BT65 450cc 300 bar tüp

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar uzun mesafe için ilk önce kaliteli bullet peşine düşün ..kaliteli bullet bulduğunuz zaman çoğu sıkıntınızdan kurtulursunuz :)

• Çoğu pelleti bayiler ithal etmiyor maalesef. Ebay dan alsak gümrükte sıkıntı olur mu?

50 grn çok güzel pelletler var

Hatsan Bt65 Elit LW SB .25cal
    Hawke Sidewinder 8-32x-56 Sr Pro
    Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba
    ASG CZ P-09 Duty Blowback 4.5mm pellet

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen dogant ().

• İnce mehmet 42 grain pelletler birkaç zamandır bayi stoklarında gözükmüyor, bu konuda bir fikri olan var mıdır?

• Çoğu bayide kalmamış evet. Avnette de gördüm ama stokta görünüyor.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• İnce Mehmet 42 gr 150j' ye kadar çok rahatlıkla atılabilir. Hatta daha ötesini bile görür. Önemli olan düzgün ve homejen bullet bulmak.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• merhaba arkadaşlar
    sizlere fikir vermesi açısından emrah ile yaptığımız çalışmalardan biraz bahsetmek istiyorum
    1- at 44 5.5 tüp önü regülatör çalışması:kısa at 44 tüpünün önüne taktığımız regülatörümüzle 50 adet regüle atış yapabiliyoruz 800-810 fps aralığında 25 m grupmanları 1krş ile 5 krş arasında değişiyor.bu tüfeği 130 m kadar denedim isabet gayet iyi.geçen hafta konyadan bir arkadaşımıza ait cricket 5.5 ile 23 m grupman karşılaştırması yaptık yenişemediler.5.5 at 44 ler benim kanaatimce max 150m kadar iyi bir ayarla 10 da 8 isabet sağlar.bu arda cricket 5.5 870 fps atıyor.
    2-at 44 5.5 500 cc çalışması: kısa at 44 800-810fps aralığında regülatörlü 120atış yapabiliyor isabeti yukarıdaki çalışmayla aynı
    3-at 44 6.35 500 cc çalışması: kısa at 44 6.35 500 cc 800-810 fps aralığında regüle olarak 80 civarı atış yapabiliyor 80 m grupmanları 50 krş ile 1 tl arası değişiyor birkereye mahsus emrah arkadaşımız 5krş grupman çıkarabildi:) mesafe olarak 160 m kadar denedik isabeti 10 da 8.
    4-at 44 6.35 long tüpten regülatörlü: bu silah tüpten regülatörlü olduğu için atış sayısı scubanın büyüklüğüne bağlı olarak değişiyor:). 830-840 fps aralığında 200 mden 10 da 5 soda şişesi vurabiliyorum.bu hafta sonu yaptığımız atışlarda 160 mden 5 te 5 isabet sağladık.
    5-at 44 5.5long tüp içi regülatör çalışması: kenan arkadaşımıza yaptığımız bir çalışma bilgilerini zaten paylaşmış kendisi.
    6-atp 2 4.5 tüp önü regülatör çalışması: regüle olarak 800-810fps aralığında 30 atış yapabiliyor 23 m de 1 tl grupman çıkarıyor.
    7-bt 65 6.35 500 cc çalışması: bu çalışmayı forumdan halil beye yapmıştık o da bilgileri paylaşmış burada.
    burada kullandığımız silahlar standart hali ile bu isabeti yakalamıyor emrahın tasarladığı isabet kiti ile ,bazı silahlarda çekiç modifiyesi ile,bazı silahlarda namluya işlem yaparak bu çalışmalar yapıldı.standart at 44 lerde bunu yapacak silah çıkar ama o silaha denk gelmeniz lazım.silahlarımızı merak eden arkadaşlar pazar günleri konyadaki buluşmalarımıza katılıp bizimle atış yapabilirler.
    hobimize ve yeni projelere zaman ayırabilmek için dışarıya modifiye yapmıyoruz.tüm hobidaşlara keyifli isabetli atışlar dilerim.

• Çalışmalar çok başarılı, tebrik ederim ve bilgileri paylaştığınız için de teşekkür ederim.

Ben dediğim gibi milimlik grupman beklemiyorum tüfekten uzun mesafede 10/5 atış yeter bana 200 ve daha uzun mesafelerde. Atış sayısı da 20 olsa yeter ya da tüpe bağlar atış yaparım.Böyle güçlü ve stabil bi tüfek çıkar mı bt65 6.35 lw den ? Neler yapılabilir bunub için eğer çıkarsa ,bilgi veririrseniz memnun olurum.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• mehmet ben böyle isabet beklemiyordum müthiş olmuş yapanın ellerine sağlık sende aracı olduğun için ayrıca teşekkür ederim

• Hatsan bt 65 sb lw 5.5 regili
    • Hatsan bt 65 sb lw 6.35
  • Çalışmalar çok başarılı, tebrik ederim ve bilgileri paylaştığınız için de teşekkür ederim.
    Ben dediğim gibi milimlik grupman beklemiyorum tüfekten uzun mesafede 10/5 atış yeter bana 200 ve daha uzun mesafelerde. Atış sayısı da 20 olsa yeter ya da tüpe bağlar atış yaparım.Böyle güçlü ve stabil bi tüfek çıkar mı bt65 6.35 lw den ? Neler yapılabilir bunub için eğer çıkarsa ,bilgi veririrseniz memnun olurum.

200 ve uzak mesafelerde isabet için 50-80 m aralığında 1tl grupmanı geçmemesi lazım silahın.ama ben 200 m de çanak antene atacağım derseniz başka o zaman biraz daha güç açılabilir.biz 200m de soda şişesine atıyoruz.
    halil abinin silahta 930 fps ile 50 m de 1 tl den biraz büyük grupman yapıyordu hızı 860-870 bandına çekince 50 krş grupman yaptı o şekilde de kendisine gönderdik.
    at 44 6.35 in hızını 970 fps kadar çıkardık ama silah saçmaladı grupman olarak. namlu uygun değil bu hızlara.araştırmalarımda yurt dışında bir kişi at 44 long 6.35 i 925 fps civarı regüle 18 atış yapar hale getirmiş 100m de 50 krş -1 tl arası grupman yapabiliyor.ama bizdeki silahlarla 100 m de bu başarıyı yakalayamadık.bu arada bahsettiğim silahlar şarjörlü değil tekli yüklemedir.

• isabet için en az 15-20j düşmesi diyorsunuz yanı 6.35 in gücü.
    Namlu aynı namlu aslında hepsini Walther üretiyor ama yurtdışındaki forumlarda hem güçlü hem de isabetli bt ler görüyorum. Valfi falan değiştiriyorlar ve bir kaç işlem daha yapılıyor.

Yaptığınız tüfeklerdeki isabet oranı gerçekten mükemmel ama bu kadar az güçle 200 metreye atabilmek için 50-50 mao ayar yapmak gerekecek o da bana keyif verir mi bilemiyorum denemeden.

300 metre mesafeden 10 da 5 atışla 5lt lik bidonu vurmak bana keyif verir. Özellikle 100 metrenin altındaki hedeflerden keyif almıyorum.

Henüz deneylemedim 200 metre üstünü ama deneyip ona göre karar vericem. Eğer isabeti çok kötüyse zaten bu haliyle de 200 üstü atmıyor deyip regülatör taktırıcam ,en azından 200 metreye kadar stabil ve daha isabetli atar.

31 grn baracuda ya göre ayarlanabilir mi tüfek 870 -900 fps civarı. 25 grn 75j bir tüfek için hafif kalıyor sanırım.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen dogant ().

• ayrladığımız güçte 200 m de soda şişesini rahat kırıyor 160m de sprey kutusunu önlü arkalı deliyor ve evet 31 gr için hız 870 ayarlanabilir fazla güç için pellet ağırlığı artırılıp hız 850-870 bandında tutulabilir.uzak mesafe atmak için mutlaka dürbünü şimleneniz gerekir mümkünse birde dürbün terazisi edinin.
    etekli pelletlerin yüksek hızlar nominal hızlar ve düşük hızlardaki gidişini daha iyi kavramak açısından youtube da fx impact ile değişik pellet ve hızlarda ağırçekim yapılmış bir video var onu izlemenizi tavsiye ederim.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mehmet42 ().

• Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Yükseklik ayarlı bi ayak araştırıyorum uzun zamandır sportmatch in atp66 modelini alıcam. Terazi siparişi de vermiştim bi kaç gün önce aliexpressten.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Herkese merhaba,
    Uzun bir aradan sonra hobiye tekrar ağırlık vermeye niyetlendim.
    Forumda, özellikle modifiye konusundaki gelişmeleri hemşehrilerden görmek beni daha fazla niyetlendirdi. Arkadaşları tebrik ederim.

Yeni bir sayfa açmak için bazı sorulara cevap aramaktayım, hiç oynanmamış BT65 5.5 sahibiyim. Moderatörsüz kullanmam. Grupman derdim olmadığı için ince Mehmet27gr ile istediğim isabetlilik ve tahribatı yakaladım. Malum, uzunluğu ve seri atışları engelleyen kurma kolu nedeniyle Bullboss Long QE ya da Gladius Long QE'ye geçip gerekirse modifiye yaptırmayı düşünüyorum. İkisi arasında henüz karar veremedim.

QE'li Bullboss/Gladius, moderatörlü BT65 ile yakın ses şiddetini verir mi?

200m de İnce Mehmet 27 grain ile 10x10cm grupman yapacak şekilde ayarlanabilir mi? Hız tahmini kaç fps olur? Bu ayarlarda 50bara kadar toplam atış sayısı ne olur?
    Grupmanı 20x20cm yaparsak diğer değerler ne olur?

Bu modellere daha büyük tüp takılabilir mi?

Bullboss mu Gladius mu?

Ya da Bt65 kurma kolu bu modellerdeki sisteme geçirilip bullpup yapılabilir mi? Hangi seçenek daha mantıklı olur?

• bullboss at 44 üzerine kurulu bir silah gladius da sanırım bt 65 üzerine,güçlü tüfek istersen gladius alman gerek,diğer konularda cevabı evet yapılabilir yeter ki ustasını bul.
  • sevgili hobidaslar bendede bet 65 var yeniyim pompa biraz yorucu fiyat olarak uygun tüp almak istiyorum basıncı ve litresi ne olmalı çelikler uygun galiba önerileriniz nedir ve bu tüple kaç kez dolum yapabiliyorum teşekkürler

• sevgili hobidaslar bendede bet 65 var yeniyim pompa biraz yorucu fiyat olarak uygun tüp almak istiyorum basıncı ve litresi ne olmalı çelikler uygun galiba önerileriniz nedir ve bu tüple kaç kez dolum yapabiliyorum teşekkürler

Mustafa Serdar ustanın geliştirdiği 2009 tarihli bir excel dosyası var burdan indirebilirsiniz. Tüfek ve tüp bilgileri girildiği zaman değerleri veriyor.

• çok teşekkür ediyorum fakat dosyada yada telefonum da bi problem var veri değer giremiyorum kabaca tüfeğimi 100 bar ile 200 bar arasında dolum yapicam 255 cc lik de bi tüpü var çok detaya girmeden tahmini de bi öneride bulunabilirsiniz