Zoraki orjinal dipçik kısaltma

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba Üstadlar,

zorakinin kendi dipçiği oldukça uzun bundan dolayı kullanışsız olabiliyor.

kısaltmayı düşünüyorum.

dipçiği en öndeki (yanaklık deliği, kabzeye yakın olan taraf) 1 delik boyu kadar keseyim diyorum.
    dipçiğin içine giren kısmı da en arkasından orantılı ölçüde kesip kısaltmayı planladım.

iç kısımda dipçiği tutan sağlı sollu tırnaklar var kesilince bunlar gidecek.
    ve dipçiği pürüzsüz olarak nasıl keserim fikrim yok.

sizlerin bu sorunlara yada başka bir kısaltma şekli olarak bir fikri, düşüncesi var mı öğrenmek isterim.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• elektrikli dairesel gönye testere ile kesebilirsiniz hocam. alüminyum, pvc doğrama işleri ile uğraşan firmalarda olur bu testereden.

• Aynısonı bende dusunuyorum,gercekten cok uzun bencede,takıntınız yoksa demir testeresi yada agac testeresi varsa spirallede kesilip zımpara yapılabilir.

• Keske, o kadar ugrasılmiş daha cok kısalabilen birsey yapılsaymış,en kısa hali bile zoraki icin cok uzun..
  • Zoraki için üretilmiş o dipçiği kesmeyi bende düşündüm fakat sonrasında long eye relief özellikli dürbün alınca sıkıntı kalmadı.

https://tr.aliexpress.com/item…=2114.13010608.0.0.H2IZpx

dürbünümü seviyorum :)
    Benim kolumada uzun geliyor dürbünde kurtarmayınca şekilden şekile giriyorum tadı kalmıyor.dürbünü yakınlaştırmak için ayağı çekmek ayağı çekmek için raya kanal açmak bu seferde tabancayı kurabilmek için yüksek ayak derken çareyi kısaltmakta buldum.

• Aynısonı bende dusunuyorum,gercekten cok uzun bencede,takıntınız yoksa demir testeresi yada agac testeresi varsa spirallede kesilip zımpara yapılabilir.

• Keske, o kadar ugrasılmiş daha cok kısalabilen birsey yapılsaymış,en kısa hali bile zoraki icin cok uzun..

tamam keselim ama dipçiği tutan tırnakları ne yapacağız.

• İşlevsel oösun goruntu onemli degil dersek pim yelerinden delip strap tarzı birseyle yada plastik veya metal vida somunla sabitlenebilir ve kamufle edilebilir nede olsa sabit kalacakk...

• İşlevsel oösun goruntu onemli degil dersek pim yelerinden delip strap tarzı birseyle yada plastik veya metal vida somunla sabitlenebilir ve kamufle edilebilir nede olsa sabit kalacakk...

aslında aralarda delikler var onlara uygun sabitleme malzemesi bulunmaya çalışılabilir.olmadı biraz daha büyük iki delik açılarak siyah vidalarla halledilebilir.

birde kısaltma işlemi ortadan her iki taraftan kesilerek yapılıp kuvvetli bir yapıştırıcıyla ortada yapıştırılıp arkadaki tırnaklar kalabilir.dipçik dışarıdan destekler kırılacağını sanmıyorum.

• yada tırnakların yerine minik vidalar atılabilir sürtünme ve sıkıştırma adına. Evdeki çoçukların oyuncaklarından sökeceğiniz minik vidalar bu işi görür sanırsam. Saygılar.

• yada tırnakların yerine minik vidalar atılabilir sürtünme ve sıkıştırma adına. Evdeki çoçukların oyuncaklarından sökeceğiniz minik vidalar bu işi görür sanırsam. Saygılar.

malzeme her ne kadar sert plastikte olsa yalama olma olasılığı var.tabanca uzadığı ve denge değiştiği için kullanırken dipçiğin güç göreceği hareketlere maruz kalma durumu da var.
    iki taraftan vida somun kombinasyonu daha sağlıklı olacaktır.

şu an en büyük artımız dipçiğin dışarıdan gövdeyi sarıp destek olması.

• Bende tam zorakiye dipçik almak üzereydim, almamalımıyım. Ne dersiniz. Sorunlumu?

Kral Puncher Pro - 5.5, Beileshi 6-24x50mm AOEG
    Crosman C11 - .177 BB Co2
    Torpedo 150 sniper vortex - .22, Browning 3-9x40
    Zoraki Hp 01-02 Ultra - .177, Bushnell 3-9x40EG, FULL SET
    Mod 125 vortex - .22, Protector+Optima 3-9x32

İnstagram ====> ApAdamm
    Twitter ======> ApAdamm

Mesele Vatansa, Gerisi Teferruattır..!
    Ne Mutlu, Türküm Diyene..!

• long eye relief dürbün ile veya reddot ile kullanacaksanız alabilirsiniz ama elinizde tüfek dürbünü var ise sıkıntı

• long eye relief dürbün ile veya reddot ile kullanacaksanız alabilirsiniz ama elinizde tüfek dürbünü var ise sıkıntı

tüfek dürbünüyle kullanacağım vede kurabilmek için dürbünü iyice öne aldım, o yüzden nerdeyse yanağımı silahın gezine yaslamam gerekiyor.

Crosman C11 - .177 BB Co2
    Torpedo 150 sniper vortex - .22, Browning 3-9x40
    Zoraki Hp 01-02 Ultra - .177, Bushnell 3-9x40EG, FULL SET
    Mod 125 vortex - .22, Protector+Optima 3-9x32

İnstagram ====> ApAdamm
    Twitter ======> ApAdamm

Mesele Vatansa, Gerisi Teferruattır..!
    Ne Mutlu, Türküm Diyene..!

• dipçik taktığınızda göz Mesafesi malesef kurtarmıyor epey uzak kalıyoruz

Anladım, :(