biz neden bu silahlara sahip olamıyoruz?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici İçerik www.youtube.com
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

?(?(
    Aklımda çılgın sorular, yarın iletişime geçmeye calısıcam bir cevap gelirse paylaşırım, umarim bürokrasi demezler üretime izin verip ürünleri yurt dışına satılmasına izin veren bir bürokrasi olmamalı.

• internette biraz araştırdım türk kökenli konya selçuklu merkezli firma diye geçiyor adı

http://www.uzkon.com.tr/

ATA Venza .12cal evil.png +;tuftabV#
    W̶e̶i̶h̶r̶a̶u̶c̶h̶ ̶H̶W̶1̶0̶0̶ ̶T̶ ̶F̶S̶B̶.̶2̶2̶
    V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶C̶o̶u̶n̶t̶e̶r̶p̶u̶n̶c̶h̶ ̶6̶-̶2̶5̶X̶5̶6̶ ̶F̶F̶P̶
    ̶V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶S̶e̶n̶t̶i̶n̶e̶l̶ ̶6̶-̶2̶4̶X̶5̶0̶ ̶E̶-̶S̶F̶ ̶
    ̶H̶a̶t̶s̶a̶n̶ ̶M̶o̶d̶ ̶1̶2̶5̶ ̶S̶n̶i̶p̶.̶ ̶V̶o̶r̶t̶e̶x̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶O̶p̶t̶i̶m̶a̶ ̶3̶-̶9̶x̶4̶4̶E̶
    ̶K̶r̶a̶l̶ ̶P̶u̶n̶c̶h̶e̶r̶ ̶B̶r̶e̶a̶k̶e̶r̶ ̶S̶ ̶B̶u̶l̶l̶p̶u̶p̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶B̶S̶A̶ ̶D̶e̶e̶r̶h̶u̶n̶t̶e̶r̶ ̶8̶X̶3̶2̶-̶4̶4̶

• Bence almanın çok da gereği yok zaten, Birisi şarjörlü, birisi lever action.
    Şarjörlü olanın; yivsiz tüfeklerde şarjörlü yüklemeye bağıntılı olarak hassasiyeti var. Bu tüm şarjörlü tüfeklerde var. Klasik gerdel sistemli yüklemeye göre fişek, atım yatağına paralel olarak değilde, şarjör yapısı nedeni ile açılı olarak sürülmesi sonucu, sorun kaçınılmaz oluyor. Fişek seçiyor, şarjör harekete karşı hassas oluyor...vs üstelik bu tüfek Bir Saiga yada Vepyr değil, bildiğin Konya üretimi.
    Lever action konusunda, pompalı tüfeklerin bile yeri geldiğinde kullanım zorlugundan daha önce bahsetmiştim. Zaman kaybı, nişan hattınnı kaybetme, seri atış yapamama, tek elle kullanımın olmaması..vs. Birde buna pompalıdan da zor olan lever action sistem girerse, vay o atıcının haline.

Benelli M4, Fabarm Sat8, Benelli Supernova

• sayın komser, bu tüfekleri alma isteğim benim için hobi keyif atışları yapmak. Burdaki sorun bence tüfeklerin kalite ve işlevlerinden ziyade yerli mali ürünleri kullanmak yerine youtube den izlemek. Ürünlerin işlevlerini veya bahsettiğiniz sorunlarla ilgili iyileştirmeleri malesef kullanamadığımız için bilemiyoruz.

• Sayın Emrahyanç;
    Bahsettiğim probemler video izleme yada kulaktan dolma problemler değil, bilimsel gerçekler, şarjör beslemeli yivsizleri ile klasik gerdelli sistemlerin karşılıştırılması, grafikler ve çizimler ile çok iyi anlatılmış paylaşayım. Ayrıca hobi atıcılıgından öte Tüm türkiyede büyük bir bilinçli silahsever gurubun üyesiyim, hem bulundugum şehirde poligon olması sürekli buluşmamaız, hemde zaman zaman bölgesel buluşmalarımızda, o kadar çok çeşitli silah deneme ve test imkanı buluyoruz bunlara Vepyr ve Saigada dahil. En son Saiganın tamburunu test ettik mesela. Link ve video paylaşabilirim. sahibi oldugum yivsiz tüfek sayısı şimdiye kadar 50 nini üzerinde, 2016 başında aldığım iki yeni ruhsatım tamamen dolmuş durumda, çok çeşitli avrupa ve yerli tüfek denedim. Şu anda Fabarm Sat 8, Benelli M4, Stoeger M3K, Hatsan mpa otomatik, yıldız spzm superpoze ve bir tanede Husan şarjörlü sahibiyim.

Yerli üreticilerin iyileştirmeleri falan yok, kalite kontrol olmadan, bozulursa getir hallderiz mantıgıyla piyasaya tüfek sürerseniz. bu işi yapamazsınız. Alt kasayı komple metal yaptık, şarjörü metal yaptık demeklede iyi şarjörlü tüfek üretilmez. Çevremde onlarca yerli yabancı klasik sistem tüfek bir o kadarda şarjörlü mevcut. Komple metal olmayan kovan, ayrıca her fişekte farklı uzunluk ve ağırlık olması, şarjörün tüfek üstündeyken darbeye maruz kalması, kovan dip tabla çeperlerinin ezik olması kısaca en ufak birşeyden etkileniyor şarjörlü yivsizler. Ayrıca çok şarjörünüz yok ise, şarjöre fişek basmak, klasik gerdelli siteme göre yükleme yapmaktan çok daha zahmetli malesef.

kıssadan hisse, her türlü tüfeği kullanabilirsiniz, şarjörlü tüfekler hobi atışları için çok keyifliler. Hele az sorunla çalışan bir .410ga şarjörlü yapabilseler tadından yenmez.

Ancak iş güvenlik yada tehlikeli ava geldimi (tehlikeli avdan kastım azılı avı) Yarı otomatik, klasik gerdelli, 7+1 kapasiteli bir ithal marka tüfek ve ithal fişek şart malesef.

Benelli M4, Fabarm Sat8, Benelli Supernova

• Belki sadece yabancı firma patenti ile yurtdışı için üretim yapıyorlardır.
    Bir arayıp sormak, öğrenmek lazım. Sitesine baktım da silahları baya cici görünüyor.

• Konya üretimi ise %100 ruhsatsız satışı vardır.

Hatsan Bt65 Elit LW SB .25cal
    Hawke Sidewinder 8-32x-56 Sr Pro
    Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba
    ASG CZ P-09 Duty Blowback 4.5mm pellet

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Canik SFX RIVAL

• şu ülkede tabancaya lazer takmanın cezası 4 yıl hapis.

Hatsan Bt65 Elit LW SB .25cal
    Hawke Sidewinder 8-32x-56 Sr Pro
    Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba
    ASG CZ P-09 Duty Blowback 4.5mm pellet

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Canik SFX RIVAL

benziyor aynı firma mı acaba.

selamlar.

Ankara TR

benziyor aynı firma mı acaba.

selamlar.

Hocam tüfek bana isabet konusunda başarısız geldi. Tipi de bullpup için bir hayli çirkin :D fişek yükleme ve çeşitli ortamlarda çalışma koşullarına dair bir incelemeye rastlamamıstım 1-2 ay önce.

• Ben yerli otomatiklere güvenemediğimden poze ile idare ediyorum... Böyle bullpup filan hiç bulaşmam zaten şahsen. :)

Ankara TR

• Sayın Emrahyanç;
    Şu anda Fabarm Sat 8, Benelli M4, Stoeger M3K, Hatsan mpa otomatik, yıldız spzm superpoze ve bir tanede Husan şarjörlü sahibiyim.

ne güzel bir envanterdir. keşkem benim de olsa :rolleyes:

kazasız belasız güzel günlerde keyifle kullanın.