crosman mk 177 kullanan varmı.?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • slm forum üyeleri hobi arkadaşlarım 2 sene önce zoraki hp 01 marka tabancam ve yanında bütün aksesuarlarıyla birlikte ofisimize giren adi bir hırsız tarafından çalındı bu olay benim canımı çok sıkarak hobiden soğuttu bu aralar hobiye merakım tekrar başladı tabi sıfırdan başlayacağım için ufaktan araştırmalara başladım youtubede karşıma crosman mk 177 diye bir tüfek çıktı bu tüfek görünüm olarak çok haşuma gitti gücüde iyi ama isabeti ve sağlamlığı nasıldır aramızda bu tüfeği gören kullanan varmı.?

not:isabetinden çok memnun olduğum zoraki nin bana göre tek eksiği gücünün bana yeterli gelmemesi yoksa çok iyi bir silah crosman mk 177 de zoraki gibi kendi havasını üretiyor sistem aynı kıyaslandığı zaman artısı eksisi nedir.

şimdiden çok teşekkür ediyorum.

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Selam Arkadaşım ,

Belirttiğin tüfek ile ilgili bilgim yok ama , yine aynı markanın benzer prensip üzerine çalışan aynı mekanizma üzerine kurulu kozmetik olarak farklı bir modeline sahibim.
    Crossman m4-177. Dış görünüşünü benimkinde m4 tüfeğine senin belirttiğinde mk14 piyade tüfeğine benzetmişler.
    Teknik özellikleri de birebir aynı - yanlışım var ise düzeltilsin :/

Ben onu bir kaç ay önce satın aldım ve sadece 2 defa toplam 50-60 kere atış yaptım ama pek memnun kalmadım.
    Memnun kalmama sebebim güç veya isabetten ötürü değil , manuel elden kundak ile hava şişirmenin can sıkıcı gelmesi , sonrasında ise çok daha yüksek bir bütçe ile yarı otm. PCP aldım ve onu kullanıyorum.

Belirtilen tüfeğin fabrika verilerine göre mermi çıkış hızı 800fps yani yaklaşık 245m/s , bu senin daha önce kullanmış olduğun Zoraki'den bir kaç tık ötede bir güç.
    Sanırım senin için tatminkar bir güç olacaktır. Ama sorarsan tavsiye edermiyim , hayır etmem ! Çünkü belirttiğim gibi pompa işi can sıkıcı.
    Ama "bu benim için sorun olmaz" diyorsan , satın alabilirsin en başta görünüş olarak çok hoş bir silah senin belirttiğin de benim belirttiğim de , ben mesela o tüfeği sadece foto çekmek için kullanmış oldum , profil resmimde olduğu gibi.
    Evde kullanmıyorum öylece duruyor, youtube'da da her iki tüfek için epeyce tanıtım ve güç içerikli atış videoları var fikir sahibi olabilirsin.

M4 177'nin teknik özellikleri ve fiyatına aşağıdaki liknden ulaşabilirsin
    http://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=2051

MK 177'nin teknik özellikleri ve fiyatına aşağıdaki liknden ulaşabilirsin
    http://www.baskentavshop.com/U…mm-Havali-Tufek-3319.html

Bu arada hiç kullanmadığım sıfır sayılabilecek olan bu tüfeğimi düşünürsen sıfırına nazaran çok cuzzi bir rakam ile verebilirim :)

İyi Akşamlar Dilerim

• mk tip olarak daha çok hoşuma gidiyor m4 ün isabeti nasıl birde ben öyle sürekli kurulduğunu bilmiyordum =)

• Bende sürekli kurulduğunu bilmiyordum o yüzden satın aldım :) Yoksa almazdım , samimi olarak belirtmem gerekir ise pek mantık işi değil bir atış yapacağım diye 8-10 kere pompa basmak , ki son bir kaç pompa epeyce zorlayıcı oluyor basınç arttıkça

İnan bana tüfeği hiç kullanmadım desem yeridir , dolayısı ile nişan konusunda vereceğim bilgiler çok sağlıklı olmayacaktır ama yine de belirteyim ;
    ben max 20-25 m civarı atışlar yapmıştım strafor üzerine yapıştırılmış A4 hedef kağıdına ve rüzgar olduğu halde düzgün gidiyordu rüzgarın kesildiği anlarda nokta atışı yapıyordum (BB ile).

Beltirtebileceklerim bunlar

• mk 750 fps m4 600 fps fabrika verisi yani aralarnda guç fark var

• Tüfeğine ne istiyordun ona göre bi düşüneyim

• İzzet Ağabey ,

Belirttiğin yapımı hem bu sitede hem diğer sitelerde daha önce görmüştüm , gerçekten harika , eline ,emeğine ,zekana sağlık !
    Ama bu kadar hummalı ve teknik çalışma , duvara matkap ile delik açacakken bile yanlış yapmayayım diye 40 kere düşünen , ölçüp biçen ve sonrasında başkasından yardım isteyen bana çok uzak.
    Bu özel çalışma sizin gibi özel biri ile mümkün ancak.
    Hem yaş hem de hobi konusunda büyüğümüz olmanız vesilesi ile Saygılar diler :) , aydınlatma maksadı ile konuya müdaheleniz için teşekkür ederiz.

• Tüfeğine ne istiyordun ona göre bi düşüneyim

Belirttiğin gibi teknik olarak senin model 200fps daha güçlüymüş , dikkatimden kaçmış haklısın.
    Tüfeğimi satmak istiyorum ama forum kuralları gereği buradan satış yapamam :) Ve fiyat belirtmem de etik olmaz . Konu başlığının dışına da çıkmış oluruz :(

İlgileniyorsan profilimde cep numaram açık şekilde yazıyor , herkese görünür olmalı.
    Whatsapp'dan yazarsan fiyatı belirtebilirim.

Selametle

• kusura bakmayın kuralları ihlal etmek istemedim hani belki özelden yazarsın diye düşünmüştüm saygılar

• Belirttiğin gibi teknik olarak senin model 200fps daha güçlüymüş , dikkatimden kaçmış haklısın.Tüfeğimi satmak istiyorum ama forum kuralları gereği buradan satış yapamam :) Ve fiyat belirtmem de etik olmaz . Konu başlığının dışına da çıkmış oluruz :(

İlgileniyorsan profilimde cep numaram açık şekilde yazıyor , herkese görünür olmalı.
    Whatsapp'dan yazarsan fiyatı belirtebilirim.

Selametle

numaranı göremedim eğer benim numarayı görebiliyorsan rica etsem sen yazarmısın.
    tşk.