Acemi bir müzik severe pikap tavsiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese merhaba,
    Pikap, gramofon gibi nostaljik şeyler her zaman ilgimi çekmiştir. Pasif olarak uzun zamandır da ilgileniyordum. Şimdilerde elimde olan birkaç havalıyı satıp 500-600 tl bütçe ile bir pikap alma hevesine girdim. Yeni pikapları internette kimse tavsiye etmiyor zaten benim bütçeme de fazla seçenek kalmıyor. Ailem ankarada ikame ediyor ben de erzincada okuyorum. İnternette çok araştırdım ancak ikinci el pikap ve plak alırken nelere dikkat etmeliyim? Ya da ne özellikler mevcut olmalı? Eminim forumumuzda bu konuyu bilen bir üstat vardı. Hayırlı akşamlar :)

• Hifi pikaplarda amfi bulunmaz. Ses alabilmeniz için Phono girişi olan bir amfı de almanız gerekir.500-600 tl butceyle secenekleriniz kısıtlı. Plakları maliyeti de oldukça yüksektir ayrıca. Elinizde hali hazirda yeterince plak yoksa Bu işe girmenizi pek tavsiye etmem. Yeterince plaginiz varsa bütünleşik amfili pkaplara yonelebilirsiniz.Fakat alacağız ses muhtemelen sizi tatmin etmeyecektir. D&R mağazalarında bahsettigim tipte pikaplardan bulabilirsiniz.

The world is mine...

• Hifi pikaplarda amfi bulunmaz. Ses alabilmeniz için Phono girişi olan bir amfı de almanız gerekir.500-600 tl butceyle secenekleriniz kısıtlı. Plakları maliyeti de oldukça yüksektir ayrıca. Elinizde hali hazirda yeterince plak yoksa Bu işe girmenizi pek tavsiye etmem. Yeterince plaginiz varsa bütünleşik amfili pkaplara yonelebilirsiniz.Fakat alacağız ses muhtemelen sizi tatmin etmeyecektir. D&R mağazalarında bahsettigim tipte pikaplardan bulabilirsiniz.

plak konusunda sıkıntım yok. 600tl bütçe sadece pikap için amfiyi 1 ay sonra falan da alabilirim. Sorun hifi mı phono mu almalı, sıfır mı ikinci el mi almalı? Sorularında. 600tl civarına pioner philips ve pl90 İsveç yapımı pikaplar mevcut bildiğim kadariyla

• Ikinci elde ignesiydi lastiğiydi çok uğraşma ihtimalin var.tabi biraz da şans işi. ikici elde elden ele dolaşmış sıkıntılı bir cihaza denk gelme ihtimaliniz yüksek. Bütünleşik cihazların sesi çok tatmin edici olmuyor malesef. Ben olsam pioneer in sıfır giriş seviyesi ürünlerinden birene yönelirdim.

The world is mine...

• Hifi mi Phono mu sorunuzu anlamadım.

The world is mine...

• Hifi mi Phono mu sorunuzu anlamadım.

Amfili amfisiz demek istemiştim sanırım yanlış bir terim kullandım. Pionerin modelleri olduğu gibi tchiboda 600tlye bildiğim kadarıyla İsveç üretim ahşap malzeme bir pikap da mevcut. Gorusleriniz nedir onun için? Amfi ve hoparloru mevcut degil

• Tcihibo nun cihazi fena gorunmuyor fakat isvec uretimi oldugunu pek zannetmiyorum. Philips OTT2000 işinizi görebilir mi bir bakın isterseniz

The world is mine...

• Tcihibo nun cihazi fena gorunmuyor fakat isvec uretimi oldugunu pek zannetmiyorum. Philips OTT2000 işinizi görebilir mi bir bakın isterseniz

Philips güzel görünüyor.hiç aklımda yokken aklıma girdi :)

babamın plakları duruyor olsaydı almak için bahane hazırdı.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• Philips güzel görünüyor.hiç aklımda yokken aklıma girdi :)
    babamın plakları duruyor olsaydı almak için bahane hazırdı.

hocam tchibodaki pikap için l90in birebir aynısı diyorlar performans olarak da philipsten daha iyidir demişlerdi. Philips goruntusu ve ek özellikleri için alınabilir ayrıca anfi ve hoparlore ihtiyac da duymuyorum. Ancak aktif hoparlorle l90 kullanılabilir. Benim gibi ek özelliklerine ihtiyacınız yoksa bu pikabı da hesaba katmak gerek

Hocam sabırlı cevaplarınız ve ilgi alakanizdan oturu çok tesekkur ederim. Ancak şuan için tchibo bir tık onda gorunuyor bana plaklara da zarar vermeyen bir başlık kullanıyormuş. Philipste bazı plaklar özellikle çizik olanlar sorunlu çalışıyormuş diye bir duyum aldım.

• philips bütünleşik bir cihaz. Kendi amfi ve hoparlör sisteminin yani sıra cd, usb,fm radyo ve Bluetooth desteği var. Daha önce de söylediğim gibi tüm bütünleşik amfili plak çalarlar gibi ses kalitesi vasat.
    Tcihibonun muzikalitesiyle ilgili pek bir bilgi bulamadım. Iyi olduğunu varsayacak olursak giriş seviyesi bir amfı (bots lara bakabilirsiniz) 500-600 tl den başlıyor. Bir de hoparlör ve bağlantı kabloları işi varki minumum 500 tl ayirmanız gerekir. Karar sizin. Sakın format destekleri zamanin gerisinde kaldığı için 300 tl gibi fiyatlara satılan 5+1 Amfilere yönelmeyın. Bu Amfiler stereo ses performanslari beklentinizi karsilamaz

The world is mine...

• philips bütünleşik bir cihaz. Kendi amfi ve hoparlör sisteminin yani sıra cd, usb,fm radyo ve Bluetooth desteği var. Daha önce de söylediğim gibi tüm bütünleşik amfili plak çalarlar gibi ses kalitesi vasat.
    Tcihibonun muzikalitesiyle ilgili pek bir bilgi bulamadım. Iyi olduğunu varsayacak olursak giriş seviyesi bir amfı (bots lara bakabilirsiniz) 500-600 tl den başlıyor. Bir de hoparlör ve bağlantı kabloları işi varki minumum 500 tl ayirmanız gerekir. Karar sizin. Sakın format destekleri zamanin gerisinde kaldığı için 300 tl gibi fiyatlara satılan 5+1 Amfilere yönelmeyın. Bu Amfiler stereo ses performanslari beklentinizi karsilamaz

hocam peki dün akşam bahsettiğiniz aktif hoparlörlerde durum nedir? Anlaşılan pikaptan çok amfi ve hoparlor tutuyor.

• aktif hoparlör phonuyu desteklemez normalde fakat tcihibo nun cihazda doğrudan çıkış olma ihtimali var. Aslında normal bir amfıde de Phono girişi yoksa ses alamazsiniz. Tcihibo yu tekrar bir inceleyelim en iyisi

The world is mine...

• Sanırım tcihibo bu ürünü Lenco ya yaptırmış. Yanilmiyorsam Lenco L-90 modeli. Eğer aynı cihaz iseler lenco da pre amfi var. Yani aktif hoparlöre bagladiginizda ses alabilirsiniz

The world is mine...

• Atıf hoparlör olarak tercih sırasına göre Audioengine A5+ ve Monster Clarity hd model one tavsiye ederim

The world is mine...

• Atıf hoparlör olarak tercih sırasına göre Audioengine A5+ ve Monster Clarity hd model one tavsiye ederim

malesef fiyatları pikaplardan daha yüksek en mantıklısi uygun vakte kadar atıl bir amfi alıp ortalama bir hoparlore bağlamak. Yoksa işin içinden çıkamayacağız hocam

• malesef fiyatları pikaplardan daha yüksek en mantıklısi uygun vakte kadar atıl bir amfi alıp ortalama bir hoparlore bağlamak. Yoksa işin içinden çıkamayacağız hocam

başka bir dipsiz kuyu.

elektronikte (tamir,teknik ve mühendislik bilgisi)sıyırmış bir komşumuz vardı.ses sistemlerinde çok titizdi.setini özenle seçmiş kulaklığı falan bulamayacağın cinsten.anlatırdı dinlerken ses şöyle olacak bunu duyacaksın falan hayatta kulağımın işitemeyeceği şeyler :)

dikkat et tehlikeli sulardasın maddi olarak ucu açık başka bir hobi.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)