Havalı Tabanca Tavsiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar,

Forumda yeniyim. Malum zaten profilimden kendimi belli ediyorum :) Silahlara meraklı biriyim. Ancak gerek taşıma zorluğu gerek maddi durumlardan ötürü normal silah alamamaktayım. İstediğim atış talimi yapabileceğim, normal tabanca gibi olan ve hızlı saçma atan bir silah. Bayağı nette araştırma yaptım, ancak siz üstadlara sormadan almak istemedim. Tavsiyeleriniz nelerdir? Şimdiden çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Hatsan Striker Edge .22 Cal ;avci;

• Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• Hocam walther cp 88 competition tam aradığınız gibi silah ama fiyati biraz pahali

Röhm Twinmaster Top .177 ohhunt 4.5*20

hatsan at44-10 long lw regli vector optic 6-25*56 ffp

Steyr LP2 .177
    Benjamin pcp pistol .22 ,Nikula 2-6*28
    Kral bullpup .22
    Ekiz regli at 44 long lw .22,
    Hawke 3-12x44
    CYMA CM.030 Aep airsoft glock
    Benjamin discovery .22
    Zoraki Ultra .177 , Stoeger 4X32

Röhm Twinmaster sport .177
    Hatsan At 44 Tactical .22 ,Sniper 6-24*50
    Stoeger X20 .177 Stoeger 3-9*40

Crosman 8077 Uzi .177
    Hatsan Mod 25 .177

• Hocam walther cp 88 competition tam aradığınız gibi silah ama fiyati biraz pahali

Gerçekten pahalı. Bütçemi çok zorlayamıyorum maalesef. 130m/s bandında daha uygun fiyatlı kendini ispatlamış ürünlerden tavsiyeleriniz nedir acaba?

• Hocam gamo pt 85 iyi diyolar ama isabet istiyosaniz malesef fiyatlar pahali 400 500 bandinda walterin pelet atani sanıyorum mevcuttu

Röhm Twinmaster Top .177 ohhunt 4.5*20

hatsan at44-10 long lw regli vector optic 6-25*56 ffp

Steyr LP2 .177
    Benjamin pcp pistol .22 ,Nikula 2-6*28
    Kral bullpup .22
    Ekiz regli at 44 long lw .22,
    Hawke 3-12x44
    CYMA CM.030 Aep airsoft glock
    Benjamin discovery .22
    Zoraki Ultra .177 , Stoeger 4X32

Röhm Twinmaster sport .177
    Hatsan At 44 Tactical .22 ,Sniper 6-24*50
    Stoeger X20 .177 Stoeger 3-9*40

Crosman 8077 Uzi .177
    Hatsan Mod 25 .177

• Hocam gamo pt 85 iyi diyolar ama isabet istiyosaniz malesef fiyatlar pahali 400 500 bandinda walterin pelet atani sanıyorum mevcuttu

Aynen isabet birinci faktör. Ve peletli olanlar sanırım daha iyi bu konuda araştırdığım kadarıyla. Pt-85 in blowback özelliği gerçek atışa yakın bir hissiyat veriyor sanırım.

• co2 li havalı tabancalarla 5-10 mt de yapılacak grupman bir iyi bir airsoft ile yapılandan farklı olmaz...bu yüzden eğer, yakın mesafeden şişe kırmak gibi bir takıntı yoksa, hem co2 hemde ggas ile çalışan bir blowback bir airsoft daha işlevsel...asg ürünlerini tavsiye edebilirim...cp88 ve pt 85 blowback bir airsofta göre daha sıkıcı olur, kullandım ordan biliyorum.

• bu tabancalardan önce markasını hatırlamadığım (arkadaşıma aitti makaralı parabellumlara benziyordu) blowback siz bi model kullandım co2 li. hoşuma gidince gamo pt 85 aldım bi müddet keyifle kullandım hala da ara ara atış yapıyorum. tabi ki blowback harika birşey gerçek tabanca kullanan biri olarak gerçeğe yakın hissiyatı yaşatıyor ancak bütçe çok değilse blowback diye zorlamaya gerek olduğunu düşünmüyorum hem arkadaşımın tabancası hem benim gamo 10 m dn gayet iyi grupmanlar çıkarıyor gamo grupmanını forumda yayınlamıştım izleyebilirsiniz

Kahramanlar can verir, Yurdu yaşatmak için.

• Sarsılmaz Kılınç 2000 Mega 9x19 mm
    • Hatsan Galatian 4 5.5mm
    • Zoraki HP 01-2 Light 4.5 mm + Stoeger 4x32 Compact Işıklı Dürbün + Wrangler Moderatör
    • Gamo PT-85 4.5 mm
    • EZ Archery 45 lb Makaralı Yay
  • hem co2 hemde ggas ile çalışan bir blowback bir airsoft daha işlevsel...asg ürünlerini tavsiye edebilirim...cp88 ve pt 85 blowback bir airsofta göre daha sıkıcı olur, kullandım ordan biliyorum.

Bu tip ürünler hangileri oluyor? Bir iki örnek link verebilir misiniz?

bu tabancalardan önce markasını hatırlamadığım (arkadaşıma aitti makaralı parabellumlara benziyordu) blowback siz bi model kullandım co2 li. hoşuma gidince gamo pt 85 aldım bi müddet keyifle kullandım hala da ara ara atış yapıyorum. tabi ki blowback harika birşey gerçek tabanca kullanan biri olarak gerçeğe yakın hissiyatı yaşatıyor ancak bütçe çok değilse blowback diye zorlamaya gerek olduğunu düşünmüyorum hem arkadaşımın tabancası hem benim gamo 10 m dn gayet iyi grupmanlar çıkarıyor gamo grupmanını forumda yayınlamıştım izleyebilirsiniz

Çok bütçem olmasa da almış iken blowback olması daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Çünkü öyle çok aldı sattı işlerini seven biri değilim. Biliyorum ki blowbacksiz tabanca benim için sıkıcı olacak.

• orası sizin kişisel zevkinize kalmış tabi. tek tavsiyem alırsanız isabet oranı yüksek bi silah alın ki zevki çıksın

• Zoraki HP 01-2 Light 4.5 mm + Stoeger 4x32 Compact Işıklı Dürbün + Wrangler Moderatör
    • Gamo PT-85 4.5 mm
  • orası sizin kişisel zevkinize kalmış tabi. tek tavsiyem alırsanız isabet oranı yüksek bi silah alın ki zevki çıksın

Haklısınız. O yüzden sizin gibi tecrübeleri forumdaşların yorum ve tavsiyelerine çok ihtiyacım var.

• estafrullah ben yeniyim. burada çok daha bilgili abilerimiz var. elimden bişey gelirse yazmanız yeterli iyi forumlar

• Gamo PT-85 4.5 mm
  • ASG Sti Tac Master 1911 ve ASG Beretta F92 M9 normalde ggas sarjorleri ile gelir, co2 tup takilan sarjorleride ayrica satin alinmali.

• ASG Sti Tac Master 1911 ve ASG Beretta F92 M9 normalde ggas sarjorleri ile gelir, co2 tup takilan sarjorleride ayrica satin alinmali.

Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için. Ancak pellet atanlar daha cazip görünüyor. Onlar üzerinde yoğunlaşacağım.

• daisy 5170 520 FPS işini görür

Daisy 5170 powerline satıldı

• Zoraki ultra hp 01 02
  • Merhabalar Arkadaşlar,

Havalı Tabanca Marka Model Tavsiye Rica Ediyorum.

Pellet atan ve cikis hizi yuksek blowback olmasi tericihim hatta hem bb hem pellet atarsa mukemmel olur

2-3 marka model arasindayim ama marka model vermeden gelecek tavsiyeleri merak ediyorum

Cikis hizi ve isabet orani ve blowback le birlikte gercekci gorunus istiyorum yardimlarinizi bekliyorum simdiden tesekkurler iyi paylasimlar...

• Co2 tabancalarda namlu cikiş hizi 90-130 m/s arasi degisir. Bana göre bu hizlar oldukça düsuk zaten max hizda atacagi pellet yada bb sayisi 5-6 tane, sonra hop hız düşmeye başlar bu sebeple hedef atıcılığını seven biri olarak co2 tabancalari birakip hatsan mod25 super charger aldim , gamo promagnum pellet ile 70-80 metre dahilinde isabetli ve etkili atışlar yapabiliyorum o kadarki 80 metrede raki şişesini tuz buz ettim !

HATSAN MOD 25 SUPER CHARGER 5.5mm

ATA NEO 12 KİNETİK TAKTİKAL

• Saygı değer dostlar, Co2 ile çalışan pellet ve bb atan tabancalar da kimi modelde blowback özelliği vardır bu ne demektir tabancaniza taktığınız co2 tüpünün içerisindeki gazın bir kısmını her atışta ust mekanizmayı ileri geri hareket yapabilmek için kullanacak, bu gerçekçilik hissiyati versede gaz tüketimini arttırmaktadır. Co2 ile çalışan blowbackli yada blowbacksız olsun yaz aylarında sıcak havalarda belki 1 şarjör daha fazla atış yapabilirsiniz tüpün içindeki havanın dış ortam sıcaklığı ile olan ilişkisinden ortaya çıkar aynı sekilde kışın biraz daha az atis yapilir ancak bu genel olarak 1co2 45 atışın altına düşmez, ortalama olarak da 1co2 60 atış yapar. Co2 ile çalışan tabancaları üç tür buluyoruz, pellet atan, bb atan ve hem pellet hem bb atan tabancalar. Bb atan tabancalar çoğunluk namlularında yivset bulundurmaz çünkü atacağı malzemelerden tercih edilenin çoğu çelik bb olduğundan, ne kadar çok atış yapılırsa namlu içerisindeki yiv o kadar deforme olacak ve zamanla siliklesecektir. Pellet atan tabancalarda genellikle yivli namluya sahip olurlar çünkü namluya sürdüğümüz pelleti döndürerek namludan çıkmasını sağlayan bu yiv setler attığınız pelletin varış noktasini da nisan alinan noktaya yaklastiracaktir. Bu demek degildir ki yivsiz namlular işe yaramaz elbette yarar 30mt ye kadar net atış yapacaksaniz bb atar tercih edilebilir 30mt uzeri de net atışlar tercih ediliyorsa ki bu genel olarak 50-60m menzile kadar olabilir o zaman pellet atan tabancalar tercih edilebilir. Siz hem 15m de şişe hemde 40m deki hedefi vurmak istiyorsanız işte o zaman hem bb hem pellet atan model tercih edeceksiniz. Çelik bb ye alternatif olarak bakır kaplı bb ler ve kurşun bb ler mevcut bunlarda da ufak sıkıntılar oluyor kurşundan yapılmış onlara kolay deforme olabilir bir yapı sağlıyor kutusunda muhafaza ederken bile kendi içerisinde edilebiliyor ve bundan sonra da namluda sıkışma olabiliyor. Bakır kaplı bb lerde oksitlenme sorunu göze çarpıyor. Bu durumda en sağlıklısı çelik bbler kalıyor. Namlu çıkış hızı bir veri yaklaşık standart bir hafif malzeme ile ölçüm yaparlar genelde ancak sizin attiginiz her bb her pellet aynı agirlikta ayni malzemeden olmaz tabiki bu nedenle namlu çıkış hızına cok da takılmamalı 120-130 olarak verilmiş bir tabanca temel olarak yeterli olur herkes için tabiki piyasada 90-105 m/s lerde urunlerde mevcut bunlar vuramaz mi tabiki vurur ancak tabiki etkili olacagi mesafe düşecektir yada vuracaktır ama kirmaycaktır. Tabanca ile yapılan uzak atışları hedef modeli cikti alacaginiz a4 ve a3 kagitlara yapabilirsiniz bir suru hedef modelleri mevcut ayrıca balonu her tür tabanca patlatabilir yine uzak atışlarda kullanılabilir. Co2 li tabancalarla ile ilgili soracağınız sorularınız olursa elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışırım.

agt Havalı Hobiler agt

• şöyle bir ilave yapabilirim.

ilk tabancam blowbackti atış sayısı 5 m. civarında tatminkardı (80 küsür hatırlıyorum) açık hava ve daha uzak mesafelerde ise atış daha düşecektir.buda bu tabanca az atış yapıyor hissi verir doğaldır.mesafeniz ve mekanınız bunu etkileyecektir karar vermede ki kriterlerden biri.

sonra atış sayımı arttırmak için blowbacksiz bir model tercih ettim.oda 5m. ve kapalı alanda 100 üzeri atış yapıyor.iki kere vaktim olmadığı için tüpü bitirmeden atışı kesmek zorunda kaldım.100 küsür atışta sonlara doğru baygınlık verdi açıkçası.atış sayısının çok olması da her zaman iyi olmuyor :)

şimdi tekrar blowback li model arayışındayım. bb atan, eğlencelik, sökülüp takılması gerçekçi metal bir model düşünüyorum.

zevkler ve ihtiyaçlar değişebiliyor.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)