih yapmaniz daha mantikli gorunuyor. 80-150$ bandinda 24x-40x araliginda oldukca iyi yorum alan durbunler isinize yarayacak olup amaciniza hizmet edecektir kanaatindeyim.

Barska marka dürbünler sarsıntıya daha dayanıklıdır. Yaylı için Gamo marka dürbünlerede bakmanızı öneririm. Bazı dürbünler yaylılar içinde özel olarak üretilebilmektedir.

Her ikinize ayrı ayrı Teşekkür ederim.

Normalde sabırlı bir insanım ama sanırım bu sefer okadar dayanamadım ve Şu Ürünü '' http://www.ebay.de/itm/131978586665 '' ALDIM.

Ürün güzel ama ağır tüfek 4kilo ve dürbünde 1 kilo gelir toplamı 5i buluyor.

Almanya'da dışarıda sıkmak kullanmak yasak ama ben evin içinde gazete ve tahtaya şimdilik atışlar yapıyorum, Polis yakalarsa kötü neticeler doğa bilir ama biz arabayla uzak yerlere gidip fare vurmak istiyoruz :).

X50 Stoeger için Güçlü yay almak istiyorum ama bir arkadaş sadece bunu özel sardıra bilirsiniz dedi nasıl yapa bilir bir fikriniz varmı?

Teşekkürier.

Hatsan Mod 125 5,5

Stoeger X50 5,5