Gamo black bull ıgt sistem 5.5 tavsiye edermisiniz

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar foruma yeni üye oldum ilk defa bir havalı tüfek alıcam gamo black bull ıgt sistem 5.5 mm de karar kıldım. Tüfeği tavsiye edermisiniz artıları eksileri nelerdir

• TANIŞALIM

hoşgeldiniz. öncelikle burada kendinizi tanıtınız. üstadlar yardımcı olacaklardır.

Kahramanlar can verir, Yurdu yaşatmak için.

• Sarsılmaz Kılınç 2000 Mega 9x19 mm
    • Hatsan Galatian 4 5.5mm
    • Zoraki HP 01-2 Light 4.5 mm + Stoeger 4x32 Compact Işıklı Dürbün + Wrangler Moderatör
    • Gamo PT-85 4.5 mm
    • EZ Archery 45 lb Makaralı Yay
  • Hosbulduk adım veli 32 yasındayım ankarada yasıyorum havalı tüfeklere merak saldım bi tane almayı düşünüyorum daha doğrusu kesin alcam

• Tekrar hoşgeldiniz mesajı açık yazmamışım şu bölüme yazmanız gerekiyor forum kuralları gereği

TANIŞALIM

• Zoraki HP 01-2 Light 4.5 mm + Stoeger 4x32 Compact Işıklı Dürbün + Wrangler Moderatör
    • Gamo PT-85 4.5 mm
  • Bu tüfeği kullanma fırsatım hiç olmadı; igt vb. sistemler bu tüfekleri, isabet ve uzun ömür konusunda oldukça ileri götürdü, ayrıca Gamo marka bi tabanca sahibiyim ve gayet stabil çalışıp beni hiç üzmedi, kalitesine bizzat şahit oldum.

Sizin tüfeği ne maksatla kullanacağınız da çok önemli tabi ki, bu konularda bilgi verirseniz, bu işi daha iyi bilenler size, daha ayrıntılı yardım edebilirler.

• Gamo PT-85 4.5 mm
  • Arkadaşlar foruma yeni üye oldum ilk defa bir havalı tüfek alıcam gamo black bull ıgt sistem 5.5 mm de karar kıldım. Tüfeği tavsiye edermisiniz artıları eksileri nelerdir

Hocam merhaba. Bahsettiğiniz tüfeği yaklaşık 1 ay önce aldım. Sadece kurması biraz zor. Yalnız stabilite atış hassasiyeti 10 numara. Üzerinde Gamo nun kendi dampa sistemi olan rrr sistem ayakla geliyor. Tüfek çok hafif ayakta desteksiz bile atış yapabilirsiniz. Pellet olarak Gamo Pro Hunter öneririm. Ben 50 mt den zorlanmadan 500cc pet şişeyi her atışta vuruyorum

Gamo Black Bull IGT Mach1 5.5mm

Stoeger X20 Supressor 4.5mm

Armsan A612 Slug 12 cal

• Stabil atışlar yapabilen, namlu ceketli, görüntüsü ürkütücü, kullandıkça kendini sevdiren bir tüfektir Black Bull. Yakından bakmadıkça havalı tüfek olduğunu anlamak zor. Gamo nun görseli en iyi tüfeğidir kanımca. IGT sinin yanında yaylı modelide mevcuttur. Dürbün ayağı dampa görevi görmüyor malesef. Tahribat gücü oldukça fazladır bu mimvalde her tüfekte olduğu gibi bunuda dikkatli kullanmak gerekli. Sat tetiği harikadır. Kırma gücü Hunter Extreme SE 1250 den sonra kan yapmıştır. Hunter i iade edip bu tüfeği almıştım zaten. Gez ve arpacığı yoktur, üzerinde Gamo nun 4X32WR dürbünü ile birlikte geliyor, başlangıç için yeterli bir dürbün.

Artık demir almak günü gelmişse zamandan, meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan.

• Merhaba.
    Hunter 1250, hunter e x treme 1250 ve bu silah arasında kuvvet, isabet açısından bir mukayese yapabilirmisiniz ve neden hunter e x treme ile bu silahı değiştirdiniz. Nesini beğenmediğiniz.

Teşekkürler

• Hafifliği ve IGT sistem olması dışında Hunter 1250' den güç olarak daha zayıf bir tüfek sanırım. Zira fabrika verilerine göre 5,5 mm pelleti 240 ms ile atıyormuş.

Yeni nesil Hunter 1250' ye göre sanırım tek avantajı Nitro Piston olmasından dolayı yeni düzenlemeye göre mevcut hızını düşürmeyecekler. 2010' da Hunter 1250 tüfeğimle neredeyse 22 mm. MDF' yi zorlanmadan delebiliyordum. 2012' de sattığım tüfeğimi özlediğim için 2016' nın başında tekrar almıştım fakat bırakın MDF' yi delmeyi 18 mm suntaya saplanıp kalıyordu. AksuAv' dan Yusuf bey' in söylediğine göre yaylılar için yeni bir düzenleme gelmiş ve ithal tüfeklerin yayları sınırlara uygun olması adına değiştiriliyormuş. Geri gönderip yerine Benjamin NP XL 1100 alarak Hunter 1250 hasretimi sonlandırmıştım. Hunter Exteme' de durum nedir bilmiyorum ama yaylı olduğundan onunda kısıtlamalara takıldığına eminim. Güçlü bir tüfek istiyorsanız ya IGT (bu sistem Gamo' nun fakat 800 FPS üstüne çıkamıyor sanırım), Nitro Piston (Benjamin) ya da Türk malı Hatsan, Kral gibi yaylılara bakmanızda fayda var sanırım.

Daha önce Gamo Hunter IGT' de kullandım ve oldukça hafif fakat Hunter 1250' ye göre çok zayıf bir tüfekti. Üstteki tahmin edeceğiniz üzere Hunter IGT ve alttaki Hunter 1250 ...

airgunturk.com/attachment/37004/

airgunturk.com/attachment/37005/

Vursan M92 7+1 72 Cal.
    Gamo Hunter IGT (Satıldı)

Gamo Hunter 1250 (Satıldı)

1.Nesil Webley Patriot (Satıldı)

Benjamin NP XL 1100 5,5mm (Satıldı)

Hatsan Galatian I (RG) + V.O Counterpunch 6-25x56 (FFP)

• Merhaba.
    Hunter 1250, hunter e x treme 1250 ve bu silah arasında kuvvet, isabet açısından bir mukayese yapabilirmisiniz ve neden hunter e x treme ile bu silahı değiştirdiniz. Nesini beğenmediğiniz.

Teşekkürler

Hunter ağırlığı ve kırma gücü olarak kullanmakta zorlandığım bir tüfekti. Gücünden dolayı üzerinde gelen 3-9X50 dürbüne bir türlü ayar tutturamamıştım, bu tüfeğe dampa kesinlikle şart. Black Bull da olan Hunter da olmayan özellikler ise IGT, Sas tetik, whisper olarak özetlenebilir. Hunter çok güçlü ve sanırım kayın ağacından yapılma baklava desenli gövdesi ile görseli yüksek bir tüfek ama bana göre kontrolü zor, uzun mesafe atışlarında isabet oranı az ve yorucu bir tüfek olduğundan Black Bull a geçiş yapmıştım.

Artık demir almak günü gelmişse zamandan, meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan.