Cometa Fenix 400 Compact dürbün montajı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar, geçen hafta aldığım Cometa Fenix 400 Compact 4.5mm tüfeğe tek parça ayak ile dürbün montajını yaptım. Ayak ile tüfek arasına ve ayak ile dürbün arasına aşağıda resmini koyduğum 5 mm kalınlığında ve paket lastiğine göre biraz daha sert ama oldukça esnek bi malzeme (yalıtım membranı) ve çift taraflı bant ile montajını yaptım. Bugün de arkadaşlarla atışa gittik ama 100-150 atıştan sonra tek parça ayağın 1 cm civarında geriye kaydığını fark ettim. Ardından stoper de koysam yine de kayma yaptı. Bunun en büyük nedeni olarak dürbün rayında bulunan sabitleme deliğinin çok küçük olması diye tahmin ediyorum. Çapı 3 mm, derinliği 5 mm civarı olan bir sabitleme deliği. Cometası olan arkadaşlar veya tecrübeli arkadaşlar acaba bu montaj işini nasıl çözdünüz yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Bu konu yerine grupman konusu açma niyetindeydim ama dürbün montajını beceremediğimden olmadı, nasip değilmiş :) Hallettikten sonra paylaşırız artık inşallah.

airgunturk.com/attachment/32289/airgunturk.com/attachment/32292/airgunturk.com/attachment/32290/airgunturk.com/attachment/32291/airgunturk.com/attachment/32293/airgunturk.com/attachment/32294/

• merhaba arkadaşım, bende compact starımı alalı 20-25 gün oldu. fakat ben tüm bu problemlerden korktuğum için dampa aldım. şu ana kadar 500 atışı geçmişimdir. hiç bir sıkıntı yaşamadım. çok fazla tecrübeli olmadığım için tavsiyem dampa alman olacaktır. kesin çözüm.

Cometa Fenix 400 Compact Star 5,5 mm

Hatsan Mod 135 qe Wortex 5,5 mm + Yatagun Dampa + Hawke Vantage 3*9*40 AO

Hatsan Nova Compact LW 5,5 mm (M.Ekiz Reg) (SATILIK)

Kral Bigmax X 6.35 + Hawke Sidewinder 8*32*56 20x Half Mildot (SATILIK)

Effecto Px 5 Pro 5.5 Lamine Kundak

• ayak ile tüfek arasına bir şey koyma o membran parçası kaymayı kolaylıştırıyor

• merhaba arkadaşım, bende compact starımı alalı 20-25 gün oldu. fakat ben tüm bu problemlerden korktuğum için dampa aldım. şu ana kadar 500 atışı geçmişimdir. hiç bir sıkıntı yaşamadım. çok fazla tecrübeli olmadığım için tavsiyem dampa alman olacaktır. kesin çözüm.

benim de aklıma ilk dampa geldi ama sabitleme deliğine geçmeyen her türlü ayağın kayacağı kanaatindeyim. Arkadaşlardaki hatsanlara göre tepme az ama 11 mm lik düz ray olduğundan yine de kayıyor. Sizdeki ayağın sabitleme pini tüfekteki deliğe tam geçti mi ?

ayak ile tüfek arasına bir şey koyma o membran parçası kaymayı kolaylıştırıyor

Onu da denedim hocam, çok sıksam da kaydı yine

• dampa da sabitleme pimi yok. yada ben bilmediğim için farketmedim. yatagun dampa. üstadlar daha iyi bilir, aydınlatırlarsa sevinirim. raya geçirip kenardaki 4 adet vidayı kuvvetlice sıktım. rayı tamamen sıktığı için kayma yapmadı. belki 2000- 3000 atışta yapar ama şimdilik kayma problemi yaşamıyorum.

Cometa Fenix 400 Compact Star 5,5 mm

Hatsan Mod 135 qe Wortex 5,5 mm + Yatagun Dampa + Hawke Vantage 3*9*40 AO

Hatsan Nova Compact LW 5,5 mm (M.Ekiz Reg) (SATILIK)

Kral Bigmax X 6.35 + Hawke Sidewinder 8*32*56 20x Half Mildot (SATILIK)

Effecto Px 5 Pro 5.5 Lamine Kundak

• Tekrar tüfeğe baktım da, 5 mm derinliğinde dediğim delik, emniyet açıkken 1 mm ye düşüyo :)
    Yani stoper deliği yok gibi kabul edebiliriz, artık son güçte iyice sıkıp denicem.

• ben olsam gamo stoper alırım, ayakları çelik diye hatırlıyorum...epoksi ile yapıştırarak monte ederdim....böylece kayma problemi ortadan kalkar ve dampa işlevide kazanmış olur...

• ben olsam gamo stoper alırım, ayakları çelik diye hatırlıyorum...epoksi ile yapıştırarak monte ederdim....böylece kayma problemi ortadan kalkar ve dampa işlevide kazanmış olur...

Hatsanın stoperini kullandım ama çok sıkınca yamuldu gitti, gamonun ki de öyle olursa boşa para. Bunun haricinde rayın en arkasına küçük ve uygun bir metal parça ile metal yapıştırıcı benimde aklıma geldi hocam da Ankarada sezon kapanmak üzere, en fazla 1-2 kere daha gidebilirim. Bu şekilde biraz deneyeyim olmadı bahara doğru kalıcı bir çözüm bulucaz :)

• merhaba çok eski bir konu ama şansımı denemek istedim fenix 400 almaya niyetim var memnun kaldınız mı uzak mesafe tahribat aramıyorum isabet olsa yeter

• Evet tüfekten memnunum, özellikle namlu kalitesi ve tetiği (sert plastik olmasına rağmen) çok hoşuma gitti. Tüfeği alırsanız pellet olarak jsb 7,33 gr ve hatsan torpedo 9,5 gr tavsiye ederim.