Bisiklette Uzman Arkadaşlar

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yalnız şimdi farkettim, niye bambu değil de "bamboo" yazmışsam... u½%;

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• hımm tahmin ettiğim gibi, çiceğin dibine destek olarak diktiğim bambu üzerinde yaptığım deneyler sonucunda bambunun çok sağlam amaa çookk sağlam olduğuna karar verdim fakat bisiklet yapılacaksaki çok rahat yapılabilir fırınlanıp rijit hale gelmesi lazım .bence bunu evdede yapabiliriz biraz epoxy reçine ve bambu hafif ve sağlam ve ucuz bir kadromuz olur gibime geliyor

hamdım piştim yandım oldum.

• eblemis gönderdiğin linke şimdi baktım , abi çok güzel kadro yapmış ama karbon kevlar kompozit malzeme kullanmış işi biraz lüküsleştirmiş
    türkiye şartlarında , bunu epoxy le çok rahat bir şekilde el becerisi olan birisi yapabilir diye düşünüyorum . birde bambuyu çinde 20 30 katlı binalara iskele olarak kurmuşlar bu malzeme cidden sağlam yaww..

• Yalnız ne kadar rijit de olsa alacağı bir darbede metal gibi bölgesel ezilmeyecek lifler boyunca çatlama içerden yumuşama yapacaktır. O nedenle fazla düşmemekte fayda var :D

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• Bağlantı noktalarında karbon fiber kulanılmış fakat kadronun en çok strese maruz kaldığı noktalar buralar. İnternette direk bambudan yapılma kadrolar da var. Yani ek malzeme kullanılmadan.

Fazla düşmemek lazım evet ama zaten bu aletler daha çok deneysel aletler.

Bu arada fırsatım olur da gerçekleştirebilirsem benim de deneysel bir bisiklet projem mevcut. Aslında dünyada uygulamaları olan ama Türkiye için henüz oldukça deneysel kalan bir proje desem daha doğru olur. Ne olduğunu açıklamayayım, umarım hakkını vererek gerçekleştiren ilk kişi ben olacağım.

Webley Raider 10 .22

• yok yok uğur bu bambu bildiğin gibi değil darbeden çarpmadan çelik kadar etkilenmiyor ben denedim sende gid bi bambu çubuk al dene vur duvarlar sağa sola kırmaya çalış ne demek istediğimi anlarsın.

• Bağlantı noktalarında karbon fiber kulanılmış fakat kadronun en çok strese maruz kaldığı noktalar buralar. İnternette direk bambudan yapılma kadrolar da var. Yani ek malzeme kullanılmadan.

Fazla düşmemek lazım evet ama zaten bu aletler daha çok deneysel aletler.

Bu arada fırsatım olur da gerçekleştirebilirsem benim de deneysel bir bisiklet projem mevcut. Aslında dünyada uygulamaları olan ama Türkiye için henüz oldukça deneysel kalan bir proje desem daha doğru olur. Ne olduğunu açıklamayayım, umarım hakkını vererek gerçekleştiren ilk kişi ben olacağım.

Merakla bekliyoruz Evren ;)

yok yok uğur bu bambu bildiğin gibi değil darbeden çarpmadan çelik kadar etkilenmiyor ben denedim sende gid bi bambu çubuk al dene vur duvarlar sağa sola kırmaya çalış ne demek istediğimi anlarsın.

Abi valla fırınlamadım ama biraz hasar aldı, ama bu kadar kalın değildi bendeki ;)
    Bi de 1,5cm. kalınlığındakine deneme amaçlı benim katana ile bir giriştim çok tatlı ikiye ayrıldı :D

Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod

• katana ?

sakın orjinal deme

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Ne? Katana mı? Hani nerde?!
    =))

Webley Raider 10 .22

• Abi sormayın Kanada'dan almıştım, sırf onu getirebilmek için kocaman bir valiz bile aldım ince uzun boyum kadar nerdeyse görecektiniz halimi ;rofl.;

• Görmem, dokunmam lazım!!! =))

Ama buluşmalara da gelemiyorum ki, haftaya bir bahane uydurup sabah için izin mi alsam acaba.. =D

Webley Raider 10 .22

• Ehm, konuya dönelim arada.. =)

Pek çok markanın 2009 modelleri açıklandı. Katalog olarak yayınlananlar olursa yeni başlık açıp duyurusunu yapacağım. En son Shimano'nun 2009 retailer katagonu inceledim. Acera, DeoreLX ve SLX serilerinde değişiklikler var.

Webley Raider 10 .22

• Arkadaşlar konuyu dağıtıyorum kusura bakmayın, Uğur o katanayı mutlaka görmem lazım , yarın geliyon dimi ?

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Ben geliyorum da Katana D.Bakırdaki evde odamın duvarında durmakta ;( Ancak resimleri var :(

• Merhaba forumda bisiklet biniciliği sporuna da yer vermeniz beni gerçekten sevindir di .Bende 2008 model sedona alu kadro üzerine shımano deore vıtes setli hidrolik disk fren sistemine sahip bir bisiklet toplamış idim fakat üç ay kadar önce maddi nedenlerden dolayı sattım inşallah 2009 yazına scott bir kadro üzerine full xtr bir setle gireceğim ..Bisiklet konusunda bilgim dahilinde bütün arkadaşlara yardımcı olmak beni mutlu eder ..Herkeze iyi pedallar. [Resim Engellendi: http://s11b.directupload.net/images/081224/temp/ukjn6b6q.jpg] [Resim Engellendi: http://s10.directupload.net/images/081224/temp/33goorqx.jpg] [Resim Engellendi: http://s10b.directupload.net/images/081224/temp/t677jdcq.jpg]

• Ne bakımdan daha iyi olacaktır? Niçin böyle düşündüğünü merak ettim.

Webley Raider 10 .22

• Ne bakımdan daha iyi olacaktır? Niçin böyle düşündüğünü merak ettim.

Daha hızlı ve yorulmamıza neden olmaz bisikletle yokuş yukarı çıkmak çok zordur.

• Olurmu arkadaşım aynı şeyler mi zaten zevki orda yorulmak, ter atmak,spor yapmak. O zaman araba al üşümezsinde. Buda benim fikrim tabi g;$i

• Katılıyorum. Herşey hız ve rahatlık değildir. Ayrıca sıkışık şehir trafiğinde bisiklet genelde arabadan da, motosikletten de daha hızlı yol alabiliyor. Yokuş çıkmak da doğru sürüş tekniği ile o kadar da zor değil.

Webley Raider 10 .22