Puncher S Namludan Hava Kaçırma Sorunu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Punchera pompa ile dolum yapmaya çalışıyorum ancak bastığım hava direk namludan çıkıyor. Sıkıntı ne olabilir?

One Shot One Hit

• Tüfeğin tüpünün basıncı sıfırsa tüpe vuran çekiç baskı yapıyordur
    boltu geri çekip hava basmayı deneyin.
    Scuba tüp olsa valfi kapatır ama pompayla tüp boşsa biraz uğraştırabilir.

Gamo Hunter 440 4,5 mm
    Gamo cfx 4,5 mm Tasco 3- 9 *40
    Benjamin Discovery 5,5 mm Nikula 6-24*50

• Bu şekilde olmadıysa bir seferlik boş atış yapın sonra boltu çekip hava basmayı deneyin.

Gamo Hunter 440 4,5 mm

• Tüfeği bir arkadaşıma almıştık. O kadar uyarıma rağmen sıfıra sıfır bitirmiş havayı. Bende o şekilde olduğunu düşünmüştüm. Kurma kolu geridede ilerdede denedim aynı. Tam boşken birkaç defadan fazla tetik düşürmüş başkalarına göstermek maksatlı, inşallah bir hasar vermemiştir.

One Shot One Hit

• Tüfeğin tütü kolay çıkarılabilir olsa tüpü çıkartıp valfi kontrol edip ona göre hareket edilebilirdi.
    Ben burda kolay yazıyorum ama benjamib discovery 5,5 var onu bir kaç kez komple söküp taktığımdan bana kolay geliyor sadece oringlere zarar vermemek lazım oring bulmakta zorluk çektiğiniz bir yerde iseniz.

Gamo Hunter 440 4,5 mm

• Oringten yana sıkıntı yok ta, yabancısı olduğum bir mekanizma çok fazla uğraşmak istemiyorum sonra hepten kalmasın elimizde. Servisine yollarım hafta başı. Teşekkürler . .

One Shot One Hit

• Scuba tüp le hava basma imkanınız varsa bir deneyin.

Gamo Hunter 440 4,5 mm

• Tüfeği kurup, yapabildiğiniz kadar hızlı pompalarsanız (valf hasar görmediyse) yavaş yavaş doldurabilirsiniz. Pompanın sıcaklığını kontrol altında tutmanız lazım, hızlı pompa=aşırı ısınma=pompa arızası. Benim başımada geldi, bu yöntemle çözdüm. Forumdaki üstadlar 100 barın altında atış yapmanın valfe zararlı olduğunu konusunda hemfikir. Basınç olmayan valfe vuran çekiç hasara yol açmış olabilir. Umarım tüfeğiniz hasar almadan sorunu çözersiniz..

;tufey# One Shot, One Kill

• normal kompresorun 8 bar basınç ile ani ve hızlı bir hava basma ile valf kapanmaz mı acaba,ondan sonra pompa ile devam edilir.

• Kompresör kullanma şansı varsa bence mantıklı bir yol. Ancak valf zarar görmüşse tüfeğe servis yolu göründü demektir.

• Çekicin vurduğu valf subabindaki en ufak dengesizlik yada ucundaki polikarbon malzemenin deforme olmasi veya subaba baskı yapan yayin yeterince baskı yapmamasi sonucu olabilir.ayni sorunu evanix marka tüfekte yasamistim basit şekilde hallettim

• Düşük basınçta veya basınç yokken tüfekle atış yapmayın demelerinin sebebi bence bu gibi valfin açık kalmasından
    kaynaklanıyordur yoksa valfe o çekiç ve çekiç yayının zarar verebileceğinden değil nasıl bir zarar verebilir ancak valfin kafasının şişmesine sebep olur. oda 5 10 veya 15 atışla mümkün değil.

Gamo Hunter 440 4,5 mm

• 4 aydır pcp kullanan biri olarak henüz tüfeğimin valfini bile görmedim açıkçası.Valfde hasar olur mu? olmaz mı? Yeterli bilgim olmadığı için net bir fikrim yok ama forumda okuduğum mesajlarda valf zarar görür diyenlerde vardı..

• Valfin, çekicin vurduğu kısmını kargaburun ile çekip o şekilde çekiliyken hava basmayı deneyebilirim. Tüfeği çok sökmeden Çekicin üzerindeki vidadın ileri geri hareket ettiği kanaldan bu uca ulaşabilirsem olur gibime geliyor.

One Shot One Hit

• İnternette bir video vardı o videoda komple sökümünü yapmışlardı ona bir bakalım ondan sonra ona göre hereket edersiniz.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Gamo Hunter 440 4,5 mm

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Hamzaali ().

• Tüpü söküp valfin ucunu pense ile çekip 10 pompadan sonra normale döndü. Sıfırdan 200 bar a pompalamak ölümmüş, aman aynı hataya düşmeyin :D:D:D:thumbup:

One Shot One Hit

• Hayırlı olsun tebrik ederim elini korkak alıştırmıyacaksın elinden birşeyler geliyorsa.

Gamo Hunter 440 4,5 mm

• Elim yatkındır bu işlere ama daha önce pcp sökmediğim için biraz çekindim açıkçası. Söktükten sonra çokta komplike bir sistem olmadığını gördüm. Tüfeği dipçiğe bağlayan vidayı yalama ettim sanırım, oysa çokta yüklenmemiştim.

One Shot One Hit